15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Jihlavy i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Vysočiny.

URL:

http://jihlava.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

3.8 items/day

Mám zájemce o brtnický zámek, hlásí španělský muzikolog a houslista

10:50
Nový předseda Spolku Zámek Brtnice, muzikolog a houslista Eduardo García Salas, tvrdí, že jedná s vážným zájemcem o koupi chátrajícího zámku v Brtnici na Jihlavsku. Jeho identitu zatím prozradit nechce. „Není to Čech a není to Španěl. Má zájem uprostřed Evropy zrekonstruovat renesanční zámek,“ řekl.

Jihlavští fotbalisté přestříleli Žižkov a posunuli se na deváté místo

20:44
Jihlavští fotbalisté porazili v předehrávce 24. kola druhé ligy Viktorii Žižkov 3:2 a posunuli se v neúplné tabulce na deváté místo. Rozhodující branku vstřelil v 65. minutě Jakub Sellnar. Vysočina neprohrála už pět zápasů a od sestupových příček ji dělí osm bodů.

Mahlerův festival bude bez ohledu na covid, připravené jsou jeho varianty

14.May
V Jihlavě začne 20. května jubilejní 20. ročník hudebního festivalu Hudba tisíců - Mahler Jihlava. Navzdory protiepidemickým opatřením. Hrát se bude v sálech, ať již pro obecenstvo, či bez. Připraveny jsou online přenosy i záznamy vystoupení. Jeden z koncertů bude věnován všem bojovníkům s pandemií.

Rozvolnění umožňuje vyrazit o víkendu do muzeí, na hrady nebo na loď

14.May
S postupným uvolňováním vládních protiepidemických opatření se rozšiřují možnosti, kam mohou lidé vyrazit na výlet. A i když je prozatím květnové počasí jako na houpačce, tipů na zajímavě strávený víkend nabízí Vysočina a přilehlé regiony hned několik, a to i pro případné deštivé varianty.

Světlá hodlá po dlouhých 35 letech od zahájení prací dostavět koupaliště

14.May
Obyvatelé Světlé nad Sázavou by se mohli v budoucnu přece jen dočkat koupaliště. Minulé vedení města sice od původních vlastníků odkoupilo volnočasový areál V Pěšinkách, s jeho dostavbou však zprvu nepočítalo. Naopak nové vedení radnice představilo plán na dokončení areálu.

Na nebezpečné křižovatce u Brodu se srazila čtyři auta, jeden člověk zemřel

13.May
Jeden člověk zemřel a další tři skončili se zraněním v nemocnici po tragické dopravní nehodě u Havlíčkova Brodu. Na hlavním tahu na Jihlavu se u Svatého Kříže srazila dvě osobní auta, dodávka a nákladní automobil. Silnice musela být uzavřena.

Svatojánská pouť na Zelené hoře se uskuteční o víkendu pod širákem

13.May
Kolotoče nepřijely, ale svatojánská pouť bude. Žďár nad Sázavou v předstihu přesunul světskou část pouti na začátek září, církevní obřady se však uskuteční v obvyklém termínu. I na Zelené hoře, kde stojí poutní kostel svatého Jana Nepomuckého, ale dojde ke změnám. Hlavní část programu se o víkendu 15. a 16. května uskuteční vně areálu.

Pořadatelé v Novém Městě prosí fanoušky: Zůstaňte raději doma u televize

13.May
Za normálních okolností by si jistě přáli, aby do Vysočina Areny o nadcházejícím víkendu přišlo co nejvíce fanoušků. V době covidové se marně snažili o to, aby mohli dorazit alespoň ti, kteří by se případně vešli do ministerstvem zdravotnictví omezeného množství diváků na akci.

Manželka se do lesa chystá, říká Cink před závody v Novém Městě

13.May
Lídrem českého bikerského týmu při Světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě bude o nadcházejícím víkendu třicetiletý Ondřej Cink. Důvod je jasný. Hned v úvodním díle letošního seriálu totiž skončil těsně za medailovými pozicemi.

Na stavbě obchvatu Lukavce objevili archeologové vzácný dehtářský areál

13.May
Archeologové objevili při průzkumu na stavbě obchvatu Lukavce na Pelhřimovsku výrobní dehtářský areál z druhé poloviny 13. století a nádržku pro zpracování lnu a konopí ze stejného období. Podobné doklady o výrobě dehtu se v minulosti zkoumaly na Křivoklátsku a Příbramsku. Na Vysočině na ně archeologové narazili poprvé.

Kvůli omezené kapacitě musí jihlavská zoo o víkendech uzavírat pokladny

12.May
Pouze 1 500 návštěvníků může být kvůli opatřením proti šíření onemocnění covid-19 najednou v jihlavské zoologické zahradě. Přes týden to zoo zvládá. O posledním slunečném víkendu však musela opakovaně zavřít pokladny.

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost Třebíče kvůli pokutě za tendr na MHD

12.May
Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost třebíčské radnice, která dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 1,5 milionu korun. Antimonopolní úřad ji uložil za chyby při zakázce na provozovatele městské autobusové dopravy v letech 2017 až 2024, kterou radnice vyhlásila v roce 2016.

V Havlíčkově Brodě nechají růst dvě květnaté louky. Jednu pro Borovského

12.May
Trend zřizování květnatých luk dorazil i do Havlíčkova Brodu. Radnice chce nechat založit přímo ve městě ještě v letošním roce hned dvě. První se má nacházet u sochy Karla Havlíčka Borovského v parku, druhá pak u koupaliště. Minimálně po několik měsíců se o ně bude starat specializovaná firma.

Trať v Novém Městě? Rozhodně mi sedí, těším se tam, říká Van der Poel

12.May
Nejprve vyhrál short track a pak se i v olympijském cross country držel s nejlepšími Ninem Schurterem, Ondřejem Cinkem a dalšími. Jenže jen dvě kola. Po těch Mathieu van der Poelovi o víkendu na Světovém poháru v Albstadtu došlo, přidaly se i problémy se zády a tenhle cyklistický démon se po návratu ze silnice na horské kolo musel spokojit až se sedmou příčkou.

Silnice přes řeku Sázavu bude neprůjezdná, oprava mostu ale musí počkat

11.May
Plánovaná oprava jediného silničního mostu ve Světlé nad Sázavou se letos neuskuteční. Do výběrového řízení na zhotovitele se totiž nepřihlásil žádný uchazeč. Pro řidiče to však nic znamenat nemusí, i tak je mohou čekat dlouhé objížďky. Město opravu navazujících ulic a rekonstrukci náměstí odstartuje podle plánu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes