15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Domácí zpravodajství. Zprávy z České Republiky. Aktuální zpravodajství z domova

URL:

http://www.idnes.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

19.3 items/day

STALO SE DNES: Ukrajina má nové pravidlo pro muže. Experti varují před covidem

20:35
Přítomnost koronaviru v odpadních vodách přesahuje hodnoty z vrcholů vln pandemie. Ukrajinští muži v branném věku nesmí bez povolení opustit své bydliště, oznámil ukrajinský generální štáb. Ruská armáda bude muset mobilizovat, jinak se dostane do krize, míní důstojník ruské tajné služby. Přinášíme přehled hlavních úterních událostí.

Probudil nás řev zvířat, vzpomíná starosta na nejničivější povodeň v Česku

20:35
Symbol ničivých povodní roku 1997. Troubky na Přerovsku. Stoletá voda z Bečvy tehdy pobořila nebo poškodila na 350 domů, devět lidí přišlo o život. Dnešní starosta Radek Brázda tehdy jako zaměstnanec okresního úřadu pomáhal s likvidací škod. „Zážitky se nedají vytěsnit,“ říká v rozhovoru k 25. výročí od tragédie.

Covidu v odpadních vodách je víc než z vrcholů vln, varuje Konvalinka

20:02
Pozitivně testovaných na covid přibývá, je jich denně o tisícovku víc. Někteří odborníci proto vydávají svá varování a znovu kladou důraz na očkování. Biochemik Jan Konvalinka upozornil na přítomnost viru v pražských odpadních vodách, kde současné hodnoty přesahují hodnoty z vrcholů vln covidu v minulosti.

Teď se ukáže pravda. Strážci Šumavy budou mít při řešení přestupků kamery

16:13
Strážci Národního parku Šumava budou nosit na svých uniformách kamery. Ty budou zaznamenávat jednání s návštěvníky, například při řešení přestupků. Ve zkušebním provozu jich nyní bude šest. Pokud se osvědčí, dostanou je příští rok všichni strážci. Park k tomu vede rostoucí agresivita některých turistů.

Stát za nouzového stavu nakupoval vysavače, razítka i pračky. Výdaje měly i kraje

15:06
Od března do června v Česku platil nouzový stav, který vláda zdůvodnila nutností zvládnout uprchlickou vlnu z Ukrajiny. Stav nouze také umožnil nákupy bez výběrového řízení. Například ministerstvo vnitra, na kterém zvládnutí krize převážně stojí, od začátku nouzového stavu v souvislosti s migrační krizí utratilo přes 82 milionů korun.

KOMENTÁŘ: Vláda zákazem aut páchá rituální sebevraždu, píše Andrej Babiš

13:28
Návrh Evropské komise na zákaz prodeje automobilů se spalovacími motory po roce 2035 je pro vládu nepřijatelný. To ještě loni v prosinci tvrdil premiér Petr Fiala. Po půl roce je všechno jinak, vzkazuje předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

V pondělí získalo dočasnou ochranu 1186 uprchlíků, zájem stále klesá

12:55
Dočasnou ochranu v Česku v pondělí získalo 1 186 uprchlíků z Ukrajiny, o 256 méně než před týdnem. Příslušná víza od ruského útoku na Ukrajinu získalo 387 945 běženců. Vyplývá to z údajů, které na twitteru zveřejnilo ministerstvo vnitra.

Policisté v Praze pronásledovali kradené auto. Bylo v něm i dítě

12:22
V úterý dopoledne policisté v Praze pronásledovali kradené auto, které před nimi ujíždělo vysokou rychlostí. Řidič následně nezvládl řízení a v Ostrovského ulici na Praze 5 naboural. V autě s ním cestovali další dva lidé, žena a dítě.

Záchranář ve volnu pomohl cyklistovi, masivní krvácení zastavil ručníkem

11:49
Profesionální záchranáři pomáhají i mimo svou službu, důkazem toho je skutek řidiče středočeské záchranné služby. V pátek v Brandýse nad Labem šel na nákup, když uviděl nehodu cyklisty. Včasným zásahem mu zastavil masivní krvácení a následně pomohl záchranářům muže přenést do vrtulníku.

Do Senátu zřejmě zamíří kontrola z NKÚ. Prověří hospodaření horní komory

10:43
Do Senátu zřejmě v příštím roce zamíří kontrola z Nejvyššího kontrolního úřadu, aby prověřila, jak horní parlamentní komora hospodaří s penězi daňových poplatníků, řekl mluvčí NKÚ Václav Kešner. Stane se tak na podnět senátního organizačního výboru, který tak chce zjistit, zda senátní kancelář hospodařila v letech 2019 až 2021 účelně a hospodárně.

Východ republiky zasáhnou silné bouřky. Menším tokům hrozí rozvodnění

9:02
Velmi silné bouřky hrozí až do večera v části východních Čech, na Vysočině, Moravě a ve Slezsku. Stupeň nebezpečí je podle meteorologů vysoký. Napršet může ojediněle až 70 milimetrů. Hrozí rozvodnění menších toků. O něco mírnější bouře se čekají i na jihu Čech.

Epidemii zpomalily svátky a dovolené. Růst počtu nakažených se zastavil

8:29
Testy v Česku v pondělí mezi víkendem a svátky potvrdily 1 297 případů koronaviru, zhruba stejně jako před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu přibylo na 376 ze 341 o týden dřív. Počet hospitalizovaných s covidem-19 se vrátil nad 200, ve vážném stavu je 13 pacientů. Na 100 tisíc obyvatel za poslední týden dál připadá 60 nově nakažených.

Pojišťovnám „přebývají“ miliony, lidé si pro ně nejdou. Kvůli starým kontaktům

0:16
Každý, kdo za léky na recept utratí víc, než stanovuje limit, dostane peníze zpět. Ne všichni se ale k přeplatku mnohdy i v hodnotě několika stovek korun dostanou. Problém je s kontaktními údaji. Pokud pojišťovna nemá aktuální data o svém pojištěnci, hrozí, že se k němu takový přeplatek nedostane. Ročně řeší tisíce případů neexistujících adres i bankovních účtů.

Jinakost Ruska budí závist, ale změnit se nemůžeme, řekl patriarcha Kirill

22:08
Jinakost Ruska vzbuzuje žárlivost, závist a rozhořčení, ale my se změnit nemůžeme, řekl moskevský patriarcha Kirill při návštěvě Kaliningradu. Tato enkláva na západě Ruska je podle něho nejen geografickou, ale i duchovní výspou ruského světa. Kirill svými výroky od začátku ruské invaze na Ukrajinu podporuje postup Kremlu.

STALO SE DNES: V Itálii pohřešují tři Čechy. Střelba v průvodu ke Dni nezávislosti

21:03
Po sesuvu ledovce v Itálii záchranáři pohřešují tři Čechy. Mistní deník píše o české oběti. Útočník střílel na průvod ke Dni nezávislosti. Na místě je nejméně šest mrtvých. Putin vyhlásil vítězství ruských sil v Luhanské oblasti. Pospíšil je v TOP 09 pod tlakem, aby nekandidoval do pražského zastupitelstva. Ne, ne, já nemusím, já už ho vidím. Holčička z reklamy na Kofolu se vrací. Přinášíme přehl…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes