Horácké noviny

Popis:

List západní Moravy

URL:

http://www.horacke-noviny.com

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

12,6 položek/týden

Trenér Petr Vašíček se s HFK Třebíč definitivně rozloučil

19.června
Strání - Pouhých jedenáct hráčů Horáckého fotbalového klubu odcestovalo k poslednímu zápasu sezóny, který se hrál ve Strání. Domácí v něm museli vyhrát, aby si divizní příslušnost uchovali i pro příští ročník. A to se jim povedlo, když díky dvěma gólům v závěrečné čtvrthodině zápasu dali dvě branky a vyhráli 3:1.

Zámostí je bývalým ghettem – a co dál?

19.června
Třebíč (ap) - Bývalé třebíčské židovské město s židovským hřbitovem společně s bazilikou sv. Prokopa jsou už patnáct let zapsány na prestižním Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Tuto největší událost v moderních dějinách Třebíče nyní připomíná výstava ve výstavní síni Předzámčí v areálu třebíčského zámku.

Kdo chtěl, vypravil se za pitnou vodou

19.června
HERALTICE (ap) - Pitná voda neteče jen tak sama od sebe z kohoutku, neteče ani v potocích či řekách, musí se vyrobit. Koho zajímalo, jakým způsobem vodohospodáři upravují a čistí vodu, než se dostane do našich domovů, měl v pátek jedinečnou příležitost nahlédnout do tajů vodařiny.

Účast nebyla veliká, ale NE úložišti platí

19.června
JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (pch) - Očekávané referendum v Jaroměřicích nad Rokytnou a v jejich integrovaných obcích je za námi. V sobotu 16. června měli občané od 9 do 18 hodin možnost vyjádřit svůj názor hned v osmi volebních místnostech.

Policie hledá cestující z autobusu

19.června
TŘEBÍČ (red) - Policisté žádají občany o spolupráci při objasňování události, ke které došlo o minulém víkendu v Třebíči. V autobusu jel opilý cestující, který měl konflikt s řidičem, policisté by v zájmu zjištění přesného průběhu a důležitých okolností události uvítali, kdyby se přihlásili další cestující z autobusu a dále dva lidé, kteří byli v prostoru zastávky a pomáhali muži ležícímu na zemi.

Baseballisté mohou o extraligové play-off na poslední chvíli přijít

15.června
Třebíč/Praha - Pouhé tři zápasy zbývají odehrát baseballistům Třebíč Nuclears v základní části nejvyšší domácí soutěže. Jenomže jak se Nuclears vyvedl začátek soutěže, nyní se tým trenéra Jana Gregora herně i výsledkově trápí. V tabulce jsou sice stále na šestém místě, které zaručuje jako poslední postup do play-off, ze sedmého místa už ale zle dotírá pražský tým Tempo Titans. Ten má o nadcháze...

Za módou a automobily musíte na půdu

15.června
Třebíč (ap) - Móda a automobily před sto lety. Málokdo by asi předpokládal, že výstavu s tímto názvem najde v půdních prostorách třebíčského Předzámčí s nízkou únosností letitých stropů. Je to ale pravda.

Vodní skauti slaví padesát let

15.června
Třebíč (hu) - Je to tak, ten velký den nadešel a zítra vodní skauti z Třebíče oslaví 50 let své nepřetržité existence. Zdánlivě tedy přetržené zákazem skautingu v letech 1970 až 1989, ale ve skutečnosti nebyla kontinuita přerušena nikdy. Jednou skautem, skautem na celý život. Komunisté to věděli, ale bylo jim to houby platné.

Průchvat není Obchvat!

15.června
Z článku v Horáckých novinách ze dne 1.6. vyplývá, že dotazovaní občané vůbec neznají trasu "plánovaného obchvatu". Radnice je již delší dobu vyzývána, aby provedla besedu s občany s podrobnou vizualizací trasy silnice a všech staveb s ní souvisejících, aby občané konečně byli přesně informováni, a viděli, jak plánovaná tříproudová silnice vede zahrádkářskou kolonií, Terovským údolím, přes část Libušáku a Lorenzova údolí, kolem Domu dětí a mládeže, venkovních hřišť, obytnou zónou v Borovině, ...

I Číměř se chtěla stát Vesnicí roku

15.června
ČÍMĚŘ (ap) - Také Číměř letos usilovala o to, stát se Vesnicí roku ve 24. ročníku této soutěže. Vybrala si však rok, kdy je konkurence velmi silná. Neměla to mít lehké, zatímco loni se "vysočinské" části této soutěže zúčastnilo jen 14 obcí, letos jich je téměř dvakrát tolik.

Štědrý dárce věnoval Petříkovi notebook

15.června
VALDÍKOV (evu) - Anonymní dárce zazvonil u dveří rodiny Nováčků a postiženému Petříkovi, který je autista, věnoval zbrusu nový notebook.

Náměšť měla znovu kliku a k postupu má krůček

13.června
I. A třída, skupina B 25. kolo: Nové Syrovice - Herálec 3:4 (1:2). Branky: 27. a 76. (P) Lang, 74. M. Sosnar - 6. Uchytil, 16. Okurka, 69. a 79. Boháč. Hosté začali s chutí a už v 6. minutě po Uchytilově brance vedli. Za deset minut přidal druhý gól Okurka a domácí fanoušci začali tušit další porážku. Do poločasu dal naději svému týmu Lang a Syrovice byly zpátky ve hře. Po změně stran oživilo hru domácích střídání Miroslava Sosnara, který obranu Herálce hodně zaměstnával. Jeho přímý kop skonč...

Plavci z Laguny závodili na krajském mistrovství

13.června
JIHLAVA, PELHŘIMOV (red) - O víkendu 26. - 27. června 17 plavců z Plaveckého oddílu Laguna Třebíč poměřilo své síly na závodech Krajského mistrovství žactva. První část závodů se uskutečnila v sobotu v Jihlavě a druhá část v neděli v Pelhřimově.

Běh pro paměť národa takév v Třebíči

13.června
TŘEBÍČ (fp) - V Praze, Plzni, Olomouci, Hradci Králové a v Třebíči se ve stejný den, a to v sobotu 9. června, uskutečnil charitativní běh s názvem Běh pro paměť národa. Ten třebíčský pořádali studenti Gymnázia Třebíč a jeho výtěžek byl směřovaný na rozšíření a budování veřejné online databáze Paměť národa.

Roboti propojili laserovým paprskem Zámostí

13.června
Třebíč - O Jířím Kratochvílovi jsme již v Horáckých novinách psali ve spojení s jeho kovovými kytarami, které nejenom dobře vypadají, ale také dobře hrají. Jirku, jemuž přátelé neřeknou jinak než "Šulec", ale baví i jiné věci než jeho práce zámečníka a kytary. Připravuje i jiné projekty, kterých má, podle slov jeho přátel "plnou hlavu". Na festivalu Zámostí, který je od začátku výjimečný také s...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes