15
new stories - click to show

Cestování iDNES.cz

Description:

Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy

URL:

http://cestovani.idnes.cz/

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

2.1 items/day

Český výletník: Brno má symboly, kterým se i zasmějete. A to Praha neumí

1:08
Praha podobné zajímavosti spíš postrádá, naopak Brno má přehršel malých kuriozit, které jsou ale zároveň velkými symboly jihomoravské metropole. Drak, kolo, křivá věžička, mužíček s vystrčeným zadkem, mužíček, který sedí na hodinách…

OBRAZEM: Nejkrásnější pláže světa. U cestovatelů letos vyhrály Maledivy

15:03
Nejkrásnější pláží světa je Veligandu Island Beach na Maledivách, vyplývá z hlasování cestovatelů v soutěži, kterou v letošním roce pořádal celosvětový internetový vyhledávač letenek Kiwi.com. Cestovatelé vybírali vítěznou pláž z celkem 32 uchazečů, v dnešním článku vám přiblížíme 16 nejlepších pláží.

S nákupem elektrokola neotálejte. Chybí kola i komponenty, vázne doprava

24.June
Přinutila vás pandemie šlápnout do pedálů a přemýšlíte o koupi elektrokola? Trh se vlivem covidu-19 změnil. Elektrokol je nedostatek, a když v obchodech jsou, tak rychle mizí. Chybí komponenty a vázne doprava. Navíc zdražují. Nečekejte na posezonní výprodeje nebo preferovanou barvu, radí odborníci.

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2021: Krosová, městská a silniční

23.June
Chcete to nejlepší? Pokud vám nevadí šesticiferná cena, běžte pro vítěze třetího dílu velkého testu elektrokol. V závěrečném dílu testovacího speciálu přišla na řadu kategorie krosových kol, ve které letos redakce magazínu Elektrokola a iDNES.cz prověřily šest e-biků.

Osvěžující výlet v Rakousku. Vyrazte na pivo do Salzburgu

22.June
Salzburg je mnohem víc než Mozartovo město. Je místem, které se vám navždy vryje do paměti. Propadnou mu milovníci umění, rodiny s dětmi stejně jako vyznavači zlatavého moku. Pivo si tu můžete zkusit vařit a rozhodně musíte ochutnat.

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2021: Celoodpružená horská kola

22.June
Celoodpružená horská kola vytahují kovaní bikeři, kteří se vyžívají v horském terénu, dlouhých sjezdech a na lesních stezkách plných kořenů a překážek. Ve druhém díle Velkého testu elektrokol, který redakce iDNES.cz připravila spolu s magazínem Elektrokola a prodejcem ekolo.cz, jsme letos projeli devět různých kol.

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2021: Horská kola s pevným rámem

21.June
Elektrokolo s pevným rámem je mezi Čechy prodejní hit. A není divu, je to univerzál vhodný jak do terénu, kde pomohou širší pneumatiky a odpružená vidlice, tak na cyklostezky a do města. V této kategorii testu, který redakce iDNES.cz připravila spolu s cyklistickým magazínem Elektrokola a prodejcem ekolo.cz, jsme letos projeli 6 kol různých značek.

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2021: Elektrokol je málo. V terénu se sešla pestrá směs

21.June
Redakce iDNES.cz spolu s časopisem Elektrokola a prodejcem ekolo.cz čtvrtým rokem testovala nejnovější modely elektrokol pro sezonu 2021. Do letošního testu nám výrobci poskytli 21 modelů. A je to malý zázrak. Kol i elektrokol je letos kvůli pandemii málo, na vysněný model se čeká týdny. Testovaná kola byla zato nevídaně pestrá.

Po stopách jednoho z českých popravených pánů. Schlikovi hospodaří ve Veliši

20.June
Jednadvacátého června uplyne čtyři sta let od výročí popravy 27 českých pánů na Staroměstském náměstí v Praze. Jedním z popravených byl i Jáchym Ondřej Schlik, po jehož stopách se turisté milující historii mohou vydat do východočeské Veliše.

Turistická velmoc Turecko v bodě nula. Riviéra se probouzí z dlouhého spánku

20.June
Letos na jaře zažilo Turecko tvrdý lockdown, a tak mělo čas připravit se na turisty. Ti teď pomalu začínají přijíždět. Naše letadlo bylo kompletně zaplněné, turecká riviéra však zůstává zatím příjemně prázdná.

Cesta za mizejícími kořeny automobilismu. Do míst, kde do trávy prýští ropa

19.June
V mělkých údolích polských Karpat, na volně přístupných pastvinách, z malých černých studánek prýští jen tak do trávy čistá ropa. Tam, v jihovýchodním Polsku, jsou skutečné kořeny světa spalovacích motorů. Jak se na ropnou louku dostat a kde se cestou zastavit? Přečtete si náš cestopis.

Eurovíkend v Budapešti. Vyzkoušejte lázně, které pro Evropu vystavěli Turci

19.June
Jedete do Budapešti? Plavky s sebou! Na světě nenajdete jinou metropoli, kde byste po celodenním trmácení za památkami mohli osvěžit tělo koupelí v tolika minerálních pramenech. Zajímavosti maďarské metropole objevoval redaktor magazínu Víkend.

OBRAZEM: Krásné a neznámé. Podívejte se na neobjevené skvosty Česka

19.June
Zapomeňte na Sněžku, Karlštejn, Český Krumlov nebo Prachovské skály. V Česku najdete spousty nádherných a zajímavých míst, která na své turisty teprve čekají. Agentura CzechTourism vybrala na čtyři desítky míst, které potěší nejen děti, ale i fanoušky historie, techniky nebo milovníky koní.

Češi do Chorvatska nepotřebují potvrzení. Stačí občanka nebo pas, řekl Kulhánek

18.June
Cesty do Chorvatska jsou od páteční půlnoci pro Čechy už bez omezení. Česko je společně se Slovenskem mezi zelenými zeměmi, pravidla pro vstup do země jsou tak stejná, jako tomu bylo před pandemií koronaviru. Do Chorvatska je třeba občanský průkaz či pas, informoval RegioJet. Informaci v pátek odpoledne potvrdil i ministr zahraničí Jakub Kulhánek.

Čtenáři cestují: výlet na Machu Picchu je unikátní a opravdu intenzivní

18.June
Někteří cestovatelé preferují samotu a opuštěnou přírodu, jiní si vychutnávají polehávání na pláži, další se hrnou za dobrodružstvím nebo se seznamují s místními obyvateli a jejich odlišnými zvyky. Čtenářka iDNES.cz Eva Čerešňáková vystoupala do oblak, aby si mohla vychutnat bájné Machu Picchu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes