Publishes:

4.6 items/day

Skeletonistka Fernstädtová je po polovině mistrovství světa sedmnáctá

14:15
Česká reprezentatka Anna Fernstädtová je po polovině mistrovství světa v jízdě na skeletonu sedmnáctá. Šampionát ve Winterbergu pokračuje v pátek, dnes odpoledne čekají úvodní dvě jízdy muže včetně Timona Drahoňovského.

Plavkyně Kubová ukončila kariéru. Už mi při závodech chyběla touha, vysvětlila

10:27
Nad kariérou české plavkyně Simony Kubové se zavřela voda. Trojnásobná olympionička, která vozila medaile z mistrovství Evropy i světa, ukončila závodní dráhu. Ve dvaatřiceti letech a po nešťastné zlomenině žebra, jež uspíšila její rozhodnutí.

Hraje futsal i fotbal. Tomáš Pečenka to bere jako doplněk a trénink navíc

10:27
Skvělého úspěchu dosáhly mládežnické týmy futsalistů Interobalu Plzeň. Jak dorostenci, tak junioři si zajistili účast v závěrečném turnaji Final four, kde shodně vybojovali parádní stříbrné medaile.

Rekord osmiletého šachisty. Na turnaji jako nejmladší v historii porazil velmistra

21.February
Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii. Informoval o tom server CNN.

Stolní tenisté končí na MS družstev, v souboji o osmifinále nestačili na Polsko

21.February
Pro české stolní tenisty skončilo mistrovství světa družstev v korejském Pusanu v prvním kole play off. V boji o postup do osmifinále tým bez zraněného Tomáše Polanského podlehl Polsku 0:3. Svěřenci trenéra Josefa Plachého tak nezabojují o účast na olympijských hrách v Paříži, kam se dostane osm nejlepších týmů ze šampionátu.

Pozemkáři Litic obsadili třetí místo v Evropském poháru

20.February
Tři dny halového pozemního hokeje měl na programu víkendový mezinárodní Evropský pohár mužů v Městské hale na Slovanech. Domácí šampioni TJ Plzeň Litice obsadili v konkurenci osmi týmů bronzovou příčku a zajistili si tak účast v soutěži i v příštím roce.

Stolní tenisté přehráli Nigérii a na MS postoupili do play off

20.February
Čeští stolní tenisté porazili na mistrovství světa družstev v Pusanu v závěrečném utkání ve skupině 3:0 oslabenou Nigérii a postoupili do vyřazovacích bojů. Soupeře pro středeční utkání prvního kola play off určí svěřencům trenéra Josefa Plachého los po dohrání všech dnešních zápasů.

Nezničitelná Sáblíková. Novák: V závodě zapomene na bolest a upaluje

20.February
Když v roce 2007 získala Martina Sáblíková první světové zlato, říkal jí trenér Petr Novák: „Teď to musíš potvrdit a vyhrát příště znovu.“ Jeho pokyn plní česká rychlobruslařka už sedmnáct let. Přestože je ve startovním poli suverénně nejstarší a téměř každý rok musí překonávat zdravotní trable.

Polanský vzdal a stolní tenisté podlehli Tchaj-wanu, přesto jsou blízko postupu

19.February
Čeští stolní tenisté na mistrovství světa družstev potrápili favorizovaný Tchaj-wan a po prohře 2:3 jsou blízko postupu do vyřazovací fáze. Rozhodující pátou dvouhru získal Tchaj-wan poté, co Tomáš Polanský záhy vzdal kvůli bolestem zad.

Sjöströmová má čtrnáctý titul na MS, před ní jsou jen Ledecká a Phelps

18.February
Švédská plavkyně Sarah Sjöströmová získala čtrnáctý titul na mistrovství světa v dlouhém bazénu. V Dauhá dnes vyhrála závod na 50 metrů volným způsobem a v počtu individuálních zlatých medailí na světových šampionátu se dostala na třetí místo historických tabulek hned za americké hvězdy Katie Ledeckou (16) a Michaela Phelpse (15).

Bronzové žně pro Sáblíkovou. Další světovou medaili bere z pěti kilometrů

18.February
Ve znamení obhajoby bronzových medailí se nese světový šampionát rychlobruslařů pro Martinu Sáblíkovou. Šestatřicetiletá Češka předvedla na pětikilometrové trati třetí nejrychlejší výkon a obhájila tak bronz z loňského mistrovství světa. Stejný kousek se nestárnoucí závodnici povedl už ve čtvrtek na třech kilometrech. Světovou šampionkou je Nizozemka Joy Beuneová.

České stolní tenistky prohrály na MS i s Chorvatskem a už nemohou postoupit

18.February
České stolní tenistky prohrály na mistrovství světa družstev v Pusanu i třetí zápas v základní skupině a přišly o naději na postup do vyřazovacích bodů a šanci na olympijské hry. Chorvatsku dnes podlehly 0:3 na zápasy a ani případné vítězství v závěrečném duelu s Ukrajinou jim play off nezajistí.

První vítězství se vzduchovkou. Přívratský ovládl Světový pohár v Granadě

18.February
Jiří Přívratský vyhrál na Světovém poháru v Granadě střelbu ze vzduchové pušky. V seriálu triumfoval třiadvacetiletý reprezentant popáté v kariéře, ale všechny předchozí individuální úspěchy slavil v třípolohové střelbě z malorážky. V olympijské sezoně je to jeho druhé prvenství, na konci ledna nenašel přemožitele v disciplíně 3x40 v Káhiře.

Knedla na druhé finále na MS nedosáhl, na znakařské padesátce byl dvanáctý

17.February
Plavec Miroslav Knedla na druhé finále na mistrovství světa v Dauhá nedosáhl. Osmnáctiletý český reprezentant, který obsadil sedmou příčku v závodě na 100 metrů znak, byl na poloviční distanci dvanáctý. V semifinále na šampionátu v Kataru výkonem 25,06 sekundy zaostal o 42 setin za svým českým rekordem.

Kopecký i Zachová na Grand Slamu judistů v Baku prohráli úvodní zápasy

17.February
Adamovi Kopeckému ani Renatě Zachové se nedařilo na judistickém Grand Slamu v Baku a prohráli hned úvodní souboje. Ani třetí letošní turnaj olympijské kvalifikace pro hry v Paříži tak nepřinesl české reprezentaci kýžené body.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes