15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Hradce Králové i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Hradeckého kraje.

URL:

http://hradec.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

2.9 items/day

Ruský hokejový útočník Ščerbak získal povolení pokračovat v Hradci Králové

10:20
Ruský hokejový útočník Nikita Ščerbak bude pokračovat v extraligovém Hradci Králové. Vedení Mountfieldu HK se podařilo pro šestadvacetiletého rodáka z Moskvy zajistit dočasná potřebná povolení, aby jako Rus mohl při válečné agresi jeho rodné země na Ukrajině v Česku působit. Ščerbak v úterý přiletěl po letním pobytu v Severní Americe, aby se zapojil do přípravy.

Zestárla, přesto svítí. Historii opravené Kosti přibližuje i 3D projekce

8:09
Hrad Kost v Českém ráji spustil hlavní sezonu po rozsáhlých opravách. Všichni se shodnou, že hrad prokoukl. Dva roky trvala devadesátimilionová revitalizace.

Dvojice fingovala vloupání do služebního auta, přišla si na statisíce

5.July
Policistům se podařilo rozkrýt vloupání do služebního auta firmy přerozdělující peníze ve Dvoře Králové. Vše naplánovala zaměstnankyně společnosti společně se svým komplicem. V únoru letošního roku si takto přišli na bezmála na 400 tisíc korun. Nyní jim hrozí pět let vězení.

Hasiči jeli k požáru v České Skalici. Dům se rozhodli nechat shořet

5.July
Jedenáct jednotek hasičů zasahovalo u požáru dřevostavby v České Skalici. Pro hasiče byl pohyb v domě nebezpečný, nakonec objekt po domluvě s majitelem nechali dohořet. Příčinou požáru je nedbalost, škoda je přibližně pět milionů korun.

Galerie v Hradci představí současné umění během letních výstav na míru

5.July
Královéhradecká Galerie moderního umění pro dvě nové výstavy, jimž říká letní, sáhla k tomu v české tvorbě nejsoučasnějšímu. Obě potrvají až do 4. září a spojuje je i to, že vnikly pro instituci v bývalé secesní záložně přímo na míru.

V Litomyšli s polickým orchestrem zazpívala Zaz, v Broumově bude benefice

4.July
Polický symfonický orchestr odstartoval léto ve velkém stylu. Na Smetanově Litomyšli s mladými muzikanty zazpívala francouzská hvězda Zaz. V září vyvrcholí sezona beneficí na letišti v Broumově.

Do Hradce zamířili brankář Bajza a záložník Smrž. Klub ještě shání stopera

4.July
Nové hradecké posily odehrály v Hořicích poločas zápasu s druholigovým Varnsdorfem. Záložník Vojtěch Smrž ten první, po němž Hradečtí gólem Jakuba Rady z pokutového kopu vedli 1:0. Brankář Pavol Bajza druhý, v němž po necelých deseti minutách neúspěšně čelil stejné výhodě soupeře. Poté však jeho noví spoluhráči vstřelili dvě branky a Hradec tak vyhrál i třetí přípravný duel letošního léta.

Splavnění Labe z Hradce do Josefova nebude, plány potopil střet zájmů

4.July
Kvůli údajnému střetu zájmů šel ke dnu projekt splavnění Labe až do Josefova. Nápad, od kterého si Hradec Králové dost sliboval, žil jen několik týdnů, než jej ke dnu poslala hradecká městská rada.

Hip Hop Kemp vrátím do života, slibuje zakladatel festivalu Radek Maliník

3.July
Uznávaný festival Hip Hop Kemp, na který jezdívalo až 25 tisíc diváků z celé Evropy, už třetím rokem po sobě nebude. Zakladatel festivalu i celého Festivalparku na letišti Radek Maliník odešel z Hradce Králové znechucen po věčných neshodách s radnicí a předem prohraném boji s policií kvůli drogám.

Sovětické prasátko i mapy s příběhem představuje hradecké muzeum

2.July
Výstavou sezony v hradeckém Muzeu východních Čech je Měnící se svět – poslední lovci a první zemědělci (nejen) ve východních Čechách. Od 17. června přibližuje pět tisíc let trvající období končící éry lovců a sběračů a začínající epochy zemědělců v regionu.

Ve starém bunkru budou vědci měřit zemětřesení. Stojí na tektonickém zlomu

1.July
V Podkrkonoší vzniká soustava seismických stanic pro měření zemětřesení. Jednu vybudují vědci z Akademie věd v bývalém vojenském bunkru uprostřed trutnovských městských lesů.

Hradecký novic Gabriel: Nejsem hráč, který by chtěl sbírat ocenění za góly

1.July
Stačilo mu dvacet minut prvního zápasu v dresu Hradce, aby svým počínáním ukázal produktivitu na místě, na němž se s ním počítá.

Sundali billboard na nákup zbraní pro Ukrajinu. Vyvolával strach, zdůvodnili

1.July
Reklamní společnost BigMedia odstranila v Hradci Králové billboard, který vyzýval k finančnímu příspěvku na nákup zbraní pro Ukrajinu. V dalším městě vystavení reklamní plochy po několika dnech rovnou zamítla. „Reklama nesmí obsahovat násilí nebo prvky využívající motivu strachu,“ reagovala na dotazy iDNES.cz reklamní společnost.

Do dvorského safari parku dorazili tučňáci citliví na stres, potřebují klid

30.June
Safari Park Dvůr Králové ve středu pozdě večer přivítal nové vzácné obyvatele. Hejno tučňáků brýlových dorazilo po náročné desetihodinové cestě z nizozemských zoo v Arnhemu a Amsterdamu. Nyní potřebují absolutní klid.

Cizinec zaměstnaný v kvasinské Škodovce ukradl součástky za 1,4 milionu

30.June
Cizinec zaměstnaný ve společnosti Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku čelí obvinění, že z firmy ukradl velké množství součástek. Škoda dosahuje 1,4 milionu korun.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes