iDNES.cz

Description:

Zprávy z jihomoravské metropole i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, důležité zprávy z Brna i celého kraje.

URL:

http://brno.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

7.3 items/day

Dotáhneme očistu, některé buňky v Brně zřejmě zrušíme, řekl Vondráček z ANO

22:51
Hnutí ANO se chystá zrušit některé ze svých brněnských buněk. Po čtvrtečním jednání předsednictva strany to prohlásil šéf Sněmovny Radek Vondráček v reakci na korupční kauzu Stoka a nečekaný odchod bývalého brněnského primátora Petra Vokřála z hnutí.

Při nehodě u Brna se zranilo pět lidí, včetně dítěte. Jeden řidič pil

17:17
Dvě auta se odpoledne střetla na křižovatce v Sokolnicích u Brna. Jeden z vozů srazil tři chodce, pro jednoho z nich musel letět vrtulník. Celkem skončilo v nemocnici pět lidí.

ONLINE: Brno hraje s posledním, Dukla se chce probít do elitní trojice

17:17
Fotbalisté brněnské Zbrojovky si ve 20. kole druhé ligy mohou vylepšit náskok na druhé příčce tabulky, od 17.00 nastupují na hřišti posledních Vítkovic. O hodinu později startuje pražská bitva mezi Duklou a Vyšehradem. Zápasy můžete sledovat v podrobných online přenosech.

Pepu mám pořád v srdci, vzpomíná na Šurala brankář Hladký

16:10
Přestože fotbalová liga ve Skotsku předčasně skončila, brankář Václav Hladký na ostrovech zůstal. Nejenže považoval za komplikované cestovat domů, pokud by musel zůstat v karanténě, ale také vyhlíží nové angažmá.

V Brně plánují opět omezit popíjení alkoholu v parcích, nově do 22. hodiny

16:10
Konzumace alkoholu na veřejnosti byla donedávna v Brně zcela zakázaná, nedávno tento zákaz pro některá místa uvolnili. Teď však chtějí vyhláškou uvolnění opět zpřísnit. Popíjení nebude možné po desáté hodině večer.

Zloději ukradli ze stavby v Brně na Cejlu čerpadlo, snímala je kamera

15:03
Motorové čerpadlo ze sila na omítku si ze stavby na brněnské ulici Cejl odnesla dvojice zlodějů. I když vše snímala po celou dobu kamera, policisté po nich stále marně pátrají. Zároveň chtějí mluvit se svědkem, který kolem procházel.

Vokřál už nebyl pro PR tým vhodným lídrem, říká poslanec ANO Staněk

10:38
Jihomoravského poslance hnutí ANO Pavla Staňka, který byl brněnským radním za primátora Petra Vokřála, štvou poměry uvnitř hnutí. I on proto po Vokřálově odchodu zvažuje svou budoucnost ve straně.

Netradiční cesta brněnských mladíků: z maturit na zápas vrtulníkem

10:38
Neobvyklou cestu na domácí zápas měli v pondělí dva mladí fotbalisté Zbrojovky Brno. Antonín Růsek a Ondřej Pachlopník odpoledne před duelem proti Dukle Praha maturovali na kladenské střední škole, a tak zpět do Brna spěchali vrtulníkem.

Vložit obrovské peníze do jahod je stresující, popisuje jejich pěstitel

6:14
Jako jeden z prvních na jižní Moravě pustil před pěti lety na svá pole zákazníky, aby si sami sesbírali jahody. Letos jim pěstitel Zdeněk Jakubčík ze Šakvic na Břeclavsku nabídne téměř deset hektarů keříčků. Ovoce, které nese přezdívku královské nebo také plody lásky, pěstuje už víc než desetiletí.

VIDEO: Muž se ženou oplachovali ve fontáně kilogramy syrového masa

3.June
Netradiční využití pro fontánu v centru Brna našla dvojice třicátníků. Přímo v kašně muž se ženou oplachovali syrové maso, které se údajně chystali grilovat. Jejich počínání zarazili strážníci.

Podivné Vokřálovy kroky. Rozhádal se s kolegy i ostatními stranami

3.June
Jako brněnský primátor byl Petr Vokřál oblíbený i u některých odpůrců hnutí ANO a respektovali ho i jeho političtí rivalové, kteří by jinak s Babišovým hnutím těžko sedli za společný stůl. Poté, co musel před dvěma lety primátorské křeslo opustit, však začal svou popularitu rychle ztrácet.

„Andělské“ peníze postrčí nápady k praxi, zapojit se mohou nejen miliardáři

3.June
Můžete mít inovativní myšlenky i dostatek talentu, ale ani ten nejlepší nápad se nezhmotní, když nemáte peníze. Vznikem Czech Business Angel Association se proto vytvořilo podhoubí pro spolupráci mezi investory a nově vznikajícími společnostmi. Založili ji čeští investoři a nese výraznou brněnskou stopu.

Vychytala se mrtvá doba, těší Hrona bojové večery. Okouzlily ho rukavičky

3.June
Thajský boxer Tomáš Hron už svá bojová umění předváděl na nizozemském fotbalovém stadionu, má za sebou duely v ringu pod širým nebem, zápasil v Thajsku a je mistrem světa i Evropy. Během doznívání koronavirové pandemie si brněnský matador bojových sportů připsal další zážitek: stal se účastníkem jednoho z večerů pod hlavičkou Oktagon Underground, komorní akce v kleci a v MMA rukavicích, vzniklé...

Dvě MotoGP za skoro 200 milionů. Návrh promotéra je pro Brno příliš drahý

3.June
MF DNES zjistila, jak zní návrh promotérské společnosti Dorna na pořádání letošní motocyklové Velké ceny v Brně. Podle důvěryhodného zdroje z rady města nabízí, že za letošní ročník, který by se jel bez diváků, si vezme jeden milion eur. Standardní částka přitom činí 4,5 milionu eur.

Dvě střely Líšni stačily na bod, s Jihlavou ho vyválčila v nastavení

3.June
Až tři minuty před koncem zápasu proti Jihlavě vystřelili fotbalisté Líšně poprvé přímo na branku. V nastaveném čase se do šance dostali znovu, stoper Michal Jeřábek dotlačil balon do sítě a domácí nováček druhé ligy obral na jaře dalšího z favoritů: Líšeň - Jihlava 1:1.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes