15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Karlových Varů i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Karlovarského kraje.

URL:

http://vary.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Karlovarský

Publishes:

2.5 items/day

Ve Varech zavřeli Chebský most. Jezděte raději po průtahu, radí policie

15:16
Další zatěžkávací zkouška dopravy v lázeňské metropoli začala dnes po zavření Chebského mostu. Ten čekají dílčí opravy vozovky a odvodňovacího systému. Podle zkušeností města z nedávné doby by zbývající mosty měly dopravu v Karlových Varech pojmout bez větších problémů, a to i přesto že je zároveň uzavřený i přejezd přes Ohři ve Dvorech.

Unikátní kamna se vracejí k původní kráse, restaurátoři doplní hlavičky

12:39
V pražské restaurátorské dílně Sylvy Antony Čekalové vrcholí práce na obnově chebských národopisných kamen Williho Russe. Restaurátoři spolu s odborníky chebského muzea nyní řeší mimo jiné, jakou podobu budou mít části, o které v průběhu let přišla.

Hřiště nebo kuličková dráha? Lidé znovu rozhodnou, co v Chebu chtějí

10:05
Do poloviny května mohou obyvatelé Chebu hlasovat o nejlepších projektech na vylepšení města, které vznikly v rámci participativního rozpočtu. Ten v Chebu funguje už druhým rokem pod názvem Mega nápady.

Poslat psa do kafilerie? Raději založila zvířecí krematorium. Zájem lidé mají

9.May
Že si otevře krematorium pro zvířata, to Zdenku Šlárovou z Chodova na Sokolovsku poprvé napadlo, když jí zemřela její milovaná fenka. Nechala ji u veterináře a odešla. Až později zjistila, že takhle to být nemělo. „Leccos zůstalo neukončené, navíc mě trápilo, jak vlastně můj milovaný pes ve skutečnosti skončil. Z toho jsem byla doslova v šoku.“

Nejzápadnější bod Česka leží na dně potoka, už k němu vede cesta

8.May
Nejzápadnější bod České republiky se nachází mezi historickými hraničními kameny datovanými rokem 1844. Leží na dně potoka.

Napsat, nazkoušet a natočit. Vše musejí herci stihnout za tři dny

7.May
Divadelníci z nejrůznějších koutů České republiky se spojili v unikátním společném projektu. Za pouhých 72 hodin musí každý z přihlášených profesionálních souborů stihnout napsat, nazkoušet a natočit krátkou divadelní hru na zadané téma.

Hráz karlovarského koupaliště Rolava prosakuje, je nutné ji rychle opravit

7.May
Více než 700 tisíc korun bude stát první fáze opravy hráze karlovarského přírodního koupaliště Rolava. Město, které je majitelem areálu, chce s pracemi začít ještě před letní sezonou. Kvůli netěsnostem hráze musí správce dopouštět vodu častěji, než by se líbilo vodoprávnímu úřadu.

Do přípravy jdou házenkářky Kyžvartu s nadšením a s první posilou

7.May
Házenkářky Sokola Lázně Kynžvart nepodléhají skepsi, trénují a věří ve šťastnější sportovní zítřky. „Snažíme se udržet tréninkový proces,“ hlásí kynžvartský trenér Peter Sabadka.

Je absurdní, že k nám smějí lidé po covidu a očkovaní ne, míní šéf lázní

6.May
Pacienti, kteří prodělali onemocnění covid-19 před méně než 90 dny, mohou jako samoplátci přijet do lázní, očkovaní lidé zatím ne. Rozvolňování v lázeňství je podle prezidenta Svazu léčebných lázní a zároveň generálního ředitele Léčebných lázní Jáchymov Eduarda Bláhy plné absurdit.

Čtveřice lákala chudé na práci v Anglii, tam jim vzala doklady i peníze

6.May
Čtveřici Čechů obvinili policisté z obchodování s lidmi. Dva muži a dvě ženy se zaměřili zejména na důvěřivce z Karlovarského kraje, které nalákali na dobře placenou práci v Anglii. Tam jim ale sebrali doklady a telefony a nechávali si téměř všechny peníze, které dotyční vydělali.

Nezaměstnaných přibývá, propouští těžaři i lázně, o práci přišli pendleři

6.May
Poté, co odezněly nejhorší měsíce pandemie, se na západ Čech valí další pohroma. Podíl nezaměstnaných pokořil v prvním čtvrtletí letošního roku šestiprocentní hranici. Překonal v tomto ohledu všechny další kraje České republiky. V těsném závěsu za Karlovarským jsou kraje Ústecký a Moravskoslezský.

Školám v Karlovarském kraji docházejí testy, další jim dovezou hasiči

5.May
Školám v Karlovarském kraji začínají docházet zásoby antigenních testů. Některé ze škol, které oslovila redakce MF DNES, mají testy jen do konce tohoto týdne a čekají, až jim nové dovezou hasiči z krajských rezerv.

Karlovy Vary mají nové klimatizované autobusy s wifi a USB dobíječkami

5.May
Tři nové autobusy jsou zatím posledním přírůstkem v garážích Dopravního podniku města Karlovy Vary. Nízkoemisní stroje poháněné stlačeným zemním plynem (CNG) bude dopravce nasazovat na příměstské linky, hlavně na trasu Karlovy Vary - Jáchymov. Nové stroje jsou pro cestující příjemnější. Lidé ocení nízkopodlažní vstup, klimatizaci nebo obrazovku s grafikou zastávek.

Jak hokejové Karlovy Vary před sezonou ladí novou soupisku

5.May
Vedení extraligových Karlových Varů zveřejnilo jména prvních posil pro příští sezonu, z Liberce na západ Čech přicházejí obránci Tomáš Hanousek a Tomáš Havlín a útočník Jiří Průžek. Posilou pro ofenzivu je i Patrik Miškář, jenž má za sebou jako kmenový hráč Hradce Králové velmi povedenou sezonu, kterou strávil na hostování v Litoměřicích. Obranné řady rozšíří Lukáš Doudera. Všichni uzavřeli roč...

Řidiče čekají v Karlových Varech dva perné týdny, zavře se další most

5.May
Téměř na dva týdny utichne veškerá doprava na Chebském mostě v centru Karlových Varů. Chystá se totiž oprava dilatací, frézování vyjetých kolejí a oprava dalších poškozených ploch vozovky. Vzhledem k použité technologii nebude možné uzavírat dopravu po pruzích, nutná bude úplná uzavírka.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes