15
new stories - click to show

Horácké noviny

Description:

List západní Moravy

URL:

http://www.horacke-noviny.com

Catalog:

Publishes:

4.2 items/week

Hokejisty převzal Roman Mejzlík

11.June
Třebíč - Tragická událost v podobě náhlého úmrtí sportovního manažera a hlavního trenéra Radka Nováka donutila vedení hokejové Horácké Slavie Třebíč v úvodu letní přípravy urychleně jednat. Spolupráci nabídlo současnému trenérovi dorostu a juniorů Romanu Mejzlíkovi, který po krátkém rozhodování na nabídku kývnul. K asistentovi Jaroslavu Barvířovi se připojil před týdnem, kdy současně převzal i pr…

Přípravy odstartovaly už letos

11.June
OKŘÍŠKY (mach) - Příští rok se v Okříškách ponese v duchu významných výročí. Nejen že se mílovými kroky blíží 150. výročí železniční trati Znojmo - Okříšky, ale městys si zároveň připomene úctyhodné 650. výročí od první písemné zmínky o obci. Taková jubilea už stojí za pořádnou oslavu, s jejíž přípravou se začíná už nyní.

Ptačí vějíř, indukovaný odpor a winglety

11.June
TŘEBÍČ (ap) - Barevný svět, pod tímto názvem prezentuje svoji tvorbu ve výstavní síni Předzámčí Eva Černohorská (1939). Autorka působila celý život jako učitelka, většinou na základních školách, naposledy, od roku 1991 do roku 2002, vyučovala na gymnáziu v Břeclavi.

Polanka je připravena, v sobotu otevírá

11.June
TŘEBÍČ (pch) - Oblíbené místo letní relaxace koupaliště Polanka je připraveno na letní sezonu. Své brány otevře už tuto sobotu. A každý rok, i letos čeká návštěvníky řada vylepšení, směřujících především k jejich spokojenosti.

Vandalství nechtějí tolerovat

11.June
OKŘÍŠKY (mach) - Kvůli vládním opatřením, týkajících se prevence šíření koronaviru, stále zůstává drtivá většina školáků doma. To se týká především druhého stupně základních škol a středoškoláků. Poflakující se mládež pak hledá různá povyražení a často za sebou nechává i nepěknou spoušť. To je hlavním důvodem, proč se následujícího zasedání okříšských zastupitelů 17. června bude účastnit vedoucí tamního obvodního oddělení Policie ČR.

Třebíčská bude o prázdninách komplet

11.June
NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Během letních prázdnin se uzavře tříletý cyklus, v jehož závěru bude kompletně zrekonstruována Třebíčská ulice ve své horní částí. Obslužná komunikace, sloužící především majitelům rodinných domů, je aktuálně opravována v úseku od Havlíčkovy ulice po ulici Palackého.

Vilímek je v čele koulařských republikových tabulek

4.June
Třebíč (ert) - Ačkoli atletická sezona má oficiálně začít až 1. června, kdy se na 186 stadionech po celé republice představí závodníci všech kategorií na malých mítincích nazvaných souhrnně Atleti spolu na startu, v Třebíči už proběhl tradiční vrhačský trojboj. A hned přinesl jeden dosud nejlepší letošní výkon. Tomáš Vilímek, dle výsledků zimního MČR v hale čtvrtý nejlepší koulař republiky, vstoupil do letní sezóny vrhem na značku 16,88 m. Z jeho velkých konkurentů zatím závodil jen olomoucký H…

K dvaadevadesátinám Věry Mikuláškové

4.June
Narodila se v Třebíči 21. června 1928 do rodiny městského zaměstnance Roberta Trojana a jeho ženy Riny (italská zkratka pro jméno Caterina, vzácně užívaná i jako křestní jméno) a nikoli v Brně, jak se někdy uvádí.

Stěhování je už na spadnutí

4.June
OKŘÍŠKY (mach) - Okříšskou knihovnu čeká velké stěhování. Zatím ještě stále sídlí v prostorách školy, které jsou potřeba pro zřízení jedné třidy mateřské školky. Knihovna se přestěhuje do centra městyse do objektu bývalé spořitelny. Aktuálně finišují stavební úpravy interiéru. Na samotné stěhování sedmnácti tisíc knih dojde zhruba v polovině června.

Opravují střechu fary v klášteře

4.June
JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (ap) - Probíhajících rozsáhlých oprav na střeše bývalého barokního kláštera servitů v Jaroměřicích si už jistě všiml každý pozorný obyvatel či návštěvník města. A mnohý z nich si jistě řekl, že odtud musí být nádherné výhledy na panorama Jaroměřic.

Historický okamžik právě nastává

4.June
TŘEBÍČ (mach) - Dlouho očekávaná revitalizace Karlova náměstí konečně startuje. Tento týden město vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele. Už v srpnu se přípravné práce dotknou běžného života na náměstí. S dokončením revitalizace se počítá do konce září roku 2022.

Za dva roky a něco se bude stříhat páska

4.June
TŘEBÍČ (pch, js) - Symbolicky poklepáním na základní kámen byla zahájena přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč. Kraj Vysočina jako hlavní investor zaplatí za nový objekt 344 900 000 korun.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes