Horácké noviny

Popis:

List západní Moravy

URL:

http://www.horacke-noviny.com

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

7 položek/týden

Třebíč doma stále bez porážky

10:28
Třebíč - Hokejisté Horácké Slavie splnili ve 13. kole první ligy na svém ledě roli favorita, když porazili předposlední Kadaň. Severočeši se sice po výměně trenéra herně i výsledkově zvedají, na bodový úspěch to ale v Třebíči nestačilo. Horácká Slavia tak zůstává na svém ledě stále neporaženým týmem.

Život v gangu i po výbuchu atomové bomby

10:28
JIHLAVA (ap) - Management města po zásahu atomové bomby a životy přeživších. I to je jedno z témat inspiračního fóra, které bude ve dnech 25. až 30. října součástí Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2018.

Azylový dům pro rodiče s dětmi a ženy

10:28
TŘEBÍČ (evu) - Posláním Azylového domu pro rodiče s dětmi a ženy je poskytovat ubytování, podmínky pro zajištění stravy a základní hygieny, základní sociální poradenství, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů, při obstarávání osobních záležitostí, a vytvářet podmínky pro rozvoj dětí.

Pyl, semenný rok, holiny, křivka a douglaska

10:28
TŘEBÍČSKO (ap) - Kvůli nezvykle teplému počasí a příznivému větru pokryl letos v květnu celé Česko pyl, který pocházel především ze smrků a borovic. Dal tak na vědomí, že letošní rok je pro lesy opravdu silným semenným rokem, kterého mohou vlastníci lesa využít k obnově svých lesů při dnešní kůrovcové katastrofě.

Opraví byty na zámku, pokud bude dotace

10:28
NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Vedení města se snaží uspět v získání dotace na kompletní rekonstrukci bytů na zámku. Aktuálně se jedná o první etapu, během níž by mělo být opraveno osm bytových jednotek v č. p. 17. Realizace je podmíněna právě získáním finančních prostředků z Evropské unie, které pokryjí devadesát procent nákladů.

Do senátu jde Žáková

10:28
TŘEBÍČSKO (pch) - Nízká voličská účast a drtivé vítězství starostky Koněšína Hany Žákové - asi tak lze krátce charakterizovat druhé kolo senátních voleb, které se konalo o víkendu. K urnám dorazilo něco přes 17 tisíc voličů, což představuje voličskou účast 18,9 procenta.

Za indiány na Ostrůvek

11.října
Velké Meziříčí - Letošní Babí neboli Indiánské léto patří k nejteplejším za mnoho let. Ekocentrum Chaloupky pořádá tuto neděli 14. října od 13.00 do 16.00 báječné odpoledne, kdy si budete moci prožít podzim severoamerického kontinentu.

Po týdnu na Hané znovu prohra

11.října
Prostějov (mm) - S uzdraveným obráncem Nedbalem a brankářem Jekelem, který zařídil první výhry druholigových Žihadel z Moravských Budějovic, ale stále bez dlouhodobě zraněného Malce a Vodného, nastupovali hokejisté Horácké Slavie Třebíč k duelu 12. kola první ligy v Prostějově. Na ledě Jestřábů si ale bilanci na venkovních kluzištích nevylepšili, když se domů vrátili s porážkou 3:6.

Vodu neoceníme, dokud nám nevyschne studna

11.října
TŘEBÍČ (ap) - Poctou důležitosti, proměnám a především krásám vody ve všech jejích skupenstvích je nová fotografická kniha o vodě, kterou právě vydala Vodárenská akciová společnost. Fotografická kniha s převážně barevnými snímky čtvercového formátu vyšla u příležitosti 25. výročí vzniku VAS, a.s. jako neprodejná dárková publikace.

Na svém atomovém ostrově mají už Finové kantýnu

11.října
Dukovany (ap) - Kombinované využívání tepelných a rychlých reaktorových technologií má Rusku umožnit znovu a znovu využívat použité jaderné palivo v uzavřeném palivovém cyklu. Rusko by tak mělo být schopné snížit svůj radioaktivní jaderný odpad "téměř na nulu".

Město se zbavuje dalších bytů

11.října
NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Město připravuje druhou etapu odprodeje městských bytů na Husově ulici do soukromých rukou nájemníků. Zájem o koupi projevilo jednačtyřicet uživatelů bytových jednotek. Sedmnáct zbývajících se má možnost ještě rozhodnout.

Ředitelství jde dnes k zemi

11.října
TŘEBÍČ (red) - Od pondělí 8. října odstrojovací práce na budově bývalého ředitelství třebíčské nemocnice (budova R) začaly. V pátek 12. října začne stavební firma s demolicí. Během víkendu ve dnech 13. a 14. října bude celá budova zbourána. S tím souvisí úprava vjezdu do nemocnice. Průjezd areálem zůstane zachován. Řidiči i chodci se musí připravit na drobná omezení.

Výhru Motoru odmítl gólman Kváča

9.října
Třebíč (mm) - Hokejová Horácká Slavia Třebíč obrala na svém ledě o body velkého favorita první ligy. V jedenáctém kole druhé nejvyšší soutěže sice s českobudějovickým Motorem třikrát prohrávala, ale ve všech případech se jí podařilo srovnat a v nájezdech pak uloupnout i prémiový druhý bod. Nutno přiznat, že na třetím gólu domácích se čtyřiadvacet vteřin před koncem třetí třetiny podepsala fatál...

Dr. Krpoun: sliby ve 21. století

9.října
Sliby jsou zvláštní lidské téma. Proto o nich neslyšíte poprvé, ani naposled. Slib je v první řadě závazek. Závazek, který symbolizuje něco, co se má teprve stát a co se očekává. Bohužel nám moderní doba přinesla další výdobytek. Jde o sliby, které tu jsou pro sliby samotné. Jde o sliby, které se zpravidla neplní, ačkoli zní líbivě a věhlasně.

Vladislaví neprojedete!

9.října
VLADISLAV (mach) - Práce na rekonstrukci povrchu vozovky ve Vladislavi a dále ve směru na Náměšť nad Oslavou na silnici I/23 spějí ke svému závěru. Dokončovací práce si bohužel vyžádají kompletní uzavírky. Opravované úseky budou neprůjezdné ve třech etapách.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes