Horácké noviny

Popis:

List západní Moravy

URL:

http://www.horacke-noviny.com

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

2,8 položek/týden

Druhý bod trefili Rysi v prodloužení

9:47
Frýdek-Místek (mm)- Bod za prohru v prodloužení přibyl na konto hokejistů Horácké Slavie Třebíč v tabulce první ligy. V dohrávaném duelu 34. kola bodovali Třebíčští ve Frýdku-Místku.

Hurdiska není jen stropní tvarovka, ale i soubor

9:47
TŘEBÍČ (mach) - Ochotnickým divadelníkům se na Třebíčsku daří. Mezi diváky po celém okresu každoročně míří s novými kusy kupříkladu ochotníci z Budišova nebo třeba z Čechočovic. Jsme zkrátka taková líheň zapálených amatérských herců a hereček. Trošku specifickým amatérským souborem je Hurdiska Třebíč.

O prodeji bytů aneb Jak Marek o důvěryhodnost přišel

9:47
Náměšť nad Oslavou - Rozhodování o zahájení další vlny odprodeje městských bytů jejich současným nájemníkům bylo ve středu 12. prosince důležitým bodem druhého zasedání náměšťského zastupitelstva v tomto novém volebním období.

Za lékařem už hlavním vchodem

9:47
Třebíč (ap) - Nového hlavního schodiště do budovy polikliniky na Vltavínské ulici v Třebíči se dočkali pacienti z Třebíče i okolí a zdravotníci tam pracující. Stalo se tak už v předadventním čase, bez stříhání pásky, slavnostních projevů a fotoaparátů novinářů.

Davi cup znovu pomáhal

9:47
TŘEBÍČ (mm) - Rekordní částkou by měl pomoci už pátý ročník fotbalového turnaje Davi cup, který se o víkendu uskutečnil v městské sportovní hale na Hájku. Výtěžek z charitativního turnaje bude i letos věnován na léčbu Davida Novotného, který je po vážné autonehodě z prosince roku 2011 upoután na invalidní vozík.

Tobiáš Dvorský dosáhl v anketě Atlet Třebíče cenného hattricku

12.prosince
Třebíč (spatr) - Že se dá i v atletice docílit hattricku, předvedl při vyhlašování výsledků 25. ročníku ankety Atlet Třebíče v klubu Hájek vícebojař Tobiáš Dvorský. Dvě zlaté a jedná stříbrná z mistrovství republiky, ale také zraněním pokažená účast na ME do sedmnácti let rozhodly, že svěřenec Jiřího Klinera vyhrál anketu potřetí za sebou. Za čtvrt století její existence má více prvenství jen J...

Ranní v Galerii U Betlémské kaple

12.prosince
Praha/Nehradov (ap) - V Galeriii U Betlémské kaple na Betlémském náměstí v Praze byla ve středu 13. prosince zahájena výstava převážně akvarelů, kreseb a grafiky bratrů Michala a Emanuela Ranných.

Nová kniha mapuje historii města

12.prosince
TŘEBÍČ (mach) - Historik Rudolf Fišer ve spolupráci s městským kulturním střediskem vydal v pořadí již třetí knihu. Nový titul s názvem Třebíč: Paměť kláštera a města svým grafickým zpracováním navazuje na předchozí dvě knihy, v nichž autor zmapoval historii židovských domů a příběhy třebíčských familiantů.

Advent láká na spoustu akcí

12.prosince
LIPNÍK (pch) - Do Vánoc už zbývá opravdu jen pár dní a za sebou máme druhý adventní víkend. I ten byl doslova nabitý akcemi od těch nejmenších vesniček až po města. Některé z těchto akcí jsme zachytili naším redakčním fotoaparátem, jako třeba v Lipníku (na snímku). Více se o druhém adventním víkendu dočtete na stranách 6,8 a 9. Foto HoN: Arnošt Pacola
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes