COT business

Popis:

Odborný portál pro cestovní ruch

URL:

http://www.icot.cz/

Katalog:

Lifestyle → Cestování

Publikuje:

12,6 položek/týden

Z Brna letos poletí o 30 procent prázdninový spojů více než loni

10:02
Brněnské letiště zaznamenalo proti loňskému roku více prázdninových letů. Letos se na něm otočí až o 30 procent více letadel, což je o 180 spojů více, řekl ČTK vedoucí provozního úseku Letiště Brno Radek Lang. Důvodem je větší objednávka od cestovních kanceláří na charterové lety.

UNESCO rozšířilo své řady. Které fascinující památky na seznamu přibyly?

21.července
Zatímco české město s dlouhou pivovarnickou tradicí Žatec se letos zapsání na seznam světového dědictví UNESCO nedočkalo, dalších devatenáct památek či měst už ano. Mezi nimi se objevil například starověký přístav v Ománu, největší oáza světa v Saudské Arábii či pozůstatky íránského starobylého opevnění. Pojďme si konkrétní pamětihodnosti představit blíže.

Přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně si prohlédl už milion lidí

20.července
Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně na Šumpersku navštívil od jejího otevření v roce 1996 už více než milion lidí. Je to nejvyhledávanější z elektráren skupiny ČEZ, řekl ČTK mluvčí ČEZ Martin Schreier. Elektrárna Dlouhé stráně pomáhá přitáhnout turisty do horského regionu, který je na turistickém ruchu značně závislý.

Aeroflot bodoval na leteckých Oscarech

20.července
Ruská aerolinka Aeroflot získala v prestižní soutěži Skytrax World Airline Awards první místo v kategorii nejlepší aerolinie ve východní Evropě. Z Londýna si společně s tímto oceněním odnesla poprvé v historii i nejvyšší ocenění v rámci palubního premium economy cateringu.

Pražskou hotelovou smetánku doplní další luxusní komplex

19.července
Na mapu pražských hotelů nejvyšší kategorie se v příštím roce nově zařadí Radisson Blu Hotel. Společnost Radisson Hospitality AB tak rozšiřuje své portfolio luxusních hotelů, momentálně v hlavním městě České republiky provozuje i hotel Park Inn. Otevření nového komplexu se plánuje na druhé čtvrtletí příštího roku.

Airbnb musí změnit informování o cenách, porušuje pravidla EU

19.července
Populární služba Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v současné době porušuje spotřebitelská pravidla Evropské unie a od Evropské komise nyní dostala čas do konce srpna, aby navrhla potřebné úpravy. Novinářům to řekla komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová.

Přes 60 procent Čechů chce na dovolené připojení k internetu

18.července
Více než 60 procent lidí si nedovede představit své volno bez možnosti připojit se k internetu a být online. V případě zahraničního zájezdu požaduje bezplatnou Wi-Fi 71 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu mezi 1000 respondenty.

Čínská CEFC vycouvala z cestovní kanceláře Canaria Travel

18.července
Čínská skupina CEFC se zbavila svého 49,99% podílu v cestovní kanceláři Canaria Travel, který loni v říjnu koupila od společností Unimex Group a EH Group. Vyplývá to z údajů zveřejněných v obchodním rejstříku, kde již čínská firma jako společník nefiguruje. Těmi jsou nyní TO-Servis a nově Unimex Group. Napsal to server E15 Premium.

Příjem z rekreačního poplatku stoupl na jihu Čech na 37,5 milionu

17.července
Příjem z rekreačního a lázeňského poplatku v Jihočeském kraji se loni meziročně zvýšil o 11,6 procenta na 37,5 milionu korun. Příjmy z ubytovacího poplatku stouply o 1,5 milionu na 16 milionů korun. Padesát procent nárůstu poplatků kraje zaznamenala turistická destinace Českobudějovicko - Hlubocko, kde byl rekordní výběr ubytovacích poplatků a nejvyšší návštěvnost na sociálních sítích v rámci j...

Rodinný projekt Beskydské hřebenovky chce podpořit horské chaty

17.července
V Beskydech na Frýdecko-Místecku se chystá rodinný sportovní projekt Beskydské hřebenovky, který má podpořit místní horské turistické chaty. Je připraven na tři víkendy v červenci a srpnu a jeho součástí bude vždy hravý rodinný a individuální kondiční závod a zábavný program. ČTK to sdělil Martin Stiller z beskydského odboru Klubu českých turistů.

Hluboká nad Vltavou chce vybudovat turistickou trasu pro vozíčkáře

16.července
Hluboká nad Vltavou na Českobudějovicku chce vybudovat turistickou stezku pro vozíčkáře. Podle zástupců samosprávy tak bude jedním z prvních měst v Česku, kde takovou trasu připraví. Stezka povede z Hluboké nad Vltavou k Munickému rybníku a k zoologické zahradě Ohrada. Náklady na výstavbu několik kilometrů dlouhé trasy budou asi čtyři miliony korun. Novináře o tom v tiskové zprávě informovali z...

HoppyGo a SmileCar se sloučily pod jedinou aplikaci

16.července
Služby pro sdílení aut HoppyGo a SmileCar se sloučily pod značku HoppyGo. Vznikl tak největší tuzemský poskytovatel s nabídkou více než 1000 aut. Transakci na konci června schválil ÚOHS.

Omezení vstupu kvůli sběračům borůvek letos v Krkonoších nebude

15.července
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos kvůli sběračům borůvek neomezí vstup do některých oblastí Krkonoš. Omezení vstupu platilo minulých 17 let, vždy přibližně od poloviny července do poloviny října. Jeho prodlužování již není nutné, protože masivní nájezdy sběračů borůvek v posledních letech pominuly. ČTK to řekl mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Tuniské příjmy z turistiky poskočily díky návratu Evropanů

14.července
Tuniské příjmy z cestovního ruchu stouply v první polovině roku meziročně o 40 procent na 522 milionů dolarů (11,6 miliardy Kč), informovala tuniská vláda. Hlavní zásluhu na tom má masový návrat evropských turistů, kteří se před třemi roky stali v této severoafrické zemi oběťmi teroristických útoků.

Asociace cestovních kanceláří ČR spolupracuje s Bulharskem

13.července
Asociace cestovních kanceláří České republiky uzavřela Memorandum o spolupráci s Bulharskou republikou. Cílem je zvýšení vzájemné kooperace při podpoře cestovního ruchu mezi oběma zeměmi.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes