i-divadlo.cz

Description:

činohra - muzikál - alternativa

URL:

http://www.i-divadlo.cz/

Catalog:

Kultura → Divadlo

Publishes:

17.1 items/day

Hodnocení uživatelů: The Watcher (420PEOPLE) - 100 % [Salisbury]

16:08
Hudebně taneční představení THE WATCHER v divadla La Fabrika mě mou neznalostí překvapilo a já nedýchaje mžoural nepatrně víčky po očních bulvách. Skvělý hudební doprovod kapely Please The Trees hřmotně umocňoval kreace tanečního souboru 420People, který byl pln všelijakých emocí potřísněných erotickým dusnem.

Hodnocení uživatelů: Tramvaj do stanice Touha (Činoherní klub) - 100 % [Jahtip]

15:33
Naproto dokonalé. Je to jedna z mála inscenací, která ve mě rezonuje ještě po roce. Předpokládám, že pro ČK to bude i nadále stálice.

Hodnocení uživatelů: Tanec bláznů (Činoherní klub) - 90 % [Jahtip]

14:56
Jedna z nejlepších inscenací ČK. Viděl jsem před lety i Mumraj a hra neztratila nic ze svého originálního pojetí a výstižného popisu lidských charakterů. Obdivuhodný výkon Lucie Žáčkové, na relativně malém prostoru vykreslení podstaty věci.

Z tiskových zpráv: JEDL zakončuje sezónu vernisáží, koncertem a večírkem

11:18
Sezóna 2018/2019 se pro divadelní spolek JEDL nesla ve znamení volné trilogie o lásce a víře. Téma nahlídl tvůrčí pár - režisér Jan Nebeský a scénáristka a herečka Lucie Trmíková - společně s řadou svých přátel a kolegů z různých úhlů v inscenacích Médeia, Pustina a Soukromé rozhovory. V neděli 23. června od 20:00 se rozloučí s končící sezónou s každou z nich zvlášť a především v jejich duchu večírkem na zahradě kostela Pražského Jezulátka.

Hodnocení uživatelů: Premiéra mládí (Městská divadla pražská) - 40 % [Varan]

10:04
Velmi těžkopádný příběh plný zcela absurdních situací, které se vrší jedna za druhou. Obě dámy se sice snažily, diskotéková stínohra byla velmi povedená, ale co naplat, když hra je tak slabá, nepřesvědčivá a neuvěřitelná. Závěrečný vlažný potlesk publika ukázal, že s tímto názorem asi nebudu osamocený.

Hodnocení uživatelů: Hrdý Budžes (Divadlo A.Dvořáka Příbram) - 100 % [Drulik]

0:17
Fantastické. Bára Hrzánová i v lete 2019 ako roztomilá, mudrujúca a preciťujúca Helenka Součková. Kultová vec a ja som šťastný, že som mal možnosť vidieť, dokonca zo stredu druhej rady a teda v detailoch.

Hodnocení uživatelů: Čas pod psa (Divadlo v Rytířské) - 60 % [Heda]

23:36
Docela dobře zvládlá konverzačka. Neurazí, ale asi ani nenadchne. Nicméně taneček "šéf/manžel/matka pryč" by se dal převzít a používat na EZO akcích.

Hodnocení uživatelů: Jeptišky (Divadlo Na Fidlovačce) - 10 % [Heda]

23:36
Kdybych byla puberťák nebo alespoň zhulená, tak se umlátím smíchy. Ale na vtipy typu "tak ho vytáhněte a ukažte nám ho" nebo "pán si tu hraje s Ježíškem"... do divadla opravdu nechodím. Režie tlačí na pilu, herečky přehrávají, humor je pubertální. Nuda k uzoufání.

Hodnocení uživatelů: Zabiják Joe (Divadlo Kolowrat) - 90 % [Kuba]

22:56
Jednoznačně stojí za podívání. Pod drsnou slupkou skrytá bezmoc, něžný cit a beznaděj, který musí vyústit v tragedii, kterou si nikdo nedovedl představit.

Hodnocení uživatelů: Romeo, Julie a tma (Divadlo v Dlouhé) - 90 % [R.JELEN.21]

21:36
Tohle jednoznačně není hra pro každého, jak samotná kniha tak hra nechá v člověku mnoho smíšených pocitů. Jak se mohlo stát, že v jisté době jistý člověk řekl, že jiný člověk není člověk, ale jen tvorem, který je třeba vyhubit jako nákazu. Ano hra má pár hluchých míst a postava Ester je pro mě jsou prostotou štvala podobně jako v knize (M. Poulová tomu bohužel úplně nepomáhá). Člověk se na konci ocitne ve velice silném rozpoložení, které ho jen tak neopustí. Potlesk je pak vlažnější, ale není...

Z tiskových zpráv: Festival Za dveřmi 2019

20:55
Desítky divadelních představení, performance, program pro děti, dobrodružná bojovka ze samizdatu... Nejlepší soubory z celé Evropy. Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi už pojedenácté přiveze do metropole divadelní podívanou. Od 15. do 18. července přijďte do centra Prahy a na Výstaviště Praha Holešovice, čekají tu na vás české špičky pouličního divadla i zahraniční performeři. Vstup na festival Za dveřmi je zdarma.

Hodnocení uživatelů: Kočka na rozpálené plechové střeše (Městské divadlo Mladá Boleslav) - 70 % [KSnow]

20:13
Je to výborné, o tom není sporu - ale nějak se nemůžu ubránit dojmu, že je to výborné prostě a jen proto, že je výborná předloha. Nemůžu přijít na jediný aspekt, který by tomu tahle konkrétní inscenace dala navíc. Všechny scénografické složky byly standardní, režijní uchopení očekávatelné, herecké výkony ok, žádný zajímavější výklad postav se nekonal, ani hlubší ponoření do některého z témat, které text nabízí. A na tom asi není nic špatného, pořád je to skvělé, Williams byl mistr a držet se ...

Hodnocení uživatelů: George Kaplan (Východočeské divadlo Pardubice) - 0 % [Rubik]

18:49
Bylo to 90ti minutové utrpení... Nejdříve jsem si myslel, že si z nás dělají srandu... Ale nedělají.... Opravdu hrůza... Chcete-li se v divadle opravdu zasmát, doporučuji hru "Normální debil"... Pěkné pokukání. Tomáš Rubič

Rychlé zprávy: Na Piazzetě ND přečtou kompletního Fausta

18:06
Činohra Národního divadla zve na akci Faust komplet Faust, která se koná ve středu 19. 6. od 18:00 na nám. Václava Havla. V rámci cyklu Nová krev připravili režisér Jan Frič a dramaturgyně Marta Ljubková dvanáctihodinový intenzivní happening, v jehož průběhu přečtou herci a zaměstnanci ND a přátelé a studenti DAMU oba dva díly Goetheho Fausta v překladu Otokara Fišera. Konec sezony na Piazzetě proběhne ve velkolepé výpravě Dragana Stojčevského. Vstup volný.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes