15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Pardubic i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Pardubického kraje.

URL:

http://pardubice.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

4.6 items/day

Na pardubické radnici zasahovala policie, odnesla dokumenty i počítače

19:30
Policisté dnes zasahovali na radnici v Pardubicích. Uvedli to mluvčí krajské policie Markéta Janovská a mluvčí města Radim Jelínek. Bližší informace ale nechtěli uvést. Podle České televize kriminalisté zabavili na městském odboru dopravy dokumenty a počítače.

Pokuty z radarů chce dát Chrudim do fondu, obce na Hlinecku nedostávají nic

17:18
Vedení Chrudimi chce zřídit zvláštní fond pro bezpečnost silničního provozu, který naplní pokutami za rychlou jízdu. Hodlá tak vyřešit choulostivý problém. Z politických důvodů zastupitelé radary a sankce řidičů na území města odmítli, teď ale začali inkasovat do rozpočtu pokuty z Hrochova Týnce. Obce na Hlinecku získaly z pokut dar jenom jednou.

Kanadský útočník Camara prodloužil v Pardubicích smlouvu o dva roky

14:04
Na různých místech ve městě i na zápasech Dynama přímo v hale byly v poslední době k vidění vzkazy pardubických fanoušků směrem k útočníkovi Anthonymu Camarovi, aby zůstal v Pardubicích a podepsal novou smlouvu, která měla původně vypršet na konci letošní sezony.

Restaurátoři zachránili pravěkou studnu pomocí sirupu, přesune se do muzea

14:04
Nejstarší pravěká dřevěná studna na světě nalezená před čtyřmi lety při záchranném výzkumu pod budoucí dálnicí D35 u Ostrova na Chrudimsku zůstane zachována pro další generace. Experti z restaurátorské fakulty Univerzity Pardubice dokončili její konzervaci.

Bahno z Rosničky mizí, rybí zkázou poznamenaný svitavský rybník se uzdravuje

9:40
Ozdravný proces rybníka Rosnička ve Svitavách začíná přinášet své plody. Voda poznamenaná před třemi lety přírodní pohromou se začíná zlepšovat. Odběry ukázaly, že zavedená, přírodě blízká opatření fungují. Dokonce takovým způsobem, že objem bahna se v rybníce snížil téměř o polovinu.

Po opravě nadjezdu v Pardubicích začnou práce na Wonkově mostě

19.January
Dopravně velmi vytížený Wonkův most v centru Pardubic patrně už letos čekají další velké opravy. Silničáři je připravují od roku 2017. Podle odhadů by mohly začít v polovině roku. Práce by se měly provádět při částečném zachování provozu.

Že jsem sparťan? Teď fandím Baníku a Pardubicím, říká po přestupu Pojezný

19.January
V pátek se rozloučil s nyní už bývalými spoluhráči v mateřské Jihlavě, v sobotu se Karel Pojezný definitivně utvrdil, že přestupuje do ostravského Baníku, a v neděli odcestoval na herní soustředění do Španělska s Pardubicemi, v jejichž dresu stráví jarní část Fortuna:Ligy.

Opravte chyby na Zámečku, žádají pozůstalí i odborníci

19.January
Změněné křestní jméno, údajný nepřesný místopis Pardubic nebo historická chyba u popisku. Lidé ve velké míře upozorňují na chyby v katalogu na nedávno otevřeném Památníku Zámeček. Autor chyby postupně opravuje, hájí se velkým objemem dat.

Zkusíme znovu koupit spalovnu v Rybitví, říká primátor Pardubic

18.January
Primátor Pardubic Martin Charvát chce vyvolat jednání o odkupu odstavené spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. Společnost AVE CZ odpadové hospodářství se od roku 2006 snaží obnovit její provoz, ale naráží na odpor obcí v okolí.

Řidič najel na zídku, nebezpečně nakloněné auto museli vyprostit hasiči

18.January
Kuriózní nehoda se ráno stala v Litomyšli. Řidič peugeotu tam najel na zídku, na které jeho auto uvázlo. Nebezpečně nakloněné vozidlo museli sundat zpátky na silnici hasiči.

Pardubice chystají pravidla pro investory a developery, mají zlepšit výstavbu

18.January
Pardubice si nechaly zpracovat zásady pro spolupráci s investory včetně developerů, kteří chtějí ve městě stavět byty. Pravidla mají podpořit kvalitní výstavbu, pomoci při budování veřejné infrastruktury či občanské vybavenosti.

Místo oslav spory. Nový příjem v Ústí nad Orlicí není oddělen od zástavby

17.January
Dělníci dokončují stavbu centrálního příjmu Orlickoústecké nemocnice. Budova však dodnes nemá kvůli chybám úřadů platné rozhodnutí o umístění stavby. Krajský úřad se to se zpožděním pokouší napravit.

Pardubičtí fotbalisté odletěli do Španělska. I s novou posilou

17.January
Slunečné počasí a teplota okolo šestnácti stupňů. Tohoto příjemného počasí si budou v rámci možností během tréninkových dávek moci užívat fotbalisté Pardubic, kteří v neděli večer odletěli na soustředění do Estepony v jižním Španělsku.

Jasněji o volebním lídrovi už má v Pardubicích i ODS a místní sdružení

17.January
Politické strany v Pardubicích se už mohutně připravují na říjnové komunální volby. Rodí se případné koalice, strany vybírají lídry. Jasno mají u Pirátů nebo v ODS. Naopak se zdá, že projekt SPOLU, který vyhrál parlamentní volby, šanci na radnici nedostane.

Olympiáda? Chci na ni víc než do NHL, říká pardubický útočník Blümel

17.January
Čtvrteční nominace hokejového národního týmu na blížící se olympijské hry v Číně vzbudila velký ohlas. Na podivné tiskové konferenci zaznělo čtyřiadvacet jmen zkušených hráčů, pojede Roman Červenka, Vladimír Sobotka a nebo bratři Tomáš a Hynek Zohornové hrající společně za švédský Oskarshamn.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes