Hradecký deník

Popis:

Moje Hradecko - Hradecký deník (denik.cz)

URL:

http://hradecky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publikuje:

3,4 položek/den

Skibus do Deštného vyjede až za týden

13:37
Hradec Králové - Kvůli nepříznivému počasí začne zimní sezona v Deštném v Orlických horách až v příštím týdnu.

Úspěch hradeckých vědců v boji proti tuberkulóze

20:32
Hradec Králové - Velký průlom v boji proti tuberkulóze učinili vědci z hradecké Farmaceutické fakulty. Jejich patent teď míří do světa. „Hradecký“ lék by na lékárnické táře mohl být za deset let.

Páteční vydání nahlédne do historie divadel

19:22
Východní Čechy - Páteční díl speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu se zaměří na historii divadel v Královéhradeckém kraji, zavzpomínáme ale i na počátky Městského divadla v Pardubicích.

Čest práci, paní učitelko

13.prosince
Hradec Králové - Čtvrteční vernisáží začíná v Galerii moderního umění výstava s názvem Čest práci, paní učitelko.

Tóny vánočních koled se rozléhaly Auparkem

12.prosince
Hradec Králové /FOTO/ - Na čtyři stovky zpěváků se ve středu sešly v hradeckém obchodním centru Aupark, aby spolu s Deníkem a sborem hradecké školy Sion oslavily přicházející Vánoce.

Hradecko se rozezní vánočními koledami

12.prosince
Hradecko - Už ve středu se na náměstích a prostranstvích rozezní vánoční písně v rámci akce Česko zpívá koledy.

Červíček zůstane náměstkem hejtmana

12.prosince
Hradec Králové - Senátoři zvolení ve volebních obvodech Královéhradeckého kraje zpravidla do horní komory Parlamentu dochází pravidelně. Výjimku však tvoří senátor za Rychnov nad Kněžnou Miroslav Antl. S účastí na hlasování jen 41 procent měl v období mezi roky 2016 a 2018 nejvíce absencí z celého Senátu.

V hradeckých Sukových sadech vzniká nové dětské hřiště

11.prosince
Hradec Králové - V srdci Sukových sadů u obchodního centra Aupark v Hradci Králové koncem listopadu začaly práce na novém dětském hřišti.

Koledníci v Novém Bydžově se sejdou u stromku

11.prosince
Hradecko - Už ve středu se na náměstích a prostranstvích rozezní vánoční písně v rámci akce Česko zpívá koledy. Na Hradecku se lidé ke společnému zpívání sejdou mimo jiné v Hradci Králové, Všestarech, Chlumci nad Cidlinou, Smiřicích nebo Novém Bydžově.

Hradecké FIMce gratuloval k narozeninám i Hejma

11.prosince
Hradec Králové - K letošní porci oslav, kdy si lidé připomněli 100 let od založení republiky a 25 roků od vzniku České republiky, se přidala i Fakulta informatiky a managementu hradecké univerzity. I ta si připomněla pětadvacet let své existence.

Ve Stěžerách postaví charita nový hospic

11.prosince
Hradecko - Oblastní charita Hradec Králové postaví v nedalekých Stěžerách lůžkový hospic. Stavbu zařízení za více než 50 milionů by měly spolufinancovat biskupství, stát, kraj i město. Teprve druhý hospic v Královéhradeckém kraji by mohl začít fungovat v roce 2022.

Už ve středu bude Česko zpívat koledy s Deníkem

10.prosince
Královéhradecký kraj - Už tuto středu se na mnoha místech rozezní vánoční písně. V 18 hodin večer začne už osmý ročník oblíbené akce akce Česko zpívá koledy.

Banka začíná měnit zónu u Aldisu

10.prosince
Hradec Králové - Hradecká zóna Aldis jev centru města prozatím Popelkou. Během pár měsíců se však ráz této lokality výrazně změní. Přispěje k tomu nejenom začínající výstavba regionálního centra banky, ale i léta odkládaná výstavba lávky přes Labe.

Hejtmanství řeší sociální bydlení

9.prosince
Královéhradecko - Královéhradecký kraj řeší potřeby a největší problémy spojené se sociálním a dostupným bydlením. Na toto téma se uskutečnilo jednání Platformy dostupného bydlení. Cílem setkání bylo diskutovat o cílových skupinách.

Kapři podraží, ale stromek seženete i za „retro“ cenu

9.prosince
Královéhradecký kraj - Stromeček a kapr - to jsou jsou hlavní symboly českých Vánoc. Většina lidí si Štědrý den bez osmažené rybí podkůvky a rozzářeného stromečku neumí představit.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes