15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Jihlavy i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Vysočiny.

URL:

http://jihlava.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

3.4 items/day

Změny v pohřebnictví ve Žďáře vyústily v podání trestního oznámení

13:21
Správu tří městských hřbitovů ve Žďáře nad Sázavou převzala firma Satt. V obřadní síni na Zelené hoře navíc od května sídlí dvě konkurenční pohřební služby místo jedné. Podle odmítnuté firmy jde o paskvil, postupem výběrové komise se zabývá krajské státní zastupitelství. Radnice však čeká zkvalitnění služeb.

Jihlavský kouč Ujčík: Nějaké nabídky byly, chuť odcházet jsem ale neměl

10:55
Páteční dopoledne trávil trenér prvoligových jihlavských hokejistů Viktor Ujčík pro leckoho netradičně. Vyrazil na střelnici. „Zbraně a střelba jsou věci, které mě baví a u kterých si odpočinu. Je to takový relax,“ říká někdejší hokejový kanonýr. „Přes sezonu se na střelnici moc často nedostanu. Teď, když je trochu víc volna, se toho snažím využít.“

Ve vojenské ubytovně na Třebíčsku bydlí romští uprchlíci, v obci je klid

9:46
Vojenská ubytovna v Kramolíně na Třebíčsku, která byla vytipovaná pro nouzové ubytování romských uprchlíků, v pátek přivítala nové obyvatele. Dočasný azyl tam našlo 24 ukrajinských Romů, z toho 19 dětí. Podle místních byly první dny zatím klidné.

Na jediném místě v Česku se „těží“ zlato a stříbro, z elektroniky a šperků

14:05
Zlato ani stříbro už se nikde v České republice netěží. Přesto existuje místo, kde lze tyto ryzí kovy získat. Nachází se v Habrech na Havlíčkobrodsku. Společnost TrustWorthy Investment zde provozuje jedinou rafinerii v zemi. Drahé kovy pocházejí z vysloužilých elektrospotřebičů či šperků.

Atmosféra jako ve Francii, chválil fanoušky stolní tenista Prokopcov

21.May
Havlíčkobrodští stolní tenisté obhájili loňský titul mistra republiky. Tým trenéra Bohumila Vožického porazil ve finále Cheb 2:0 na zápasy. Poslední vítěznou tečku za celou sérií udělal dvaačtyřicetiletý Dmitrij Prokopcov.

Nový umělecký šéf Horáckého divadla by se chtěl víc věnovat muzikálům

21.May
Po čtyřech letech mění Horácké divadlo svého uměleckého šéfa. Michala Skočovského od července nahradí režisér a pedagog Michal Zetel. Jihlavské divadlo podle něj udělalo za deset let obrovský posun. „Na divadelní mapě je výrazně znát. Je to silná značka, která ještě nevyčerpala své možnosti,“ říká Zetel.

Soud poslal obchvat Havlíčkova Brodu k ledu. Řeší se, co bude dál

20.May
Stavební úřad začne posuzovat, které práce na jihovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu bude nutné zastavit a které budou moci pokračovat dál. Reagovat tak bude na dva měsíce starý rozsudek krajského soudu, kterým Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přišlo o stavební povolení.

Vysočina chce chránit cenné lokality, místo dlouhodobých pronájmů je vykoupí

20.May
Kraj Vysočina má plán, jak pečovat o zvláště chráněná území a přírodně cenné lokality, u kterých je péče ohrožená a hrozilo by jejich znehodnocení. Chce takové pozemky získat do svého majetku. Kraj je připraven jednat až o dvou odkupech ročně.

Jsi frajer, slyšel fotbalista. Kvůli zranění soupeře zastavil gólovou akci

20.May
Nedělní zápas 22. kola I. A třídy skupiny B mezi Budišovem-Náramčí a béčkem FC Žďár přinesl kromě divokého výsledku 2:7 i nevšední momenty, na které budou aktéři zápasu dlouho vzpomínat. Není vůbec obvyklé, že by se v prostředí spojovaném spíše s korupcí a simulováním rodily příklady ryzího fair play.

Návrat do obrany. Z jihlavského útočníka Vedrala bude znovu stoper

20.May
Kam s ním? Nerudovskou otázku nyní řeší vedení fotbalistů FC Vysočina. Samozřejmě se – podobně jako ve svém fejetonu básník, prozaik a novinář – nezabývá tím, co se starým slamníkem, ale hledá ideální post pro Filipa Vedrala.

Horácké divadlo vsadí na české premiéry, bude hledat novou identitu

20.May
Klaunská férie s prvky nového cirkusu, muzikál o fenoménu trampingu, humoristický satirický příběh, drama podle Ingmara Bergmana i příběh o básnířce Suzanne Renaud. Na to vše se mohou těšit návštěvníci Horáckého divadla v Jihlavě. Jeho vedení představilo dramaturgický plán pro příští sezonu.

Kavky obsadily sídliště, ochránci přírody prosí obyvatele o toleranci

19.May
Skutečně halasní sousedé se během května stávají z kavek obecných, které krmí a postupně vyvádějí svá mláďata. Tito krkavcovití ptáci, velcí asi jako hrdlička, během posledních desetiletí využívají k hnízdění převážně lidská sídla. Ochranáři prosí veřejnost alespoň během hnízdění o toleranci.

Kraj Vysočina chce pomoci obcím odmítajícím úložiště radioaktivního odpadu

19.May
Radní na Vysočině schválili memorandum se sedmnácti obcemi o společném postupu při jednání se státními institucemi o hlubinném úložišti radioaktivního odpadu. Fakticky se tak za ně kraj postavil. Dokument vznikal rok, nyní jej ještě musejí posvětit zastupitelé obcí.

Stolní tenisty HB Ostrov dělí od pátého titulu jediná výhra. Přetlačí Cheb?

19.May
Ideální scénář si stolní tenisté HB Ostrov představují následovně: podruhé v letošním finále porazí favorizovaný Cheb a před vlastními fanoušky při páté finálové účasti v historii klubu získají pátý mistrovský titul.

Do brodského kinosálu jen z boční uličky, předsálí zavřela obnova toalet

19.May
Městskému kinu a divadlu v Havlíčkově Brodě a jeho návštěvníkům začalo složitější období. Kulturní zařízení se pustilo do rekonstrukce toalet v obou patrech předsálí. Práce provádí za provozu. Diváci tak musí strpět určitá omezení včetně provizorního vstupu do sálu.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes