COT business

Popis:

Odborný portál pro cestovní ruch

URL:

http://www.icot.cz/

Katalog:

Lifestyle → Cestování

Publikuje:

10,5 položek/týden

Hluboká nad Vltavou chce vybudovat turistickou trasu pro vozíčkáře

14:25
Hluboká nad Vltavou na Českobudějovicku chce vybudovat turistickou stezku pro vozíčkáře. Podle zástupců samosprávy tak bude jedním z prvních měst v Česku, kde takovou trasu připraví. Stezka povede z Hluboké nad Vltavou k Munickému rybníku a k zoologické zahradě Ohrada. Náklady na výstavbu několik kilometrů dlouhé trasy budou asi čtyři miliony korun. Novináře o tom v tiskové zprávě informovali z...

HoppyGo a SmileCar se sloučily pod jedinou aplikaci

10:08
Služby pro sdílení aut HoppyGo a SmileCar se sloučily pod značku HoppyGo. Vznikl tak největší tuzemský poskytovatel s nabídkou více než 1000 aut. Transakci na konci června schválil ÚOHS.

Omezení vstupu kvůli sběračům borůvek letos v Krkonoších nebude

15.července
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos kvůli sběračům borůvek neomezí vstup do některých oblastí Krkonoš. Omezení vstupu platilo minulých 17 let, vždy přibližně od poloviny července do poloviny října. Jeho prodlužování již není nutné, protože masivní nájezdy sběračů borůvek v posledních letech pominuly. ČTK to řekl mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Tuniské příjmy z turistiky poskočily díky návratu Evropanů

14.července
Tuniské příjmy z cestovního ruchu stouply v první polovině roku meziročně o 40 procent na 522 milionů dolarů (11,6 miliardy Kč), informovala tuniská vláda. Hlavní zásluhu na tom má masový návrat evropských turistů, kteří se před třemi roky stali v této severoafrické zemi oběťmi teroristických útoků.

Asociace cestovních kanceláří ČR spolupracuje s Bulharskem

13.července
Asociace cestovních kanceláří České republiky uzavřela Memorandum o spolupráci s Bulharskou republikou. Cílem je zvýšení vzájemné kooperace při podpoře cestovního ruchu mezi oběma zeměmi.

Alibaba a Marriott testují zapsání na hotelu přes sken obličeje

13.července
Hosté hotelů Marriott International v Číně se možná již brzy budou moci zapsat na hotelu jen prostřednictvím rychlého skenu svého obličeje. Společný podnik firmy Marriott, která je největším hotelovým řetězcem na světě, a čínským internetovým gigantem Alibaba Group tento měsíc otestuje možnost registrace na hotelu a obdržení hotelové karty jen prostřednictvím identifikace obličeje. Uvedla to ag...

Dubaj láká do hor

13.července
Nejnavštěvovanější arabský emirát by se rád zaměřil na větší propagaci svých přírodních krás. Turisty začíná lákat k prohlídce horských scenérií v regionu Hatta. Starobylé památky tam doplní moderní horské chaty a mobilní domky. První projekty se otevřou ještě letos.

Jordánsko - poklidná destinace uprostřed neklidného regionu

12.července
Česká republika – stejně jako mnoho dalších evropských zemí – získá od podzimu přímé letecké spojení s Jordánskem, které zajistí irský dopravce Ryanair. Jordánská turistická centrála (Jordan Tourism Board – JTB) při této příležitosti zavítala do Prahy, aby zástupcům místních cestovních kanceláří a agentur představila bohatost turistických atraktivit a nabídla možnosti spolupráce.

Dopravce easyJet nově spojí Prahu s Belfastem

12.července
Letecká společnost easyJet oznámila spuštění nové pravidelné linky mezi Prahou a Belfastem, hlavním městem Severního Irska. Spojení bude v provozu od 29. října 2018, tedy od začátku zimního letového řádu. Dopravce bude mezi oběma destinacemi létat dvakrát týdně, vždy v pondělí a pátek.

V Brně budou během léta probíhat netradiční prohlídky

11.července
Při speciálních letních prohlídkách města si turisté i zvídaví Brňané mohou vyslechnout málo známé pověsti, vydat se po stopách Leoše Janáčka nebo poznat slavné vily. Průvodci je zavedou na opomíjená místa i k symbolům města, jako je třeba jezdecká socha Jošta Moravského přezdívaná „koňafa“, patrně kvůli dlouhým nohám koně, který připomíná proporcemi spíše žirafu.

Blue Style otevře svou první mobilní pobočku

11.července
Cestovní kancelář Blue Style se rozhodla otevřít svou vůbec první mobilní pobočku. Stane se tak v pátek 13. července 2018 v rámci prvního ročníku rodinného festivalu BLUE STYLE PRIMA FEST v Šiklandu na Vysočině.

Magistrát Prahy 1 řeší problém s pojízdnými pivními bary

10.července
Strážníci v Praze o prodlouženém víkendu kontrolovali tzv. pivní kola či bary, tedy vozítka servírující alkohol skupinám turistů v centru metropole. Samotná vozítka nejsou zákonem omezená, pokuty strážníci udělovali na základě vyhlášky o zákazu konzumace alkoholu, která platí ve velké části Prahy 1.

Nominace Žatce do UNESCO byla odložena

9.července
Žatec jako město chmele se na prestižní seznam památek UNESCO nyní nedostal; příslušný výbor mezinárodní organizace doporučil přepracování nominace a její rozšíření o příklady pěstování chmele, sdělila mluvčí českého ministerstva kultury Simona Cigánková. Místostarosta Žatce Jaroslav Špička řekl, že na rozhodnutí je důležité to, že projekt nedostal „stopku“.

Podkrušnohorský zoopark v Chomutově mění po letech image

8.července
Podkrušnohorský zoopark v Chomutově mění po dlouhých letech image. Zubra na propagačních materiálech nahradilo jednoduché logo s nápisem zoopark. Nový bude také informační systém pro návštěvníky. Cílem je přilákat do parku nové turisty, řekla ředitelka parku Věra Fryčová.

Sklárna Harrachov - z podniku je turistická atrakce

7.července
V oblíbenou turistickou atrakci se za 25 let od privatizace proměnila sklárna v Harrachově na Semilsku. Nejstarší fungující sklárnu v Česku a zřejmě i na světě si ročně prohlédne více než 70 tisíc lidí. Turistům je sklárna otevřená už 20 let a zájem o ni roste. Příjmy turistiky dnes také tvoří významnou část tržeb sklárny. Díky tomu se podařilo udržet sklářkou výrobu i v krizových letech, kdy j...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes