15
new stories - click to show

idobryden.cz

Description:

Zprávy ze Slovácka.

URL:

http://www.idobryden.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

5.5 items/day

Středověký model vzbuzuje obdiv turistů, přišel na 600 tisíc

0:04
Bronzovou plastiku historického jádra Uherského Brodu z roku 1643 už obdivují obyvatelé města i jeho návštěvníci. Dílo slovenského sochaře Igora Mosného, které od listopadu zakrývala plachta, je novou atrakcí Masarykova náměstí. Jeho odhalení pozdržela protiepidemická opatření.

Jak to vidí diváci: dnes Josef Bazala

20:17
Dlouholetý starosta Starého Města a dnešní senátor Josef Bazala má předplatné do Slováckého divadla už deset let. „Přiznám se, že na přesnou dobu jsem se musel zeptat manželky,“ usmívá se. „Co ale vím jistě, je to, že když nám to někdy do divadla časově nevychází, vždy nám nabídnou jiný termín, za což jsem vděčný,“ chválí zaměstnance uherskohradišťské scény.

Valenta pokračuje v tradici, poděkoval dobrovolným hasičům

14:09
Stejně jako v minulosti, tak i letos pozval emeritní senátor Ivo Valenta dobrovolné hasiče z okresu Uherské Hradiště na neformální setkání, aby jim poděkoval za jejich práci.

Adamíkovi mají život mnohem těžší než my ostatní

10:18
ZUŠ Slovácko se kromě zajímavých projektů snaží každoročním benefičním koncertem podpořit potřebné z našeho regionu, kteří mají život mnohem těžší než my ostatní.Letošní koncert v úterý 22. června v 17.00 na kolejním nádvoří bude věnován Anežce Adamíkové z Nedakonic, která trpí myoklonickou distonií. Vystoupí žáci hudebního a tanečního oboru, maminka nemocné Anežky povypráví její smutný příběh ...

Výšina sv. Metoděje získá na atraktivitě, muzeum připomene pohřebiště i srubové stavby

24.June
Výšina sv. Metoděje v Uherském Hradišti získá atraktivnější tvář. Významná archeologická lokalita a národní kulturní památka návštěvníkům a turistům nově odhalí i další objevy Viléma Hrubého, vedle základů velkomoravského kostela „vyrostou“ půdorysy menších staveb i pohřebiště z 9. až 12 století.

Bílokarpatské slavnosti probudily kulturu v Uherském Brodě

23.June
Konečně... Slůvko, které bylo o víkendu možno slyšet častěji než kdykoliv jindy. Důvod byl prostý. Po mnoha měsících, kdy si naše země a celý svět procházely pandemií, se snad konečně zablesklo na lepší časy a také se začaly opět konat kulturní akce.

PŘELOŽENO NA PROSINEC_Divadlo se vrací na nádvoří Jezuitské koleje!

23.June
Kultura dostává jasnější obrysy i v případě divadelních představení, která v letních večerech pod hvězdami dostávají nezapomenutelnou atmosféru.První vlaštovkou ochotnických představení na nádvoří Jezuitské koleje je oblíbený soubor SemTamFór ze Slavičína, který vás ve čtvrtek 24. června potěší dramatizaci Ryanova románu Jak jsem vyhrál válku, která silnou a anglicky břitkou protiválečnou satir...

Romeo a Julie slibuje klasiku s šermy, živou hudbou a krásnými kostýmy

23.June
Více než dva měsíce připravovali herci Slováckého divadla nejslavnější milostný příběh všech dob, drama Williama Shakespeara Romeo a Julie. V pátek proběhne slavnostní premiéra. Ta se odehraje pod hvězdami, na nádvoří Reduty v centru Uherského Hradiště. „Všechny vstupenky jsou už vyprodané a zájem je tak velký, že zvažujeme další představení na konci prázdnin. Rozhodneme se tento týden,” říká h...

Předprodej slovácké kuchařky se chýlí ke konci

23.June
Ještě pár dnů máte příležitost objednat si oba díly Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku. Navíc za zvýhodněné ceny. Ještě jste o těchto kuchařkách neslyšeli? Oba díly zmizely z prodejích pultů již před lety. Co však nemizelo, byl zájem veřejnosti.

Víte, jak poskytnout první pomoc tonoucímu?

23.June
Nejčastějšími příčinami utonutí bývá přecenění sil při plavání, potápění, vodáctví, vodních sportech, neočekávaném vdechnutí vody, srážka se člunem, lodí anebo zdravotní indispozice (křeč, mrtvice, infarkt, epileptický záchvat, infarkt atd.)Pokud si myslíte, že tonoucí zběsile mává rukama a volá o pomoc, většinou tomu tak není.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes