15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Nejrychlejší zpravodajství ze světa kultury. Exkluzivní audioukázky, videoklipy v premiérách, výroční speciály, on-line rozhovory, soutěže. kultura.idnes.cz

URL:

http://kultura.idnes.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

6.8 items/day

Snad si nezničíme budoucnost. Žijeme v ošklivém světě, bilancuje Daniela Kolářová

0:12
V létě převzala Daniela Kolářová cenu v Karlových Varech, 30. září obdrží Cenu Thálie. Je to pro ni pocta, ale zůstává nohama na zemi. Stejně jako žena Zdeňka Svěráka ve Vratných lahvích. Ti dva spolu hráli manžele třikrát a ona byla vždy tou střízlivější částí dvojice.

Věděla jsem, že dokud hraju, žiju. Marta Vančurová o nemoci i zprávách z minulosti

20:28
Zvonivý smích, skromnost, krásný obličej, žádné skandály. Před kamerou téměř vždy kladná hrdinka, ale rozhodně žádná puťka. To všechno se mi na první dobrou vybaví, když se řekne Marta Vančurová. Kvůli stále mladistvému zjevu a nesmrtelným postavám z televizních hitů, které pořád běží na obrazovce, se ani nechce věřit, že je čtyřnásobnou babičkou a nedávno oslavila 75. narozeniny.

RECENZE: Kdo je vinen za osud prostitutky? Přízračné Vzkříšení se povedlo

17:48
To nejlepší z jasného rukopisu režiséra Jana Mikuláška nabízí Vzkříšení v pražském Divadle Na zábradlí. V adaptaci Tolstého stejnojmenného románu září Kateřina Císařová, Miloslav König a taktéž scéna Marka Cpina.

RECENZE: Stvořitel je neuměle vyprávěný slepenec klišé a banalit

14:33
Bylo by hezké označit režiséra Garetha Edwardse „stvořitelem“ úchvatné a mnohovrstevnaté sci-fi podívané, ale nic nemůže být vzdálenější skutečnosti. Edwards svůj film nestvořil, ale lajdácky poslepoval z motivů mnohokrát viděných a použitých.

Zemřel Michael Gambon, představitel ředitele Brumbála v Harrym Potterovi

14:33
Ve věku 82 let zemřel britsko-irský herec Michael Gambon, známý především jako představitel Albuse Brumbála z filmů o Harrym Potterovi. Ve čtvrtek o tom informovala BBC s odkazem na rodinu. Oceňovaný divadelní a filmový herec, kterého britská královna Alžběta II. pasovala na rytíře, zemřel v nemocnici.

TRENDY V KLIPECH: Ewa Farna má interaktivní videoklip, jeho děj určují diváci

12:55
Ewa Farna přichází s novinkou, interaktivním videoklipem. Na jejích stránkách si diváci mohou dosadit jednotlivé aktéry a doplnit konverzace. Nový klip má i Milan Peroutka a skupiny Blink182 nebo Imagine Dragons. Všechny klipové novinky se ucházejí o hlasy v hitparádě KitKat Óčko Chart.

KVÍZ: My jsme ti tři jak se patří… Otestujte si znalosti filmu Páni kluci

28.September
Nestárnoucí podívaná o klukovském trojlístku výtečníků, kteří shodou náhod přijdou na stopu nekalým rejdům zločinecké party, měl premiéru v roce 1975 a dodnes je častým hostem na televizních obrazovkách. Připomenout si ho můžete ve sváteční čtvrtek 28. září a rovnou si vyzkoušejte, jak dobře ho znáte.

Popoví násilníci. Finská kapela Blind Channel zahraje příští rok v Praze

27.September
Finská nu-metalová kapela Blind Channel, která v roce 2021 reprezentovala svou domovinu na Eurovizi, vydá příští rok páté album Exit Emotions. V rámci stejnojmenného turné se 17. dubna 2024 zastaví v pražském klubu MeetFactory.

Bije za ty, které umlčela válka. Nový Klusákův dokument Zvon Zvonů uvede ČT

27.September
Během srpna 1942 nacisté z protektorátu do válečných továren v Říši odvezli na 9 801 zvonů, aby je přetavili na zbraně. Jejich smutné osudy připomíná symbolicky nazvaný pamětní Zvon #9801, který se v současnosti nachází na pražské náplavce. Právě o jeho zrodu, cestě a smyslu nyní pojednává nový dokument Víta Klusáka, který 3. října večer odvysílá kanál ČT2.

RECENZE: Pozor na SJM! Zach hraje i režíruje boháče v nuzném bytě

27.September
Okolo ožehavé problematiky společného jmění manželů se točí pointa aktuální premiéry Láska z mládí pražského Divadla Bez zábradlí. Komediální novinku plnou známých hereckých jmen zde režíruje Roman Zach, který se zároveň objevil i v hlavní roli.

Scenáristé odvolali stávky, dohodli se s Hollywoodem. Herci v protestu pokračují

27.September
Po téměř pětiměsíční stávce oznámil odborový svaz scenáristů WGA její ukončení. Představenstvo WGA schválilo před pár dny dohodu s hollywoodskými studii. Herci, kteří se ke scenáristům připojili, stále stávkují a jednání zatím nejsou naplánovaná. Někteří z nich nahlížejí na situaci optimisticky.

Ve věku 46 let zemřel raper Nashawn Breedlove. Rival Eminema z 8. míle

27.September
Americký herec a raper Nashawn Breedlove, který ve filmu 8. míle ztvárnil Eminemova rivala, zemřel ve věku 46 let. Podle serveru TMZ Breedlove zesnul v neděli ve spánku doma v New Jersey. Umělcovu smrt na sociálních sítích potvrdila jeho matka.

RECENZE: Komunistické obludy? Cyklus Architektura 58-89 našel výjimky

27.September
EXPO 58, plavecký areál v Podolí, bývalé Federální shromáždění, Nová scéna, vysílače na Žižkově či Ještědu, obchodní domy Kotva a Máj, karlovarský Thermal. To jsou stavby oponující představě, že za komunismu moderní architektura zmizela.

Jacksonův klobouk vydražili za dva miliony korun, měl ho před zlomovým „moonwalk“

27.September
Bylo to znamení, že je tu král a předzvěst ikonické měsíční chůze. Černý klobouk se stuhou, který během svých vystoupení nosil americký zpěvák Michael Jackson, se v úterý na aukci v Paříži prodal za 77 640 eur (1,9 milionu korun) včetně poplatků. Klobouk byl zlatým hřebem dražby, v níž se prodalo všech 200 nabízených předmětů, které měly spojitost s hudbou.

S Milanem Knížákem jsme si nesedli, říká malířka. Studovat začala po třicítce

27.September
Cesta malířky Petry Švecové k malbě byla spletitá. Vedla přes mediální studia na Univerzitě Karlově i fotografii na FAMU. Na Akademii výtvarných umění (AVU) nastoupila až po třicítce. AVU však umělkyně nejen vystudovala, nyní tam zároveň vede oddělení komunikace a propojuje svou uměleckou i mediální zkušenost. Z jejích obrazů promlouvá něha, jemnost a klid. Nejaktuálněji v rámci výstavy Sensing T…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes