15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Sportovní zpravodajství - Sport -

URL:

https://www.idnes.cz/

Catalog:

Sport → Ostatní

Publishes:

3 items/day

Kubová byla třetí na stovce znak i na mítinku v Barceloně

21:45
Také na druhém mítinku Mare Nostrum, který se konal v Barceloně, obsadila plavkyně Simona Kubová třetí místo v závodě na 100 metrů znak. Ve finále dosáhla času 1:01,42 a nestačila jen na Kanaďanky Kylie Masseovou a Ingrid Wilmovou. Zopakovala tak své umístění z Monaka. Na poloviční trati byla Kubová osmá.

Martin Fuksa postoupil na SP kanoistů v Poznani i do finále kilometru

20:29
Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit na zlatý double - stejně jako před týdnem v Račicích. Po pětistovce si v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

České kanoistiky vyjely na mistrovství Evropy mezi hlídkami bronz

16:41
Trojice českých kanoistek Martina Satková, Gabriela Satková a Tereza Fišerová si odveze bronz za závod hlídek na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši.

Kunovičtí softbalisté se vrátili mezi elitu. A už teď jsou zachránění

5:14
Někteří ještě pamatují extraligové bitvy na starém škvárovém hřišti. O to více si ve zmodernizovaném areálu na Mlatevni softbalisté Snails Kunovice užívají návrat do nejvyšší soutěže, ve které si zatím vedou lépe než jejich historicky úspěšnější ženské kolegyně.

Oba Fuksové, čtyřkajaky i Dostál jsou na SP v Poznani ve finále

26.May
Martin Fuksa stejně jako před týdnem při dvojnásobném triumfu v Račicích postoupil na dalším Světovém poháru v rychlostní kanoistice z rozjížďky rovnou do finále závodu na 500 metrů.

V semifinále ME ve vodním slalomu je pět českých kajaků, Prskavec opravoval

26.May
Pět ze šesti českých lodí postoupilo v kajakářských kategoriích do semifinále mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Vypadla jen Barbora Valíková. Problémy měl na úvod šampionátu v Liptovském Mikuláši olympijský vítěz Jiří Prskavec, který musel do opravné jízdy. Jasně ji ale ovládl. Kajakáře a kajakářky během čtvrtka čekají ještě závody hlídek.

Obojživelnice v peřejích. Kajak je srdcovka, říká Fišerová o druhé disciplíně

26.May
Na kanoi už v elitní kategorii slavila řadu úspěchů. Ovládla Světový pohár, má medaile z mistrovství světa i Evropy. V budoucnu by ale Tereza Fišerová mohla přidávat i vavříny mezi kajakářkami. V letošní sezoně se totiž probojovala i do druhého reprezentačního týmu.

Chyby v českém antidopingu nejsou velké, uklidňuje Kejval

25.May
Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval ujistil, že českým sportovcům nehrozí kvůli chybám v práci Antidopingového výboru ČR podobné postihy, jaké donedávna zažívalo Rusko. To nesmělo pořádat vrcholné sportovní akce a jeho sportovci nesměli závodit pod svou vlajkou, než přišlo prakticky úplné vyloučení kvůli válce na Ukrajině.

Hlavní cenu fair play za rok 2021 obdržel bývalý judista a trenér Jákl

25.May
Bývalý judistický reprezentant Petr Jákl starší obdržel hlavní cenu Českého klubu fair play za rok 2021. Osmdesátiletý bývalý trenér a sportovní funkcionář převzal ocenění za celoživotní postoj dnes v Praze z rukou předsedkyně klubu Šárky Strachové a předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. Diplomy za férové činy dostali například motocyklový jezdec Roman Krejčí, zlínský hokejista Zde…

Ženy ani muži Litic nedali pozemním hokejistům Rakovníku jediný gól

25.May
Ženám ani mužům plzeňských Litic se vstup do semifinále nejvyšších soutěží pozemního hokeje nevydařil. Oba týmy narazily na Rakovník, oba prohrály a navíc proti soupeři neskórovaly.

Pátá disciplína pětiboje? Něco jako Gladiator Race, zatím na zkoušku

25.May
Kritizovaný parkur by v programu moderního pětiboje mohl nahradit překážkový závod po vzoru Gladiator Race. Mezinárodní federace moderního pětiboje UIPM upřesnila podobu zamýšlené nové disciplíny a rovnou pozvala sportovce k testovací soutěži, která se uskuteční na konci června bezprostředně po finále Světového poháru v Ankaře.

Obešlo míří za novou výzvou. Trénovat a žít bude v Aténách, hrát v Dánsku

24.May
Od konce kalendářního roku 2021 věděl, že ho v Havlíčkově Brodě čeká poslední play off. A tak měl postaráno o speciální motivaci navíc. „Chtěl jsem, aby mi nikdo nemohl říct, že v Brodě končím, a tak jsem tomu nedal úplně všechno. Takové řeči úplně nesnáším,“ říká Michal Obešlo.

Plavkyně Janíčková a Kubová získaly medaile na mítinku v Monaku

24.May
Dvě české plavkyně se prosadily na stupně vítězů na mezinárodním mítinku v Monaku, kterým začala prestižní série Mare Nostrum. Barbora Janíčková obsadila druhé místo na 100 metrů volný způsob. Trojnásobná olympionička Simona Kubová byla třetí na 100 metrů znak. Do finále postoupil také Jan Šefl, jenž obsadil osmou příčku na 100 metrů motýlek.

MS v Račicích láká i na exhibici Synka s největšími hvězdami veslování

24.May
Je tomu pět let, co Labe aréna v Račicích hostila mistrovství Evropy. Letos v září se zde uskuteční dokonce mistrovství světa. Ozdobou šampionátu bude exhibiční rozloučení s kariérou Ondřeje Synka, pětinásobného mistra světa a držitele tří olympijských medailí.

Navara potvrdil v Ústí pozici jedničky a získal jedenáctý šachový titul

23.May
Velmistr David Navara se stal pojedenácté v kariéře českým šachovým šampionem. Na turnaji v Ústí nad Labem zvítězil po devíti kolech s náskokem půl bodu před Vlastimilem Babulou a Janem Krejčím. Obhájce prvenství Vojtěch Plát skončil šestý.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes