15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy z Karlových Varů i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Karlovarského kraje.

URL:

http://vary.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Karlovarský

Publishes:

3.2 items/day

ONLINE: Kometa hájí ve Vítkovicích elitní čtyřku, Pardubice hrají s Karlovými Vary

18:11
Hokejová extraliga pokračuje dvěma dohrávkami čtyřiadvacátého kola. Středeční program startuje ve Vítkovicích, které od 17:30 hostí Kometu. Do akce vyráží od 18 hodin také Pardubice, lídr tabulky se střetává s Karlovými Vary. Obě utkání můžete sledovat prostřednictvím podrobných online reportáží.

Vyhláška zakazující pyrotechniku nefunguje, Cheb bude chtít zpřísnění legislativy

16:56
Nepořádek, výbuchy plašící domácí i divoká zvířata a především požáry, které zbytky pyrotechniky v létě způsobují. To jsou důvody, proč chebská radnice začala razantní tažení proti zábavní pyrotechnice. Samy obce však na to nestačí. Zástupci samospráv, hasičů, policie i České obchodní inspekce (ČOI) se v Chebu shodli, že je třeba omezit dostupnost pyrotechniky a zohlednit i její držení.

Náhle zemřel exposlanec ANO Roman Procházka. Působil ve vedení NKÚ

14:24
Ve věku 55 let náhle zemřel člen širšího vedení Nejvyššího kontrolního úřadu, kolegia, Roman Procházka. V minulosti byl mimo jiné poslancem hnutí ANO, do Sněmovny byl zvolen v roce 2013 za Karlovarský kraj. Pracoval i jako ředitel Muzea Cheb.

Zemědělci na Chebsku chystají protest. Je proti naší vládě, ne Bruselu, říkají

10:39
Hraniční přechod v Pomezí na Chebsku se ve čtvrtek 22. února stane dějištěm dalších protestů českých zemědělců. Jejich pořadatelem je tentokrát Agrární komora. Zemědělce z Chebska podpoří také jejich kolegové z Karlovarska. Nepůjde ale o blokádu přechodu tak, jak ji před nedávnem organizovali němečtí farmáři.

Americký most v Chebu bude kvůli opravě půl roku zavřený, doprava může kolabovat

20.February
Trpělivostí se musí obrnit lidé v Chebu. V březnu začne oprava Amerického mostu. Pro automobily se tak uzavře jedno ze dvou silničních přemostění řeky Ohře. Řidiči budou moci několik měsíců využívat pouze most v Ašské ulici. Doprava ve městě, kde bude vedena přes přetíženou kruhovou křižovatku v centru, pořádně zhoustne.

Ceny za zájmové kroužky rostou, rodiče ale během roku většinou doplácet nemusí

20.February
Inflace, drahé energie a teplo, nárůst cen potravin a dalších potřeb. To jsou důvody, proč v řadě míst zdražují volnočasové aktivity, které nabízejí domy dětí a mládeže. „V příštím školním roce se zdražení kroužků nevyhneme. Vyšší náklady budeme muset promítnout už do cen letních táborů,“ potvrdila Eva Holečková, ředitelka Městského domu dětí a mládeže Sluníčko Aš.

Knihovna jde s dobou. Nabízí elektronické výpůjčky i hrátky s miniroboty

20.February
Elektronická výpůjčka knih, ale i takzvaní ozoboti. Překotně rozvíjejícímu se světu elektroniky se přizpůsobuje i Krajská knihovna Karlovy Vary. Vedle stále oblíbenější výpůjčky elektronických knih, novin a časopisů chystá pro děti a seniory kurzy programování miniaturních robotů. Začnou v březnu.

Tisíce módních padělků i litrů alkoholu. Celníci v kraji zabavili zboží za 70 milionů

19.February
Hlídky celníků v terénu se v loňském roce v Karlovarském kraji zaměřily na kontroly subjektů, tržnic, ale i kamenných obchodů. Zajímalo je především značení tabákových výrobků či lihu, zboží uniklé celnímu dohledu nebo nelegální přeshraniční přeprava zboží. Celníci přitom zajistili „závadné“ zboží, jehož hodnota dosáhla téměř 70 milionů korun.

Františkolázeňské nádraží bude po obnově navenek historické, ale uvnitř moderní

19.February
Notně oprýskaná a mnoha přestavbami poznamenaná historická budova nádraží ve Františkových Lázních se dočká kompletní renovace. Správa železnic za ni zaplatí 252 milionů korun. Fasáda, římsy a střecha získají svůj původní vzhled, modernizace se dočká odbavovací hala, pokladny i samotný hlavní vstup. Vznikne i přístupový chodník na I. nástupiště.

Do nového hnízda na komíně v Chebu přiletěla čapí samička, čeká na partnera

19.February
Chebský čáp se vrátil domů. V sobotu poprvé usedl na komín v centru města. Jeho přílet očekávali v Chebu s napětím. Před nedávnem totiž mohutné hnízdo, které už se pro svou výšku povážlivě naklánělo, prošlo úpravou. Šlo o poměrně náročnou operaci, kvůli níž přijel jeden z největších jeřábů v republice. Na čápy tak čekalo nové zázemí.

České derby pod širým nebem v Německu. Nádhera, ale i fronty aut

19.February
Třináct tisíc diváků přilákalo do areálu pod skokanským můstkem v německém Klingenthalu sobotní hokejové derby mezi Karlovými Vary a Plzní. A většina z nich byla z Čech. Aby ne, německé středisko leží v těsné blízkosti hranice nedaleko Kraslic. V historii šestý zápas extraligy pod širým nebem opanovala „hostující“ Škoda, která Energii zdolala 5:2 a v krátké době zapsala druhou výhru nad regionáln…

Dětí přišlo v Karlovarském kraji na svět méně, rodí populačně slabé ročníky

19.February
Znatelný úbytek rodiček je společným jmenovatelem statistik porodnic v Karlovarském kraji za loňský rok. Může za to fakt, že rodí populačně nejslabší ročníky z konce 90. let. Tento trend bude podle demografů pokračovat zřejmě až do roku 2032. Porodnost si zachovala ve stejné výši jako o rok dříve jen nemocnice v Chebu.

ONLINE: Sparta dotáhla Kometu, Třinec hostí Litvínov. Pardubice vyzvou Liberec

18.February
Hokejová extraliga v neděli nabízí další porci zápasů v rámci kompletního 46. kola. Program startuje už ve 14 hodin, kdy se druhá Sparta střetává s šestou Kometou, která nadále hraje o přímý postup do čtvrtfinále. Podobně jako pátý Litvínov, jenž nastupuje v Třinci, a čtvrtý Liberec. Ten v dalším atraktivním střetnutí bojuje na ledě vedoucích Pardubic. Všechna utkání můžete sledovat v podrobných …

Karlovarské Divadlo Dagmar je už pojmem, přesto nyní bojuje o budoucnost

18.February
Třicet let fungování oslavilo v loňském roce karlovarské ochotnické Divadlo Dagmar. Přestože za svou kariéru nabídlo přes sto inscenací a jeho představení byla k vidění v řadě států, aktuálně visí nad jeho dalším fungováním otazník. Zástupci divadla však věří, že se podaří nelehkou provozní situaci vyřešit a Dagmar bude dál bavit návštěvníky.

ONLINE: Šesté Winter Classic po česku. Vary hrají s Plzní v Klingentahlu

17.February
Hokejová extraliga se v sobotu vrací až ke 4. kolu. Karlovy Vary s Plzní si tradiční západočeské derby odložily proto, aby si zahrály pod skokanským můstkem v německém Klingenthalu. Historicky šestý zápas nejvyšší české soutěže pod širým nebem můžete od 17 hodin sledovat v podrobné online reportáži.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes