15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Hradce Králové i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Hradeckého kraje.

URL:

http://hradec.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

3.2 items/day

Řidič v zatáčce předjížděl přes plnou čáru, po smyku narazil do skály

17:43
Předjíždění přes plnou čáru se vymstilo řidiči na Trutnovsku, který s vozem značky BMW naboural do skály. Při nehodě se s nikým dalším nesrazil a sám vyvázl bez zranění.

Maséra viní ze sexuálního nátlaku a zneužívání klientek, on své metody hájí

16:38
Krajský soud v Hradci Králové začal řešit případ maséra z Náchoda obviněného ze znásilnění. Podle obžaloby některé klientky osahával na intimních partiích, líbal po těle, strhával jim kalhotky a vedl nemístné řeči. On považuje obvinění za vykonstruovaná a za svou masérskou praxí si stojí.

EU posílá další stamiliony Východočechům, na stezku i na terminál

13:22
Evropská unie končí další sedmiletku, ve které ve východních Čechách rozdávala miliardy korun. Při jednom z posledních schvalování se dostalo na plánované nové autobusové nádraží v Pardubicích nebo na cyklostezku mezi krajskými městy.

Když nepřidá stát, kraj postaví nemocnici v Rychnově za 865 milionů sám

10:07
Náklady na přestavbu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou se vyšplhaly z původních 300 na 865 milionů korun. Královéhradecký kraj hodlá stavět, i kdyby dotace od státu nepřišla. O penězích bude rozhodovat pondělní krajské zastupitelstvo.

Galerie zve na současné autory. Řeší strom v krajině i intimitu na internetu

20.June
Královéhradecká Galerie moderního umění otevřela začátkem června pět nových výstav. Představují díla současných umělců, na nichž galerie spolupracovala s renomovanými externími kurátory, a spojují je aktuální témata rezonující v dnešní společnosti a práce s novými médii – fotografií a videem.

Každá sekunda stála za to, říká horolezec. Ve sněhovém vězení četl Máchu

19.June
Vrchlabský horolezec Radoslav Groh s parťákem Markem Holečkem vybojovali světový prvovýstup na himálajskou sedmitisícovku Baruntse. Jejich dobrodružství napjatě sledovala celá horolezecká komunita i široká veřejnost, když pod vrcholem uvízli ve stanu na dlouhé čtyři dny, promrzlí a s tenčícími se zásobami jídla. Nekonečné čekání si dvaatřicetiletý dobrodruh krátil s verši Karla Hynka Máchy.

Stát chystá podporu pro venkovské obchody, Havlíček jim chce dát 100 tisíc

19.June
Sto tisíc korun ročně pro prodejny v obcích s méně než tisícem obyvatel. Taková by podle vicepremiéra Karla Havlíčka měla být podpora obchodů na venkově, kde lidé jinou možnost nákupu nemají. „První peníze by měly dostat na podzim,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy na návštěvě Královéhradeckého kraje.

Inspirace z Ameriky. Policisté se učí trik, jak snadno zastavit prchající vůz

18.June
Po vzoru amerických kolegů používají čeští policisté stále častěji nové způsoby, jak zastavit ujíždějící řidiče. Takzvaný PIT manévr, při němž narazí do zadní části pronásledovaného vozu, který otočí a zastaví, vyžaduje zkušenost, přiměřenou rychlost a správné načasování. Školením procházejí první z několika tisíc policistů, kteří získají patřičný výcvik.

Restaurace MasterChefa Halamky kvůli covidu zkrachovala, kuchař se nevzdává

18.June
Krach se nevyhýbá ani úspěšným mladým lidem s elánem i vizemi. Jiří Halamka před pěti lety vyhrál televizní soutěž MasterChef a své sny si šel plnit do královéhradecké restaurace Na Palmovce. Zničil mu je covid, vaření se přesto nevzdal.

Hradecký mezinárodní divadelní festival Regiony slibuje 265 představení

18.June
Osm dní v plném rozsahu a 265 představení slibuje tradiční komediantská fiesta, která právě začíná s novým logem jako Regiony – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové. Začíná v Klicperově divadle a v Draku, ale i v ulicích a sadech a potrvá až do 25. června 2021.

Šance pro vytrvalce, příští týden se poběží v Pardubicích druhá kvalifikace

18.June
Distance oblíbená mezi trenéry, která se ale v propozicích zas tak často neobjevuje, neboť rovinových koní na tuto nejdelší distanci příliš není. Vytrvalecký dostih na 3 200 metrů se poběží v neděli na karlovarském závodišti jako 93. Karlovarská dvojnásobná míle.

Titul hradecké stáji opět unikl. Časovky nám chybějí, mrzí borce Elkovu

18.June
Jako nejlepší domácí tým současnosti menší cíl, než se po roční pauze pokusit znovu získat mistrovský titul, borci hradecké stáje Elkov Kasper mít ani nemohli. Jenomže v časovce společného šampionátu České a Slovenské republiky, který včerejší časovkou začal v Bánovcích nad Bebravou, jim ho stejně jako loni vyfoukl Josef Černý, člen formace Deceuninck–Quick-Step z elitní kategorie stájí World T...

Horký start, fotbalisté Hradce Králové začali s přípravou hned po Spartě

18.June
Fotbalisté Hradce Králové se ve čtvrtek začali připravovat na sezonu, do níž vstoupí jako nováček první ligy poté, co jako vítěz druhé v minulé sezoně do ní postoupili.

Půlstoletí oslaví šimpanzi hostinou, dárci poslali dvorské zoo 35 milionů

17.June
Dvojice samic šimpanze čego Bonnie a Babeta patří k inventáři královédvorského safari parku. Už uplynulo půlstoletí ode dne, kdy na východ Čech přijely z Kamerunu. Ošetřovatelé pro ně přichystali odpolední hostinu. Dvorský safari park přežil covidové uzávěry díky štědré podpoře veřejnosti, dárci poslali 35 milionů korun.

Ochočené labutě v Nových Hradech vyvedly mladé, nebojí se lidí ani aut

17.June
Nové Hrady na Orlickoústecku jsou magnetem pro turisty kvůli rokokovému zámku manželů Kučerových, kteří už více než dvacet let památku a její nejbližší okolí s nádherně upravenými zahradami pečlivě zvelebují. Obec se třemi stovkami obyvatel má teď o jednu atrakci navíc. Je jí labutí pár, který před pár dny vyvedl kupu čilých šedivých labuťat. Nebojí se lidí ani aut.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes