15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy ze Zlína i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství ze Zlínského kraje.

URL:

http://zlin.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

3.6 items/day

Terén, převýšení, nepřehlednost. Nebezpečnou křižovatku ve Vizovicích změní

17:30
Na křížení vytížených silnic poblíž centra Vizovic na Zlínsku se stává řada nehod. Proto vzniká plán, jak toto nepřehledné místo upravit. Radnice nechá zpracovat studii, která navrhne možná řešení. Může tady vzniknout kruhový objezd, ve hře je i instalace semaforů či mimoúrovňové křížení.

Soud zrušil rozhodnutí ministerstva o odebrání registrace domovu seniorů Hvězda

12:02
Krajský soud v Brně zrušil rozhodnutí ministerstva práce a sociálních věcí, které zlínskému domovu pro seniory Hvězda ukončilo ke konci roku 2023 registraci. Věc se nyní vrací na ministerstvo a krajský úřad, které budou rozhodovat znovu. Domov měl původně skončit kvůli tomu, že nedoložil bezdlužnost.

Z lomu přímo do vody. Nestabilní břeh Štěrkoviště zastaví tuny kamene

9:51
Břehy přírodního koupaliště Štěrkoviště v Otrokovicích budou pevnější a vodní hladina se jejich vymíláním nebude rozšiřovat k okolním pozemkům. Týká se to především východního břehu, kde sídlí Moravský rybářský svah a Dům dětí a mládeže Sluníčko.

Ze 180 kilo na polovinu. Pacienty po operaci žaludku nepoznají ani doktoři

27.February
Stále více lidí přichází řešit své problémy s obezitou do specializovaného centra Nemocnice Agel ve Valašském Meziříčí. Některým stačí upravit jídelníček, jiní podstupují chirurgický zákrok, který jim pomůže snížit hmotnost o desítky kilogramů. V řadě případů může zachránit život.

Slovácko neboduje. Je na čem stavět, musíme zlepšit detaily, věří Svědík

27.February
I ve třetím jarním zápase vyšli naprázdno. Po překvapivých porážkách od Pardubic a Zlína ale vystřihli fotbalisté Slovácka v domácí partii proti rozjeté Spartě nejlepší jarní výkon, od něhož se můžou odpíchnout k hodnotnějším výsledkům.

Plot kolem zlínského divadla zůstane nejméně rok, chystá se velká oprava

27.February
Když o uplynulém víkendu uváděli ve zlínském divadle další premiéru, diváci museli vcházet do budovy jiným než hlavním vstupem. Kvůli dvěma spadlým deskám, které se v létě odlouply z fasády, zůstane plot kolem rozlehlé divadelní budovy na místě i nadále. Možná rok a půl, možná více.

Město, kraj i univerzita spojí síly. Postaví nové ekonomické srdce Zlína

27.February
Ačkoliv jde o pozemky a projekt města Zlína, je možné, že jeho část si zajistí Zlínský kraj. Ten plánuje, že by ve třech z deseti navržených budov v prostoru pod sportovní halou u Březnické ulice vzniklo technologické a inovační centrum, jež by bylo provázané s Univerzitou Tomáše Bati.

Daň z nemovitosti ve Zlíně narostla na čtyřnásobek, zvedlo ji město i stát

26.February
Mnozí obyvatelé Zlína jsou zaskočeni tím, jak vysokou částku musejí nově platit jako daň z nemovitosti za svůj rodinný dům či byt. V krajském městě se totiž sešly dvě věci. Daň zvýšilo loni v létě město s tím, že je nízká a řadu let se neměnila. Pak ji posunul stát v rámci daňového balíčku.

Lidé chtěli uprchlíkům pomáhat, vzpomíná ředitelka Českého červeného kříže

26.February
Uplynuly dva roky od začátku ruského útoku na sousední Ukrajinu. Téměř okamžitě začaly zemi opouštět tisíce obyvatel, zejména žen, dětí či seniorů. A ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) ve Zlíně Michaela Stýblová věděla, že se do pomoci uprchlíkům zapojí i ona se svými kolegy.

Slavia trpělivá, Sparta divoká. A teď dvě derby! Bude to show! Těšte se

26.February
Ne, to není fotbalové sci-fi, které nás v nejbližších dvaceti dnech čeká. Plno úžasných a vyprodaných zápasů. Navíc dvě bitvy legendárních pražských značek s velkým „S“.

Zlínská radnice letos dokončí úpravy v Dlouhé ulici, město čistí od reklam

26.February
Město Zlín letos dokončí úpravy přízemních částí domů, které stojí po levé straně ve směru od centra v Dlouhé ulici. Konkrétně mezi ulicemi Zarámí a Vodní. V posledních třech letech vyměnilo výlohy a vyčistilo fasády v téměř všech provozovnách a sjednotilo nápisy, které je označují.

Priske po Slovácku: Cením si, jak jsme se zvedli. Kartu dostal skoro každý

25.February
Z Uherského Hradiště odjížděl sice se žlutou kartou, ale spokojený s vítězstvím, který fotbalovou Spartu udržel v čele ligové tabulky s čtyřbodovým náskokem před Slavií. Trenér Brian Priske pochválil tým, jak po čtvrteční pohárové bitvě s Galatasarayem Istanbul, dokázal po změně stran vystupňovat tempo až k výsledku 3:1.

ONLINE: Slovácko - Sparta 0:1, domácí mají šance, gól však střílí Vitík

25.February
Sparťanští fotbalisté po čtvrtečním postupu do osmifinále Evropské ligy nastupují s osmi změnami v sestavě. Ve 22. kole Fortuna ligy hrají na stadionu Slovácku, kde už čtyři roky nevyhráli. Duel prvního se čtvrtým můžete od 18.00 sledovat v online reportáži.

Obětí nehod ve Zlínském kraji loni ubylo, řidiči jsou ale více bezohlední

25.February
Loňský rok byl z pohledu dopravních nehod milosrdnější než roky předchozí, přesto u silnic ve Zlínském kraji přibylo dvacet nových křížků. I když je to stále číslo vysoké, od roku 2010 jde o druhý nejnižší počet úmrtí v dopravním provozu. A téměř o třetinu menší než rok předtím.

Jde o klub, ne o mě. Musím více pracovat, hlásí Hofmann po návratu do sestavy

25.February
Pan nepostradatelný. Bez Stanislava Hofmanna si trenér Slovácka Martin Svědík neuměl obranu svého týmu léta představit. Když na začátku listopadu zkušeného mazáka posadil na lavičku, bylo to překvapení.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes