15
new stories - click to show

Xman.cz

Description:

První opravdu mužský web na českém internetu. Xman.cz ti přináší nejen zajímavé cestovatelské reportáže a videa z adrenalinových sportů, ale i informace o novinkách ze světa techniky, mobilů, aut nebo sportu.

URL:

http://xman.idnes.cz/

Catalog:

Lifestyle → Muži

Publishes:

13.3 items/week

Syndrom nožního orgasmu. Některé ženy prožívají nezvyklý typ vyvrcholení

1:05
Pětapadesátiletá dáma z Nizozemska o ta vyvrcholení vlastně neměla zájem. Její orgasmy se dostavovaly zhruba šestkrát denně a neprodukovala je žádná úmyslná sexuální aktivita, obešly se bez jakékoli stimulace intimních oblastí. Jejich existenci potvrdil výzkum. Nabídl i vysvětlení.

Co má s kávou společného osel a proč se prodávala v lékárnách? Expert vypráví

17:59
Kde si na Pražském hradě kupovala domácí šlechta první zrnka kávy? Kdo učiteli národů J. A. Komenskému doporučil čaj z Číny? Jak kofeinové nápoje proměnily evropskou kulturu? Vše vysvětluje Karel Černý, přednosta Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Co má s kávou společného vorvaň nebo osel? A proč se dříve prodávala v lékárnách?

Pověra vrahovi nepomohla. Přestože se vykálel na podlahu, dostal oprátku

16:12
Krčil se pod starým žebřiňákem. Venku svítalo. Věděl, že už brzy zaslechne jeho kroky. V rukou pevně svíral silný dubový klacek. „Ještěže nemá psa,“ pomyslel si. Pak uslyšel, jak dveře od stodoly zaskřípaly. Vysoký starý muž kráčel k putnám s krmením. „Dneska jim nenasypeš,“ řekl si v duchu vetřelec. Ve vteřině stál za nicnetušícím hospodářem a první ranou jej srazil k zemi. Kolik jich následoval…

OBRAZEM: Pistole a brnění. Ned Kelly čelil policii jako fantom

28.September
Loupil, vraždil, z australské buše vedl zuřivou a marnou válku proti britskému impériu. Stát, jeho úřady a policie ho nenáviděly. Lid jím byl fascinovaný, kryl ho a stranil mu. Ned Kelly vstoupil do dějin jako poslední zločinec z divoké buše. Zločinec v brnění, v němž podstoupil svou poslední bitvu.

Mizerní válečníci a jejich oligarchie. Renomé Sparty je kolekcí mýtů

27.September
Drsní, brilantní bojovníci, kteří si nadevše cenili svobody. Renomé starověké Sparty září aurou válečnické nadřazenosti a ušlechtilosti. Jenže historickým testem pověst onoho státu a jeho mužů neprojde. Seznamte se s největšími spartskými mýty.

V očekávání války. Roku 1938 se pražskými ulicemi šířily kouř a slzný plyn

26.September
Před 85 lety se zraky Čechoslováků upínaly k nebesům. Po vyhlášení mobilizace se očekával úder německé Luftwaffe. ČSR se na něj připravovala řadu let, a to i cvičeními, která by dnes svým rozsahem zcela ohromila, píše magazín 5plus2.

Neodolatelně vtipný a všudypřítomný. Tajemný Pakalu Papito se stal memem

26.September
Koho byste zachránili, kdyby kobra zaútočila současně na vaši tchyni a manželku? „Kobru,“ odpovídal s rozhodností internetový vtipálek. Do historie internetu a sociálních sítí se zapsal dvojitým jménem. Jako Xavier a Pakalu Papito. Kým skutečně byl a je, to dodnes jasné není.

Nebezpečné sexuální pozice. Nemusejí to být ty nejkrkolomnější

25.September
Od dob starodávných tantrických textů a egyptských erotických papyrů jich svět vyzkoušel bezpočet. Jenže některé sexuální pozice jsou nebezpečnější než jiné. Seznamte se s nimi.

Smrtka a hurikán Katrina aneb proč personifikujeme nemoci či nebezpečí

24.September
Jak byste si představili nehmotnou pohromu, která připraví o život vaše blízké? Ve středověké Evropě byl odpovědí kostlivec v kápi - Smrt. Smrtka se poprvé objevila ve 14. století, v dobách moru, kdy se černá smrt valila přes kontinent a zahubila polovinu obyvatel. V moderní době se sklon antropomorfizovat nepříjemné jevy projevuje třeba nadáváním nefungujícím přístrojům.

Dokonale rovně na hladině. Lekce totálního plavání naučí efektivnímu pohybu ve vodě

24.September
Plavání patří mezi základní dovednosti, které jsou součástí povinné školní výuky. Absolvování kurzu plavání na základní škole ale nezaručuje efektivní a čistý styl. Obzvláště kraul patří mezi plavecké styly, které mohou lidem často dělat potíže. Vydali jsme se je naučit podle moderní techniky – takzvaného totálního plavání.

Sebevraždy v Česku. Statistiky vedou muži a oběšení, přibývá dospívajících

23.September
Sebevražd je v České republice nejméně za posledních 150 let. Minulý rok si vzalo život 1302 lidí, drtivá většina jsou muži. Covidové roky ale pošramotily psychiku dospívajících a mladých dospělých. Kvůli tlaku okolí sahají po ukončení života až příliš často, píše týdeník 5plus2.

Koktající vrah. Násilník dvakrát ušel trestu, další oběť si vyhlédl na parketu

23.September
Seděl u stolu a pozoroval ruch okolo. Schůze SSM právě skončila a řečníky na pódiu za rudým pultíkem se chystala vystřídat kapela. Rozhlédl se. Bude mít dnes večer šanci? Teď okolo něj prošla dívka v modrých šatech. Znal ji od vidění, vždycky se mu líbila. Hluk v sále přerušily první tóny hudby. Zvedl se a nejistým krokem se šoural ke stolu, kde seděla ona.

Místo kochání krajinou si měříme tempo. Špičkoví běžci kritizují chytré hodinky

23.September
Jako vynikající vysokoškolský běžec na University of Notre Dame v americké Indianě a poté na univerzitě v Tennessee odmítal Dylan Jacobs používat pomůcku, kterou mnoho jeho kolegů pokládalo za nepostradatelnou. Ale když občas podlehl tlaku vrstevníků a připnul si na zápěstí sportovní hodinky s GPS, znovu si ověřil, proč jsou mu spíš na obtíž.

Sexuální, velikášské. Sny vypoví o našich temných rysech, míní věda

23.September
Jak ve dne, tak v noci. Náš bdělý život ovlivňuje ten snový, tvrdí aktuální studie. Konkrétně to vypovídá o třech typech snů, sexuálních, velikášských a bojovných, a vlastnostech, které patří do „temné čtveřice“ osobnostních rysů.

Na věčné časy. Indiány Čokty spojilo neuvěřitelné přátelství s Irskem

22.September
Sami trpěli a umírali hladem, byli zdecimovaní poté, co je americký stát přesídlil, žili v bídě. Když se však indiáni Čoktové dověděli v 40. letech 19. století o utrpení obětí irského hladomoru, tragédie jimi pohnula. Co na to, že se odehrávala tisíce mil daleko, kdesi za Velkou louží? Vybrali tolik peněz, co mohli, a do Irska je poslali. A Irsko nezapomnělo.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes