iDNES.cz

Description:

Domácí zpravodajství. Zprávy z České Republiky. Aktuální zpravodajství z domova

URL:

http://www.idnes.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

18.8 items/day

Virus ze zahraničí přivezli už první dovolenkáři, potvrdilo ministerstvo

15:29
Prázdniny a s nimi spojená sezona letních dovolených teprve začíná a Češi už řeší kromě spálenin od sluníčka i další potíže. A to nákazu koronavirem ze zahraničí. „Už jsme zaregistrovali první případy nákazy u lidí, kteří se vrátili z dovolené,“ potvrdila portálu iDNES.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Renata Povolná. Přesnější údaje o počtu nebo místě nakažených ale resort nezveřejnil.

Po zbytek měsíce budou teploty jako na houpačce. Přelom prázdnin proprší

14:53
Následující týden by se mělo podle meteorologů ochladit a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 20 a 24 stupni. Do poloviny srpna se budou v Česku střídat chladnější a teplejší období. Předposlední červencový týden by se proto mělo zase oteplit a denní maxima mohou vystoupat i na 28 stupňů. Na přelomu poloviny prázdnin se opět ochladí a bude i pršet.

Fosílie z Česka umožnily překvapivý objev. Zuby existují už 400 milionů let

13:44
Vědcům se podařil průlomový objev při zkoumání evoluce chrupu. Mezinárodní tým, jehož součástí jsou i Češi, objevil zuby u zkamenělin vývojově nejstarších čelistnatých obratlovců. Většinu z fosílií nalezli u Prahy a patří do sbírky Národního muzea. Podle něj jsou staré přes 400 milionů let. Dosud se předpokládalo, že se u čelistnatců zuby vyvinuly mnohem později.

Čech vyfotil kometu Neowise, obrázek v NASA vybrali za fotografii dne

10:57
Český fotograf Miroslav Drückmüller zabodoval u americké NASA. Agentura vybrala jeho snímek komety Neowise za fotografii dne. Kometu lze v těchto dnech pozorovat na noční obloze pouhýma očima a patří k nejjasnějším kometám za poslední roky.

Na severovýchodě Česka se můžou rozvodnit řeky, varují meteorologové

7:37
Bouřky, které v pátek odpoledne dorazily do Česka, mohou zejména na severu Moravy a ve Slezsku přejít do trvalejších srážek. V sobotu proto na severovýchodě hrozí stoupání toků, které mohou dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity, v části Česka hrozí nebezpečí i v neděli. Varování s nízkým stupněm nebezpečí vydal Český hydrometeorologický ústav.

Přemnožená klíšťata nakazila 2x víc lidí. Ohniska jsou na Vysočině i v Praze

0:12
Nebezpeční paraziti jsou mimořádně aktivní. Může za to především vlhko i mírné teploty, které jsou pro ně ideální. Nakažených Čechů od přemnožených klíšťat je víc než loni. Odborníci varují, že ani repelent nemusí být dosti účinnou ochranou.

Karanténu jsme zmírnili kvůli falešně pozitivním testům, říká Maďar

0:12
Ministerstvo zdravotnictví v pátek rozhodlo, že k ukončení izolace bezpříznakových osob nově nebude potřeba negativní test na covid-19. Podle epidemiologa a vedoucího pracovní skupiny pro rozvolňování opatření Rastislava Maďara je totiž řada lidí falešně pozitivních. „Rekordmankou je paní, která byla pozitivní osmnáctkrát,“ říká.

Sagan migranty nepašoval, budu za něj bojovat a očistím ho, říká Zdechovský

21:44
Podle europoslance Tomáše Zdechovského byl Čech Jiří Sagan za převážení migrantů odsouzen neprávem. Podle něj neexistuje nic, co by pašování dokazovalo. Zdechovský se aktivně zapojuje do řešení podobných případů a dle vlastních slov budou on i Sagan bojovat, dokud nedojde k úplnému očištění Saganova jména.

Srbsko a Černá Hora už nejsou bezpečné země. Češi po návratu musí na testy

21:05
Srbsko a Černou Horu přesunulo ministerstvo zdravotnictví z kategorie zelených zemí do červených zemí s vysokým rizikem nákazy, pro které platí specifická ochranná opatření. Při příjezdu z těchto zemí bude od pondělí třeba se prokázat negativním testem na covid-19 nebo nastoupit do karantény. Červené zůstává i nadále Švédsko.

Za pašování migrantů seděl Čech Sagan dva roky ve vězení. Nyní je svobodný

19:50
Český řidič, kterého v roce 2018 francouzský soud poslal do vězení za pašování migrantů, je na svobodě. Jiří Sagan si odpykal dvouletý trest, nyní se podle europoslance Tomáše Zdechovského, který případ sledoval, zdržuje ve Španělsku.

Česko zažilo letos nejteplejší den, bylo přes 34 stupňů. Padlo šest rekordů

18:32
Pátek byl zatím nejteplejším dnem od začátku roku. Na šesti místech v Česku padly teplotní rekordy. V jihomoravském Brodě nad Dyjí teplota vystoupala na 34,2 stupně Celsia. Teploty se v pátek pohybovaly mezi 29 a 33 stupni, na Karlovarsku bylo nepatrně chladněji. Do dneška bylo nejtepleji 13. června, kdy na stanicích v Doksanech a Přerově naměřili 32,3 stupňů.

Ondráček dostal odznak „policejního veterána“. Není však od policie

17:16
Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček na svém Facebooku v minulých dnech uveřejnil fotografii s popiskem, že dostal "svůj odznak veterána Policie ČR". Příspěvek už není na Ondráčkově profilu k nalezení, přesto koluje na sociálních sítích. Jak portál iDNES.cz informoval už loni, odznaky rozdává spolek, který oficiálně nemá s policií nic společného.

Vítkovická Heavy Machinery jde do konkurzu, podnik srazil koronavirus

17:16
Někdejší chlouba vítkovického strojírenského komplexu je znovu v problémech. Společnost Vítkovice Heavy Machinery míří do konkurzu. Její chystanou reorganizaci zastavilo omezení výroby a propad příjmů kvůli pandemii koronaviru.

Interna a onkologie chebské nemocnice zůstanou v provozu, sehnaly lékaře

16:36
Karlovarskému kraji se podařilo zajistit dostatek personálu, který by pomohl chebské nemocnici překlenout období dovolených. Ačkoli se původně uvažovalo o uzavření některých oddělení, interna a onkologie zůstanou přes léto otevřené a budou v poskytování péče pokračovat bez přestávky.

Češi jsou v Chorvatsku vítáni bez omezení, zdůrazňuje velvyslankyně

10.July
Chorvatsko je tradičně jednou z destinací, kterou Češi hodně navštěvují. Podmínky pro cestování a letošní letní dovolené jsou kvůli šíření nového typu koronaviru ztížené. Podle velvyslankyně jihoevropské země Ljiljany Pancirovové jsou ale Češi v Chorvatsku vítáni bez omezení, uvedla v pořadu Interview na CNN Prima News.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes