15
new stories - click to show

i60.cz

Description:

i60.cz je internetový portál pro aktivní ženy a muže zralého věku - zábava a informace nejen pro seniory

URL:

http://www.i60.cz

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

5.4 items/day

Čínský filozof Konfucius pro i60

9:28
Přípravě některých rozhovorů stojí v cestě například vzdálenost nebo komunikační možnosti. Vzdálenost mezi mým pobytem a pobytém mého hosta je pro nás oba v reálném čase nepřekonatelná. I když bychom oba upřednostnili osobní setkání, před touto překážkou se musíme sklonit a s pokorou si…

Kouření je zlozvyk starších, mladí na něm tak závislí nejsou

8:24
Hloupost. Nerozvážnost. Kouřili všichni, tak jsem se přidal. V době mého mládí bylo kouření v módě. Tak nejčastěji lidé vysvětlují, proč se cigarety staly součástí jejich životů. Senioři jsou na nich závislí mnohem více než mladí.

Starý muž a mourovatá kočička

6:47
Budu vám vyprávět příběh lásky mezi starým mužem a jeho kočičkou. Dostal ji před deseti lety od dcery a jejího manžela k narozeninám. Byl si ji vybrat v útulku.

Jarní sraz Íčkařů u Křivoklátu

27.February
Příznivci portálu i60 budou mít i letos možnost vidět se na společném setkání, a to tentokrát v blízkosti hradu Křivoklát, kraji opěvovaném spisovatelem Otou Pavlem. Akce se uskuteční ve dnech 22.- 25. května v Roztokách u Křivoklátu.

Zápisník starého muže: Byt v paneláku

27.February
Ještě na počátku 60. let minulého století jsme bydleli v domku se zahradou a kouskem pole, ale rodiče to zmáhalo. Nedaleko nás rostlo nové sídliště, rychle přerůstající v město.

V Česku chybí dostatečná kontrola jakosti mléka i mlékárenských výrobků, říká Jaromír Malý, „vynálezce" Termixu

27.February
S panem Jaromírem Malým se znám již pěknou řádku let. Byl už od roku 1975 naším víkendovým a prázdninovým sousedem až do roku 1993, kdy jsme se nastěhovali do obce natrvalo. Chci vám přiblížit jeho nemalou zásluhu o náš mlékárenský průmysl.

Povídka: Střepy

27.February
Město si po vydatném obědě unaveně vydechlo a nyní, dvě hodiny po poledni, v polospánku odpočívalo. Zdálo se vylidněné, pouze u autobusových zastávek stálo několik cestujících. Občas některý z nich netrpělivě pohlédl na hodinky a další se každou chvíli podíval do křižovatky mezi domy,…

Světáci

27.February
Josef, Karel a Jarda jsou kamarádi. Josef je tlustý a miluje nade všechno pivo, slivovici a jídlo, Karel nosí tlusté brýle a miluje nade všechno pivo, fernet a jídlo, Jarda je hubený a zelený, nepije a drží žlučníkovou dietu.

Laos – usměvavá zemička obklopená ekonomickými tygry

27.February
Manžel kdysi sbíral poštovní známky a jeho představa o Laosu dlouho vycházela z obrázku na jedné známce. Do naší návštěvy na začátku roku 2020 byl pro něj Laos „zemí bílého slona“. Ve skutečnosti je to spíše země milých a skromných lidí, která musí čelit četným výzvám přicházejícím ze svého okolí.

Fiktivní rozhovor s géniem Albertem Einsteinem

26.February
Při poslední dovolené jsme letos v zimě zavítali do švýcarského Bernu. Je to město kašen, které má ve znaku medvěda. Medvědy tu mají také v ZOO i v medvědáriu. Bern je město, kde stojí dům, ve kterém nějaký čas bydlel Albert Einstein.

Primární ciliární dyskineze - vzácné onemocnění, které je stále neléčitelné

26.February
Stejně jako je 29. února ne zrovna obvyklé datum a je tedy vzácné, tak jsou i onemocnění, která se v populaci vyskytují méně často nebo dokonce ojediněle. K nim patří i primární ciliární dyskineze, způsobující poruchu řasinek.

Zpívejme ódu na radost

26.February
Jaro přichází! Jaro tolik opěvované snad každým. Básníky, milovníky přírody, zahrádkáři, snad každý se těší na příchod jara. Kdy se v přírodě rodí mláďata, kdy se začíná vše zelenat, začínají kvést první skromné, ale neskutečně krásné květinky.

Jak se nám o jarních prázdninách na chvilku vrátila zima

26.February
Když nám na začástku letošního roku zadala paní učitelka téma - Co byste rádi prožili v roce 2024, napsal jeden z nás, Michal, že by rád letěl letadlem do Portugalska. Já, Marek, jsem si přál prožít pár dní na horách s babičkou a s dědou. Maminka říkala, že na Portugalsko si ještě počkáme, ale že…

K výročím Čtyřlístku a jeho autora

26.February
Kdo z nás by ze svého mládí neznal komiksový časopis Čtyřlístek. S časopisem Čtyřlístek a příběhy Myšpulína, Bobíka, Pindi a Fifinky vyrůstala generace dnešních rodičů i prarodičů a patrně na ně budou vzpomínat i děti současných dětí.

Láska kvete v každém věku

26.February
Tuto větu slýchávám ve svém životě dosti často. Jenže pod slovem láska si každý představuje něco jiného. Mladí si přejí třeba krásné milostné chvíle s člověkem, kterého si ve svých představách vysnili, nebo ve svém okolí vybrali, třebaže i bez jeho vědomí. Pro starší to jsou třeba naopak…
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes