15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Českých Budějovic i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Jihočeského kraje.

URL:

http://budejovice.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

3.4 items/day

Kopecký předělal nastavení a na Rallye Český Krumlov vyrovnal rekord

9:46
Boj o vteřiny od startu až do cíle. I tak by se dal popsat letošní 49. ročník Rallye Český Krumlov. O prvenství se přetahovala posádka Václava Pecha s navigátorem Petrem Uhlem s Fordem Focus WRC s pilotem Janem Kopeckým a spolujezdcem Janem Hlouškem ve voze Škoda Fabie Rally2 EVO s, kteří nakonec triumfovali.

Postup do první ligy, to je jasný cíl hokejistů Tábora pro příští sezonu

8:37
Letos jim postup do první ligy unikl jen těsně. Táborští v boji o druhou nejvyšší českou hokejovou soutěž nestačili v baráži na Šumperk. Podobný scénář však už nechtějí v klubu opakovat, a proto před následující sezonou mohutně posilují. Noví hráči v táborském kádru musí hokejové fanoušky značně zaujmout. Na druhou ligu se totiž jedná o opravdu nadstandardní jména.

Házenkáři Strakonic urvali v baráži s Hranicemi své místo v extralize

8:37
Bujaré oslavy zavládly po závěrečném klaksonu. Ve strakonické házenkářské hale se domácí radovali poté, co místní tým mužů ustál drama v baráži o extraligu a proklouzl do tuzemské nejvyšší soutěže.

Budějovický dopravní podnik opět nemá řidiče, některé spoje proto nevyjedou

8:37
Září roku 2020. Českobudějovický dopravní podnik má málo řidičů MHD, za volant musí manažeři i opraváři. Září v roce 2021. Do ulic krajského města nevyjela řada spojů, opět chybí řidiči, cestující čekali na některé linky marně. Nyní v roce 2022 nastává stejný problém ještě dříve, už v květnu.

Nedělám rozdíly. Ono také, co to vlastně je, být věřící? ptá se vojenský kaplan

17:37
Je v kondici a umí se zbraní. Tomáš Harastej vyměnil pozici faráře za vojenského kaplana. V armádě v řadě věcí funguje jako každý její člen, musel projít standardním výcvikem. Pro vojáky je však částečně i psychologem. Zároveň vede klasické bohoslužby nebo promlouvá na pohřbech.

Kopecký posedmé ovládl Rallye Český Krumlov, v těsném souboji předčil Pecha

21.May
Úřadující domácí šampion Jan Kopecký ovládl posedmé v kariéře Rallye Český Krumlov a vyrovnal rekord Romana Kresty. Pilot vozu Škoda Fabia Rally2 Evo vyšel ve třetím závodě mistrovství České republiky v automobilových soutěžích vítězně z dramatického souboje s Václavem Pechem, kterého opět předstihl v poslední rychlostní zkoušce a porazil jej o 3,4 sekundy. Třetí skončil s minutovým odstupem Fili…

Vodáci si připlatí za kempy i půjčovné. Zdražuje vše, hájí se provozovatelé

21.May
Provozovatelé kempů a půjčoven lodí na jihu Čech se připravují na začátek vodácké sezony. Někteří v ní hledají spásu po posledních dvou letech covidových opatření, jiní jsou skeptičtí a s velkým návratem vodáků nepočítají. Sezonu může ovlivnit jak zdražování, tak sucho, které přináší nejistotu kolem množství vody v řekách přes léto.

Volejbalisty Českých Budějovic posílí argentinský nahrávač Giraudo

20.May
První letní posilou volejbalistů Českých Budějobic je vycházející hvězda argentinského volejbalu Matias Giraudo. V posledních dvou sezonách působil na pozici prvního nahrávače v Nice v prestižní francouzské Ligue A. Urostlý 24letý nahrávač střídá na jihu Čech Miguela de Ama.

Jihočeská města chystají festivaly a slavnosti, pořadatelé omezení nečekají

20.May
Pro řadu organizátorů kulturních akcí ve městech na jihu Čech by měla být letošní sezona bez větších komplikací. Obavy nemají ani kvůli pandemii koronaviru a očekávají hlavně návštěvníky z řad domácích turistů.

Přes kvítí nebude do zatáček vidět, varuje Pech před závodem v Krumlově

20.May
Místo tradičního květnového termínu se loni uskutečnila Rallye Český Krumlov v listopadu. Plzeňského automobilového závodníka tento fakt příliš netrápil, dojel si totiž pro celkové prvenství. Teď se jihočeský podnik vrací do obvyklého času. „Je výrazně tepleji, v tom to bude jiné,“ přemítá.

V Budějovicích začala stavba sjezdu z D3, po hotovém se nemusí jezdit hned

20.May
V Českých Budějovicích už před deseti lety začal sloužit první úsek zanádražní komunikace, z níž se stala jedna z nejdůležitějších silnic ve městě. Několik jejích částí ale stále chybí a nyní začala stavba dvou etap, které tak budou hotové jako předposlední. Díky tomu vznikne sjezd z dálnice D3 od Pohůrky směrem ke kruhové křižovatce u Mladého.

V Táborsku řeší dostavbu stadionu, úspěšný rok ve druhé lize i změnu názvu

20.May
Hladká záchrana A týmu ve druhé fotbalové lize, změna výkonného ředitele, odchody hráčů či dostavba stadionu. Člen správní rady druholigového Táborska Ondřej Dvořák prožil s klubem nabitý rok.

Cestující se do autobusů vracejí pomalu, část radši volí sdílená kola

20.May
Za covidu vyměnilo mnoho cestujících veřejnou dopravu za osobní auta. Jednak se báli nemoci a zároveň se jim hůře dýchalo kvůli respirátorům. Komfort individuální dopravy se jim nyní nechce opouštět. Návrat do autobusů je proto jen pozvolný. Nic na tom nezměnila ani současná energetická krize a rekordní ceny pohonných hmot.

Trenér Horejš stvrdil angažmá v Jablonci. Chceme vytvořit hladový tým, říká

19.May
Fotbalisty Jablonce od příští sezony první ligy povede David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý kouč byl hlavním kandidátem na post, který víc než čtyři roky patřil Petru Radovi. Ten v závěru poslední sezony skončil. K záchraně v nejvyšší soutěži tým dovedli jeho asistenti Jiří Vágner s Tomášem Čížkem.

Vzácné mince jsou nyní skvělá investice. Ale pozor při prodeji, říká numismatik

19.May
Bývalý předseda budějovické pobočky České numismatické společnosti Jiří Chvojka vypráví o tom, jakou nejvzácnější minci držel v ruce, i o historii spolku. „Moc mě těší, že se k nám stále hlásí mladí lidé. Nedávno jsme přijali i jednoho čerstvě plnoletého mladíka,“ raduje se Chvojka.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes