15
new stories - click to show

Auto iDNES.cz

Description:

auto.idnes.cz - Zpravodajství ze světa aut, autonovinky, poradny

URL:

http://auto.idnes.cz/

Catalog:

Tech → Automoto

Publishes:

4.3 items/day

Není hybrid jako hybrid. Jednodušší je lepší a dává větší smysl

14:47
Hybridním automobilům patří budoucnost, zvláště v Evropě, kde jsou od letošního roku nastavena přísná emisní pravidla. Splnit je co nejrychleji jde jen díky kombinaci spalovacích a elektrických motorů. Kupodivu však nová generace těch slabších, označovaná jako mild hybridy, dává větší smysl.

Maradona řídil ferrari, tahač i běloruský offroad. Fiat stál za kurníkem

0:44
Tento týden zesnulé fotbalové legendě Diegu Armandu Maradonovi prošla rukama za život pestrá přehlídka aut. Od supersportů přes levné rodinné vozy, monstrózní offroad až po náklaďák, ve kterém se schovával před novináři. Za své peníze si koupil nové auto jedinkrát v životě. Maradonova automobilová historie byla stejně šílená jako jeho život.

Nasadit auta na ramena a jít. Siláci soutěžili na Krymu

0:43
Siláci poměřovali síly v krymském Sevastopolu v soutěži nazvané poeticky „Lidé silnější než stroje“. Ruští vazouni to dokazovali nošením celého moskviče.

OBRAZEM: Poctivé škodovky na reklamách, které pobaví i poučí

0:43
V meziválečném Československu působilo relativně mnoho výrobců automobilů a konkurenční boj se vedl i prostřednictvím reklam v tisku. V první ze série fotogalerií se podíváme na reklamy značky Škoda.

Dneska ani nepovolí na takové trati jet, vzpomíná závodník Miloš Bychl

26.November
Miloš Bychl patří k té generaci závodníků, kteří hájili české barvy na evropských okruzích dávno předtím, než padla železná opona. Jeho jméno bylo dlouhá léta spojeno s BMW, i když dnes dává přednost spíše McLarenům a jen tak pro radost je prohání po svých oblíbených okruzích. V jeho garáži byste ovšem našli pár opravdových klenotů mnichovské automobilky, ale jeho nejoblíbenější BMW M3 E30 tam ...

Potvrzeno. Fabia Combi schválena i pro příští generaci, která dorazí za rok

26.November
Škoda má definitivně schválenou verzi kombi pro příští generaci modelu Fabia, jejíž uvedení je naplánované na příští rok. Nové provedení modelu se má představit taktéž v příštím roce. Na přípravu další karosářské verze mají konstruktéři jen velmi málo času.

Zbrojení na Rallye Dakar vrcholí. Sledujte prezentaci českých motorkářů

26.November
Na start 43. ročníku Rallye Dakar, který začíná 3. ledna 2021 v Saúdské Arábii, se postaví několik českých týmů. Poosmé vyjede na trať slavné dálkové rallye Orion – Moto Racing Group. Sledujte představení týmu online na iDNES.cz.

Chcete se chovat ekologicky? Mercedes doporučí repasované náhradní díly

26.November
Opravy vozidel za pomoci originálních repasovaných dílů jsou oblíbené v případě, že zákazník požaduje bezchybnou kvalitu a zároveň rychlé a cenově výhodné řešení. Automobilka Mercedes-Benz k tomu ještě dodává, že repasované díly šetří cenné přírodní zdroje a jsou tedy vhodné i pro ekologicky smýšlející zákazníky.

Přechod na elektropohon zaviní pokles příjmů z daní. Británie chystá mýtné

26.November
Vláda Spojeného království uvažuje o zpoplatnění silnic po přechodu většiny vozidel se spalovacím motorem na elektrický pohon. Celé zpoplatnění je nyní pracovně nazýváno národní systém stanovení cen silnic a má zaplnit propad příjmu ze spotřební daně z fosilních paliv.

Každé čtvrté auto se prodá přes internet, věří v Mercedesu

26.November
Nákup auta na internetu musí být snadný, jako když vybíráte knihu, říká Britta Seegerová, která je členkou představenstva značky Mercedes-Benz pro marketing a prodej a před rokem představila vizi prodeje automobilů přes internet.

Škoda po roce startuje výrobu modelu Enyaq. Zesilovala se továrna

25.November
Dosud se v hlavním mladoboleslavském závodě Škody vyráběly jednotky kusů modelu Enyaq. V předsériovém režimu se dolaďovaly výrobní postupy. Ostrá produkce odstartovala rok a pět dní po zahájení výroby vůbec první elektroškodovky v nabídce. Kvůli těžkému elektromobilu zde museli zesílit tovární haly a nakoupit teploměry.

Novozélandská policie nasadí Škody Superb. Nahradí končící značku Holden

25.November
Novozélandská policie koupí nové vozy pro své hlídky od firmy Škoda Auto. Nahradí jimi automobily značky Holden, která letos zanikne.

Na křižovatce se umíralo, teď se tam vůbec nebourá. Stačila malá změna

25.November
Lesní křižovatka poblíž Lipníka se v posledních letech stala kvůli rychlému spojení od dálnice D10 u Benátek nad Jizerou směrem na Boží Dar a dále na Nymburk velice vytíženou i kvůli kamionové dopravě. Pravidelně se tam stávaly velmi vážné dopravní nehody, často s úmrtím. Nyní je to jinak.

Yaris míří do Kolína a úplně změnil charakter. Hybrid benzin jen usrkává

25.November
Yaris je pojem mezi malými auty. Nejnovější generace, jejíž výroba se chystá i v Kolíně, je švihák. S hybridem jezdí klidně za čtyři litry. Ale je až nepochopitelně mrňavý.

Český „pan Suzuki“: pro značku ho ulovili, byl u jejího přerodu

25.November
Václav Lula byl tváří Suzuki v Česku dvacet dva let, v exkluzivním rozhovoru vzpomíná na modely, které byly milníky pro celou značku i tuzemský trh. „Představa, že všechny nyní provozované automobily budou v dohledné době jezdit na elektřinu, je technologicky, logisticky i ekologicky nereálná,“ komentuje aktuální situaci.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes