15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Domácí zpravodajství. Zprávy z České Republiky. Aktuální zpravodajství z domova

URL:

http://www.idnes.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

24.1 items/day

Museli zavřít, teď chtějí odškodné za lockdown. Podnikatelům nahrály i soudy

0:32
Dvanáct miliard korun požadují podnikatelé a živnostníci od státu jako náhradu za koronavirová opatření, která zasáhla jejich podnikání. Konkrétně od ministerstva vnitra chtějí lidé přes osm miliard. Resort zdravotnictví k tomu eviduje další žádosti za více než čtyři miliardy korun.

Volby by vyhráli Piráti a STAN. ANO a Spolu jsou vyrovnaní, ukázal průzkum pro ČT

21:50
Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která podle modelu agentury Data Collect pro Českou televizi získala 25,5 procenta hlasů. Pozice ANO a dalšího opozičního bloku Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) jsou vyrovnané - hnutí premiéra Andreje Babiše by volilo 20,5 procent lidí, Spolu 19,5 procenta voličů.

STALO SE DNES: Biden a Putin poprvé jednali, Petříček nekandiduje za ČSSD

20:44
Prezidenti USA a Ruska Joe Biden a Vladimir Putin se setkali a jednali na summitu v Ženevě. Poslanci schválili, že nový blok jaderné elektrárny Dukovany nepostaví Rusové, ani Čína. Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček opustil kandidátku ČSSD pro podzimní volby. Portál iDNES.cz přináší přehled nejdůležitějších středečních událostí.

V Česku ubylo vražd či kapesních krádeží. Naopak přibylo případů šíření nákazy

20:12
Policejní statistiky ukazují, že trestných činů celkově ubývá. Méně aktivní jsou kapsáři i zloději jízdních kol, ubývá vražd. Raketově ovšem přibylo případů záměrného šíření nakažlivé nemoci, kam patří i covid-19. Podle statistik však kriminalita klesá už od roku 2013. Mírný vzestup nastal mezi roky 2018 a 2019.

Šlechtová navrhla. aby pěstouny mohl být nově i partneři stejného pohlaví

18:34
Exministryně obrany Karla Šlechtová navrhla, aby dítě mohlo být svěřeno do společné pěstounské péče jiným dvěma osobám, než jsou pouze manželé, jak je tomu v současnosti. Svůj návrh, který by mohl pomoci i partnerům stejného pohlaví, načetla při projednávání zákona o sociálně-právní ochraně dětí, který čeká už jen závěrečné hlasování.

Veganství je jako víra, míní soud. Stát se musí omluvit vězni

17:27
Stát se musí omluvit levicovému aktivistovi Lukášovi Borlovi za to, že mu ve vazební věznici neposkytoval veganskou stravu. Ve středu o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud. Informaci uvedl mluvčí instituce Adam Wenig. Podle rozsudku stát zasáhl do Borlových osobnostních práv, konkrétně do práva na svobodu myšlení a svědomí.

OBRAZEM: Zeman přečkal u soudu rozkaceného otce a vykouřil pět cigaret

16:54
Prezident Miloš Zeman ve středu svědčil u soudu. Obžaloba tvrdí, že manažeři Mostecké uhelné společnosti (MUS) podvedli stát při její privatizaci nejméně o 3,2 miliardy. Zeman v průběhu přelíčení vykouřil pět cigaret. Soud navíc narušil muž, který se dožadoval prezidentova zastání při sporu o děti.

Pravidla pro tábory zase jinak. Po PCR testech se testovat znovu nemusí

16:54
Ministerstvo zdravotnictví se se zástupci České rady dětí a mládeže (ČRDM) dohodlo na úpravě podmínek pro testování na covid-19 na letních táborech. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, se nebudou muset na táborech testovat každých sedm dní.

Příjemci dávek musí od července dokládat své příjmy, jinak o podporu přijdou

16:22
Lidé, kteří pobírají příspěvek na bydlení, přídavek na děti či mají zvýšení příspěvku na péči, budou od července znovu muset úřadu práce každé tři měsíce dokládat své příjmy a jiné náležitosti. Úředníci opět začnou vyplácenou podporu pravidelně přehodnocovat.

Stropnický vzhlíží k Maláčové. Možná povedou pražskou kandidátku ČSSD

15:49
Dvojkou pražské kandidátky ČSSD v říjnových volbách do Poslanecké Sněmovny může být bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický, lídryní pak ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Musí to však schválit ještě předsednictvo strany. Jak se z budovatele zámku v Osečanech na Příbramsku stal možný kandidát do úzkého čela pražské kandidátky ČSSD?

Petříček opustil kandidátku ČSSD. Kritizuje ji, že vítězí kšeftování s hlasy

15:16
Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček se rozhodl opustit pražskou kandidátku ČSSD a na podzim za ní nebude kandidovat. Doprovodil to ostrou kritikou vnitrostranických poměrů. Vadí mu, že v sociální demokracii vítězí kšeftování s hlasy a že se do klíčových funkcí v ČSSD se za podpory současného vedení strany tlačí lidé jako je Michal Hašek.

Popravený, na kterého se zapomnělo. 28. český pán byl sťat po smrti

15:16
Před čtyřmi sty lety se schylovalo ke staroměstské exekuci. Prvním mrtvým ale nebyl Jáchym Ondřej Šlik, ale právník Martin Fruwein, který byl sťat posmrtně. Před popravou raději skočil do Jeleního příkopu.

Formace dalšího miliardáře jde do voleb. Sehnal nabízí pravicovou politiku

15:16
Kandidáty s lidskými a profesními zkušenostmi a pravicovou politiku chce voličům nabídnout v říjnových sněmovních volbách Aliance pro budoucnost (APB) sdružující šest politických subjektů zaměřených na různá témata. Alianci počátkem března sestavil miliardář Pavel Sehnal, který od roku 2016 vede obnovenou ODA .

Poslanci odložili vydání Volného ke stíhání kvůli šíření poplašné zprávy

14:43
Do červencové schůze Sněmovny odložili poslanci projednávání žádosti policie o vydání nezařazeného poslance Lubomíra Volného ke stíhání pro podezření z šíření poplašné zprávy. O odložení hlasování o vydání Volného požádal šéf mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič, protože ani výbor zatím o žádosti policie nerozhodl.

Přišla o dům, pak zemřela. Vondráček prý pomáhal vymáhat neférovou půjčku

14:10
Podle zdrojů Hospodářských novin současný předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček poskytoval právní služby dnes odsouzeným lichvářům z Kroměřížska. Vondráček obchod s chudobou popírá. Poškozená Alena Lauková přišla kvůli exekuci o dům a skončila v psychiatrické léčebně, kde zemřela.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes