Publishes:

8.4 items/week

Nehoda a pokles průběžným pořadím. Staněk závod F3 v Silverstonu nedokončil

13:59
Český jezdec Roman Staněk poprvé v této sezoně nedojel do cíle. Člen týmu Trident nedokončil po nehodě hlavní závod šampionátu formule 3 v Silverstonu, v průběžném pořadí proto klesl ze druhého místa na čtvrté. Zvítězil mladší bratr hvězdy stáje Ferrari Arthur Leclerc, který vystřídal Staňka na druhé pozici.

Lacko si na Slovakiaringu připadá jako na Dakaru, po sobotě je čtvrtý

20:19
Automobilový jezdec Adam Lacko je po prvním dnu závodů mistrovství Evropy na Slovakiaringu i nadále průběžně čtvrtý. V sobotním hlavním závodě dojel pilot týmu Buggyra ZM Racing čtvrtý, v následné handicapové jízdě byl šestý. Vedení v šampionátu si upevnil Maďar Norbert Kiss, který obsadil první a druhé místo.

Škoda nasadí nový speciál na Bohemia rallye, Mikkelsen pojede jako předjezdec

1.July
Tovární tým Škoda Motorsport podle očekávání nasadí nový rallyeový speciál Fabia RS Rally2 příští týden na Bohemia rallye Mladá Boleslav. Nepředstaví se ale v hlavním závodě, norský pilot Andreas Mikkelsen s ním absolvuje celou trať v roli předjezdce.

Návrat po šestnácti letech. Fejfarovi vyšel na domácí trať

30.June
Ze sportovního hlediska by byl Václav Fejfar asi raději, kdyby byl svůj návrat do světa velkých autokrosových speciálů stihl nasměrovat do některého ze závodů, jež tomu o příštím víkendu v Nové Pace předcházely. Nestalo se tak a pětinásobný autokrosový šampion si tak po šestnácti letech obnovenou premiéru ve své staronové třídě odbude na svém domácím okruhu.

Safari rallye vládla Toyota, mladík Rovanperä byl znovu nejlepší

26.June
Finský pilot Kalle Rovanperä vyhrál keňskou Safari rallye a po čtvrtém vítězství v šesté letošní soutěži vede pořadí mistrovství světa už o 65 bodů. Náročný africký závod na šotolinových tratích skončil absolutním triumfem týmu Toyota Gazoo Racing, jehož jezdci obsadili všechny čtyři místa.

Salač si desátým místem v Assenu připsal nejlepší výsledek v Moto2

26.June
Motocyklový jezdec Filip Salač skončil ve Velké ceně Nizozemska desátý a dosáhl nejlepšího výsledku v Moto2. Dvacetiletý český závodník překonal v Assenu ve své první sezoně v této kategorii dosavadní maximum, kterým bylo 13. místo v květnové Grand Prix v Mugellu.

Salač vyjede v Nizozemsku ze čtvrté řady, v kvalifikaci byl dvanáctý

25.June
Filip Salač vyjede do nedělní Velké ceny Nizozemska v třídě Moto2 ze čtvrté řady. V kvalifikaci zajel jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů dvanáctý čas.

Safari rallye vede i po druhé etapě Rovanperä, Toyota drží první čtyři místa

25.June
Safari rallye v Keni vede i po druhé etapě finský pilot Kalle Rovanperä, jenž útočí v šestém dílu mistrovství světa na čtvrté vítězství. Lídr šampionátu je nejrychlejší ze čtyř vozů Toyota Yaris, které drží před závěrečným dnem první čtyři místa.

Salač zajel v trénincích na Velkou cenu Nizozemska desátý čas

24.June
Filip Salač zajel v tréninkovém dnu před nedělní Velkou cenu Nizozemska v třídě Moto2 desátý čas. Takové umístění by českému motocyklovému jezdci zajišťovalo přímý postup do druhé části kvalifikace, výsledky se ale ještě mohou změnit po sobotním třetím tréninku.

Loeba zastavil na Safari rallye požár, v čele je Ogier před Kacutou

24.June
Sébastien Loeb musel v průběhu první etapy odstoupil ze Safari rallye Keňa. Francouzského jezdce Fordu, který v letošním roce startuje v šampionátu jen ve vybraných závodech, zastavil požár vozu po čtvrté rychlostní zkoušce. Osmačtyřicetiletý Loeb, jenž v lednu ovládl Rallye Monte Carlo, odstoupil z pátého místa. V sobotu se teoreticky může na start s penalizací vrátit.

Podmol vysekl v karlovarské aréně dvojité salto na motorce

24.June
Kdo dorazil během sobotního extrémně teplého dne do karlovarské KV Areny na Podmol Brothers Motivation show, zchladila ho neskutečná energie. „Atmosféra byla nezapomenutelná. Myslím, že jsme přichystali nejemotivnější show v historii českých freestylových sportů,“ prohlásil Libor Podmol, který společně se svým bratrem Filipem akci vymyslel a produkoval.

Vstup do Safari rallye zvládl nejlépe Ogier, Rovanperä ztratil kvůli defektu

23.June
Osminásobný mistr světa Sébastien Ogier z Francie vyhrál úvodní diváckou rychlostní zkoušku Safari rallye Keňa. Po téměř pětikilometrovém úseku má však v čele jen minimální náskok na své pronásledovatele. Druhý Belgičan Thierry Neuville ztrácí šest desetin sekundy, třetí Ott Tänak z Estonska 1,1 sekundy.

Motocyklista Konig je po operaci klíční kosti: Doktor mi dal nejtužší šrouby

23.June
Motocyklový jezdec Oliver König si minulý týden při tréninku v Mostě zlomil klíční kost a musel na operaci. Jediný český účastník mistrovství světa superbiků ale počítá s tím, že bude v šampionátu pokračovat. Nejbližší závody ho čekají v polovině července, kdy se na okruhu Donington Park uskuteční pátý díl seriálu.

Rallyeové MS se podruhé vrací do Afriky, poprvé se zde utkají Loeb s Ogierem

22.June
Francouzské hvězdy světové rallye Sébastiena Loeba a Sébastiena Ogiera čeká premiérový souboj v Africe. Oba jezdci startují v letošní sezoně v mistrovství světa jen ve vybraných soutěžích, keňskou Safari rallye si ale nenechali ujít. Osminásobný šampion Ogier se na ní představí jako obhájce vítězství z loňského roku, devítinásobný mistr Loeb na legendární soutěži startoval jen v roce 2002 a skonč…

Prašný závod plochodrážníků pro Chlupáče, dráhu museli skoro nonstop kropit

19.June
Zaprášený Memoriál Jiřího Hurycha, tradiční závod ploché dráhy v Chabařovicích, ovládl v sobotu za ukrutného vedra mladý reprezentant Petr Chlupáč z AK Markéta. „Finále vyhrál stylem start – cíl, dá se říct, že byl bezkonkurenční. Ukázal, že se právem dostal do české špičky,“ uvedla Jiřina Šifaldová z pořádajícího Speedwayclubu Chabařovice.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes