COT business

Description:

Odborný portál pro cestovní ruch

URL:

http://www.icot.cz/

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

6.3 items/week

Italský turista má rád české památky, ale i kvalitní gastronomii 06/2019 | Koncem roku 2018 realizovala agentura CzechTourism v

10:51
Podle předběžných výsledků loňského roku byla Francie opět nejvyhledávanější turistickou destinací světa. Data za letošní první kvartál ale hovoří o poměrně citelném propadu zájmu zahraničních turistů. Bude zajímavé sledovat, zda se situace zlepší díky významným výstavám a dalším akcím.

Průzkum: 45 procent Čechů tráví dovolenou v tuzemsku

9:20
Na 45 procent Čechů tráví dovolenou v tuzemsku. Zbytek vyráží do zahraničí, nejčastěji k moři v některé z evropských destinací. Pojištění na dovolenou považují za samozřejmost, jednorázové cestovní pojištění uzavírají tři čtvrtiny z nich. Vyplývá to z průzkumu srovnávacího portálu Ušetřeno.cz mezi 850 respondenty.

Kiwi.com integruje své produkty do TapTripu

15.July
On-line cestovní platforma Kiwi.com uzavřela spolupráci s globálním cestovním technologickým start-upem TapTrip. Produkty společnosti budou zaintegrovány do platformy, která uživatelům nabídne srovnání cen různých webových stránek, jež nabízejí letecká spojení a lokalizovaná dopravní spojení.

Blue Sky Travel hledá letenkáře/-řku

13.July
CK Blue Sky Travel, generální obchodní zástupce pro 8 leteckých společností v ČR, SR a HU, hledá kolegy do svého rozrůstajícího se týmu v Praze.

easyJet spustí pravidelnou linku do Ženevy

12.July
Letecká společnost easyJet oznámila spuštění nové pravidelné linky mezi Prahou a Ženevou. Nové spojení bude v provozu od 1. listopadu 2019 třikrát týdně, vždy v pondělí, středu a pátek.

Značka Czech Specials vstoupila do dalšího roku působení

11.July
Modré Logo Czech Specials je nejen vodítkem pro tuzemské a zahraniční hosty, kde mají ochutnat kvalitní českou kuchyni, ale je také důležitou certifikační značkou. Od srpna 2018, kdy administraci převzala Asociace kuchařů a cukrářů (AKC ČR), požádalo o tuto certifikaci 40 restaurací z celé republiky a další žádosti přibývají.

Krušnohoří a kladrubský hřebčín jsou nově na seznamu UNESCO

10.July
Počet českých památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO se zvýšil na čtrnáct poté, co na něj přibyl Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří a poněkud nečekaně i Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Rozhodl o tom výbor pro světové dědictví UNESCO na zasedání v ázerbájdžánské metropoli Baku.

Thailand Travel Mart odhalil nové strategie

9.July
Ač je nyní oficiálně v Thajsku mimosezóna, tak Thajci rozhodně nelení. V květnu tohoto roku proběhl tradiční Thailand Travel Mart (TTM), kde se setkali zástupci cestovních kanceláři s lokálními zástupci z oblasti cestovního ruchu, aby navázali spolupráci. Díky tomu budou moci následně svým klientům nabídnout služby, které budou odpovídat jejich požadavkům a očekáváním.

Česko je pro Němce nejlevnější pro dovolenou

9.July
Česko je pro Němce nejlevnější ze sousedních zemí, kde si mohou dopřát dovolenou. Ceny za hotelové ubytování a jídlo v restauracích zde loni byly v průměru o 43 procent nižší než ve spolkové republice. Naopak nejdražší z devíti sousedních zemí je pro Němce Dánsko, kde byly ceny o 38 procent vyšší. Uvedl to německý statistický úřad.

Nejlepší restaurací světa byl vyhlášen Mirazur

8.July
Podle žebříčku World's 50 Best Restaurants je nejlepší restaurací na světě francouzský podnik Mirazur argentinsko-italského šéfkuchaře Maura Colagreca. Prvenství získal jako vůbec první francouzský podnik. Podle deníku Le Figaro by jeho vítězství mohlo toto hodnocení, které zveřejňuje britská mediální společnost William Reed Business Media, ve Francii rehabilitovat.

COT na cestách: Tradičním Thajskem netradičně #6

8.July
V posledním díle tohoto miniseriálu se budeme věnovat události, kterou nelze opomenout prakticky v žádné zemi, pokud chcete poznat život místních obyvatel… Tou jsou lokální trhy.

Polovina Čechů tráví volno v ČR, vedou chalupy

5.July
Téměř polovina Čechů tráví nejraději dovolenou v Česku a více než třetina dává přednost moři. Relaxování převažuje u 52 procent lidí, naopak aktivity a sport ve volném čase preferuje pouze 11 procent respondentů, záleží ale na věku. Vyplývá to z červnového průzkumu agentury pro výzkum trhu NMS Market Research, který zpracovala pro automobilku Toyota. Podle portálu Slevomat.cz zaznamenaly prodej...

Maltské národní symboly slavily. V Praze!

4.July
Letecká společnost Air Malta letos slaví 45. výročí svého založení a také 20 let svého působení na českém trhu. Oslava proběhla včera v Corinthia Hotelu Prague za účasti maltského ministerského předsedy, ministra pro cestovní ruch, vysokého managementu Air Malta a dalších významných hostů.

Letní sezona v zemích Evropské unie

4.July
Léto a prázdniny jsou ideální dobou pro cestování a poznávání nových míst. Právě v letních měsících se celá Evropa dává do pohybu a její obyvatelé cestují do zahraničí nebo tráví svou dovolenou v tuzemsku. Jak vypadají výsledky návštěvnosti za loňský rok 2018 v období června, července a srpna?

Češi v zahraničí častěji využívají platebních karet

4.July
Češi a Slováci míří rok od roku více do zahraničí. Jen v loňském roce podnikli Češi rekordních 5 miliónů cest a Slováci pokořili hranici 3 miliónů cest. S vyšším zájmem o cestování roste i využívání platebních karet a jejich výhod v cizině, uvedla UniCredit Bank.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes