15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zpravodajství ze závodů lyžařů, snowboardistů a biatlonistů

URL:

https://sport.idnes.cz

Catalog:

Sport → Zimní sporty

Publishes:

11.9 items/week

Ledeckou čeká v Světovém poháru paralelní obří slalom, poprvé jako lyžařku

17:15
Ester Ledeckou čeká ve Světovém poháru nová lyžařská zkušenost. Ve čtvrtek se v rakouském středisku Lech/Zürs postaví na start paralelního obřího slalomu, což je ale na druhou stranu disciplína, kterou velmi dobře ovládá ve snowboardingu. Pojede i Martina Dubovská, která se ve víkendových slalomech v Levi blýskla dvanáctým a desátým místem.

Nové Město bez diváků? Přišli bychom o nejlepší atmosféru, děsí se Novák

25.November
Kvůli nemoci se v minulé sezoně nemohl ukázat fanouškům v Novém Městě na Moravě, atmosféru domácích závodů Světového poháru si Michal Novák pravděpodobně nevychutná ani v tomto ročníku. Elita běžeckého lyžování se má na Vysočinu sjet na konci února 2021 a vzhledem k pandemii zde bude nejspíš závodit před prázdnými tribunami.

Talent s podlomeným zdravím. Běžkyně Havlíčková nemůže trénovat s reprezentací

24.November
Běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková se nemůže zapojit do přípravy českého reprezentačního týmu na novou sezonu Světového poháru. Po vleklých zdravotních problémech začala teprve před čtrnácti dny trénovat. A není jasné, kdy by se dvacetiletá závodnice mohla k týmu vrátit. Určitě vynechá minimálně první polovinu sezony.

V desítce se mi líbilo, snad tam budu mít místo i letos, věří Razýmová

24.November
Po průlomové sezoně, v níž se ve Světovém poháru šestkrát probojovala do první desítky, Kateřina Razýmová věří, že se jí podaří příslušnost k elitě potvrdit a skvělé výsledky ještě vylepšit. „Je příjemné vystoupat nahoru, ale hodně nepříjemná jsou pak očekávání, že se třeba nebude tolik dařit,“ uvědomuje si česká běžkyně na lyžích před víkendovým startem seriálu ve finské Ruce.

Nesmím zbytečně přemýšlet. Češka našla recept na slalomový úspěch

24.November
Svah ve finském Levi je pro Martinu Dubovskou místem zaslíbeným. Tady v roce 2013 poprvé bodovala ve Světovém poháru a loni předvedla zatím životní výkon v podobě devátého místa. A teď o víkendu? V zahajovacích slalomech nové sezony vybojovala desátou a dvanáctou příčku.

Vzpomínky. Naděje. Emoce. Jaký byl návrat lyžařské hvězdy Shiffrinové

23.November
Když po slalomu v Levi popisovala své emoce, říkala: „Bylo opravdu těžké si představit, že budu zpátky, že budu závodit a budu na pódiu.“ V posledních měsících si toho Mikaela Shiffrinová prožila více než dost: ztratila milovaného otce, přípravu jí narušila pandemie koronaviru, před startem sezony ji navíc zabrzdilo zranění. Všechny překážky však americká hvězda překonala a vrátila se do Světov...

První skokanský závod sezony vyhrál ve Wisle Němec Eisenbichler

22.November
Úvodní individuální závod nové sezony Světového poháru skokanů na lyžích vyhrál ve Wisle Němec Markus Eisenbichler. Úřadujícího mistra světa na velkém můstku doprovodili v Polsku na stupně vítězů krajan Karl Geiger a Rakušan Daniel Huber.

Hvězdným slalomovým válkám v Levi asistuje Dubovská, zatím je osmá

22.November
Parádně rozjela lyžařka Martina Dubovská slalom Světového poháru v Levi, po úvodním kole figuruje na osmé příčce. Česká reprezentantka tak má šanci, že vylepší své sobotní dvanácté místo z prvního slalomu ve finském středisku, a může zaútočit i na své pohárové maximum, kterým je devátá pozice z loňského závodu právě v Levi.

Družstvo skokanů na lyžích skončilo ve Wisle poslední, vyhráli Rakušané

21.November
Čeští skokané na lyžích zahájili novou sezonu Světového poháru posledním devátým místem v závodě družstev v polské Wisle. Zvítězili Rakušané. Vyhráli Rakušané v sestavě s úřadujícím vítězem seriálu Stefanem Kraftem.

V Levi vede Vlhová před Shiffrinovou. Druhé kolo slalomu pojede i Dubovská

21.November
Martina Dubovská je po prvním kole úvodního slalomu Světového poháru v Levi třináctá. Ve finském dějišti, kde před rokem vybojovala životní devátou příčku, ztrácí česká lyžařka sekundu a půl (1,52) na vedoucí Slovenku Petru Vlhovou. S mankem 15 setin je na druhém místě její americká rivalka Mikaela Shiffrinová.

V padesátce ani jeden. Úvodní závod SP bude ve Wisle bez českých skokanů

20.November
V nedělním úvodním závodu sezony Světového poháru skokanů na lyžích ve Wisle nebude startovat ani jeden z kvarteta českých reprezentantů. Nejblíže byl postupové padesátce Viktor Polášek, jenž skončil v dnešní kvalifikaci třetí pod čarou.

Závod Světového poháru ve snowboardcrossu na Dolní Moravě se neuskuteční

20.November
Premiérový závod Světového poháru ve snowboardcrossu na Dolní Moravě s olympijskou vítězkou Evou Samkovou se v únoru kvůli koronaviru neuskuteční. Na základě aktuálních omezení a nepředvídatelného vývoje pandemie se na zrušení akce dohodla Rada Úseku snowboardingu Svazu lyžařů a pořádající skiareál.

Švancer při premiéře ve slopestylu SP těsně neprošel do finále

19.November
Freestylový lyžař Matěj Švancer při premiérovém startu ve slopestylu na Světovém poháru těsně neprošel do finále. Šestnáctiletý talent byl dnes na ledovci Stubai ve své kvalifikační skupině devátý, o jedno místo za postupem. V druhé skupině by mu známka 74,66 bodu na sobotní klání stačila.

Začíná Světový pohár skokanů na lyžích. Chceme bodovat, hlásí Češi

19.November
České skoky na lyžích bude na úvod Světového poháru reprezentovat kvarteto Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Filip Sakala a Vojtěch Štursa. Sezona se třemi vrcholy odstartuje na můstku ve Wisle páteční kvalifikací a naostro vypukne dvěma víkendovými závody.

Fandům vstříc. Svaz lyžařů bude vystupovat jako Czech Ski and Snowboard

18.November
Svaz lyžařů České republiky se chce přiblížit fanouškům, mění proto svou značku. Prezentovat se chce i se snowboardingem a nově bude vystupovat jako Czech Ski and Snowboard (České lyžování a snowboarding). Svaz to oznámil v tiskové zprávě.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes