iDNES.cz

Description:

Nejrychlejší zpravodajství ze světa kultury. Exkluzivní audioukázky, videoklipy v premiérách, výroční speciály, on-line rozhovory, soutěže. kultura.idnes.cz

URL:

http://kultura.idnes.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

5.6 items/day

Mikši, Mikšíčku... Statečný kovář se vrací v pohádkovém muzikálu

17:06
Sedmatřicet let stará filmová pohádka O statečném kováři s Pavlem Křížem v hlavní roli se dočká své divadelní adaptace. Pod stejným názvem ji bude od neděle uvádět Městské divadlo Brno.

RECENZE: Slavného otce známe, ale co jeho syn Michael Kratochvíl?

14:18
Pod názvem Můj otec Antonín Kratochvíl vstupuje do kin i na online platformy dvojportrét slavného fotografa a jeho potomka Michaela, který tatínka poprvé viděl až ve své dospělosti.

RECENZE: Black Nail Cabaret hrají temný, aristokraticky ušlechtilý pop

10:59
Kapela Black Nail Cabaret, kterou tvoří zpěvačka Emke a klávesista Krisztian, se po desce s mnohoznačným názvem Pseudopop z roku 2018 vrací s vynikající nahrávkou Gods Verging On Sanity.

Zase jdou do kin jen čtyři kousky, od kterých se rekordy nečekají

8:13
Český dokument, dvě běžné komedie, švédská a francouzská, plus třetí díl řadové animované pohádky. Tak vypadá premiérová nabídka týdne, od níž se nabitá kina dají opět sotva očekávat.

Prezidementi. Trmíková a Rašilov rozhodují o odsunu výkonného jelena

3.June
Rudý plakát se sugestivním motivem jednoho slavného východoněmeckého polibku láká na novinku spolku Spitfire Company nazvanou Prezidementi. Premiéru do pražského prostoru Jatka78 nachystal Petr Boháč, autor i režisér multižánrového kusu, který se sarkasticky vyjadřuje k dnešnímu světu.

RECENZE: Veliké prokletí malého krále kol a vůně francouzského venkova

3.June
Autor populárních Mikulášových patálií Jean-Jacques Sempé napsal předlohu něžné francouzské komedie Raoul Taburin, která dva roky po své premiéře vstupuje do našich kin.

V pražské bazilice Nanebevzetí Panny Marie se koná zádušní mše za Evu Pilarovou

3.June
Jedna z nejvýraznějších českých zpěvaček zemřela 14. března ve věku 80. let. Pohřeb se konal o čtyři dny později a kvůli omezením v souvislosti s koronavirem se ho zúčastnilo jedenáct jejích nejbližších.

RECENZE: Wolfclub na nové desce rozjeli čisté syntezátorové blaho

3.June
Synthwave, synthpop, říkejme tomu, jak chceme. Estetika osmdesátých let, soundtracky z filmů Johna Carpentera nebo seriálu Stranger Things. Tohle všechno je ke slyšení na nové desce projektu Wolfclub.

KOMENTÁŘ: SuperStar a pohádka o jedné zpívající princezně s rovnátky

3.June
Teprve na samém konci letošního ročníku, během přímého přenosu finálové noci, se Česko Slovenská SuperStar vyšvihla na milion diváků.

Ve světě je hvězdou, Česko ji nezná. Petra Dufková vyznává umění zkratky

2.June
Příběh úspěchu ilustrátorky Petry Dufkové připomíná motivační heslo: „Chceš prožívat své sny? Probuď se!“ V rozhovoru pro magazín Víkend DNES prozradila i to, proč na rozdíl od většiny kolegů nekreslí v grafických programech, na tabletu ani v počítači.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes