Horyinfo.cz

Popis:

Horyinfo - casopis o horách, horolezectvi, sportovnim lezeni, skialpinismu, boulderingu.

URL:

http://www.horyinfo.cz/

Katalog:

Sport → Horolezectví

Publikuje:

5,6 položek/týden

Valná hromada ČHS 2019

24.března
na západní tribuně klidZa mimořádně teplého a pěkného počasí se konala v tribuně strahovského stadiónu na tradičním místě Valná hromada ČHS. I přes schůzování nepříznívé počasí byla kupodivu usnášeníschopná. Proběhlo ro rychle, hladce a v klidu, tak se na to podívejte ve více foto, než reportu.

Finále ČP na SMíchOFFě

24.března
zatímco na Strahově probíhala Valná hromada ČHS, na stěně SmíchOFF vyhráli finále ČP Jakub Konečný a Eliška Adamovská.

Jednání s NP České Švýcarsko

21.března
V roce 2017 byla přijata novela zákona 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, na základě které se mění dosavadní systém zón v národních parcích. Pro horolezectví i jiné sportovní a rekreační aktivity je klíčové vymezení "klidových území" a vyhrazení cest v těchto zónách, což se následně promítne do nových Návštěvních řádů, které jednotlivé správy národních parků připravují.

Návrh Návštěvního řádu TANAP byl stažen

20.března
My jsme také TatryPředseda Slovenského horolezeckého svazu JAMES Igor Koller vyval k podepsání petice proti návrhu Návštěvního řádu TANAPU, který zásadním způsobem bez patřičného zdůvodnění a podložení objektivními daty omezuje horolezectví ve Vysokých Tatrách. Tlak akce "Aj my jsme Tatry" byl úspěšný. Návrh byl stažen a bude se jednat o novém.

Adam Ondra v Tokyu

18.března
Další schůdek na olympiádukaždotýdenní video od Adama Ondry je tady. Tentokrát se týká bouldrového tréninku současného stylu parkúrových boulderů, za kterými si dojel do Tokya, kde trénují dnes nejlepší dnešní závodní boulderisté. Podívejte se na první část jeho tokyjského tréninku.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes