15
new stories - click to show

idobryden.cz

Description:

Zprávy ze Slovácka.

URL:

http://www.idobryden.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

5.3 items/day

Františkáni v šoku, z jejich stavebního pozemku je veřejná zeleň

0:35
Františkáni jsou v mírně řečeno v rozpacích. Zastupitelé Uherské Hradiště posvětili změnu územního plánu, která jejich stavební pozemek podél Velehradské třídy proměnila v plochu veřejné zeleně. Provincie bratří františkánů přitom o změnu vůbec nepožádala, jejich vlastnictví i přes vyjádření památkářů znehodnotila radnice kvůli obavám z nevhodné zástavby.

Remízu měly na dosah

20:11
Druholigové stolní tenistky KST Hluk prodloužily sérii porážek a stále marně usilují o posun na osmou příčku zajišťující záchranu. Svěřenky trenérky Moniky Vybíralové v sobotu nestačily na soupeře z předních pater tabulky, blíže k bodu měly proti třetímu Děhylovu.

Registrujte se na Dobroběh Slováckem

16:24
Přijďte si zaběhat a zároveň podpořit dobrou věc. Zapiště si do kalendáře termín 27. dubna, kdy se závod koná.

Pozemky v Jezerní přilákaly mladé rodiny, zaplatí 11 milionů

12:01
Stavební parcely v ulici Jezerní mají nové majitele. Radnice v Uherském Ostrohu prodala prvních pět zasíťovaných pozemků obálkovou metodou. Kdo nabídl nejvíc, vyhrál. Nejvyšší cena se nakonec vyšplhala na 3 700 korun za metr čtvereční, podmínkou přitom byla nabídka minimálně dvou tisíc. Jen se tak potvrdil hlad po bydlení ve městě.

Cyrano jede na festival Divadelní svět Brno

8:08
Inscenace Cyrano z Bergeracu, kterou ve Slováckém divadle režíroval Dodo Gombár, se dočkala další pocty. Po nominaci na Cenu Thálie pro Jiřího Hejcmana za titulní roli dostal Cyrano z Bergeracu pozvánku na festival Divadelní svět Brno, který patří mezi tři největší a zároveň nejprestižnější festivaly v České republice. Slovácké divadlo se tak opět ocitne ve společnosti nejlepších divadel Česka.

Zemědělci s traktory vyjedou do ulic, protestují proti politice EU

21.February
Zemědělci z Uherskohradišťska se připojí ke čtvrtečnímu mezinárodnímu protestu proti politice Evropské unie. S traktory vyjedou z Uherského Hradiště a Uherského Brodu k hraničnímu přechodu v Hodoníně. Veřejnost může zemědělce z více než deseti členských zemí UE podpořit připnutím zelené stužky na oděv.

Play-off zvedá oponu, favoritem jen Ostrožané. Hradiště se pokusí o zázrak.

20.February
Hokejová horečka stoupá, základní část krajské ligy je minulostí. Už ve středu startuje play-off! Do čtvrtfinálových bojů podruhé za sebou zasáhne kompletní trojlístek z Uherskohradišťska. Favoritem série jsou však pouze hokejisté Uherského Ostrohu, kteří vyzvou Břeclav.

Jan Botek: Obrazy - Fotografie - Grafika

20.February
V Galerii Vladimíra Hrocha ve foyer Klubu kultury bude ve středu 21. února v 17.00 slavnostní vernisáží zahájena výstava obrazů, fotografií a grafik Jana Botka z Ostrožské Nové Vsi.

Vlhkost je pryč, obnova Matyášovy brány je krajskou památkou roku

20.February
Rekonstrukce pozůstatků městských hradeb s Matyášovou bránou vyhrála krajské kolo soutěže Památka roku. Kulturní památka zabodovala v kategorii projektů nad 2 miliony korun. Soutěž každoročně vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, je jednou z forem obnovy kulturního dědictví.

Kdyby tisíc kraslic si prohlédnete v Muzeu Bojkovska

20.February
Nevíte, kam s dětmi vyrazit o jarních prázdninách? Poutavou výstavu Zábaviště pro sviště najdete v Galerii Panského domu v Uherském Brodě. Pokračovat můžete do Muzea Bojkovska, kde kromě zajímavé prohlídky expozic samotného muzea je zpřístupněna ojedinělá výstava kraslic Kdyby tisíc kraslic Zdeňky Kuncové ze Bzence, která dokázala sesbírat 1 500 kraslic z celého světa!
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes