15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Ostravy i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Moravskoslezského kraje.

URL:

http://ostrava.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

7 items/day

Většina lidí v kraji se sečetla online, výsledky ovlivní i rozpočty měst

17:44
Jen zhruba každý šestý obyvatel Moravskoslezského kraje vyplnil při letošním sčítání lidu listinný formulář. Drtivá většina lidí v regionu využila možnosti zapojit se elektronickou formou.

ONLINE: Opava - Olomouc, o umístění, oba týmy ligu už jen dohrávají

15:01
Fotbalisté Opavy coby jistí sestupující a proti nim Sigma Olomouc, která ligový ročník dohrává v klidném středu tabulky. Sledujte od 15 hodin podrobný online přenos z utkání 32. ligového kola.

Karvinští házenkáři jdou do boje o titul. Nejsme předem poraženi, burcuje kouč

11:23
Stejně jako v letech 2018 a 2019 se ve finále extraligy házenkářů utkají Baník Karviná a Plzeň. Před třemi roky titul získali Karvinští, předloni jejich sok. Boj začíná v neděli od 20.20 v Karviné.

Mince i bitva. Otevřená moravskoslezská muzea lákají návštěvníky

8:39
Po zhruba sedmi měsících vítají první návštěvníky také muzea v kraji. Ačkoli jsou platná četná omezení, například nutnost respirátorů, omezený počet lidí nebo nutné rozestupy, tak chystají četné výstavy.

Medvědi na koni. Opavané si z Kolína odvezli stobodový příděl

21:06
Kolínští basketbalisté v ligovém semifinále odvrátili i druhý mečbol Opavy. Po pátečním domácím vítězství 108:84 srovnali na 2:2 a vynutili si rozhodující pátý zápas. O místo ve finále si Medvědi ve Slezsku zahrají v pondělí.

Stříteský na českých silnicích boduje, i když se stále učí

20:11
Na Valašské rally absolvoval jedenadvacetiletý pilot Dominik Stříteský svoji premiéru v ostré soutěžní Fabii R5. A v barvách dealerského ACA ŠKODA Vančík Motorsport týmu šokovali se spolujezdcem Dannym Perseinem třetí příčkou v českém šampionátu, absolutně byl čtvrtý. A stejnou pozici, tedy čtvrtou příčku absolutně, zopakoval i v 55. ročníku Rally Šumava.

Zoufalství a zmar. Šilheřovicemi se podruhé prohnala voda, bahno zůstalo

14.May
Jeden den lopotně uklidili následky bleskové povodně a o pár hodin později začali nanovo. Lidé ze Šilheřovic na Hlučínsku mají dost důvodů k zoufalství. Sotva se objeví bouřky s prudkými dešti, tak jim hrozí zatopení zahrad, sklepů, garáží i přízemí domů. Nyní se tak stalo dokonce ve dvou dnech po sobě.

Straší se zbytečně. Pohornická krajina na tom není tak zle, říká vědec

14.May
Výsledky výzkumů vlivu těžby uhlí a s ní spojeného průmyslu na region Hornoslezské pánve ukazují, že pohornická krajina je na tom lépe, než se usuzuje. „Ukazuje se, že kolikrát je tady nějaký strašák úplně zbytečně,“ říká vedoucí projektů Václav Dombek. Česko-polský tým vědců z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Hlavního báňského institutu v Katovicích vlivy zkoumá v rámci pro...

Akce Labužník. Celníci s policií rozbili gang s miliony pašovaných cigaret

14.May
Pět mužů zadrželi policisté s celníky na Havířovsku při společném zátahu na nelegální distribuční síť s nezdaněnými cigaretami. Daňový únik za kupčení s téměř sedmi miliony cigaret napodobujících známou značku činí necelých 22 milionů korun.

Záhada na Opavsku, nákaza ve dvou městech vysoce převyšuje krajský průměr

14.May
Všude jinde epidemie koronaviru ustupuje, dvě města na Opavsku se ale trendu výrazně vymykají. Na otázku, proč je v oblasti s patnácti tisíci lidmi zhruba třikrát vyšší počet nově nakažených za týden na sto tisíc obyvatel, než je průměr Moravskoslezského kraje, nemají hygienici ani zástupci měst jednoznačnou odpověď.

Vydatný déšť zvedá hladiny řek, Hvozdnice na Opavsku je na třetím stupni

14.May
Přívalový déšť opět působí problémy v Moravskoslezském kraji. Zasáhl hlavně Opavsko. Hvozdnice v Jakartovicích vystoupala na třetí stupeň povodňové aktivity. Výstraha před vydatným deštěm platí do pátečního rána, před vzestupem vodních toků pak až do pátečního večera.

Sen o finále trvá. Kolín přitvrdil a vytěžil ze střelecké mizérie Opavy

13.May
Kolínští basketbalisté zdramatizovali semifinálovou sérii NBL s Opavou a zatím ji nepustili do boje o titul. Třetí zápas vyhráli 79:67 a v pátek budou mít opět výhodu domácí haly. Čtvrtý duel začne v 17:45.

U Nového Jičína bouralo pět vozů, je mezi nimi i cisterna

13.May
Policisté a záchranáři řeší hromadnou nehodu na silnici první třídy mezi Novým Jičínem a Hranicemi. Podle prvotních informací byl při nehodě zraněn jeden člověk, na místo letí vrtulník.

Český diplomat se nakazil koronavirem v Indii, v Ostravě leží v izolaci

13.May
Do Fakultní nemocnice Ostrava přivezli z Polska českého diplomata, který se v Indii nakazil covidem. Je v izolaci v podtlakovém pokoji. Podstoupí testy.

Odvolaní manželé vyhrávají soudy. Fakultní nemocnici to stojí miliony

13.May
Igoru Dvořáčkovi, který musel před třemi lety s ostudou odejít z Fakultní nemocnice Ostrava, vrátily soudy práci i funkci přednosty Ústavu soudního lékařství. Nemocnice zaplatí za nekalou „likvidaci“ lékařů miliony.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes