15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy ze Zlína i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství ze Zlínského kraje.

URL:

http://zlin.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

3.7 items/day

Kvůli pandemii ruší festival česneku v Buchlovicích, podruhé za sebou

18:36
Festival česneku v Buchlovicích, tradiční setkání fanoušků pálivé zeleniny, se stejně jako loni kvůli protipandemickým opatřením neuskuteční. Devatenáctý ročník akce, na kterou se sjíždělo až pět tisíc návštěvníků z celé země i zahraničí, se měl původně konat v sobotu 24. července.

Hejtmanu Holišovi se rozpadla koalice v Rožnově, kvůli jeho dvojí funkci

16:24
Koalice ANO, Nezávislí Rožnováci a Zdravý Rožnov, která od roku 2014 stojí v čele Rožnova pod Radhoštěm, se otřásá. Druzí jmenovaní se rozhodli z ní vystoupit. Podle nich se neosvědčila kumulace funkcí Radima Holiše, který zůstal starostou města i po zvolení hejtmanem.

Boj o tituly i olympiádu. Atlety čeká ve Zlíně mistrovství republiky

15:18
Nejen souboj o republikové tituly, ale i o olympijské hry v Tokiu. Takový náboj bude mít o nadcházejícím víkendu atletické mistrovství České republiky, které bude ve Zlíně. Představit by se měly největší hvězdy včetně koulaře Tomáše Staňka či oštěpařky Barbory Špotákové. Zuzana Hejnová naopak chybí.

Na vylepšení nemocnic Zlínského kraje letos půjde vice než půl miliardy

13:06
Více než půl miliardy korun půjde do letošních investic v nemocnicích Zlínského kraje. Baťova nemocnice ve Zlíně bude mít na konci června hotové zadání pro vypsání veřejné soutěže na projektanta plánovaného centrálního pavilonu s internou. Náklady se pohybují kolem miliardy korun.

Konec testování ušetří firmám peníze i starosti, někde bude dobrovolné

9:47
I když výrobní podniky ve Zlínském kraji od března otestovaly na koronavirus tisíce zaměstnanců, pozitivní byl jenom zlomek. Navíc jim tato povinnost stanovená vládou dělala komplikace a zvyšovala administrativu. A přestože si společnosti testování zajistily, zasahovalo i do výroby.

Složit model zámku z Ostrohu je výzva, odborník to zvládl za třicet hodin

22.June
Turisty obdivovaný renesanční zámek v Uherském Ostrohu na Uherskohradišťsku se teď může stát ozdobou každého bytu. Místní radnice nabízí svoji dominantu v papírové podobě. Model o rozměrech 24 krát 22 centimetrů však nedokáže složit každý.

Fotbalový brankář Nguyen zamířil z Liberce na hostování do Slovácka

22.June
Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby to potvrdily na svých webových stránkách.

Není, kdo by sklízel, tak ho nesázejí. Česnek mizí z polí, vozí se z Polska

22.June
Dobrá zpráva. Deštivé jaro pomohlo kvalitě česneku a sklizeň, která začne na konci června, bude dobrá. Horší zprávou je, že pěstování štiplavé zeleniny s charakteristickým zápachem je v celém Zlínském kraji na ústupu.

Za 25 milionů slibovali nižší tresty za únos, říká o trojici mužů žalobce

22.June
Nezvyklou dohru má případ únosu podnikatele, který se odehrál v roce 2014 na Zlínsku. Jako pachatele policie tehdy označila manžele Novotné z Kunovic. V době, kdy případ projednávaly soudy, je kontaktoval muž s nabídkou, že za 25 milionů podplatí soudce a zařídí nižší tresty. Tento muž nyní stanul před zlínským soudem, spolu s ním jsou z podvodu obžalovaní další dva muži.

Chci, abychom byli variabilní, říká zlínský kouč Jelínek. Licenci si dodělá

22.June
V Luhačovicích vedl v krajském přeboru amatéry, ve Zlíně připravoval v juniorce hráče pro přechod do A-tým. Teď se dostal Jan Jelínek ve fotbalovém Fastavu na vrchol trenérské pyramidy. Už nejen jako záskok na konci loňské sezony, kdy na poslední tři kola nahradil odvolaného Bohumila Páníka.

Od města to není fér, štve rožnovské hoteliéry vysoký poplatek za turisty

22.June
Hoteliéři v Rožnově pod Radhoštěm jsou rozzlobení na město za to, že jejich hosté musejí hradit poplatek za ubytování 50 korun, což je nejvyšší možná sazba. Bojí se, že jim to odláká hosty. Radnice se hájí tím, že peníze v rozpočtu potřebuje a navíc finančně podpoří propagaci cestovního ruchu v regionu.

Vabroušek: Není to ono, když při závodě z nevyspání halucinujete, rád se kochám

22.June
Už pomalu balil na cestu do Nepálu na extrémní ironman v Himálajích. Kvůli pandemii covidu ho ale pořadatelé museli podruhé za sebou odložit. Naštěstí pro Petra Vabrouška včas.

V kroměřížské Lennonově uličce se propadla zem, v dlažbě zůstal kráter

21.June
Lennonova ulička v centru Kroměříže je uzavřená kvůli havárii kanalizace. V minulých dnech se tam propadla země a průchod blokuje kráter. Oprava potrvá zřejmě do konce příštího týdne. Ulička je dlouhá pouhých 47 metrů a spojuje Velké náměstí a ulici Ztracená.

Odškodnění za výbuchy ve Vrběticích má konkrétní obrysy, 650 milionů

21.June
Ministerstvo vnitra připravilo návrh zákona pro obce v okolí Vlachovic. Každý občan dostane kompenzaci za každý den během uplynulých šesti let. Zákon musí schválit vláda nebo poslanci. Projednávat jej začnou už dnes.

Zbraň proti zlodějům. Syntetická DNA mění odcizené kolo v bezcenný artikl

21.June
Města ve Zlínském kraji objevují silnou zbraň proti zlodějům kol – forenzní značení pomocí syntetického kódu DNA mění odcizené kolo v bezcenný, neprodejný a pro zloděje nebezpečný artikl. I když nejde o žádnou novinku, v regionu si unikátní technologie razí cestu jen zvolna.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes