15
new stories - click to show

iDNES.cz

URL:

http://oh.idnes.cz

Catalog:

Sport

Publishes:

6.3 items/week

Krvavá lázeň v bazénu. Jak si Maďaři vyřizovali se Sověty účty za okupaci

6.December
Vodní pólista Ervin Zádor vylézá z bazénu a z tržné rány pod okem mu crčí krev. Pěstí jej předtím udeřil soupeř Valentin Prokopov. Zápas mezi Maďarskem a Sovětským svazem na olympijských hrách v roce 1956, krátce po drastickém potlačení maďarské revoluce, se zapisuje do dějin sportu jakožto „Melbournská krvavá lázeň“. Zádorova fotografie záhy obletí svět. Dnes je tomu přesně 67 let, kdy se zrodil…

Sportovní lídři vyzvali MOV, aby umožnil start Rusů na OH pod neutrální vlajkou

5.December
Zástupci mezinárodních federací a národních olympijských výborů vyzvali Mezinárodní olympijský výbor (MOV), aby umožnil na hrách v Paříži 2024 pod neutrální vlajkou start ruským sportovcům, kteří splní kvalifikační podmínky. Během 12. olympijského summitu v Lausanne zároveň MOV požádali, aby v této otázce rozhodl co nejrychleji. MOV to po skončení summitu oznámil na svém webu.

Švýcaři chtějí usilovat o zimní olympiádu 2038, MOV jim termín navrhl

4.December
Švýcarsko bude svou snahu o pořádání zimních olympijských her směřovat až k roku 2038. Přijalo nabídku Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který ho přizval k předběžným rozhovorům o tomto termínu. Uvedl to server insidethegames. Pro rok 2030 vybral výkonný výbor MOV jako preferovaného kandidáta Francii, na pořádání ZOH 2034 má největší šance americké Salt Lake City.

Nemáme plán B. Paříž dokončuje podzemní nádrž, která má zachránit olympiádu

1.December
Je to krásná představa. Kde jinde uspořádat během pařížské olympiády plavecké disciplíny než právě na Seině? Idylický obrázek triatlonistů a maratonských plavců v centru francouzské metropole ale organizátorům kazí zákaz plavání, který v řece platí už sto let. Hlavním ze série opatření pro zlepšení kvality vody má být obří retenční nádrž, která se usilovně dokončuje.

Olympijský výbor u prezidenta Pavla podepsal přihlášku na Hry v Paříži

30.November
Za účasti prezidenta Petra Pavla podepsali v Míčovně Pražského hradu zástupci Českého olympijského výboru a Českého paralympijského výboru přihlášku České republiky na XXXIII. letní olympijské hry a na XVII. letní paralympijské hry, které se uskuteční v příštím roce v Paříži. Stream ze slavnostního ceremoniálu sledujte od 13:00.

K zimní olympiádě v roce 2030 má nejblíže Francie, pro rok 2034 Salt Lake City

29.November
Preferovanými kandidáty pro pořádání zimních olympijských her jsou Francie pro rok 2030 a Salt Lake City pro rok 2034. Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru (MOV) je vybral pro cílená jednání, uvedla agentura AP. O pořadatelích obou nejbližších volných zimních olympiád se rozhodne příští rok v létě.

Olympiáda roztříštěná na půdě tří zemí? Hry v Miláně vyvolávají rozpaky

29.November
Jejich až příliš jasné vítězství nad kandidaturou Stockholmu bylo v roce 2019 překvapením. Ve volbách dějiště zimních olympijských her 2026 tehdy italský Milán porazil švédskou metropoli 47:34. Stalo se tak i přesto, že Italové hostili zimní olympiádu relativně nedávno v roce 2006, zatímco Švédové dosud nikdy. Přesto, že Stockholm sliboval rozhodně kompaktnější hry.

Ničení přírody za olympiádu nestojí. Surfaři horují proti stavbě na útesu

27.November
Pořadatelé olympijských her 2024 v Paříži navrhli, že by pro potřeby surfařských soutěží na Tahiti postavili menší věž pro rozhodčí a technické zázemí, než původně plánovali. Reagovali tak na obavy místních obyvatel z poškození korálového útesu, do kterého by měla být věž ukotvena. Obyvatelé lokality u pláže Teahupo’o vyhlášené vysokými vlnami ale ani s touto variantou nesouhlasí, informovala age…

V čem udiví v Paříži? Olympionici pojedou na hry i s vlajkou na hrudi

27.November
Na minulých olympijských hrách platilo, že na sebe strhli pozornost. Holinky v Londýně, v Riu zase motivy v duchu karnevalu. V čem se čeští sportovci představí za rok v Paříži? Sledujte od 11:00 hodin představení volnočasové kolekce pro sportovce a pro fanoušky v přímém přenosu.

Švýcarsko se bude ucházet o zimní olympiádu v roce 2030 nebo 2034

24.November
Švýcarsko se bude ucházet o uspořádání zimních olympijských her v roce 2030 nebo 2034. Záměr kandidovat schválil jednomyslně takzvaný sportovní parlament coby nejvyšší orgán Švýcarského olympijského výboru. O výsledku hlasování informoval Národní olympijský výbor v prohlášení na svém webu.

Chystají vůbec antidopingový program? WADA kritizuje ruské Hry přátelství

18.November
Světová antidopingová agentura (WADA) má zásadní výhrady k ruské myšlence na obnovení „Her přátelství“, které se mají uskutečnit v příštím roce po pařížských olympijských hrách. Generální ředitel WADA Olivier Niggli prohlásil, že podobná mezinárodní akce by se neměla konat v zemi, jejíž národní antidopingová agentura je v současnosti v trestu.

Půl milionu dolarů za vlajku KLDR. WADA ztrestala pořadatele Asijských her

18.November
Mezinárodní antidopingová agentura (WADA) udělila pokutu 500.000 dolarů (11,2 milionu korun) Asijské olympijské radě (OCA) za to, že během letošních Asijských her umožnila vztyčit vlajku KLDR. Severní Korea je přitom v trestu kvůli tomu, že nedodržuje globální antidopingová pravidla.

Špotáková jako polyglot, mluví plynně francouzsky i polsky. Díky AI

10.November
Polsky, německy, francouzsky i anglicky. Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková ve videopozvánce na Olympijský festival 2024 u jezera Most mluví cizími jazyky, jako když bičem mrská. Ačkoli několik řečí skutečně ovládá, v tomto případě jí pomohla umělá inteligence neboli AI.

Eko olympiáda? Vždyť nám zničíte útesy! bouří se na Tahiti. Starostka nepřijela

9.November
Až sedmimetrové vlny směřují k písečným plážím, za kterými se tyčí majestátní horský masiv. Vesnička Teahupo’o na ostrově Tahiti ve Francouzské Polynésii je ráj pro surfaře a prozatím také dějiště jejich soutěže pro nadcházející Letní olympijské hry v Paříži. Místní se ovšem obávají, že výstavba zázemí pro sportovní svátek napáchá znatelné škody na přírodních krásách přilehlé laguny, nejvíce pak …

Jezero Most místo Paříže. Špotáková je ambasadorkou Olympijského festivalu

8.November
Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková po dvaceti letech nepojede na olympiádu jako sportovkyně. Hry v Paříži příští rok stráví na Olympijském festivalu u jezera Most. Český olympijský výbor (ČOV) ji ve středu představil jako druhou ambasadorku po někdejším úspěšném skifaři Ondřeji Synkovi. Také Špotáková má svou obří fotografii na autobusu.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes