15
new stories - click to show

HoryDoly.cz

Description:

Informace, rady a tipy ze světa outdooru. Pro lidi, kteří aktivně sportují, lezou po horách, jezdí v kánoi nebo na kole a vůbec zažívají při sportu a na cestách zajímavé věci.

URL:

http://www.horydoly.cz

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

7 items/week

Sokolov a okolí může žádat BMW o finanční podporu na zlepšení života

14:48
Výstavba vývojového centra BMW severně od Sokolova je v plném proudu. Protože BMW Group aktivně přistupuje k řešení společenských výzev ve všech regionech a místech, kde podniká, pokračuje ve spolupráci v oblasti kultury, kvalitního vzdělání pro děti i dospívající, bezpečnosti dopravy a zodpovědného využívání zdrojů.

Vodáci nesmíte na Hřenskou Kamenici! Plout zde může jen někdo

22:36
"Provozováni vodních sportů na řece Kamenici by vedlo k významnému ovlivněni stavu předmětu ochrany národního parku, a není tudiž možné tuto činnost povolit," píše roku 2019 Richard Nagel za národní park České Švýcarsko vodákovi Stanislavu Kýsovi Veselému. Letos potvrdila ochránkyně přírody Jana Holešinská dalšími vodákovi Janu Chobotnici Baštovi: "Na území národního parku nevyhradila Správa žá...

Přihlašte se na Zapalovač

20:48
Vzdělávací kurz pro začínající a budoucí vedoucí Zapalovač 2021 bude! věříme, že riziko korony společně zvládneme snížit, a tak připravujeme již čtvrtý ročník úspěšného kurzu pro nadějné instruktory a vedoucí napříč kolektivy. Kouzlo Zapalovače tkví v tom, že se potkají lidé z různých spolků jako je Junák, Pionýr, TOM, MOP, ČSOP, Liga lesní moudrosti, Česká tábornická unie a mnoho dalších.

V horách sNím Pacific Crest Trail

21.November
RECENZE Převést cestovatelský deník do čtivé formy není jednoduché. V případě Terezy Kopecké se to nepovedlo. Pro autorku je kniha jistě hezkou vzpomínkou na několikaměsíční trek, čtenáře však po prvních několika stránkách nic nepřekvapí a neustále čte o stále stejné únavě, krásné přírodě a jídlu.

Velké skalní řícení na Dachsteinu

20.November
Velké řícení skal nastalo v jižní stěně Dachsteinu. Zřítil se strmý pilíř mezi Hunerkogel a Dirndl. Masa kamení zasáhla přístupovou cestu k ferátě Johann.

10 důrazných doporučení na skialpové túry

18.November
Skialpinismus, skitouring a vůbec pohyb vlastní silou v horách bude letos na horách hlavní aktivitou pro vyznače outdooru. Vůbec totiž není jasné, zda kvůli korobavirové epidemii pojedou lanovky a vleky, jestli budou otevřeny zimní stadiony a další centra zimních sportů.

Svištíme v kanoi po dolním Labi

18.November
Podzimní vodáckou sezonu vychutnáváme na největší české řece. Pádlujeme na deblovce, singlovce a v kajau po dolním Labi z Ústí nad Labem do Děčína. Za čtyři hodiny zdoláme 38 kilometrů.

Toužíte spatřit pravou poušť? Nemusíte na Saharu

17.November
"Možná vás to překvapí, ale s písečnými pouštěmi se můžete setkat i na několika místech České republiky. Nejsou to sice žádné Sahary s obrovskými dunami, ale pokud se je vydáte poznávat, budete určitě nadšeni tím, jaká pestrost se pod pojmem poušť vlastně skrývá," říká Tomáš Beňo z interaktivního serveru Jupigo.com .

Břeťa Michálek zemřel. Nepostaví už žádnou koloběžku MIBO

16.November
Rožnovská značka koloběžek MIBO přišla o svého zakladatele a konstruktéra Břeťu Michálka. Včera odjel do koloběžkového nebe.

Co je akné? Co akné zhoršuje?

15.November
Acne vulgaris, běžně nazývané akné, je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže. Během života postihne akné alespoň jednou téměř 100 % lidí. Při akné vzniká vřídek lidově zvaný nežit (mnohdy se mu říká daleko hůře - jebák, beďar, beďák a podobně), odborně furunkl. Nežity, pupínky či puchýřky jsou způsobené zánětem mazových žláz, které se uzavřou.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes