15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Olomouce i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Olomouckého kraje.

URL:

http://olomouc.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

4.4 items/day

Kamion se otáčel v zatáčce u sjezdu k zavřené D35, způsobil smrt motorkáře

15:33
Zničená D35 u Olomouce a zhuštěný provoz na objízdných trasách vedly i k tragické nehodě. V neděli v podvečer se v nepřehledném místě u sjezdu na zavřenou dálnici otáčel kamion a narazil do něj šedesátiletý řidič motorky. Srážku nepřežil.

Hanou ucpaly kolony aut, která objíždějí dálnici popraskanou vedrem

12:17
Obousměrně uzavřená dálnice D35 u Přáslavic, kde v sobotu v důsledku vedra praskla vozovka a havarovalo několik aut, způsobuje velké dopravní komplikace na Olomoucku a Přerovsku. Na objízdné trase se totiž tvoří dlouhé kolony a řidiči musejí počítat se zdržením. Podle policistů je lepší se tomuto místu úplně vyhnout.

Prostějovský kouč Jarošík: Líbí se mi španělský styl, rád bych ho přivedl i k nám

10:07
CSKA, Chelsea, Celtic, Alavés. Největší týmy Jiřího Jarošíka. Od nové sezony přebírá trenérské kormidlo v Prostějově.

Bratr mi z Prostějova poslal fotku s pohárem. Oplatil jsem mu to, smál se Coria

10:07
Argentinský tenista Federico Coria triumfoval na prostějovském challengeru. Napodobil tak devatenáct let starý úspěch svého bratra.

Kvetoucí růže přilákaly do olomouckého rozária rekordní návštěvu

10:07
Čas růží v květu měl letos na Výstavišti Flora Olomouc romantický nádech. Výstavu a festival pojmenovaný Vyznání růžím o víkendu navštívilo přibližně sedm tisíc lidí, kteří vytvořili návštěvnický rekord.

Virtuální realita, roboti či drony. Průmyslovky přechází na moderní trendy

5:47
Seznamování s robotikou, programování robotů či CNC strojů, kreslení ve 3D nebo třeba praktické využívání 5G sítí. To jsou jen některé z moderních trendů, které se stále víc prosazují ve výuce na průmyslových školách v Olomouckém kraji.

Nechtějte mě naštvat! Drulák o stříbru z Eura, záplavách i štrekách v kamionu

0:26
Ruku stiskne tak pevně, až si kajícně pomyslíte, jestli vás netrestá za pětiminutové zpoždění. „Ne, to zaplatíte kafe,“ prohodí svéráz Radek Drulák v elegantních brýlích s černou obroučkou, poškrábe se na prošedivělém strništi a z výlohy koukne na olomoucký Andrův stadion, kde je legendou.

Při explozi v opravované laser aréně v Přerově se popálili dva lidé

20.June
Všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku vyrazily po poledni do Přerova. V rekonstruované laser aréně se při výbuchu zranili dva lidé. Na místě zasahovali policejní a hasičští vyšetřovatelé.

Dceru škrtil černý oblak s lidským tělem, říká matka. Povolali lovce přízraků

20.June
Probudil mě hlasitý pláč dcery volající o pomoc. Rozespalá otevřu oči a v nočním šeru rozpoznávám něco jako černý oblak podobný lidskému tělu sedící na mé peřině. Obrovský strach pohnout se jsem překonala jen díky mateřskému pudu. Sáhnu po vystrašeném dítěti v postýlce a přitulím ho k sobě. V záplavě vzlyků se mi snaží říct, že ho právě něco škrtilo...

Prasklá dálnice z vedra je výjimka, jinde v Česku to nehrozí, říká ŘSD

20.June
U Olomouce se v sobotu zvlnila dálnice D35 a následně zde havarovala čtyři osobní a jedno nákladní auto. Ředitelství silnici a dálnic již připravuje opravu úseku, který je nyní obousměrně uzavřen. „Lidé se nemusí obávat, že k podobným narušení povrchu dálnic dojde jinde,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Značku originálních produktů z Jeseníků nesou další zážitky i pochoutky

20.June
Řada nových výrobků či projektů získala v uplynulých dnech ochrannou známku Jeseníky originální produkt. S prestižní jesenickou pečetí se nově objeví také tamní kraslice, chléb, brambory, sýry, med, marmelády, kompoty, bylinkové výrobky, ale i chilli omáčky a dekorace z přírodních materiálů.

Kvůli vedru popraskala dálnice D35 u Olomouce, bouralo zde pět aut

19.June
V sobotu odpoledne zastavila provoz na dálnici D35 u Přáslavic směrem na Ostravu nehoda čtyř automobilů a kamionu. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. V místě nehody se tvoří kolony. Při nehodě se lehce zranilo deset lidí, někteří jsou v nemocnici.

Coria v Prostějově porazil Molčana a získal druhý titul na challengeru

19.June
Argentinský tenista Federico Coria vyhrál antukový challenger v Prostějově a získal druhý titul na tomto okruhu. Ve finále turnaje Moneta Czech Open potvrdil coby čtvrtý nasazený roli favorita a Slováka Alexe Molčana porazil 7:6, 6:3.

Podcast HanáJede představuje místní známé osobnosti i obyčejné lidi

19.June
Podcasty, tedy audio nebo případně i video pořady, ve kterých se mluví s různými lidmi o široké škále témat, nabývají v posledních letech na popularitě. Jeden z nich, už podle názvu HanáJede regionálně zaměřený, má i Lukáš Krbeček, jenž si zve k mikrofonu lidi, které by podle něj měli obyvatelé Olomouckého kraje více poznat.

Přerovské Laguně čištění nepomohlo, voda už zase není vhodná ke koupání

18.June
Sotva začala vedra, Přerované opět přišli o možnost koupat se v tamní nádrži Velká laguna. Rozbory ukázaly, že voda není dostatečně čistá. Loni přitom město částečně vyčistilo od bahna dno, aby kvalitu vody zlepšilo.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes