15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Nejrychlejší zpravodajství ze světa kultury. Exkluzivní audioukázky, videoklipy v premiérách, výroční speciály, on-line rozhovory, soutěže. kultura.idnes.cz

URL:

http://kultura.idnes.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

5.6 items/day

Mighty Sounds chystá divadelní bar, vedle nápojů nabídne stand-upy či rap

18:24
Vrací se festival Mighty Sounds a s ním i jeho hudebně-divadelní scéna. Letos bude poprvé zkombinovaná s barem, čemuž odpovídá i výběr účinkujících. V rámci programu divadelního Radio 1 Baru se objeví baviči z Underground Comedy či souboje slamerů. Mnoho herců dorazí i se svými hudebními projekty.

Zuby, ledviny, zlomeniny i rektální potíže chce Vejdělek léčit smíchem

15:06
Zdravotní trable zná každý a cizí neštěstí vždycky potěší, tvrdí v nadsázce tvůrci volného cyklu komedií, které ČT nasadí na podzim. Scenárista Marek Epstein a režisér Jiří Vejdělek v nich budou léčit čtyři různé neduhy, včetně nejchoulostivějších.

Ve stanovém městečku ve Varech: festival vyhrál nad splouváním Berounky

13:28
Úterní dopoledne ve stanovém městečku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Zatímco někteří už kolem deváté stojí frontu na zbývající lístky na filmové představení, jiní se jen neochotně vyhrabávají ze spacáku. Na mnohých z nich je vidět, že pondělní večer byl, eufemisticky řečeno, náročný.

VE VARU S MIRKOU: Vítězí příběhy, jak žila Chramostová a umíral Gottwald

9:02
První vítězové 56. ročníku karlovarského festivalu sice ještě nejsou k vidění na plátně, ale třeba za pár let budou. Filmová nadace odměnila nejlepší texty scenáristické soutěže a je to zajímavá kolekce.

Dáváme práci lidem i mimo film, upozorňuje producent Vratislav Šlajer

6:17
Asociace producentů v audiovizi (APA) minulý týden upozornila, že Česku hrozí výrazný odliv zahraničních produkcí kvůli pozastaveným filmovým pobídkám. V tuzemsku se kvůli tomu nebude natáčet například film, za kterým stojí herec Leonardo DiCaprio a režisér Martin Scorsese. V rozhovoru z karlovarského festivalu o tom promluvil předseda APA Vratislav Šlajer.

OBRAZEM: Pondělní Vary posouvaly ožehavé Hranice lásky s Hanou Vagnerovou

2:25
Premiéra českého snímku Hranice lásky patřila k největším událostem pondělí na karlovarském festivalu. Snímek řešící ožehavou problematiku otevřených vztahů zde představila delegace v čele s režisérem Tomaszem Wińským a herečkou Hanou Vagnerovou.

Někdy byla maminka ostrá, ale zároveň velmi vtipná, říká Tereza Brodská

4.July
Tereza Brodská společně s manželem Herbertem Slavíkem a novinářkou Janou Podskalskou vytvořila knihu Moje máma Jana Brejchová. Plná je nejen vzpomínek slavné herečky, ale také fotografií z jejího života. „Maminka ráda vzpomínala hlavně na své začátky,“ říká Tereza Brodská v rozhovoru pro iDNES.cz z karlovarského filmového festivalu.

GLOSA: Litomyšlský víkend plný vody, politiků a hlavně skvělé hudby

4.July
Na festivalu Smetanova Litomyšl zase jednou úřadovala příroda. Ale i když narušila koncert k zahájení českého předsednictví v Radě Evropské unie, hned následující den si to diváci mohli vynahradit.

PRVNÍ DOJMY: Svobodný sex, nebo zatloukat? Víc Hranice lásky nevymyslí

4.July
Dráždivá pověst snímku Hranice lásky, který vstoupil do soutěže 56. karlovarského festivalu, poněkud vyprchala. Jeho hrdinové sice experimentují s volným sexem, ale nenajdou ani nová řešení, ani skandální průlom v zobrazení intimity. Zosobňují zpovykanost z nudy.

KOMENTÁŘ: Kdyby tak Vary místo aférek zažily souboj Silnice s Žertem

4.July
Karlovarský festival se po pandemii vrátil k tradiční podobě po všech stránkách. Tedy včetně souboje pomíjivých dnešních aférek se znovuobjevováním filmových skvostů minulosti a s pouťovými atrakcemi.

VE VARU S MIRKOU: Brodská, Medvecká a Dušek, nyní Dušková. Den žen

4.July
Kdyby snad někdo 56. karlovarskému festivalu předhazoval, že nedodržuje módní diktát ženských kvót, v neděli by se musel omluvit na kolenou s kyticí. A jedna by mu nestačila.

OBRAZEM: Nedělní Vary pokřtily knihu o Brejchové a přivítaly české Slovo

4.July
Křest knihy Moje máma Jana Brejchová patřil k zásadním událostem nedělního programu karlovarského festivalu. Nad knihou Terezy Brodské se totiž sešla početná herecká delegace. Větší dorazila snad jen na večerní uvedení českého soutěžního filmu Slovo.

Zásadní tuzemské gothic rockové album Amulet se dočkalo reedice

3.July
Jihlavská gothic rocková skupina XIII. století připomněla 30. výročí vydání debutového alba Amulet remasterovanou reedicí s bonusy. Vyšlo na CD a LP s vinylem v krvavě červené barvě.

RECENZE: Když miluješ, Řekni to psem, beztak se líně rozvalí a usne

3.July
Premiérová romantická komedie Řekni to psem těží ze dvou výhod. Jednak vše, co přijde po unylé Prezidentce, bere divák s povděkem, jednak psi tradičně odzbrojují – a hrají mnohdy lépe než lidé.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes