15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Českých Budějovic i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Jihočeského kraje.

URL:

http://budejovice.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

3.7 items/day

Parkování na sídlišti Vajgar mají vyřešit podzemní garáže se střešním hřištěm

12:57
Obtížné hledání parkovacího místa na jindřichohradeckém sídlišti Vajgar bude v dohledné době minulostí. Vznik podzemních garáží s kapacitou 110 aut je součástí projektu Změň Vajgar, jehož cílem je zvelebení největšího z městských sídlišť. O výstavbu se postará družstvo, město poskytne pozemek. Stavba začne za dva roky.

Krumlovské kláštery může navštívit dvojnásobek lidí, říká nový ředitel areálu

9:42
Novým ředitelem Klášterů Český Krumlov se stal Martin Malý. „Kláštery se skládají ze tří oddělených segmentů, jejich názvy mi ale přijdou nešťastně zvolené. Jsou zavádějící a mohou návštěvníky dokonce odradit,“ naznačuje bývalý starosta Prachatic, kde chystá úpravy.

Města zvládla zrušení pošt, fronty se netvoří. V Táboře zvažují boxy

16:34
Když v létě Česká pošta zveřejnila seznamy měst a obcí, kde bude rušit své pobočky, řada starostů se zděsila, že u nich poštovní služby zcela zkolabují. Některá města přišla i o více než polovinu z nich. S odstupem několika měsíců se však zdá, že se obavy nepotvrdily. V létě skončilo na jihu Čech 16 poboček.

Traktor s telaty skončil v příkopu, zvířata museli převézt náhradním vozem

7.December
Hasiči zasahovali ve středu dopoledne u nehody traktoru s valníkem, na kterém řidič vezl telata. Zvířata bylo nutné převézt na blízký statek, k čemuž posloužil náhradní nákladní automobil, pak hasiči vrátili traktor na silnici.

Lyžaři mají výhled na noční Budějovice, po letech spustili vlek v Dubičném

7.December
Po necelých čtyřech letech se lyžaři a snowboardisté mohou zase těšit na lyžování s pohledem na noční panorama Českých Budějovic. Díky vydatnému víkendovému sněžení mohli v pondělí spustit vlek na Dlouhém vrchu v Dubičném poblíž krajského města. Sezonu startují i velké areály.

Soud zmírnil trest drogovému bossovi, Satan dostal pět a půl roku vězení

6.December
Čtyřicetiletý Rudolf Chalaš, přezdívaný policisty Boss nebo Satan, si ve středu na dálku od obhájce vyslechl rozsudek pět a půl roku vězení. U líčení kvůli léčbě covidu chyběl. Původně mu hrozil trest až dvanáct let vězení. Předsedkyně senátu upozornila na únik policejních informací.

Sedláček o zápasech v Lize mistrů: V koncovkách setů nás srazily hloupé chyby

6.December
Ve druhém setu měli hned několik setbolů, stačilo jen málo. Volejbalisté českobudějovického Jihostroje si v Lize mistrů v domácím utkání proti polskému Węgielu minulý týden nevedli vůbec špatně. Ve dvou setech byli blízko k tomu, aby je dotáhli do vítězného konce.

Majitel pozemků u chystané D3, které stát vyvlastní, žádá o pomoc prezidenta

6.December
Majitel pozemků motocentra klíčových pro dostavbu D3 u Tábora Pavel Bratránek žádá o pomoc prezidenta Petra Pavla. Stát mu pozemky vyvlastní.

Ptačí voliéry v zoo nevydržely nápor sněhu, nové budou stát desítky milionů

6.December
Sníh o víkendu zničil ptačí voliéry v hlubocké zoo. Areál je nyní zavřený a pracovníci se ho snaží připravit na pátek, kdy začne oblíbená akce nazvaná Vánočně nasvícená zoo.

V Třeboni zrenovovali Novohradskou bránu, další objekty budou následovat

5.December
Novohradská brána na okraji historického jádra Třeboně na Jindřichohradecku je opravená. Restaurátorské práce kulturní památky skončily koncem října. Týkaly se především obnovy fasád na severní a východní straně. Jižní stranu město nechalo včetně nápisu v nice opravit už minulý rok při první etapě projektu.

Zkratka z Mladého přímo pod Srubec je zpět, pomůže dopravě v Budějovicích

5.December
Když na konci června otevřeli po dvou letech silnici mezi Dobrou Vodou a Českými Budějovicemi, byla to obrovská úleva pro tisíce řidičů. Teď v souvislosti se stavbou dálničního obchvatu kolem krajského města nastane další zásadní dopravní změna. Po několika letech se motoristé znovu dostanou z Mladého přímo pod Srubec.

Sloupky mají z hřiště zmizet, rozhodl úřad. Směnu pozemků majitel odmítl

5.December
Starosta obce Litvínovice řeší spor s majitelem pozemku, který si ho oplotil na fotbalovém hřišti v Mokrém u Českých Budějovic. Vlastník odmítl navrhovanou směnu. Stavební úřad nyní rozhodl, že sloupky mají zmizet.

Úprava vody bude dražší. Kvůli teplu v ní přibývá organických látek

4.December
V povrchových vodách přibývá organických látek, které zhoršují kvalitu vody. Potvrdil to výzkum odborníků z Biologického centra Akademie věd ČR (BC AV). Stav se podle jejich propočtů bude horšit i nadále, úprava vody tak bude v budoucnu výrazně nákladnější.

Trojice zbila v Budějovicích muže kvůli duhové vlajce uvázané na krku

4.December
Jihočeští policisté prošetřují případ útoku tří mužů na jiného, kterého údajně napadli kvůli duhové vlajce uvázané kolem krku. Zbitý muž si z potyčky odnesl několik stehů v obličeji. Incident odsoudil také ministr vnitra Vít Rakušan.

Hasiči vykopli dveře a z hořícího bytu zachránili ženu, která nedýchala

4.December
Hořící byt hasili v pondělí brzy ráno českobudějovičtí hasiči. Vytáhli z něj ženu, která nedýchala. Záchranka ji pak převezla do nemocnice. Příčinu vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes