15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Ostravy i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Moravskoslezského kraje.

URL:

http://ostrava.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

5.4 items/day

Sušenka Oreo má v Opavě svou ulici, Mondelez potvrdil plánované zdražení

17:19
Opavský závod je největší továrnou Mondelez International na sušenky v Evropě. Firma ve městě buduje novou linku na výrobu sušenek Oreo za 1,5 miliardy korun, která má být dokončena příští rok. Při příležitosti přejmenování části ulice K Celnici, v níž se podnik nachází, na ulici Oreo do Opavy přijel vrcholný management potravinářské společnosti, jejíž sídlo je v USA.

Fotbalový Baník se zřejmě vrátí na Bazaly, město tam může postavit nový stadion

13:52
Fotbalový klub Baník Ostrava se v budoucnu zřejmě vrátí na legendární stadion Bazaly. Město chce v této lokalitě vybudovat nový stadion. Ověřovací studie, kterou si nechalo zpracovat, ukázala, že výstavba sportoviště je v původním areálu možná.

Baník zpět na Bazalech? Ostrava zjišťuje, zda se tam nový stadion vejde

12:58
Dá se přece jen na Bazalech vybudovat nový fotbalový stadion? Vedení Ostravy plánuje nyní prověřit, zda lze tuto ideu uskutečnit. Tímto konkrétním krokem chce ukončit letité spekulace o tom, zda se velký stadion na Bazaly vejde, nebo ne.

Stovky zaměstnanců Liberty přišly žádat o náhradu mzdy, čeká je úřednické kolečko

12:04
Několik desítek metrů dlouhou frontu vytvořili v pondělí ráno zaměstnanci Liberty před firemním školicím střediskem, kde čekali na vyplnění formulářů pro výplatu mezd. Ty od firmy nedostanou, musí se tak spolehnout na peníze od Úřadu práce.

Ostravští studenti odhalili novou formuli. Postavili si ji i řídí sami

11:17
Nový závodní monopost formule předvedli studenti Fakulty strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Projekt Formula student, ve kterém studenti technických univerzit soutěží při vývoji a konstrukci formulí i jejich následných závodech, funguje už devátým rokem.

Sokovi hrozil, že ho vyhodí ze sedmého patra, soudí muže za řádění na ubytovně

8:36
Krajský soud v Ostravě projednává případ muže obžalovaného z pokusu o trojnásobnou vraždu. Podle obžaloby v pokoji ostravské ubytovny napadl tři lidi. Jednoho člověka se pokusil vyhodit z balkonu z výšky dvaceti metrů. Svým agresivním jednáním chtěl donutit jednoho z napadených, aby stáhl trestné oznámení, které na něho podal.

Neubránily jsme klíčové hráčky Švédek, to byl problém, mrzelo Mlejnkovou

22:50
Volejbalové reprezentantky zakončily letošní Zlatou evropskou ligu porážkou. Ve finále v Ostravě podlehly 2:3 Švédkám, které stejně jako ony budou v červenci bojovat o postup do prestižní Ligy národů. „Hrály jsme dobře, ale Švédky v těch důležitých momentech byly lepší, méně chybovaly a na to jsme asi doplatily,“ řekla reprezentační kapitánka Michaela Mlejnková.

Volejbalistky finále Evropské ligy prohrály, v pěti setech podlehly Švédkám

21:57
České volejbalistky na třetí titul ve zlaté Evropské lize nedosáhly. Ve finále v Ostravě podlehly 2:3 Švédsku. Po setech 22:25, 25:21 a 25:18 sice vedly 2:1, jenže čtvrtou sadu prohrály 20:25 a rozhodující pátou 11:15. Švédky táhla jejich hvězdná univerzálka Isabelle Haaková, která byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou celého finálového turnaje. Dnes nasbírala rovných třicet bodů.

Tradice s chutí pohanky. Nikdy se nepřejí, říká frenštátský mlynář Šmajstrla

16.June
Romantika starých dob sice nechybí, ale na rozjímání nebo dojímání nemá Pavel Šmajstrla čas. Stará se totiž o mlýn, ve kterém se spolupracovníky mele pohanku. V rodu Šmajstrlů už je pátým mlynářem, který zpracovává tuto bezlepkovou bylinu plnou vitaminů a minerálních látek.

Specializace již od první třídy: Základní školy v Opavě jdou novým směrem

16.June
Jedna třída s běžnou výukou, ve druhé mají děti od první třídy část předmětů v angličtině. Opavská ZŠ Edvarda Beneše zavádí bilingvní vzdělávání. Děti v dvojjazyčné třídě mají už od první třídy kromě běžných hodin angličtiny v tomto jazyce i výtvarnou a pracovní výchovu.

Volejbalistky vyhrály boj s nervozitou. Od druhého setu to bylo super, shodují se

16.June
České volejbalové reprezentantky v souboji s Rumunkami zvládly důležité herní situace i rozjitřené emoce a po úspěšné koncovce napínavého čtvrtého setu je čeká finále Zlaté evropské ligy. Co říkaly na průběh utkání a na další soupeřky, kterými se překvapivě staly Švédky?

Ostravská zoo letos odchovala první klauny ostnité, jako jediná v Evropě

15.June
Úplně první odchov klaunů ostnitých se povedl ostravské zoo. Ta má nově osmatřicet mláďat těchto malých mořských rybek, které žijí v symbióze se sasankou čtyřbarevnou. V rámci evropských zoologických zahrad je to letos jediný úspěšný odchov tohoto druhu.

V Ostravě zemřel devadesátiletý muž, na elektrokoloběžce se srazil s tramvají

15.June
Devadesátiletý muž na elektrokoloběžce nepřežil v pátek v Ostravě srážku s tramvají. Senior při odbočování vlevo souběžně jedoucí tramvaj zřejmě přehlédl. Informovala policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Turisté hledají „lašský poklad“, provede je Novojičínskem a okolím Hukvald

15.June
Okolím Kopřivnice, Štramberka, Příbora či Hukvald, tedy oblastí nazývanou jako Lašská brána Beskyd, turisty provede nový, už čtvrtý ročník hry Hledání lašského pokladu. Lidé všech generací na speciálně sestavených trasách detailně poznají tamní památky i přírodu a svými znalostmi o této oblasti mohou zabojovat v soutěži. Projekt trvá do konce října.

Nápis „Nazdar“ jako důkaz. Zámek ve Studénce odhalil zapomenutý příběh

14.June
Čtyři poválečné roky na zámku ve Studénce na Novojičínsku fungovala legionářská škola. Na polozapomenutou epizodu z historie památky nedávno upozornil náhodný objev nápisu Nazdar na zdi v jednom ze zámeckých pokojů. Nyní existenci školy připomíná nová expozice, která je součástí návštěvnické trasy místního vagonářského muzea.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes