15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Aktuality z české i světové ekonomiky, hospodaření velkých firem a podniků, hospodářství v číslech, zprávy ze světa manažerů

URL:

http://ekonomika.idnes.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12.4 items/day

Ochrana proti zdražování. Ceny zboží ve slevových akcích stoupají pomaleji

0:12
Obchodníci v posledních dvou letech výrazně zvedli běžné ceny. Zboží ve slevových akcích však zdražili mnohem méně. A jsou také variabilnější - již se neomezují jen na standardní papírový leták, ale zahrnují webové stránky, e-maily a v poslední době mobilní aplikace.

Před 55 lety vláda zavedla pětidenní pracovní týden, radost měli i školáci

0:12
Na den přesně před 55 lety lidé v Československu měli důvod slavit. Psalo se 29. září 1968 a vláda zavedla pětidenní pracovní týden. Předtím museli občané chodit do zaměstnání šest dní, připomíná týdeník 5plus2.

Úleva pro německé stavebnictví. Kvůli krizi ustupují od zelených pravidel

16:12
Německá vláda se rozhodla podpořit stavebnictví a bytovou výstavbu v zemi. Upravila některé ekologické předpisy a dohodla se na konkrétním čtrnáctibodovém plánu, který by měl alespoň částečně řešit rostoucí německou krizi v oblasti bydlení. Politici tak vyhověli četnému volání ze strany klíčových německých představitelů stavebního průmyslu a věří, že plán pomůže s opětovným nastartováním tohoto o…

Čupr posiluje v Německu. K Rohlíku přikoupil obchod Bringmeister

15:39
Společnost Rohlik Group, do které patří online prodejce Rohlík.cz, získala německý internetový obchod s potravinami Bringmeister. Firmu koupila od české investiční skupiny Rockaway Capital, která za to získá podíl v Rohlik Group. Firma o transakci informovala na svém webu. Kvůli posílení v Německu se ale Rohlik Group stáhnul ze španělského a italského trhu.

Odborník: Deště na konci léta zachránily brambory, z obilí bude hlavně krmivo

13:28
Ze tří čtvrtin českého obilí sklizeného letos v létě bude krmivo pro zvířata, jeho kvalitu zhoršily deště. Na základě firemních dat to uvedl obchodní ředitel společnosti specializující se na chytrá řešení v zemědělství Agdata Lukáš Musil. Naopak deště pomohly bramborám.

Zklamání i maximum možného, hodnotí ekonomové rozpočet

12:23
Vláda na středečním zasedání schválila návrh rozpočtu pro příští rok. Počítá se schodkem 252 miliard korun. To je pátý nejvyšší deficit v historii. Ekonomové sice oceňují, že se vláda alespoň nějak pokouší veřejné finance ozdravit, a upozorňují, že kvůli inflaci se podíl zadlužení na výkonu ekonomiky sníží, návrat k vyrovnanému hospodaření však považují za velmi pomalý.

Další potíž pro čínského developera. Exšéf Evergrande je pod dohledem policie

10:14
Největší čínský developer Evergrande se topí v problémech. Snaha o restrukturalizaci se komplikuje a její zakladatel je podle čínských médií sledován tamní policií. Osud společnosti zůstává velkým otazníkem a policejní dohled nad bývalým šéfem a jedním ze zakladatelů Hui Ka Yana tomu nijak nepřispívá.

Odborář KOVO: Chci, aby lidi zvedli zadky a řekli si o peníze, které si zaslouží

28.September
České odbory musí být víc vidět. Měly by oslovit mladé a představovat stejnou sílu, kterou mají třeba ve Francii. V Rozstřelu to řekl šéf Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo. Na vládu a zaměstnavatele je podle něj třeba tlačit, aby se české mzdy zvýšily mnohem rychlejším tempem. Je podle něj nefér, že v porovnání s Německém už dosahujeme 80 procent produktivity práce, ale bereme pouze třetinové mzd…

Do práce chtějí, ale nemohou. Česku zoufale chybí kratší úvazky, říká průzkum

28.September
Pouze 45 procent žen na mateřské nebo rodičovské, které mají zájem pracovat, skutečně pracuje. Ukázal to průzkum platformy Mumdoo a poradensko-technologické společnosti Deloitte. Aktuálně je přitom v Česku na rodičovské více než čtvrt milionu lidí, v drtivé většině právě žen. Ke zlepšení by pomohly především flexibilní částečné dohody nebo možnost nárazové spolupráce.

Cesta k úspěchu ve vedení? Musí vás to strašně bavit, říká šéfka Philip Morris

28.September
„Práce vás musí především bavit a nabíjet pozitivní energií. Potom máte nejsilnější motivaci a chuť se posouvat. Každý si může vybrat, zda bude pilotem, nebo pasažérem svého života,“ říká šéfka tabákové firmy Philip Morris pro Česko, Slovensko a Maďarsko Andrea Gontkovičová.

Vrací se příspěvek na obnovitelné zdroje, odmaže většinu zlevnění elektřiny

27.September
Na účty za elektřinu se českým domácnostem od ledna příštího roku vrátí poplatek za obnovitelné zdroje jako před loňským říjnem. Stát je dál plně hradit nebude, podle kabinetu šlo o plošné opatření, které v době příznivějších cen energií už není nutné.. Každá spotřebovaná megawatthodina (MWh) tak podraží i s DPH o 599 korun.

Stát koupí zadlužený Net4Gas, cenu zveřejní po podpisu smlouvy

27.September
Stát dál posiluje v investicích do energetické infrastruktury. Poté, co za devět miliard koupil plynové zásobníky firmy RWE Gas Storage, oznámila vláda další krok. Pověřila společnost ČEPS koupí firmy Net4Gas , která provozuje rozsáhlý systém plynovodů a předávacích stanic.

Výrobu koncernu VW ochromila porucha sítě, automobilka svolává krizový tým

27.September
Centrální infrastrukturu koncernu Volkswagen a výrobu v několika závodech této německé automobilky ve středu ochromila porucha sítě. Vyrábět přestal hlavní závod ve Wolfsburgu, ale i závody v Emdenu, Osnabrücku a ve Cvikově (Zwickau). S odkazem na mluvčího automobilky o tom informuje server deníku Handelsblatt.

Šéfka FTC Lina Khanová jde po krku webovým gigantům. Možná až moc zuřivě

27.September
Za smrští protimonopolních žalob na internetové giganty ve Spojených státech stojí šéfka tamní Federální obchodní komise Lina Khanová. Podle zahraničních médií jde o aktivistku, která jde Amazonu, Google nebo Facebooku po krku již od univerzitních studií.

Snižování nebylo na stole. ČNB nechala úrokové sazby bez změny

27.September
Bankovní rada České národní banky (ČNB) očekává, že úrokové sazby budou v nadcházejících čtvrtletích na vyšší úrovni, než doporučuje prognóza banky. Prognóza přitom předpokládá snižování sazeb. Ve středu bankovní rada ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes