iDNES.cz

Description:

Zpravodajství ze závodů lyžařů, snowboardistů a biatlonistů

URL:

https://sport.idnes.cz

Catalog:

Sport → Zimní sporty

Publishes:

5.6 items/week

Jako na Nový rok... Závod skokanského Turné v Ga-Pa bude bez diváků

22.October
Novoroční závod Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu je další akcí ze sportovního kalendáře, která se musí obejít bez přítomnosti diváků. V německém zimním středisku se ve stejném režimu uskuteční na přelomu ledna a února i všechny čtyři chystané závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

Novákovi mění plány. Čeká je soustředění ve Finsku, Ruka bude při ruce

22.October
Muži měli v říjnu namířeno na Boží Dar a následně do německého Oberhofu. Ženy se chystaly do rakouského Ramsau nebo švýcarského Davosu, kam měli jet také reprezentanti do 23 let. Ti zvažovali i kemp v Jeseníku. Z původních plánů české reprezentace v běhu na lyžích však nezůstal kvůli pandemii koronaviru kámen na kameni.

Překvapení v Söldenu, úvodní obří slalom nečekaně vyhrál Nor Braathen

18.October
Zahajovací obří slalom Světového poháru v Söldenu nečekaně vyhrál norský lyžař Lucas Braathen, jenž se dosud v elitním seriálu ještě nedostal na stupně vítězů. Český reprezentant Kryštof Krýzl zajel 43. čas v prvním kole a ani na sedmý pokus se mu na ledovci Rettenbach nepodařilo postoupit do bodované třicítky. Stejně jako v případě sobotního závodu žen se jelo kvůli koronavirovým opatřením bez...

Jsem trošku takový závodní kůň, smála se Ledecká po obřím slalomu

17.October
Pocity Ester Ledecké po závodě v Söldenu? Především spokojenost. Česká závodnice obsadila v obřím slalomu na rakouském ledovci 20. místo a v disciplíně Světového poháru, kterou nejezdí příliš často, poprvé dosáhla na body.

ONLINE: Start lyžařské sezony, Ledecká jede v Söldenu obří slalom

17.October
S ambicemi opět vylepšit uplynulou sezonu vstupuje Ester Ledecká do nového ročníku Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Na ledovci v rakouském Söldenu chce česká obojživelnice překvapit v obřím slalomu, průběh závodu sledujeme v podrobné reportáži.

Ledeckou čeká ostrý start do sezony. A těším se jak malé děcko, říká

16.October
Tak jiný je letošní podzim a začátek zimy dvou českých sněhových královen. Zatímco Martina Sáblíková může kvůli zrušeným závodům Světového poháru jen trénovat, Ester Ledeckou už čeká ostrý start. V sobotu po desáté hodině vstoupí v rakouském Söldenu do sezony Světového poháru ve sjezdovém lyžování obřím slalomem.

Ledeckou a Krýzla čeká Světový pohár v Söldenu

15.October
Světový pohár alpských lyžařů startuje o tomto víkendu tradičně v rakouském Söldenu, kde budou ženy i muži bojovat v obřím slalomu o první body. Česko budou v úvodním podniku reprezentovat lídři národních týmů Ester Ledecká a Kryštof Krýzl, oba závodí za Duklu Liberec.

Vosky s fluorem budou mít lyžaři a biatlonisté zakázány až za rok

10.October
Zákaz fluorovaných vosků v závodech lyžařů, snowboardistů a biatlonistů nebude platit už v této zimě, ale až od sezony 2021/2022. Na doporučení specializované pracovní skupiny vedené Romanem Kumpoštem o tom rozhodlo vedení Mezinárodní lyžařské federace FIS i Mezinárodní biatlonové unie IBU.

Shiffrinová trpí zraněním zad, vynechá start lyžařské sezony v Söldenu

9.October
Lyžařská královna posledních let Mikaela Shiffrinová bude scházet na zahajovacím závodě sezony Světového poháru v Söldenu. V rakouském středisku se příští týden nepostaví na start tradičního obřího slalomu kvůli zranění zad.

Řezáč a Moravcová ovládli šampionát na kolečkových lyžích

4.October
Veterán Stanislav Řezáč a Klára Moravcová se na trase z Liberce do Bedřichova stali českými šampiony v běhu na kolečkových lyžích pro rok 2020.

Portyk se v Podkrkonoší vrátil na český sdruženářský trůn

3.October
Letním republikovým šampionem v severské kombinaci se po roční přestávce stal Tomáš Portyk. V mistrovském závodě v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici obsadil druhé místo za polským sdruženářem Szczepanem Kupczakem.

Kožíšek vyhrál letní šampionát skokanů, Koudelka chyběl

20.September
Letní mistrovství republiky ve skocích na lyžích při neúčasti dlouhodobé české jedničky Romana Koudelky ovládl Čestmír Kožíšek. Osmadvacetiletý skokan z Lomnice nad Popelkou vyhrál letní šampionát poprvé. Loňský vítěz Koudelka na můstku ve Frenštátu pod Radhoštěm chyběl kvůli zranění.

Sjezdařské mistrovství světa v Cortině by mohlo být i s diváky

9.September
Italští pořadatelé mistrovství světa ve sjezdovém lyžování doufají, že se příští rok v únoru bude moci v Cortině d’Ampezzo závodit alespoň před omezeným počtem diváků. S úřady se snaží vypracovat opatření, která by přítomnost publika umožnila.

Vracím se a nevracím, říká Jakš. Pojede několik závodů Ski Classics

3.September
V roce 2018 ukončil kariéru, teď se olympijský medailista ze štafety v běhu na lyžích Martin Jakš k závodění vrátí. Někdejší mistr světa do 23 let v zimě odjede několik závodů za Silvini Madshus Team v seriálu dálkových běhů Ski Classics.

Ani alkohol, ani drogy. Průšvihář Northug jel prostě příliš rychle

2.September
V srpnu se bývalý hvězdný běžec na lyžích Petter Northug dostal do dalšího maléru, policie ho tehdy zastavila kvůli rychlé jízdě a v domě třináctinásobného mistra světa se pak našlo menší množství kokainu. Podle výsledků testů se teď ukázalo, že bývalý šampion byl při dopravním incidentu „čistý“.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes