Horácké noviny

Description:

List západní Moravy

URL:

http://www.horacke-noviny.com

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

8.4 items/week

Vilímek je v čele koulařských republikových tabulek

10:26
Třebíč (ert) - Ačkoli atletická sezona má oficiálně začít až 1. června, kdy se na 186 stadionech po celé republice představí závodníci všech kategorií na malých mítincích nazvaných souhrnně Atleti spolu na startu, v Třebíči už proběhl tradiční vrhačský trojboj. A hned přinesl jeden dosud nejlepší letošní výkon. Tomáš Vilímek, dle výsledků zimního MČR v hale čtvrtý nejlepší koulař republiky, vstoupil do letní sezóny vrhem na značku 16,88 m. Z jeho velkých konkurentů zatím závodil jen olomoucký...

K dvaadevadesátinám Věry Mikuláškové

10:26
Narodila se v Třebíči 21. června 1928 do rodiny městského zaměstnance Roberta Trojana a jeho ženy Riny (italská zkratka pro jméno Caterina, vzácně užívaná i jako křestní jméno) a nikoli v Brně, jak se někdy uvádí.

Stěhování je už na spadnutí

10:26
OKŘÍŠKY (mach) - Okříšskou knihovnu čeká velké stěhování. Zatím ještě stále sídlí v prostorách školy, které jsou potřeba pro zřízení jedné třidy mateřské školky. Knihovna se přestěhuje do centra městyse do objektu bývalé spořitelny. Aktuálně finišují stavební úpravy interiéru. Na samotné stěhování sedmnácti tisíc knih dojde zhruba v polovině června.

Opravují střechu fary v klášteře

10:26
JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (ap) - Probíhajících rozsáhlých oprav na střeše bývalého barokního kláštera servitů v Jaroměřicích si už jistě všiml každý pozorný obyvatel či návštěvník města. A mnohý z nich si jistě řekl, že odtud musí být nádherné výhledy na panorama Jaroměřic.

Historický okamžik právě nastává

10:26
TŘEBÍČ (mach) - Dlouho očekávaná revitalizace Karlova náměstí konečně startuje. Tento týden město vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele. Už v srpnu se přípravné práce dotknou běžného života na náměstí. S dokončením revitalizace se počítá do konce září roku 2022.

Za dva roky a něco se bude stříhat páska

10:26
TŘEBÍČ (pch, js) - Symbolicky poklepáním na základní kámen byla zahájena přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč. Kraj Vysočina jako hlavní investor zaplatí za nový objekt 344 900 000 korun.

Horácká Slavia zná program přípravy před novou sezónou

28.May
Třebíč - Hokejová Horácká Slavia Třebíč už zná část programu herní přípravy na novou prvoligovou sezónu 2020/2021. V rámci letní přípravy se totiž zúčastní kvalitně obsazeného turnaje O Pohár RT TORAX, ve kterém změří síly s celky Frýdku-Místku, Prostějova, Jihlavy, Vsetína, dvojnásobného vítěze turnaje polského týmu Jastrzebie a domácí Poruby.

Rudolf Fišer: Čtení o Třebíči

28.May
TŘEBÍČ (mach) - Městské kulturní středisko vydalo novou knihu svého dlouholetého spolupracovníka, historika Rudolfa Fišera. V osmi kapitolách přibližuje čtenářům ty největší zajímavosti z historie města. Nová kniha se ale od těch předchozích v mnohém liší. Má být jakýmsi souhrnem dosavadní Fišerovy publicistické práce, věnované Třebíči a je zpracována tak, aby oslovila nejen odbornou veřejnost,...

Něco jako Svazarm by dnes bylo také potřeba

28.May
TŘEBÍČSKO - Ministerstvo obrany rozdělí v následujících letech 275 milionů korun na přípravu lidí k obraně státu. S návrhem novely zákona o zajišťování obrany ČR v pondělí minulý týden souhlasila vláda. Příjemcem peněz by měly být mimo jiné branné spolky, otevírá se tak cesta i pro tzv. domobrany. Těm chce obrana účast ztížit prostřednictvím akreditačních komisí.

Za Příhořím se už rýsuje nová čtvrť

28.May
NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Nová část města vyrůstá přímo před očima. Řeč je o lokalitě za Příhořím nad údolím řeky Oslavy. Na někdejší louce vyroste během následujících let pětadvacet rodinných domů. Infrastruktura se už buduje.

Střecha volá po opravě

28.May
TŘEBÍČ (mach) - Střecha Zadní synagogy a sousedního penzionu na Subakově ulici v Třebíči vykazuje známky poškození. Latě se pod vahou bobrovky značně prohýbají a do střechy zatéká. Vedení města z toho důvodu vyzvalo čtyři třebíčské stavební firmy k podání nabídky na veřejnou zakázku - opravu obou střech.

Třebíč se včera rozloučila s trenérem Novákem

28.May
Třebíč (mm) - Hokejová Třebíč se zahalila do černého. V úterý večer totiž všechny sportovní příznivce na Třebíčsku zasáhla krutá rána. Ve věku sedmačtyřiceti let totiž nečekaně zemřel sportovní manažer a hlavní trenér prvního týmu Radek Novák. "S nesmírnou lítostí oznamujeme, že náhle zemřel hlavní trenér a sportovní manažer Horácké Slavie pan Radek Novák. Jménem Horácké Slavie vyjadřujeme celé...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes