15
new stories - click to show

Hobby.cz

Description:

Informace a zajímavosti ze světa hobby. Atlasy psů, hub a herbář, kalendář akcí, diskusní fóra.

URL:

http://hobby.idnes.cz/

Catalog:

Lifestyle → Hobby

Publishes:

2.6 items/day

Manuál od odborníka, jak naplnit a zprovoznit dřevěný vyvýšený záhon

1:05
Návodů na vybudování vyvýšeného záhonu je spousta, najdete je i v našem archivu. A nejvděčnějším materiálem je samozřejmě přírodní dřevo, které k zahradě přirozeně patří. Z dřevěných trámků je také vyrobený i záhon, na kterém si ukážeme, jak ho naplnit a osázet, aby se v něm rostlinám dařilo a dlouho sloužil.

Za určitých okolností mohou být šalvěj i bazalka jedovaté, říká bioložka

27.May
Vystudovala medicínu a složila doktorát z molekulární biologie a genetiky. Kamila Procházková z Ústavu histologie a embryologie 2. LF UK však svůj zájem rozšířila i na divoké bylinky a věnuje se též popularizaci významu planě rostoucích rostlin v české kuchyni. „Platí, že ne vše, co roste, je jedlé. Člověk se může otrávit. Záměna hrozí třeba u fenyklu nebo kerblíku,“ varuje.

Gorily v Zoo Praha si konečně užívají venkovní výběh Dja. I březí Duni

27.May
Minulý víkend zavládla v Zoo Praha radost a mírný optimismus: testy provedené z moči ukázaly, že gorilí samička Duni je už pár týdnů březí. A tento týden se gorily dočkaly takového počasí, aby je chovatelé mohli po zimní pauze pustit do venkovního výběhu. Pro březí samičku Duni a samce Kisuma to byla premiéra.

Trhané maso by vás dávat do koblihy nenapadlo. A přece to dohromady hraje

27.May
Nedaleko Nepomuku najdete Sochorův statek, kde vám v dnešním dílu grilovací akademie naši průvodci ukážou, jak za pomoci barbecue techniky připravit burger z trhaného hovězího masa v klasické bulce se salátem coleslaw a barbecue omáčkou. Anebo netradiční variantu se sladkou koblihou, kysaným zelím a majonézou z výpeku.

Bydlení šetrné k přírodě i k lidem

26.May
Když se mluví o udržitelném bydlení, obvykle se tím míní domy z ekologických materiálů, jako je třeba dřevo či sláma, a zároveň takové, které co nejméně využívají neobnovitelné zdroje energií.

Snadný recept na hubnutí. Těstoviny jezte al dente a pomalu, radí vědci

26.May
Jestli existuje něco, co Italové opravdu nesnášejí, jsou to rozvařené těstoviny. Vědci navíc nyní zjistili, že mohou představovat riziko i pro naši figuru. Měkké těstoviny totiž sníte daleko rychleji, dřív než si mozek uvědomí, že je tělo už nasycené.

Klučina nachytal za půl dne 22 metrů ryb. Benešovští mají skvěle zarybněno

25.May
Dětské rybářské závody? Zapomeňte na to, že by děti lovily jenom čudly, na Konopišti jsou schopné vytáhnout z vody i pořádného kapra nebo dokonce amura. Každý centimetr znamená pro šťastného rybáře jeden bod do soutěže. Nakonec se tak i čudly chytané jedna za druhou ve výsledku pěkně nasčítají.

VIDEO: Dřevosochař dělá radost motorovou pilou. Obdarovává děti i kamarády

25.May
Petr Moravec je dřevosochař jen ve svém volném čase. Pilu si začal osahávat, až když „od pantáty“ dostal první pilu a začal si zkoušet, jak se s ní pracuje. Dnes dospěl tak daleko, že se o jeho výtvory přetahují všichni kamarádi, některé z nich putují i do veřejných prostor.

Firmy soutěží o cenu za udržitelný rozvoj

24.May
Ve středu 17. května vypršel termín pro podávání přihlášek do Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj. Vítěz soutěže bude slavnostně vyhlášen 23. listopadu.

Stále není pozdě začít s pěstováním zeleniny. Farmáři radí, co stojí za to

24.May
Je konec května a na vašich zeleninových záhonech či v truhlících ještě žádné vzorné řádky mrkve či jiné zeleniny nevzcházejí? Nevadí, ani v květnu není podle farmářů nic zcela ztraceno. Stále se dá na zahradě vysévat nebo vysazovat celá řada plodin, které zajistí bohatou letní sklizeň.

Měli štěstí, plíseň nezpůsobila zemní vlhkost, ale „jen“ tepelné mosty

24.May
V rámci pořadu Akce: Rekonstrukce! navštívil stavební mistr a průvodce stavební road movie Václav Adamec bývalou kovárnu. „Vonělo“ to tam plísní, naštěstí, když se odhalilo zdivo, nebylo příčinou stavební vady vzlínání vody kvůli poškozeným nebo chybějícím hydroizolacím, ale „jen“ tepelné mosty, které vznikly při dřívějších rekonstrukcích.

Skříně prázdné, ale byt přeplněný věcmi. Zoufalé rodině pomohli profíci

23.May
Rodina s dvěma malými dětmi se přestěhovala do Nymburka s velkými plány, jak si nové bydlení uspořádají. Jenže s nedostatečnými finančními prostředky se ruku v ruce s každodenní rutinou dopracovali do situace, kdy se stav bytu, přes veškerou snahu všechno pěkně poskládat, změnil v noční můru.

Proměňte televizní stolek na dětskou kuchyňku. Je to víc než jednoduché

23.May
Dětská kuchyňka je sen mnoha malých kuchařek. I když je jen na hraní, dá se s ní zažít mnoho prima chvilek. Když si ji vyrobíme například ze starých kancelářských skříněk nebo toaletky, nebude nás stát ani moc peněz.

Přírodní hnojivo nejen pro zeleninu, jež stojí jen trochu práce a času

22.May
Kdybychom žili u moře, mohli bychom si vyrábět posilu pro rostliny z řas. Takto si musíme vystačit s kopřivami, z nichž lze připravit tzv. jíchu, což je vynikající hnojivo pro celou zahradu, dokonce i osvědčený prostředek proti mšicím. Jedinou, ale překonatelnou nevýhodou je nevábný puch kvasících kopřiv.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes