15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Nejrychlejší zpravodajství ze světa kultury. Exkluzivní audioukázky, videoklipy v premiérách, výroční speciály, on-line rozhovory, soutěže. kultura.idnes.cz

URL:

http://kultura.idnes.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

7 items/day

VIDEO: Stranger Things počtvrté. Netflix láká na novou sérii

17:52
Netflix ve čtvrtek odpoledne vyslal vstříc fanouškům seriálu Stranger Things jasnou zprávu. Premiéra dlouho očekávané čtvrté sezony seriálu z městečka Hawkins se blíží. Nová minutová ukázka slibuje napětí a mrazivou atmosféru.

RECENZE: Miřenka Čechová se místo labutě už zase válí po jevišti

17:20
Více než rok po vydání Baletek tne Miřenka Čechová do stejného bolavého místa. V multimediálním představení metaBaletky nabídne protichůdné reakce, kterých se jí od veřejnosti po vydání kontroverzní knihy dostalo. Především však opět vypráví o hrůzách a těžkostech dívky snící o baletní kariéře.

VIDEO: Snad nás Jiří Bartoška kvůli klipu nezažaluje, doufá Jiří Macháček

14:03
Kapela Mig 21 připravuje nové album – vyjde letos v září na CD i vinylu – a jako ochutnávku předkládá klip k nové skladbě TěsněVedleMě. Ústředním tématem je stesk po koncertování a blízkém kontaktu s fanoušky.

Sport není nadřazen kultuře. Zaorálek čeká od 17. května rovné podmínky

11:51
Od 17. května by měly být nastaveny rovné podmínky pro návštěvy kulturních akcí, uvedl ve čtvrtečním pořadu Rozstřel od 11 hodin nynější ministr kultury Lubomír Zaorálek. Ten totiž nesouhlasí s návrhem rozvolnění, které předložilo ministerstvo zdravotnictví. Dodal také, že je nešťastný z rozmělňování pozic České republiky v záležitostech s Ruskem.

RECENZE: Sexify chce bořit tabu o orgasmu žen, přitom se samo drží na uzdě

11:18
Netflix dál rozšiřuje původní evropskou produkci. Tentokrát polskou sérií Sexify, ve které vysokoškolské studentky vyvíjí aplikaci pro chytré telefony k optimalizaci ženského orgasmu.

V domě stranických sjezdů i hvězdných koncertů chystají Cabani výstavu

8:01
Obdivovaný i vysmívaný Palác kultury přezdívaný Pakul, nynější Kongresové centrum Praha, oslaví své čtyřicáté narozeniny výstavou, kterou připravují bratři Michal a Šimon Cabanovi. Vejde se do ní celá historie budovy od komunistických sjezdů po muzikály.

Seriál Polda se rozloučil s milionem diváků, chystá však pátou řadu

5.May
Druhý nejsledovanější seriál Primy po romantické Slunečné, cyklus kriminálních případů Polda, zakončil svou čtvrtou řadu. Udržel si sledovanost kolem milionu diváků, takže bude pokračovat.

Michal Viewegh vydává další deník. Píše o zrušeném roku 2020

5.May
První deník Michala Viewegha vyšel knižně v roce 2006, další o pět let později a letos se k vyprávění formou autobiografických denních záznamů populární český autor vrací znovu. Kniha se jmenuje Zrušený rok - Deník 2020 a vychází v nakladatelství Ikar.

RECENZE: Tomáš Klus se vyzpíval z babišovské obsese

5.May
Tomáš Klus před časem oznámil, že chystá vydat rovnou dvě desky. První silně politicky zaměřenou, druhou spíše osobně laděnou. A jak slíbil, tak i udělal – na světě je „politická“ ČAUČESKU.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes