Zpravodajství ze světa cyklistiky: výsledky závodů, rozhovory, reportáže

Publishes:

2.3 items/day

Němci vyhráli na MS cyklistů časovku štafet, Martin tak uzavřel kariéru zlatem

21:01
Závod v časovce smíšených družstev na mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii vyhrála sestava Německa v čele s Tonym Martinem. Šestatřicetiletý specialista na boj s chronometrem tak vybojoval zlato v posledním závodě profesionální kariéry. Čeští cyklisté nestartovali.

Pozor, jede tank. Tony Martin bojoval proti vlastnímu utrpení. A teď končí

8:14
Ve středu odpoledne ukrojí německý cyklista Tony Martin v týmové časovce na mistrovství světa poslední závodní kilometry kariéry. Nebyl jezdcem, který by útočil na tituly z Grand Tour, ani neporážel protivníky v soubojích tělo na tělo při hromadných dojezdech. Nejzářivější chvíle prožíval, když mohl jet sám proti času. Ale nejsou to pouze jeho čtyři časovkářské tituly mistra světa, které mu při...

Smutek pro usměvavého dříče. Cyklistika byla pro Sörensena náboženstvím

21.September
Jako malý nevynechal jediný cyklistický přenos v televizi. Sen si pak plnil 14 let jako profesionál hlavně v týmu CSC (Saxo Bank, Tinkoff-Saxo), kdy pomáhal Andymu Schleckovi, Albertu Contadorovi a mnoha dalším. I po sportovní kariéře u cyklistiky zůstal. V neděli měl spolukomentovat časovku na světovém šampionátu v Bruggách. Jeho hlas se ale z televize neozval. V sobotu Chris Anker Sörensen ze...

Van der Poel doléčil záda a míří na MS. Šance na úspěch nám roste, těší kouče

Mathieu van der Poel se po problémech se zády představí na mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii. Šestadvacetiletý hvězdný Nizozemec nezávodil na silnici od začátku července, kdy odstoupil z Tour de France, aby se mohl připravil na olympijský závod horských kol. V Tokiu nakonec po pádu nedojel.

Nizozemka Van Dijková vybojovala podruhé titul mistryně světa v časovce

20.September
Nizozemská cyklistka Ellen Van Dijková se stala podruhé mistryní světa v časovce. Na šampionátu v Bruggách vyhrála před Švýcarkou Marlen Reusserovou a krajankou Annemiek van Vleutenovou.

Druhý, druhý a zase druhý. Nebudu radši už ta stříbra počítat, říká van Aert

Ne, prostě ne! Velkými písmeny vyvedený povzdech belgického listu Het Nieuwsblad dokládal, jak emocionálně prožívala cyklistická velmoc další hořkosladké stříbro Wouta van Aerta.

Prohrál v Belgii, vyhrál v sezoně. Své budoucnosti obětoval Černý i olympiádu

Ne, takhle si to nepředstavoval. V časovce do Brugg, úvodním závodě mistrovství světa silničních cyklistů, přemohly Josefa Černého únava z Vuelty, pobolívající koleno i dočasné vypnutí těla. „Nemohl jsem se dostat do tempa,“ řekl.

Biker Cink dojel třetí ve finálovém závodu SP ve Snowshoe a třetí je i celkově

19.September
Ondřej Cink dojel třetí v závěrečném závodě Světového poháru v cross country horských kol v americkém Snowshoe a těsně třetí skončil i celkově. Souboj o konečné druhé místo s Francouzem Victorem Koretzkým prohrála česká jednička o pouhý bod.

Ganna obhájil ve Flandrech titul mistra světa v časovce, Černému se nedařilo

Italský cyklista Fillippo Ganna obhájil titul mistra světa v časovce, když v těsném souboji dokázal porazit domácího favorita, Belgičana Wouta van Aerta. Na bronzové příčce skončil další závodník z pořadatelské země Remco Evenepoel. Josef Černý nenavázal na skvělé výsledky z Vuelty a dojel na 32. místě.

Favorit Sagan vyhrál závod Kolem Slovenska, Kukrle byl třináctý

Cyklistický závod Kolem Slovenska vyhrál domácí favorit Peter Sagan. Trojnásobný mistr světa po pěti dnech porazil o 11 sekund obhájce prvenství Jannika Steimleho z Německa. Nejlepšími Čechy byli na 13. a 14. místě Michael Kukrle a Adam Ťoupalík z týmu Elkov-Kasper.

Cyklista Černý bude pokračovat další dva roky v týmu Deceuninck-Quick-Step

Cyklista Josef Černý podepsal novou smlouvu v elitní worldtourové stáji Deceuninck-Quick-Step. Ve svém současném působišti se osmadvacetiletý silniční profesionál dohodl na prodloužení spolupráce o další dva roky.

Loučení velmistra v časovce, Martin ukončí po mistrovství světa kariéru

Čtyřnásobný mistr světa v časovce Tony Martin ukončí po mistrovství světa, které dnes začíná v belgických Flandrech, kariéru. Šestatřicetiletý německý cyklista bude po dnešní časovce naposledy závodit ve středu v časovce smíšených družstev.

López po záhadném odstoupení na Vueltě skončil v Movistaru. Vrátí se do Astany?

Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López po odstoupení v předposlední etapě Vuelty skončil v Movistaru. Vedení španělského týmu oznámilo, že jeho smlouva po vzájemné dohodě bude ukončena k 1. říjnu. Podle informací serveru cyclingnews.com by se mohl vrátit do Astany, odkud před osmi měsíci do Movistaru přišel.

Černý o mistrovství světa: Po Vueltě nebylo jednoduché znovu se nahodit

18.September
Čtvrté a páté místo vybojoval ve dvou časovkách španělské Vuelty. V pátek Josef Černý odletěl z Prahy do Belgie, aby se pokusil zviditelnit své časovkářské umění i na světovém šampionátu silničních cyklistů ve Flandrech. Už v neděli se startuje.

Biker Cink dojel v krátkém závodě v Snowshoe sedmý a v SP je třetí

V americkém Snowshoe hájil Ondřej Cink průběžné druhé místo v hodnocení Světového poháru, v lyžařském středisku v Západní Virginii však český biker po sedmém místě v short tracku klesl v hodnocení cross country na třetí příčku. Díky vítězství v krátkém závodě ho předstihl Francouz Victor Koretzky. Z jistoty prvního celkového triumfu v seriálu se těší Švýcar Mathias Flückiger.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes