COT business

Popis:

Odborný portál pro cestovní ruch

URL:

http://www.icot.cz/

Katalog:

Lifestyle → Cestování

Publikuje:

2,2 položek/den

Cestovatelský festival Kolem světa bude opět v Praze

10:06
O víkendu 24. a 25. listopadu 2018 se bude v pražském Clarion Congress Hotelu konat tradiční cestovatelský festival Kolem světa. Akce i letos nabídne bohatý program, který zaujme nejen nadšence do cestování, fotografy, dobrodruhy, ale také milovníky exotické kultury a vyznavače netradičních způsobů cestování.

Slevomat rozjel vlastní cestovní kancelář na exotiku

10:06
Slevový portál Slevomat spustil vlastní cestovní kancelář CK Zanzo, která bude prodávat zájezdy do exotických destinací. Aktuální nabídka obsahuje Srí Lanku, Zanzibar a Thajsko, kde jsou v nabídce i poznávací zájezdy. Slevomat to uvedl v tiskové zprávě.

České hotely jsou na Silvestra a Vánoce téměř obsazené

10:06
Ubytování v mnoha hotelech, penzionech či chatách v Česku je již teď téměř vyprodáno na období Vánoc a Silvestra. Hlavně ubytovací zařízení na horách mají plno, ačkoli někde ještě zájemci vyčkávají, zda bude dost sněhu. Vyplývá to z ankety.

Letos už zkrachovalo přes 20 leteckých přepravců

18.listopadu
Ve světě letos zkrachovaly více než dvě desítky leteckých přepravců. Informuje o tom list The Wall Street Journal na svých internetových stránkách. Podle listu šlo většinou o menší evropské aerolinky, například skandinávskou společnost Primera Air, která byla nucena ukončit provoz začátkem října.

Po památkách Jirkova provede nově interaktivní mapa

17.listopadu
Turisté si mohou najít památky Jirkova na interaktivní mapě umístěné u autobusového nádraží. Na panelu je několik desítek zajímavostí a tipů, kam se ve městě a jeho okolí vydat. V červnu příštího roku by návštěvnici měli mít k dispozici nové informační centrum s netradičním muzeem.

Společnost Kiwi.com nabídne svůj obsah třetím stranám

16.listopadu
Společnost Kiwi.com zprostředkuje cestovním agenturám a blogerům svůj obsah. Její globální partneři budou moci díky zcela novému produktu Tequila rozšířit svou nabídku cestovních produktů o všechny služby, které má společnost ve svém portfoliu. Zájemci tak nebudou muset investovat do vlastních systémů.

CK Alexandria se rozhodla investovat do hotelů v zahraničí

16.listopadu
Česká cestovní kancelář Alexandria investuje stovky milionů korun do výstavby a rekonstrukcí hotelů v Bulharsku a Řecku. Nejstarší hotel v majetku skupiny Belvedere Alexandria Club v Primorsku bude zbourán a znovu postaven, informovala CK, přesnou výši investice neuvedla.

Aerolinky China Southern opouští alianci SkyTeam

16.listopadu
Největší čínská letecká společnost China Southern Airlines se rozhodla opustit leteckou alianci SkyTeam, do které patří rovněž České aerolinie. Oznámila firma a dodala, že hodlá posílit partnerství s americkým leteckým přepravcem American Airlines, který je součástí konkurenční aliance oneworld. Neupřesnila však, zda hodlá do aliance oneworld vstoupit.

V Číně se otevře luxusní hotel vystavěný v zatopeném lomu

15.listopadu
Nedaleko čínské finanční metropole Šanghaje bude slavnostně otevřen pětihvězdičkový hotel, který byl vystavěn v zatopeném lomu. Nejnižší dvě patra, která kromě hotelových pokojů zahrnují i přepychovou restauraci, bazén a centrum vodních sportů, jsou umístěna pod hladinou a z jejich oken je výhled do akvária.

Na hrady a zámky NPÚ letos zamířilo už 5,3 milionu lidí

15.listopadu
Památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vidělo do konce října téměř 5,3 milionu návštěvníků. Loni to bylo do konce září pět milionů a za celý rok 5,49 milionu lidí. Podle vedení NPÚ ale mírně klesá návštěvnost nejvíce oblíbených objektů, která je na hranici toho, co tyto památky unesou. I kvůli regulaci počtu návštěvníků vzroste na některých památkách od příštího roku vstupné přibl...

Na českém trhu vznikla nová cestovní skupina Travel Family

15.listopadu
Sdružením tří úspěšných českých cestovních kanceláří, kterými jsou Vítkovice Tours, VIAMARE a VTT, vznikla nová skupina Travel Family. Jedná se o první konsolidaci cestovních kanceláří na českém trhu. Podle obratu blížícího se k hranici 750 milionů korun se skupina Travel Family stává sedmým největším hráčem na trhu se 70 tisíci klienty ročně. Působí na českém, slovenském a polském trhu.

Plány Tourism X Games odtajněny!

14.listopadu
Na včerejší afterparty v Aloha Music Clubu & Cocktail Baru Praha byly zveřejněny plány na další ročníky oblíbeného sportovně-společenského eventu. Příští zimní Tourism X Games budou netradiční.

V anketě Informační centrum roku 2018 zvítězilo Podřipsko

14.listopadu
Absolutním vítězem hlasování v anketě Informační centrum roku 2018, jejímž vyhlašovatelem je Asociace turistických informačních center (A.T.I.C. ČR), se stalo Informační a dopravní centrum Podřipska v Roudnici nad Labem. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 8. listopadu 2018 v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře (GASK). Kromě absolutního vítěze byly dále oceněny také první tři TIC z každ...

Hainan Airlines ruší linku do Bělehradu

14.listopadu
Letecká společnost Hainan Airlines zruší po roce provozu leteckou linku spojující Prahu se srbským Bělehradem, která je prodloužením spojení z Pekingu. Poslední let bude operován 26. listopadu 2018.

Air Astana zakládá low-cost divizi FlyArystan

13.listopadu
Kazašský národní dopravce Air Astana zakládá nízkonákladové aerolinky s názvem FlyArystan. Společnost, která začne fungovat v první polovině příštího roku, se bude držet klasického LCC modelu a bude následovat příklad vysoce úspěšných společností jako easyjet, Indigo, Cebu Pacific nebo Air Asia.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes