15
new stories - click to show

idobryden.cz

Description:

Zprávy ze Slovácka.

URL:

http://www.idobryden.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

5.7 items/day

Spisovatel Slavíček získá Cenu města

10:04
Cenu města Uherský Brod převezme spisovatel Jaromír Slavíček, autor několika knížek o městě na Olšavě a jeho okolí. Stane se tak v pořadí už sedmnáctem držitelem prestižního ocenění, pomyslnou štafetu převezme po Františku Bábíčkovi, bývalém kronikáři města.

Odboráři vyjednali odměny i zvýšení mezd, Omnipol zachová výrobu L410

0:21
I když výrazně ustoupili z původních požadavků, odboráři jsou spokojení. Vedení letecké společnosti Aircraft Industries (AI) totiž všem zaměstnancům ještě do konce roku vyplatí dvojí mimořádné odměny a od 1. ledna navýší mzdy. Omnipol, který továrnu koupil od ruských majitelů, navíc deklaroval zachování zaměstnanosti a výroby L 410.

Skalp Poruby byl blízko, rozhodlo vyloučení Flekové

22:14
Házenkářky SHK Kunovice sahaly po senzačním postupu do čtvrtfinále Českého poháru. V bitvě s interligovou Porubou měly dlouho navrch, ale nakonec odešly poraženy o čtyři branky. O osudu zápasu nejspíš rozhodlo přísné vyloučení Lucie Flekové, po kterém domácí cítí křivdu.

Divadelníci chystají další hit - Cyrana z Bergeracu

14:08
Slovácké divadlo přichází s další diváckou peckou. První premiérou 77. sezóny bude jeden z nejhranějších titulů v celé divadelní historii - Cyrano z Bergeracu. Kdo by ale čekal usedlou klasiku, mýlil by se. Volba padla na moderní přepis současného britského dramatika Martina Crimpa, který Cyrana z 19. století oblékl do úplně nového kabátu.

Ukořistili pět medailí, hvězdou Kolečkář

25.September
Hvězda talentovaného stolního tenisty Matyáše Kolečkáře z KST Hluk se naplno rozzářila na republikovém bodovacím turnaji mládeže v Praze. Člen širšího kádru reprezentace kadetů si totiž na krk pověsil bronz mezi jednotlivci a senzační zlatý double přidal ve čtyřhře, když kromě své kategorie U15 kraloval společně s ústeckým Jedličkou i mezi U17!

Lidovou stavbou je venkovský dům v Bojkovicích

25.September
Už pošesté putuje uznání Lidová stavba Zlínského kraje na Slovácko. Prestižní titul získal venkovský dům v Bojkovicicích, který figuruje na Ústředním seznamu kulturních památek. O jeho záchranu se postaralo město s Muzeem Bojkovska. Oceněná stavba je přístupná veřejnosti, je totiž součástí prohlídkového okruhu muzea.

Slovácko drží krok s pražskými S

24.September
Anglický týden zvládly na podtrženou jedničku. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko si připsaly plný počet bodů a v průběžné tabulce jsou třetí jen o skóre za pražskými S.

Udrželi extraligu, potřetí srazili Joudrs

24.September
Softbaloví junioři Snails Kunovice zůstávají extraligoví! Zelinka a spol. v klíčovém souboji play-off o udržení porazili v sérii na dva vítězné zápasy Joudrs Praha 2:0 a poslali soupeře do druhé ligy. Šneci se naopak mohou těšit na další souboje mezi elitou. V konečném účtování obsadili páté místo.

Její pastorkyňa na největším českém festivalu

24.September
Taková prestiž se jen tak nevidí. Slovácké divadlo letos dostalo pozvánky na pět divadelních festivalů po celé republice a vše vyvrcholilo grandiózním finále minulý pátek, kdy divadelníci vyrazili na největší a nejprestižnější ze všech - Festival Divadlo v Plzni. Publiku představili inscenaci Její pastorkyňa režiséra Michala Zetela.

Čekají vás jubilejní Svatováclavské slavnosti

24.September
Svatováclavské slavnosti, které se konají v sobotu 24. září jsou největší kulturní událostí v Napajedlích a vznikly jako jedny z prvních oslav svátku sv. Václava v České republice v prvním roce jeho ustanovení. V roce 2019 tedy oslavily svůj jubilejní 20. ročník.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes