iDNES.cz

Description:

Zprávy z Karlových Varů i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Karlovarského kraje.

URL:

http://vary.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Karlovarský

Publishes:

3.2 items/day

Oprava Thermalu se zpozdila, hotel se začne vracet do provozu v červenci

10:03
Plných 147 dní bude trvat odstávka provozu karlovarského lázeňského hotelu Thermal. Plánovaná i neplánovaná. Kvůli epidemii koronaviru se po lednovém uzavření hotel začne postupně vracet do provozu až 1. července.

Auta v Sedleci opět zbrzdí uzavírka, přes léto tam postaví kruhový objezd

14:50
S další dopravní komplikací musejí počítat řidiči u karlovarské městské části Sedlec. Ode dneška tam začala uzavírka ve směru z krajského města na Sedlec a Čankov. Proměnit má tamní křížení ulic Rosnická a Hraniční na okružní křižovatku.

Na kola, koloběžky i pěšky. V horských skiareálech začala letní sezona

13:33
Začala letní sezona a lyžaře vystřídali v krušnohorských skiareálech cyklisté a turisté. Lidé tam mohou za adrenalinem, sportem i za výlety. Vítané jsou také rodiny s dětmi.

Cena za opravu dopravního uzlu ve Varech nabobtnala, už je nad síly města

1.June
Projekt dlouho zamýšlené opravy frekventovaného terminálu MHD u Tržnice v centru Karlových Varů je nad finanční možnosti města. Radnice jej proto upravuje.

Mám na Poláky averzi, přiznává stolní tenista Tregler

1.June
Nechoďte na stolního tenistu Tomáše Treglera s vychvalováním našich severních sousedů. „Mám na Poláky averzi,“ říká. Důvod je jednoduchý. Dva roky po sobě mu nevyšlo naplánované a domluvené angažmá, snad už bylo smůly dost.

Park Boheminium se rozroste o další miniatury i stádo jedinečných koní

31.May
Mariánskolázeňský park miniatur Boheminium se chystá vítat turisty řadou novinek. Kromě rozšíření služeb a řady akcí pro děti i dospělé se mohou návštěvníci těšit na nové modely. V parku ale bude možné od června vidět i živé miniatury, stádo nejmenších koní na světě.

Sice jen pro třetinu hlediště, ale hrát se zase bude, těší se divadla

30.May
Podmínky pro pořádání kulturních akcí se pomalu, ale jistě rozvolňují, a tak se i krajské divadelní scény těší, že už brzy přivítají v hledištích první diváky. Jejich maximální počet je omezen, velká divadla však doufají ve vylepšení podmínek v průběhu letních měsíců.

Obří jeřáb snesl most na problémové trati, 80 tun železa nahradí beton

29.May
Obrovský jeřáb dnes na železniční trati mezi Dalovicemi a Hájkem na Karlovarsku, kde se před dvěma lety sesunula trať, snesl dvě železné mostovky o celkové hmotnosti 80 tun. Do konce srpna tam nahradí letitou kovovou konstrukci moderní betonová stavba.

Cizinec provozoval obří pěstírnu konopí, prozradil ho velký odběr proudu

29.May
Jednu z největších pěstíren konopí v Karlovarském kraji odhalili policisté na Sokolovsku. Na stopu je přivedl neobvykle velký odběr elektřiny, na který upozornili energetici. Drogy by na černém trhu měly cenu několika milionů korun.

V Chebu vysázejí lísky a postaví budky, pomůžou veverkám i ptákům

29.May
V hlasování o nejlepší nápad v rámci participativního rozpočtu Chebu dostal nejvíc hlasů projekt s názvem Oříšky. Má ochránit zejména veverky a také zpěvné ptáky.

Extraliga stolního tenisu v Chebu zůstává

29.May
Chebští stolní tenisté budou opět hrát extraligu. V ní se udělaly revoluční změny k jejímu zatraktivnění. Cheb by chtěl útočit na přední příčky, potáhne jej nejlepší odchovanec Antonín Gavlas.

Strany ladí kandidátky pro volby, vsadí na osobní kontakt i sociální sítě

29.May
Strany a hnutí v Karlovarském kraji připravují kampaně pro volby do krajského zastupitelstva. Někde do nich promlouvá koronavirus.

Bečov ozdobí zlatou pamětní minci, Cheb si musí ještě rok počkat

28.May
Hned dvě významné historické památky Karlovarského kraje se objeví na zlatých pamětních mincích vydaných Českou národní bankou. Ta tento týden představila veřejnosti minci o nominální hodnotě pět tisíc korun s motivem hradu Bečov nad Teplou. Příští rok získá podobné platidlo také město Cheb.

Chebský zimní stadion ohrožuje voda, proudí zřejmě ze starých studní

28.May
Zatímco někde je vody nedostatek, chebský zimní stadion s nadbytkem spodní vody dlouhodobě bojuje. Velká část jí sem zřejmě proudí z nevyužívaných studní, které patřily bývalému pivovaru nad stadionem v prostoru mezi ulicemi Příkopní a Dyleňská.

Karlovy Vary spustily slevové poukazy, k pobytu přilákaly první turisty

28.May
Karlovy Vary spustily slevové poukazy na pobyty. Pomoci mají utlumenému cestovnímu ruchu a lázeňství tím, že přilákají turisty, o které město přišlo kvůli koronavirové krizi. Největší české lázně rozdají celkem 3 350 voucherů. Cílí jimi na tuzemské samoplátce a jejich letní dovolené.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes