15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Zprávy ze Zlína i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství ze Zlínského kraje.

URL:

http://zlin.idnes.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

4.2 items/day

Vančurovo hnutí Zlín 21 skončilo druhé, v koalici ale zřejmě nebude

13:45
Před čtyřmi lety bylo hnutí Zlín 21 vedené podnikatelem Čestmírem Vančurou v krajském městě politickým nováčkem, který vznikl na poslední chvíli. Přesto překvapivě skončilo na třetím místě se ziskem 15,05 procenta. Teď ukázalo ještě větší sílu, když dosáhlo na 17 procent a skončilo druhé.

ANO míří do vedení měst ve Zlínském kraji, někde ale mohou hnutí obejít

9:21
Víkendové volby a triumf ANO, které zvítězilo v sedmi z osmi největších měst ve Zlínském kraji, zamíchají obsazením řady radnic. Například v Uherském Hradišti může být ve hře konec starosty Stanislava Blahy.

Jiří Čunek je druhý. Na volitelném místě bych dostal hlasů víc, míní

16:08
Mile překvapený je z výsledku voleb lídr vsetínské kandidátky hnutí ANO Pavel Bartoň. Ve volbách získal 2 196 preferenčních hlasů a hnutí samotné vystřelilo na dvacet procent (20,06%). Druhé místo patří lidovcům, kteří nevyhráli poprvé od roku 2010.

K bojovým sportům mě přivedla šikana, vyprávěl ve Zlíně šampion Kozma

25.September
Zápasníci organizace Oktagon MMA dorazili za zlínskými školáky v rámci kampaně Sportem proti šikaně. Zdejší škola na Lazech se stala jednou z prvních, kterou si organizace pro své osvětové besedy vybrala. Žáci se na návštěvu bojovníků připravovali už od jara.

Vítězné ANO ve vedení Zlína velké změny nechystá, koalice může být bez STAN

24.September
Drtivým vítězstvím hnutí ANO dopadly komunální volby v krajském Zlíně. V křesle primátora tak bude s největší pravděpodobností pokračovat Jiří Korec. Ten si dovede představit, že by sestavil podobnou koalici, jaká dosud na magistrátu fungovala. Jednání o ní už se rozbíhají. Je otázkou, jestli se na vedení radnice bude podílet hnutí STAN, které ve volbách propadlo.

Kroměřížsko pošle do Senátu ženu, Jelínková však svůj mandát neobhájila

24.September
Lucie Pluhařová z ANO a Jana Zwyrtec Hamplová jako nezávislá kandidátka se utkají v druhém kole senátních voleb na Kroměřížsku. Naopak svůj mandát po těsném souboji neobhájí Šárka Jelínková kandidující za KDU-ČSL, ODS a TOP 09.

Hradní kancléř Mynář opět uspěl v Osvětimanech, starostou být nechce

24.September
Hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) se po čtyřech letech opět dostal do zastupitelstva v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Na rozdíl od minulých komunálních voleb však nezískal nejvyšší počet preferenčních hlasů.

Na Novém Šaumburku našli poklad. Vzácné pečetidlo je velké jako mince

24.September
Dobrovolníci ze Spolku hradu Nový Šaumburk objevili další historický unikát. V hloubce asi pětadvaceti metrů pod povrchem země narazili na pečetidlo, takzvaný typář. Jak se později prokázalo, jeho vlastníkem byl purkrabí z Nového Šaumburku, Zikmund z Bítova.

Znovuzrození rivality. Hokejisty Zlína a Vsetína čeká po letech derby

24.September
Hokejové derby mezi Zlínem a Vsetínem je zpátky. Ožívá tak dávné soupeření obou klubů, které začalo v 90. letech. Dlouhá léta byly karty jasně rozdané. Kdo chtěl vidět pořádný hokej, jezdil ze Vsetína přes kopec do Zlína či dříve ještě Gottwaldova, kde se hrála nejvyšší soutěž. Valašský oddíl jí nemohl konkurovat a byl rád za každého hráče ze spřáteleného klubu.

K návštěvníkům parku promlouvají zrcadla, využívají unikátní technologii

23.September
Encyklopedie, film i nevšední instalace zrcadel. Moderní multimediální expozice připomínající první zmínku o Zlínu před 700 lety je k vidění v sadu Svobody. Využívá prvky, které v České republice ještě nikdo nepoužil a návštěvníkům má přinést nevšední zážitek. V centru Zlína bude umístěna natrvalo.

Vsetínský bek Němec před duelem se Zlínem: Je to jako Sparta–Slavia ve fotbale

23.September
Ještě loni nastupoval za Zlín, ale po sestupu z extraligy se vrátil do mateřského Vsetína. Obránce Ondřej Němec s ním v sobotu přijede na hodně vyhlížený vzájemný prvoligový duel.

Lípy zdobí náměstí přes sto let, život jim prodlouží injekce do půdy

23.September
Inovativní metodu, která má výrazně vylepšit podmínky vzácným stromům, využívají v Bystřici pod Hostýnem. Na náměstí i v další lokalitě využili odborníci hloubkovou injektáž v kořenové zóně dřevin. Tento způsob se v České republice zatím používá jen ojediněle.

Derby je vždycky svátek, říká zlínský útočník Ondráček před Vsetínem

23.September
Se dvěma góly je zatím nejlepším střelcem Beranů v prvoligové soutěži, na osobní statistiky ale Jiří Ondráček v sobotu hledět nebude. Zlín se po patnácti letech zase utká v mistrovském utkání se Vsetínem.

Primátorova obhajoba, nový vítr, Dozimetr. Volby ve Zlíně jsou plné otazníků

23.September
Komunální volby ve Zlíně odpoví na řadu klíčových otázek. Hraje se o obhajobu nejmladšího primátora v historii města, další kariérní úspěch zlínského senátora či vzestup stran, které se dosud držely spíše v ústraní. Voliči ukážou, zda je ovlivnila kauza Dozimetr a jestli opět dají šanci levici.

Opravovanou lávku ve Vsetíně možná strhnou, problémy s mosty jsou i jinde

22.September
Nová expertiza rozhodne o tom, jestli se lávka pro pěší a cyklisty u strojnické průmyslovky ve Vsetíně bude dál opravovat, nebo ji radnice nechá strhnout a postaví novou. Lidé na lávku v tuto chvíli nemůžou. Problémy s mosty řeší i jinde ve Zlínském kraji.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes