15
new stories - click to show

Hobby.cz

Description:

Informace a zajímavosti ze světa hobby. Atlasy psů, hub a herbář, kalendář akcí, diskusní fóra.

URL:

http://hobby.idnes.cz/

Catalog:

Lifestyle → Hobby

Publishes:

2 items/day

Geniální zvířecí čich. Jak funguje superschopnost, které se nikdy nepřiblížíme

1:04
Zvířata dokážou „zázraky“, jichž my lidé nikdy nedosáhneme. V mnoha ohledech dokonce dalece překonávají moderní přístroje. Kde všude nám pomáhají? ptá se magazín Víkend.

Z Kamby je padesátnice. Pořád si hraje s puberťáky, jen už ráda odpočívá

12:04
Gorilí samice Kamba, která od roku 2005 trvale žije v Zoo Praha, je živoucím mementem smutného osudu goril, jejichž původní domov se ztrácí v nenávratnu. Tropické lesy rovníkové Afriky rychle mizí z důvodu těžby dřeva a surovin, další metlou jsou pytláci, kteří gorily loví pro maso. Mláďata jsou schopni prodat.

Granule, mořská řasa i kartáček. Jak bojovat proti zápachu z psí tlamy

21.January
To, že pejsci často nevonní po růžích, ví většina chovatelů. Nejvíce problémová, co se týká zápachu pak bývá tlama, a to může být obtěžující nejen pro okolí pejska, ale i pro něj samotného, protože tento jev může znamenat i možná onemocnění.

Kvůli nespavosti začal vyšívat, reprodukce Picassa či van Gogha teď vystavuje

20.January
Pablo Picasso, Jan Zrzavý, Henri Matisse, Vincent van Gogh a další malířští velikáni inspirují čtyřiasedmdesátiletého Odona Brummeisena z Chomutova tak moc, že jejich díla vyšívá. Dosud takto vytvořil přes 120 děl. Soubor jeho více než čtyř desítek vyšívaných reprodukcí je nyní k vidění v Galerii Jirkov.

Nenápadná popínavka, nepravý ženšen, umí ovlivnit pracovní i sexuální výkon

20.January
Popínavá rostlina gynostema pětilistá má podobné účinky jako ženšen. Však se jí někdy přezdívá pětilistý nebo jižní ženšen, setkat se ovšem můžete i s názvem jiaogulan.

Automat sice měří častěji, ale na manuál nemá, říká pozorovatel počasí

20.January
Petr Janoušek z Jihlavy má nezvyklého koníčka. Je dobrovolným pozorovatelem počasí. Záznamy si systematicky vede už někdy od roku 2007. Díky jeho pozorováním Český hydrometeorologický ústav získává cenná pozorování z oblasti Vysočiny a může si tak včlenit do mozaiky předpovědí další zpřesňující bod.

Elegantní dům potřeboval minimalistickou zahradu se soukromím i výhledy

19.January
Jakou zahradu zvolit k jednoduchému modernímu domu v satelitním městečku, když milujete přírodu a výhledy do okolní krajiny, ale současně zcela logicky toužíte na vlastní zahradě po soukromí? Pokud se nebojíte vzrostlých stromů, skvělou inspirací je zahrada mladého páru ze středních Čech. A to má jen 835 m².

Česko hledá národního ptáka. Hlasujte, zda orla, sokola, či kachnu se zelím

19.January
Nová vláda v programovém prohlášení oznámila, že České republice chybí národní pták. Proto se zavazuje, že spolu s ornitology podpoří celostátní kampaň, která ho vybere. Nač čekat, týdeník 5plus2 nabízí volbu národního ptáka už teď. Toto jsou naše návrhy.

Drobní pěvci z krmítek stárnou jako my, klesá jim imunita i testosteron

18.January
Dlouho se předpokládalo, že drobní ptáci mají kvůli celé řadě nepřátel tak vysokou úmrtnost, že prakticky nestihnou zestárnout. Dvě nové české studie, které vznikly pod vedením Michala Vinklera z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, však ukazují, že i běžné sýkory koňadry stárnou podobně jako lidé.

VIDEO: Kutilové podcenili Vodochodského, na jejich houpačku se neodvážil

17.January
V dalším díle reality show Dream Team – Mistři dílny dostali soutěžící za úkol vyrobit zahradní posezení s grilem. Tým, který si vymyslel, že vyrobí i zahradní houpačku, na který by si účastník párty v pohodě mohl sednout, však podcenili robustnost figury Ivana Vodochodského, který se stal pro toto pokračování jedním z porotců.

Mlýn jim nechali komunisti zchátrat. Dědictví po předcích ale rodina obnovila

17.January
Toto je místo klidu, míru a pokory. Prosíme, chovejte se tiše a buďte ohleduplní k hospodářským i ostatním zvířatům.“ Takovým nápisem vítá návštěvníka kulturní a technická památka Raabův mlýn nedaleko slezského města Opava.

Skokan volský je obří žába, která se klidně popere i s hadem

17.January
Tradice hlásá, že hadi žerou žáby, v případě skokana volského tomu může být klidně naopak. Tato dvaceticentimetrová žába se živí drobnými hlodavci, ale poradí si i menšími hady. Jméno dostala podle hlasitého bučivého hlasového projevu, kterým si chrání své území.

Dvouletou boxerku lze převychovat, i když tahá na vodítku a loví kočky

17.January
Boxerku Pepinu má paní Daniela od štěňátka, dokonce s ní chodila na cvičák, jasné povely a důslednost ovšem nejsou její nejsilnější stránkou. A tak pubertální fenka zkouší, co jí projde. Nejenže tahá na vodítku a vzpouzí se na zadní, ale také loví kočky. A nepustí, dokud jí pomuchlanou soupeřku nevytáhnou z tlamy.

Fenykl, to je svěží zdravá chuť v zimní kuchyni. Receptů máme spoustu

16.January
Pro mnohé z nás tak trochu neznámý, ale úžasný fenykl patří mezi zeleninu, která se dá zužitkovat a spotřebovat celá: stonek, listy, horní „vlásky“ i semena. Není to nic složitého a přínos je jednoznačný: fenykl posiluje imunitu, snižuje krevní tlak, pomáhá při kašli. Níže najdete recepty na sirupy i do kuchyně.

Čech ulovil ve Slovinsku obrovskou hlavatku. Měla skoro 120 centimetrů

15.January
Lov hlavatek je bez pochyby jednou z největších výzev, které může rybář v Evropě zažít. Ze Slovinska se před pár dny vrátila úspěšná česká výprava, které se povedlo ulovit jednu z největších slovinských hlavatek.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes