15
new stories - click to show

Horyinfo.cz

Description:

Horyinfo - casopis o horách, horolezectvi, sportovnim lezeni, skialpinismu, boulderingu.

URL:

http://www.horyinfo.cz/

Catalog:

Sport → Horolezectví

Publishes:

4.9 items/week

Fyzioklinik

23.March
Nová cesta v Galerii SatanaSatan je nejvyšší vrchol v hřebeni Bašt v Mengusovské dolině ve Vysokých Tatrách. Spodní část jeho SV stěny tvoří Galerii Satana, protkanou mnoha cestami. Nejtěžší z nich přidali 18. března letošního roku slovenští horolezci Ďuro Švingál a Marek Radovský.

Waterworld 9a OS

21.March
Komentované videoPo osmi letech se Adamu Ondrovi podařilo vylézt cestu obtížnosti 9a stylem On Sight. Ve videu komentuje jednotlivé kroky anglicky a s českými titulky.

Za saskými lahůdkami I - Schmilka

20.March
Výlet do říše hvězdiček do Schmilky na Wenzelwand a Fluchtwand Jarda Maršík píše o desítkách. Píše o nich krásně, ale kolik lidí je leze? A tak zahajuji seriál o hvědičkových sedmách v Sasku pro softmovery začátečníky i konečníky, něco pro ty "hlupáky, co se pohybují na úrovni VII", jak o nás napsal jeden inteligentní přispěvatel jednoho nejmenovaného serveru. Aktualizováno.

Za saskými lahůdkami II - Schmilka

20.March
Bussardwand, Muschelkopf a Heringsgrundnadel Minulý díl jsme zakončili úspěšným nočním nalezením bivaku pod stěnou Bussardwand, v sousedství věžičky Windspitze. Noc byla příjemná a dnes nás čekají lahůdky z nejlahůdkovatějších. Namladit se na ně můžeme již pohledem z bivaku, protože jižní stěnu Bussardwandu máme přímo nad sebou.

Za saskými lahůdkami XVI: Schmilka, Schwarzes Horn.

20.March
Něco pro tvrďákyKdyž vyjdeme krpál ze Schmilky k rozcestí u lovecké chaty, ještě kousek dál můžeme jít už víceméně po rovině směrem k Heilige Stiege, když dorazíme na odbočku doprava, která vede do dalšího z velkých bivaků ve Schmilce pod věží Schwarzes Horn.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes