15
new stories - click to show

Hobby.cz

Description:

Informace a zajímavosti ze světa hobby. Atlasy psů, hub a herbář, kalendář akcí, diskusní fóra.

URL:

http://hobby.idnes.cz/

Catalog:

Lifestyle → Hobby

Publishes:

2 items/day

Šťastnější slepice bez klecí mohou zvednout cenu vajec, míní producenti

0:18
Kritizovaný klecový chov slepic v Česku skončí nejpozději v roce 2027. „Ochránci zvířat slaví, drůbežáři se ale obávají nutnosti vysokých investic k přebudování chovů, což může vést ke zvýšení ceny vajec,“ uvedl Týdeník 5plus2.

Navrhněte jméno pro orangutaního kluka ze Zoo Praha a vyhrajte vstupenky

2.December
Vzácné mládě orangutana sumaterského se narodilo 17. listopadu a nikdo netušil, za jak dlouho se podaří zjistit jeho pohlaví. V úterý v podvečer už ho však pražská zoo mohla během svého slavnostního online přenosu prozradit. Pohlaví teprve dvoutýdenního čilého mláděte se totiž podařilo vyfotit.

Škodíte přírodě i vy? Antiparazitika končí v řekách a dál zabíjejí, varují vědci

2.December
V odpadních vodách a nakonec i v řekách končí toxické látky, které se používají k odblešení nebo ochraně mazlíčků před parazity. Znečišťují životní prostředí a ve volné přírodě škodí včelám, vodnímu hmyzu a dalším živočichům. Upozornili na to britští výzkumníci.

Noemova archa pro rostliny opatruje biliony semínek. Funguje jako pojistka

1.December
Od začátku tisíciletí zvládla Millennium Seed Bank v Sussexu nashromáždit 2,4 bilionu semínek od 39 tisíc druhů rostlin ze 190 zemí celého světa. Teď tato Noemova archa pro rostliny slaví 20 let své existence.

Pozor na zateplení špalet a nadpraží okna. Jinak vzniknou tepelné mosty

1.December
Další díl Fachmanů, který sleduje rekonstrukci staršího rodinného domu, řešil správné řešení detailů zateplení kolem oken. Ale také se kopal vnější vstup do sklepa nebo osazovala fotovoltaika na střechu.

Je čas vysadit česnek, abyste příští rok sklízeli svůj. Není to těžké

30.November
Přelom listopadu a prosince je vhodným obdobím, kdy na svou prázdnou zahrádku vysázet česnek. Ovšem nikdy jej nedávejte na záhon, kde jste předtím pěstovali hrách či pórek, radí týdeník 5+2.

Mezi revizí a servisní prohlídkou kotle je rozdíl. Kdo má kterou zajistit

30.November
Údržbu a opravy v nájemním bytě rozděluje mezi pronajímatele a nájemce občanský zákoník a další právní předpisy. Kdy tato povinnost leží na pronajímateli a kdy na nájemci? Jak je to s kontrolou a čištěním spalinových cest či bojleru? A proč je vhodné prohlídky nezanedbávat?

Legendární rybář si splnil životní sen. Z Labe vytáhl gigantického kapra

29.November
Známý kaprař Petr „Pítrs“ Novotný ulovil před pár dny na domácí vodě na Labi jednoho z nejtěžších říčních kaprů, který kdy byl v Česku uloven. Je to neskutečný happy end jeho životní cesty rybáře.

Zářivé plamínky k adventu patří, pusťte se do výzdoby a užijte si to

28.November
Adventní věnec patří k Vánocům stejně jako stromeček, jmelí, betlém nebo vánoční hvězda. I v něm je něco tradičního a magického, spojuje nám duchovnější část roku s rozsvěcením čtyř svíček. První adventní neděle vyšla letos už na 29. listopadu, přesto díky spoustě inspirace níže výzdobu určitě stihnete.

Kuchař Kašpárek pomáhá, jeho michelinská restaurace opět vaří pro zdravotníky

27.November
Vzpomínám si na jednoduchý, čistý interiér, proměnlivý strop od streetového výtvarníka Jakuba Matušky alias Maskera a na jídla, ze kterých jsem měla oči navrch hlavy. Každá porce byla umělecké dílo, které bylo skoro škoda ničit vidličkou. Neumím si představit, jak se tahle restaurace mohla proměnit v českou závodku.

Krůtí maso není suché, problémem je špatný kuchař, říká Pohlreich

27.November
V dalším dílu kuchařské show Šéfem za pár minut je hvězdou krůtí maso. Nejenže se ve většině případů dá použít v receptech, kde jím lze nahradit drahé a nedostatkové telecí, ale také pro jeho snadnou a rychlou přípravu.

Sexuální feromony se běžně používají i v sadech, říká profesorka Valterová

26.November
Feromony jsou u hmyzu dodnes primárním kanálem neviditelné komunikace. Nejvíce jsou vědou prozkoumány sexuální feromony, které lákají opačné pohlaví k páření. Umí ale hmyz komunikovat i mezidruhově? I o tom jsme si povídali s prof. Irenou Valterovou z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

Ptakopysk je podle australských vědců ohrožený druh, nepřežije sucho

26.November
Kdo by si ze školy nepamatoval ptakopyska. To hodně zvláštní zvíře v chlupatém kožíšku, ale se zobákem, žijící pouze v Austrálii a na Tasmánii. Unikátního obojživelného savce s blánami mezi prsty, který snáší kožovitá vejce. Nyní mají vědci o osud ptakopyska podivného vážné obavy.

Vyčistit okapy, zkontrolovat komín a fasádu. Připravte dům na zimu

26.November
Zima se blíží a náš dům by se měl na příchod chladnějšího počasí a plískanic připravit. A zdaleka nejde jen o kontrolu funkčnosti topení. Zapomenout nesmíme hlavně na okna, dveře, ale měli bychom také zkontrolovat fasádu, střechu a komín.

Jak odizolovat zídku u posezení na zahradě, aby nenatahovala vlhkost

25.November
Zaseknout do svahu posezení a zídku za zády rovnou využít jako opěradlo lavičky? Pro zahradu ve svažitém terénu ideální řešení. Jen to chce drenáž a izolaci, abyste odvedli vlhkost, která by jinak mohla do zídky pronikat.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes