15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Karlových Varů i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Karlovarského kraje.

URL:

http://vary.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Karlovarský

Publishes:

2.8 items/day

Ve stanovém městečku ve Varech: festival vyhrál nad splouváním Berounky

12:55
Úterní dopoledne ve stanovém městečku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Zatímco někteří už kolem deváté stojí frontu na zbývající lístky na filmové představení, jiní se jen neochotně vyhrabávají ze spacáku. Na mnohých z nich je vidět, že pondělní večer byl, eufemisticky řečeno, náročný.

Umělci i korunované hlavy mířili na Kynžvart. Jen Goethe tu byl dvakrát

10:20
Návštěvníci zámku Kynžvart se mohou dozvědět spoustu zajímavých informací. Mimo jiné i to, které významné osobnosti tehdejší doby zamířily na návštěvu ke kancléři Metternichovi. Patřili mezi ně vědci, umělci i korunované hlavy.

Měl jsem to za odměnu, říká bývalý kastelán o náročném překladu kroniky

4.July
Téměř půl roku pracoval bývalý kastelán zámku Kynžvart Miloš Říha na překladu nově objevené kroniky města Chebu. Svazek ručně psaný kurentem, který se Nadačnímu fondu Historický Cheb podařilo před nedávnem objevit a zakoupit v Německu, sepsal ve 40. letech 18. století tehdejší chebský purkmistr Johann Thomas Funk.

Sauna i bazén Thermalu jedou naplno, další úpravy se provozu už nedotknou

4.July
Už bez sebemenších omezeních funguje od pátku saunový komplex u bazénu lázeňského hotelu Thermal. Jeho hosté i veřejnost tak mají k dispozici celý areál bazénu.

Karel Janeček zamíří za voliči na Sněžku i Milešovku, s neúspěchem nepočítá

3.July
Prezidentský kandidát Karel Janeček v Karlových Varech oficiálně zahájil svou prezidentskou kampaň. Počítá s tím, že bude kontaktní, proto v létě a na počátku podzimu objede všechny kraje s tím, že vždy vystoupá na místní význačný vrchol. „Nepočítám s tím, že bych neuspěl ve sběru podpisů potřebných pro kandidaturu,“ řekl pro iDNES.cz

Stěny karlovarské nemocnice zdobí piktogramy, mají rozveselit pacienty

3.July
Pobavit pacienty a odlehčit situaci v nemocničním prostředí mají dva piktogramy, které se objevily na chodbách Karlovarské krajské nemocnice. Obrazy vtipného rázu s velikostí až deset metrů navrhli studenti SUPŠ keramické a sklářské Karlovy Vary.

České „Štěstí“ bralo stříbro, světovým šampionem v míchání drinků je Rakušan

3.July
Nejlepší barmani ze sedmnácti zemí světa bojovali v Karlových Varech o světový titul v míchání nealkoholických drinků. Soutěž Mattoni Grand Drink se už podruhé stala součástí programu Mezinárodního filmového festivalu. Své želízko v ohni měla i Česká republika.

Policie hledá dívku ze Sokolovska, odjela nakupovat a nevrátila se

2.July
Policie pátrá po šestnáctileté Marianě Balogové z okresu Sokolov. V pátek odpoledne odešla z domova a dosud se nevrátila. Nepodala o sobě ani žádnou zprávu, informoval karlovarský policejní mluvčí Jan Bílek.

Karlovarský dřevorubec porazil na mistrovství s pilou Helenkou i matadory

2.July
Dřevorubecký pětiboj má nového vítěze. Stal se jím teprve dvaadvacetiletý dřevorubec Lázeňských lesů Karlovy Vary Marek Knotek. Na 20. mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou, které hostila Skelná huť, posbíral téměř všechna ocenění, která mohl získat.

Po školačce loudil nahé fotky a nabízel jí sex, viní obžaloba tatéra

1.July
S obžalobou ze sexuálního nátlaku a svádění k pohlavnímu styku stanul u plzeňského krajského soudu devětadvacetiletý muž z Chebska. Je obžalovaný, že vymámil z ani ne patnáctileté dívky fotky, na nichž je nahá, a pak se ji snažil přimět k sexu. Hrozí mu až dvanáct let vězení.

Filmové fanoušky první den zkropil déšť, počasí se ale umoudří

1.July
Americký herec, scénárista a režisér Liev Schreiber je první z hollywoodských star, které mohou o víkendu potkat návštěvníci 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Ten začal dnes a potrvá do příští soboty. První festivalový den provázel déšť, počasí se má ale podle předpovědi umoudřit.

Tradiční Povaleč i novinka v Aši. Léto v kraji patří hudebním festivalům

1.July
Fanoušci hudebních festivalů pod otevřeným nebem mohou letos v létě vyrazit na řadu akcí. Vstupenky na ně seženou většinou bez problémů v předprodeji nebo přímo na místě v den konání akce. Na rozdíl od minulých ročníků nemusí totiž pořadatelé omezovat počet lidí na kulturních produkcích ani kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků.

Posílí linky autobusů i řady policistů. Ve Varech začíná filmový svátek

1.July
V Karlových Varech už je vše nachystáno na 56. ročník mezinárodního filmového festivalu. Ten odstartuje dnes a potrvá až do příští soboty. Stanové městečko se začíná plnit batůžkáři, dopravní podnik posiluje linky autobusů, policisté zase své hlídky.

Řidiči už projedou Údolím u Lokte bez omezení, oprava sesuvu skončila

30.June
Semafory zmizely po dvou letech ze silnice v Údolí u Lokte. Po celou dobu opravy svahu, který se spolu s opěrnou zdí sesunul na silnici ze Sokolova směrem na Plzeň, tu řidiči museli jezdit jen jedním pruhem. Nyní už projedou plynule a bez čekání.

Accolade investuje na Karlovarsku 6 miliard. Chce více rozvíjet region

30.June
Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do moderních průmyslových nemovitostí, aktuálně v Karlovarském kraji investuje do jejich výstavby přes 6 miliard korun. Do portfolia Accolade patří nyní v regionu dva průmyslové parky u Chebu s celkem pěti budovami a třinácti nájemci. Další tři jsou v Chebu v přípravě nebo již ve výstavbě.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes