15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z jihomoravské metropole i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, důležité zprávy z Brna i celého kraje.

URL:

http://brno.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

5.3 items/day

Vodítko se skříplo do dveří výtahu, muž se psy v něm zůstal uvězněný

17:43
Neopatrnost při nastupování do výtahu dostala do potíží muže v Brně, který šel venčit psy. Ze dveří totiž nechal vyčnívat vodítko, které se skříplo, což zřejmě způsobilo poruchu zařízení. Nešťastník bez mobilu zůstal ve výtahu spolu se psy uvězněný asi dvě hodiny.

Show v Brně pro sebe ukradl Slovák. Zapomněl chránič na zuby, ale získal fanoušky

16:38
Roky nastupuje do klece s maskami „nemrtvé tváře“, které mu vyrábí a posílá malý fanoušek. Patří k němu stejně jako pirátská vlajka, vytáhlá postava a výraz zlého muže. Proto dost překvapilo, když v sobotu v Brně slovenský MMA zápasník Samuel Krištofič vykročil bez ní.

Do lužních lesů jen s repelentem, radí hygienici. Komáři jsou na vrcholu

15:33
Aktivita samiček kalamitních druhů komárů dosahuje vrcholu a na některých místech má charakter lokální kalamity. Platí to o lužních lesích po celé jižní Moravě. Lidé by si tak měli dobře promyslet, kam se vydají na výlet. Hygienici totiž doporučují omezit pobyt v lese jen na nezbytně nutnou dobu a rozhodně se tam nevydávat bez repelentu.

Likvidace varny drog zavřela ulici v Kyjově, město zaplatí dva miliony

13:22
Víc než dva roky po odhalení varny pervitinu v jihomoravském Kyjově začali specialisté odvážet nebezpečné látky a chemikálie z objektu. Prostor, který střeží policisté, bude uzavřen nejméně pět dní. Náklady po sporech s úřady nakonec zaplatí město, které je poté bude vymáhat od uvězněného majitele.

Je z nás odstavné parkoviště, vadí lidem z brněnské čtvrti bez modrých zón

11:12
Obyvatelé brněnské Masarykovy čtvrti se potýkají s přespolními řidiči, kteří si vybrali oblast Kraví hory a Žlutého kopce k odstavení auta. Tramvaj nebo trolejbus je totiž odtud odveze za pět minut přímo do centra, kde jsou modré zóny a parkovat zadarmo se tam nedá. Místní naléhají na politiky, aby situaci řešili.

Postcovidová centra zažívají nápor, někde už musejí pacienty odmítat

6:51
Dušnost, bolesti na hrudníku i nespavost. S takovými potížemi přicházejí do Fakultní nemocnice Brno pacienti po prodělaném covidu-19. Podobně jsou na tom i další zdravotnická zařízení v kraji, v nichž sice pomalu ruší lůžka pro pacienty s těžkým průběhem covidu, ale do nemocnic se vracejí lidé, kteří mají vážné potíže i delší dobu po prodělání nemoci.

Nechtějte mě naštvat! Drulák o stříbru z Eura, záplavách i štrekách v kamionu

21.June
Ruku stiskne tak pevně, až si kajícně pomyslíte, jestli vás netrestá za pětiminutové zpoždění. „Ne, to zaplatíte kafe,“ prohodí svéráz Radek Drulák v elegantních brýlích s černou obroučkou, poškrábe se na prošedivělém strništi a z výlohy koukne na olomoucký Andrův stadion, kde je legendou.

Při nočním požáru chaty v Brně zemřel člověk, druhý je v nemocnici

20.June
Hasiči v noci ze soboty na neděli vyjížděli k požáru chaty v Brně Kníničkách. Jeden člověk zemřel ještě před jejich příjezdem, další skončil s popáleninami v nemocnici.

Za dobrou satiru padáka nedostanu, říká kolegům herecký veterán Grygar

20.June
Když byla divadla zavřená a nemohl hrát, napsal si herec Jan Grygar pro sebe monodrama, které v tomto týdnu uvedlo Národní divadlo Brno na Malé scéně Mahenova divadla. Přestože název Jak krásně jsme si žili může evokovat, že se vztahuje k době před pandemií, herec ujišťuje, že o covidu rozhodně není.

V Brně auto narazilo do lavičky, na které seděla žena. Zemřela na místě

19.June
K tragické nehodě došlo v sobotu dopoledne v Brně, kde auto vjelo na chodník. Narazilo do lavičky na zastávce, kde právě seděla žena. Utrpěla zranění, jimž na místě i přes snahu záchranářů podlehla. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu a ani drog.

Medu je stále méně, včelám se letos nechtělo z úlů vylétat do zimy

19.June
Letošní rozpačitý start léta ovlivnil práci medonosných včel. Zpohodlnělému hmyzu se totiž do sychravého počasí nechtělo, na první letošní med si tak lidé musí ještě počkat.

Pachlopník hostuje v Plzni, do Brna se vrací veterán Zavadil

19.June
Pondělní start letní přípravy se fotbalistům Zbrojovky Brno blíží a vítr v jejich kádru i realizačním týmu nabírá na obrátkách. Po odchodu Antonína Růska do Olomouce opouští tým po sestupu do druhé ligy i druhý velký talent, s nímž chtěla Zbrojovka spojovat svoji budoucnost - Ondřej Pachlopník bude hostovat v Plzni.

Říkají mi Obr nebo Pan covid. Dva roky smůly zahodil, Budaye chce UFC

19.June
Vysloužil si přezdívku Obr. Měří 195 centimetrů a normálně váží přes 120 kilo. Atlet to je ovšem náramný, v brazilském jiu-jitsu vlastní fialový pásek, v minulosti se stal mistrem Evropy a výtečně se mu daří i teď v MMA. Tak dobře, že na podzim Slovák Martin Buday zabojuje o kontrakt s nejlepší organizací světa UFC.

Dálnici D1 uzavřel požár kamionu. Policisté dopravu odklání, tvoří se kolony

19.June
Požár kamionu, který začal hořet v úseku s dopravním omezením na 170. kilometru D1 u Domašova ve směru na Brno, v sobotu ráno zcela zastavil dopravu na dálnici. Kvůli dopravnímu omezení bylo nutné ji uzavřít, aby hasiči mohli oheň zlikvidovat, uvedli mluvčí jihomoravských hasičů a policistů.

Kvůli pandemii covidu přibylo odpadu. Popeláři jezdí i v neděli

19.June
Kontejnerové hnízdo na sídlišti. Z popelnic se vyvalují odpadky a kolem nádob se vrství pytle. Nezřídka tu někdo odloží ledničku nebo cihly. Přijedou popeláři, ale po chvíli se scénář opakuje. Nárůst odpadu v souvislosti s covidovou pandemií pozorují všechna jihomoravská města.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes