15
new stories - click to show

iDNES.cz

URL:

http://oh.idnes.cz

Catalog:

Sport

Publishes:

3 items/month

Šermířka Jurková: Štve mě čelit na závodech kamarádce z oddílu

1.July
Volba sportu pro ni nemohla být jasnější. Šermu se totiž věnovali babička, dědeček i tatínek, a její stále vrcholově šermující bratr Jakub se oháněl kordem na loňské letní olympiádě. Řeč je o čtrnáctileté mistryni republiky Haně Jurkové z Olomouce, která reprezentovala kraj v uplynulých dnech na olympiádě dětí a mládeže.

MOV nepřijal na ZOH severskou kombinaci žen, vyřazení hrozí celému sportu

24.June
Mezinárodní olympijský výbor (MOV) nezařadil do programu zimních olympijských her v Cortině d’Ampezzo a Miláně 2026 severskou kombinaci žen. Pro ZOH 2030 není jistá ani účast celého tohoto odvětví, kterému MOV vyčítá menší zájem fanoušků a mezinárodní dosah.

Ruleta miliard dolarů. Kdo zaplatil covidovou olympiádu v Tokiu

23.June
Byli první olympiádou, která ustoupila celosvětové pandemii. První, která se konala s ročním zpožděním. První, která zakazovala diváky. A teď hry v Tokiu uzavírají svůj účet.

Španělsko kvůli sporu Katalánska s Aragonií stáhlo kandidaturu na ZOH 2030

22.June
Španělsko se nebude ucházet o pořadatelství zimních olympijských her v roce 2030. Důvodem ke stažení společné kandidatury Barcelony s Pyrenejemi jsou rozdílné politické názory katalánské a aragonské vlády. Katalánská strana se už dříve vyjádřila, že nechce hry pořádat společně s Aragonií.

Sportovci válku nezačali, hájil Bach rozhodnutí netrestat ruské členy MOV

20.May
Prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach uvedl, že by neměla být kladena všem Rusům vina za rozhodnutí jejich vlády napadnout Ukrajinu. Bach tím obhajoval rozhodnutí netrestat ruské členy MOV.

Divoká nominace extrémního slalomu může Čechům přihrát dva olympioniky

17.May
Vodní slalomáři mohou získat pro olympijské hry 2024 v Paříži šest míst. Vyplývá to z kvalifikačních kritérií, které nedávno zveřejnila Mezinárodní kanoistická federace ICF. Nové dvě kvóty budou pro extrémní slalom, ale cesta k nim je obtížná. Bude se rozhodovat v jediném závodě na jaře 2024, kde budou k dispozici jen tři místa.

Londýn se hlásí. Chce už počtvrté letní olympiádu. Soupeři? Káhira i Čína

12.May
Byly to v létě 2012 v Londýně náramně povedené olympijské hry, ve skvělé atmosféře, s plnými ochozy, vděčnými diváky. Jedním slovem pohodové. Dle mnohých dokonce nejlepší v historii. A teď je chce britská metropole znovu!

Kvalifikace na hry v Paříži jako festival. Lezení a další sporty čekají změny

2.April
Součástí kvalifikace na olympijské hry v Paříži 2024 budou městské akce ve čtyřech mladých olympijských sportech, jež mají připomínat festivaly a budou kombinovat sport s hudbou, uměním a kulturou. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) uvedl, že speciální soutěže se budou týkat sportovního lezení, skateboardingu, freestyle BMX a breakdance.

Hokejistky ovládly mládežnickou olympiádu, štafeta biatlonistů bere stříbro

25.March
České hokejistky získaly zlaté medaile na zimním Evropském olympijském festivalu mládeže ve finském Vuokatti. Ve finále zdolaly švédský tým 2:1 po samostatných nájezdech. Medaili v závěrečný den vybojovala také smíšená štafeta biatlonistů, čtveřice Kateřina Pavlů, Kateřina Gotvaldová, Daniel Malušek a Petr Hák skončila druhá za Francií.

Hroneš má na olympiádě mládeže druhou medaili, vyhrál slopestyle

24.March
Snowboardista Jakub Hroneš vybojoval na zimním Evropském olympijském festivalu mládeže ve finském Vuokatti druhou medaili. Den po stříbru v Big Airu ovládl slopestyle a rozšířil sbírku české výpravy na pět cenných kovů.

Sdruženář Konvalinka má z olympijského festivalu mládeže stříbro

23.March
Sdruženář Jiří Konvalinka skončil na Evropském olympijském festivalu mládeže druhý a získal ve Vuokatti už třetí medaili pro českou výpravu. Po velkém boji zaostal v cíli o jednu sekundu za Norem Eidarem Johanem Strömem.

Biatlonista Hák získal na mládežnické olympiádě zlato, lyžař Tuž stříbro

22.March
Biatlonista Petr Hák vybojoval na zimním Evropském olympijském festivalu mládeže ve Vuokatti první zlato pro českou výpravu, ovládl sprint. Stříbro si na finském sněhu vyjel běžec na lyžích Jiří Tuž.

Paralympijské hry v Pekingu končí, české čekání na medaili pokračuje

13.March
Zimní paralympijské hry ve stínu války na Ukrajině v neděli skončily slavnostním ceremoniálem. Čeští handicapovaní sportovci ani v Pekingu neukončili čekání na první medaili od roku 2010.

Vím, že už nikdy nebudu chodit. Sním o paralympiádě, říká Zach

13.March
Před bezmála 13 lety se mu obrátil svět vzhůru nohama. Po skoku na lyžích do vody narazil hlavou na dno, poranil si míchu a z aktivního sportovce se stal vozíčkář. Přesto si našel svou disciplínu, s níž chce prorazit na paralympiádu, která mu už dvakrát těsně unikla.

Parahokejisté po prohře s Itálií v prodloužení skončili v Pekingu šestí

11.March
Čeští hokejisté prohráli na paralympijských hrách v Pekingu s Itálií 3:4 v prodloužení a stejně jako před čtyřmi lety obsadili šesté místo. V dramatickém utkání o pátou příčku se v poslední minutě základní hrací doby ujali díky gólu Michala Geiera vedení, avšak Italové při hře bez brankáře 12 sekund před koncem vyrovnali. V prodloužení rozhodl Christoph Depaoli.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes