Zprávy z Plzně i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Plzeňského kraje.

Publishes:

3.3 items/day

Dva střelci s malorážkou. Nejsme ale soupeři, tvrdí Přívratský a Nymburský

9:12
Oba letos vybojovali pro Česko účastnické místo na olympijských hrách v Paříži 2024, společně v seriálu Světového poháru několikrát triumfovali v týmových disciplínách. A ode dneška do neděle se sportovní střelci Jiří Přívratský (Olymp Plzeň) a Petr Nymburský (Dukla Plzeň) představí na President’s Cupu v Egyptě, kam se kvalifikovalo vždy jen dvanáct střelců podle světového žebříčku pro každou oly…

Gigafactory ano, ale v jiném regionu, řekl Babiš při setkání v Líních

20:52
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se spolu s Karlem Havlíčkem setkal s piloty z Líní, kde má vzniknout továrna na výrobu baterií do elektromobilů pro koncern Volkswagen. Podle Babiše by bylo dobré, aby taková stavba v České republice byla, v jiných regionech by ale měla větší přínos a navíc by se kvůli ní nemuselo rušit letiště jako v případě Líní u Plzně.

Kamarádovi sebral v Plzni auto. Proboural se s ním do obchodu a ujel

15:26
V neděli v noci zastavil šofér na čerpací stanici v Plzni a skočil si pro pití. Klíčky v autě zlákaly jeho spolujezdce, který nebyl střízlivý. Když se chtěl s autem předvádět, proboural se do supermarketu. Z místa se hned snažil ujet.

Hokejisté Plzně srazili i úřadujícího mistra, tři body trefil Suchý

28.November
Na branku vyslali jen patnáct střel, po první třetině ztráceli, přesto hokejisté Plzně slavili proti Třinci tři body. Za stavu 1:1 rozhodl nedělní duel 23. kola extraligy útočník Suchý. Ve 47. minutě ho nezištnou přihrávkou z mezikruží našel spoluhráč Holešinský, střelci stačilo jen dobře nastavit hokejku.

Konečně výhra, házenkářky plzeňského DHC vykradly vezly body ze Stupavy

28.November
Dlouhé dva měsíce čekaly házenkářky DHC Plzeň na vítězství. V sobotu se konečně dočkaly ve Stupavě. I přes nepovedený vstup do duelu devátého kola MOL Ligy nakonec zápas otočily ještě v prvním poločase a zvítězily 21:29.

Plzeň rozsvítila jedli na náměstí, do ulic města vyjela vánoční tramvaj

28.November
Ve většině měst a obcí Plzeňského kraje od víkendu svítí vánoční stromy. Na mnoha místech doplňuje adventní čas bohatý program v ulicích. První adventní neděli si pro rozsvícení vánočních stromů tradičně vybrali v Plzni, Rokycanech, Tachově nebo Janovicích nad Úhlavou. Plzeňské náměstí Republiky ozdobila čtrnáctimetrová jedle ojíněná, která původně rostla v Třemošné.

Načal obrat, pak minul prázdnou branku. To musím dávat, zlobil se Schleiss

27.November
Na konci druhé třetiny povedenou ranou srovnal na 1:1. A osmdesát vteřin před koncem třetí třetiny mohl ještě kapitán hokejistů Plzně Jan Schleiss podtrhnout výhru nad Třincem, jenže ze středního pásma minul opuštěnou třineckou branku. Ale osudový kolaps to nebyl, Škoda závěr ustála a mohla slavit druhou extraligovou výhru v řadě.

ONLINE: Sparta rychle vede nad Kladnem. Pardubice hrají o rekord s Kometou

27.November
Poslední listopadová neděle přináší kromě začátku adventu také 23. kolo hokejové extraligy. Šlágrem sedmizápasového programu je duel mezi Kometou a domácími Pardubicemi, které by případným třináctým soutěžním vítězstvím v řadě vyrovnaly rekord základní části. Třinec, který tento historický zápis drží, přijíždí do Plzně, zlepšující se Sparta hraje s Kladnem. Všechny duely můžete sledovat v podrobn…

Vějíře byly kdysi nejen ozdobou dam, firmy je používaly jako reklamu

27.November
Čarovný svět vějířů představí stejnojmenná výstava, která je od pátku k vidění v hlavní budově Západočeského muzea v Plzni. Expozice se snaží návštěvníkům představit vějíř z několika úhlů pohledu. Nejen jako módní doplněk, ale rámcově připomene jeho historický vývoj, výrobu v Evropě během 18. století i základní rozdělení.

Plzeňský Houdek má první gól v extralize: Střílel jsem tam, kam mi radí táta

26.November
Nebýt výtečného brankáře Miroslava Svobody, po první třetině mohlo být po zápase. Hokejisté Plzně byli na ledě Mountfieldu pod těžkou palbou, poměr střel pro domácí byl po úvodní periodě 16:3. Ale skóre? 0:1 po precizní trefě kapitána Schleisse.

Modeláři z Plzně otevřeli na pár týdnů lidem svůj svět jezdících vlaků

26.November
Po třech letech se v klubovně železničních modelářů v plzeňských Skvrňanech opět rozjely zmenšené vlaky na modelovém kolejišti. Loni a předloni znemožnily tradiční měsíční výstavu pro veřejnost proticovidová opatření.

ONLINE: Lídr hraje ve Varech, Litvínov hostí Třinec. Sparta poprvé s Wallsonem

25.November
Hokejová extraliga pokračuje kompletním dvaadvacátým kolem. Karlovy Vary hostí od 17:30 Pardubice, které útočí na dvanácté vítězství v řadě. Kometa chce od 18 hodin proti Mladé Boleslavi odčinit předchozí nezdary, páteční program zakončí v 18:30 hodin Sparta a Liberec. Všechna utkání můžete sledovat prostřednictvím podrobných online reportáží.