15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Černá kronika - Zprávy - iDNES.cz

URL:

http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp

Catalog:

Z domova → Krimi

Publishes:

6.9 items/day

Vodítko se skříplo do dveří výtahu, muž se psy v něm zůstal uvězněný

17:43
Neopatrnost při nastupování do výtahu dostala do potíží muže v Brně, který šel venčit psy. Ze dveří totiž nechal vyčnívat vodítko, které se skříplo, což zřejmě způsobilo poruchu zařízení. Nešťastník bez mobilu zůstal ve výtahu spolu se psy uvězněný asi dvě hodiny.

Řidič v zatáčce předjížděl přes plnou čáru, po smyku narazil do skály

17:43
Předjíždění přes plnou čáru se vymstilo řidiči na Trutnovsku, který s vozem značky BMW naboural do skály. Při nehodě se s nikým dalším nesrazil a sám vyvázl bez zranění.

Maséra viní ze sexuálního nátlaku a zneužívání klientek, on své metody hájí

16:38
Krajský soud v Hradci Králové začal řešit případ maséra z Náchoda obviněného ze znásilnění. Podle obžaloby některé klientky osahával na intimních partiích, líbal po těle, strhával jim kalhotky a vedl nemístné řeči. On považuje obvinění za vykonstruovaná a za svou masérskou praxí si stojí.

Kamion se otáčel v zatáčce u sjezdu k zavřené D35, způsobil smrt motorkáře

15:00
Zničená D35 u Olomouce a zhuštěný provoz na objízdných trasách vedly i k tragické nehodě. V neděli v podvečer se v nepřehledném místě u sjezdu na zavřenou dálnici otáčel kamion a narazil do něj šedesátiletý řidič motorky. Srážku nepřežil.

Dvacetiletý řidič v zúžení najel na svodidla a otočil auto na střechu

15:00
Příliš vysoká rychlost je příčinou nehody, která se brzy ráno stala v Zákupech na Českolipsku. Mladý řidič tam ve zúžení na mostě najel na betonová svodidla a auto převrátil na střechu.

K vrahovi policii po letech dovedla DNA, u soudu se dohodl na 14 letech

13:22
Se čtrnáctiletým trestem odešel od ústeckého krajského soudu Jaroslav Klinkera. Dostal ho za vraždu mladé ženy z Litvínova v roce 2015. Senát schválil dohodu mezi obžalovaným a státní zástupkyní. Policii k muži dovedlo až po několika letech porovnání DNA poté, co chtěl znásilnit jinou ženu.

Čtvrtý muž zraněný při úniku chemikálií v Plzni už je doma, linka stojí

12:50
Čtvrtý muž, jenž byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni na Skvrňanech, byl v neděli propuštěn z nemocnice domů. Automatizovaná linka, odkud toxické látky unikly, je odstavená.

Kauza Dědic je u konce. Závěrečné řeči ale budou trvat několik dní

12:50
Po téměř osmi letech od policejních prohlídek v domovech i kancelářích ostravských podnikatelů a politiků z řad ČSSD vrcholí u Krajského soudu Ostrava kauza podnikatele a lobbisty Martina Dědice. Už v úterý začnou závěrečné řeči. Výsledný verdikt může být hodně zajímavý. Podle soudce totiž chybí přímé důkazy.

Halu v Braníku někdo zapálil, důležitým svědkem je otužilec v šortkách

11:45
Policisté už vědí, že dubnový požár skladovací haly v pražské Modřanské ulici byl založený úmyslně. Nyní by v souvislosti s případem chtěli vyslechnout muže, který se pohyboval v blízkém okolí objektu chvíli před vypuknutím požáru.

Číšník v Ostravě přišel o „kasírtašku“, zloděje s nožem po honičce zadržel

10:39
Velkou odvahu prokázal šestačtyřicetiletý muž, kterého hned po otevření restaurace okradl zloděj o číšnickou peněženku. Nenechavce zadržel sám, a to i přesto že byl zloděj zdrogovaný a měl u sebe nůž, kterým ještě před příjezdem policie vyhrožoval hostům restaurace, včetně jednoho chlapce.

Holčičku opařil čaj z prasklé konvice, pro dítě letěl vrtulník

10:39
Vroucí čaj z prasklé konvice opařil o víkendu malou holčičku v České Třebové. Dívku přepravil do nemocnice vrtulník. Během dne pak v kraji zasahoval ještě dvakrát.

Dítě vážné zraněné při nehodě na Prachaticku zemřelo v nemocnici

10:07
Dítě, které se vážné zranilo při nehodě minulou středu na Prachaticku, podlehlo v nemocnici svým zraněním. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu usmrcení z nedbalosti.

Turista si v těžkém terénu zlomil nohu, přes Jizerky se proletěl v síti

9:33
Pro turistu, který si v těžkém terénu v Jizerských horách zlomil nohu, musel v sobotu letět vrtulník záchranné služby. S mužem v podvěsu pak přeletěl část hor, aby mohl bezpečně přistát. Zraněný turista nakonec skončil v liberecké nemocnici.

Inspirace z Ameriky. Policisté se učí trik, jak snadno zastavit prchající vůz

18.June
Po vzoru amerických kolegů používají čeští policisté stále častěji nové způsoby, jak zastavit ujíždějící řidiče. Takzvaný PIT manévr, při němž narazí do zadní části pronásledovaného vozu, který otočí a zastaví, vyžaduje zkušenost, přiměřenou rychlost a správné načasování. Školením procházejí první z několika tisíc policistů, kteří získají patřičný výcvik.

Neplavec spadl z paddleboardu. Pomohli strážníci, kteří zrovna měli cvičení

18.June
Velké štěstí měl čtyřiatřicetiletý neplavec, který se s paddleboardem vydal na Brněnskou přehradu. Když z plavidla spadl a začal se topit, zachránili ho strážníci z poříční jednotky, kteří měli poblíž cvičení. Muže vytáli z vody a přivolali záchranáře.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes