Hradecký deník

Description:

Moje Hradecko - Hradecký deník (denik.cz)

URL:

http://hradecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

2.1 items/day

Startovací byty v bývalé ubytovně nebudou

7:00
Vznik až stovky startovacích bytů v bývalé nemocniční ubytovně slibuje kandidát do Senátu za hnutí ANO Jiří Mašek na svém volebním plakátu. Podle radnice se ale nic takového určitě nestane.

Neobjednaní samoplátci mají smůlu, odběrové centrum je přehlcené

17.September
Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové nebude od čtvrtka 17. září provádět odběry neobjednaným samoplátcům. Centrum bude odběry zajišťovat pouze pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky a samoplátce objednané předem prostřednictvím rezervačního systému na stránkách www.fnhk.cz.

Tesco v centru Hradce se má otevřít koncem října. Po 20 měsících

17.September
Už dlouhých 19 měsíců musí tisíce lidí, kteří byli zvyklí chodit nakupovat do obchodního domu Tesco na náměstí 28. října, volit k nákupům jinou alternativu. Rekonstrukce, která byla původně plánovaná na osm měsíců, se totiž protáhla na více než dvojnásobek.

Fakultní nemocnici docházejí covidová lůžka. Pomůže holding

16.September
Do komplikované situace se s postupným navyšováním případů nemoci covid-19 dostala Fakultní nemocnice v Hradci Králové, která jako jediná v kraji disponuje infekčním oddělením. Docházejí ji zde lůžka.

Zdrávka zabodovala v marketingu

16.September
Zdravotnická škola Hradec Králové vyhrála v marketingové soutěži Zlatý středník. Z prestižní akce si odnesla 1. místo za nejlepší počin v oboru Zdravotní péče a 3. místo v hlavní kategorii Rebrand.

Zpětné zdražení tepla v Hradci už se nemá opakovat

16.September
Celkem 650 lidí podepsalo petici, která reagovala na zpětné zdražení tepla za rok 2019 ze strany Tepelného hospodářství Hradec Králové (THHK). Městská společnost k němu přistoupila paradoxně kvůli tomu, že během teplé zimy lidé málo topili. Obchodní podmínky jí to umožňují a teplou zimu označila za vyšší moc.

Čísla nakažených vzrostla ve všech okresech

16.September
O 31 nově potvrzených případů Covid-19 se navýšila bilance nemocných v Královéhradeckém kraji. Podle aktuálních údajů krajských hygieniků jich bylo ke středeční 9. hodině celkem už 393.

Koronavir si vybral další oběť, v kraji už desátou

15.September
Už deset obětí má koronavirus v Královéhradeckém kraji, ta poslední byla z Trutnovska. Vyplývá to z údajů zveřejněných krajskými hygieniky v úterý dopoledne. Počet aktivních případů přitom mírně klesl na 362, o osm více jich hlásí jen Jičínsko a na Trutnovsku přibyly čtyři. Na Trutnovsku je situace stále nejhorší, aktuálně je tam nemocných 137 osob, v závěsu zůstává Hradecko se 103 případy a pa...

Hradecká nemocnice přepnula v návštěvách do režimu 2+1

15.September
Jedna návštěva na dvě hodiny. K takovému omezení přistoupila od včerejšího dne z důvodu zvyšujících se republikových čísel nemoci covid-19 hradecká fakultní nemocnice.

Fastfood volby aneb Kraj bude mít pět drive-in volebních stání

15.September
Letošní volby do krajského zastupitelstva a senátu zažijí novinku v podobě drive-in volebních místností pro lidi v karanténě nebo s onemocněním covid-19. Královéhradecký kraj bude mít tuto „místnost“ po jedné v každém okresu.

Počet případů covid-19 stoupl v Královéhradeckém kraji o dalších 36

14.September
Nejhorší situace zůstává na Trutnovsku, které hlásí už 133 případů, Hradecko jich má 111, Náchodsko 68 a o poznání lépe jsou na tom okresy Jičín a Rychnov nad Kněžnou, kde počet nakažených stoupl na 28.

Kandidáti na hejtmana mají rádi sport. Jen jim na něj nezbývá moc času

12.September
Šestice politiků přijala naši výzvu, usedla na bicykly a vyrazila s námi z Potštejna na zámek do Kostelce nad Orlicí. Po cestě jsme vedle nadcházejících voleb probrali také jejich vztah k cyklistice a ke sportu vůbec.

Královéhradecký kraj má za sebou nejhorší týden celé pandemie

11.September
Nejhorší týden celé pandemie má za sebou podle statistik Královéhradecký kraj. Za posledních sedm dní přibylo zhruba 120 nakažených. Nejvíce aktivních případů je nyní vůbec poprvé na Trutnovsku.

Muž našel na Hradecku ruční granát. 24 hodin ho ponechal v autě

11.September
Muž pomocí magnetu narazil u potoka na obranný granát, který si uložil do auta a policii ho předal až druhý den. „Na obvodní oddělení policie v Novém Bydžově přišel 36letý muž nahlásit nález předmětu připomínající munici, který našel předchozí den pomocí magnetu v blízkosti potoka.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes