15
new stories - click to show

Hradecký deník

Description:

Moje Hradecko - Hradecký deník (denik.cz)

URL:

http://hradecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

13.3 items/week

Bio Central připravuje bleší trh. Výtěžek podpoří ochranu klimatu

23:06
Prosincový ponor do půdních pokladů aneb bleší trh v Bio Central Hradec Králové se uskuteční v sobotu 10. prosince od 10.00 do 15.00 hodin.

Teplo z Opatovic zdraží o necelých 5 procent. Lidé si připlatí jen desítky korun

5.December
Necelých pět procent si za centrálně dodávané teplo připlatí domácnosti, které odebírají teplo z opatovické elektrárny. Od příštího roku se to týká Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi nebo Lázní Bohdaneč.

FOTO, VIDEO: Kondiční peklo – hasiči v Hradci předvedli TFA

4.December
Exhibici v disciplíně Fire Combat Challenge předvedli v Hradci Králové hasiči. Neuvěřitelnou makačku si zkusilo 45 hasičů z několika krajů Česka.

Zima? Dáme si námořnický svařák, miloval ho i Gott. A zlaté mléko navrch

4.December
/ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Dlouhé zimní večery nastaly a horký nápoj na zahřátí přijde vhod. Svařené víno, kdo by ho neznal? Nemusíme kupovat až tak kvalitní, já jsem vsadila na třílitrovou krabici argentinského merlotu, který překvapivě chutná dobře. Není to nic složitého: do rendlíku naliji víno, přidám hřebíček, skořici, badyán a pár kuliček pepře, ten dá nápoji grády. Svařím a s plátkem citronu podáv…

FOTO: Mají čich na peníze. Psi celníků umí vyhledat dolary i eura

4.December
Nezákonně převážené bankovky za více než padesát milionů korun se podařilo odhalit i díky speciálně cvičeným psům. V Heřmanicích si vyměňovali zkušenosti jejich instruktoři z celé Evropy.

Léto v kempu? Místa na Hradecku rychle mizí, lidé se bojí zdražování

3.December
Nezvyklý zájem o rezervace na příští rok zažívají kempy na Hradecku. Místa v chatkách rychle mizí třeba na královéhradeckém Stříbrném rybníku nebo na koupališti v Chlumci. Tam už dnes mají chatky na letní prázdniny z 80 procent obsazené. Lidé se zřejmě obávají zdražení, a tak si prázdniny platí předem.

Dálkové teplo z Opatovic zdraží domácnostem od Nového roku o pět procent

2.December
Cena pro odběratele tepla z opatovické elektrárny v roce 2023 naroste o 4,8%. Nová cena na nejvyšší úrovni je tak 627,20 Kč/GJ včetně DPH, letos lidé s dálkovým vytápěním v aglomeraci Hradce, Pardubic a Chrudimi platí 598,50 Kč/GJ. Celkové měsíční výdaje za teplo a teplou vodu se kvůli tomu zvýší pro průměrnou domácnost o zhruba 60 korun za měsíc. O 4,8 % zdraží od Nového roku teplo i Tepelné hos…

Voda nad zlato. Zdražení se dotkne celého kraje, na Hradecku až o 20 procent

1.December
/TÉMA/ Už týdny straší odběratele zvyšování cen energií a tepla pro rok 2023. Na konci listopadu oznámily navýšené sazby také některé vodárny v Královéhradeckém kraji.

Kluziště neprošlo, přesto budou vánoční trhy v Hradci velkolepé

30.November
Vánoční trhy se vrací po covidové pauze do Hradce Králové ve velkém stylu. Vůbec poprvé budou v samotném historickém centru města na Velkém náměstí a potrvají dva předvánoční týdny. Na každý večer pak nabídnou koncerty a řadu dalších novinek.

Hradecké lesy mají připraveny dvě tisícovky stromků

29.November
S prodejem vánočních stromků začínají Městské lesy Hradec Králové. Od čtvrtka 1. prosince zahájí prodej u hájovny Marokánka a 5. prosince pak u hájovny Zelený sloupek. Nejlevnější budou tradičně smrky za 250 korun.

Muzeum hraček opět otevřelo expozici betlémů. Nadchnou nové exponáty

29.November
V Muzeu hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově můžete v prosinci vidět unikátní expozici betlémů, kterou tam každým rokem vystavuje místní varhaník a betlémář Ondřej Vávra.

Vánoční trhy ozdobí hradecké Velké náměstí

29.November
Na Velkém náměstí v Hradci Králové se budou letos poprvé konat vánoční trhy, a to od 9. do 23. prosince. Každý den je doplní bohatý doprovodný program plný koncertů, vánočních představení a pohádek.

Autobus přes Stěžery jezdí, lidi ale nevozí. Vysadí je dva kilometry před obcí

29.November
Paradoxní situaci zažívají cestující královéhradecké městské dopravy před Stěžerami. Poslední dva kilometry před obcí jeden ze spojů linky číslo 16 pokračuje jako manipulační jízda a lidi už nevozí. Důvod je prostý. Stěžery přestaly hradeckému magistrátu za spoj platit.

FOTO: V Novém Bydžově zahájili advent v novém stylu

28.November
Premiérový ročník akce Jarmark na radnici zahájil v Novém Bydžově vánoční svátky. Návštěvníci tak mohli poprvé celou první adventní neděli obdivovat prostory a sklepení novobydžovské radnice nebo řemeslné stánky.

Muzejní trhy v Hradci přilákaly podle organizátorů 10 tisíc lidí

28.November
Na téměř deset tisíc návštěvníků odhaduje Muzeum východních Čech v Hradci Králové návštěvnost tradičních adventních trhů. Ty se konaly po dvou letech, loni je na poslední chvíli překazila proticovidová opatření. Letos nabídly vánoční trhy od pátku do neděle 90 řemeslníků a dalších výrobců z celé země.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes