iFAUNA

Popis:

iFAUNA: Největší chovatelský web v ČR

URL:

http://www.ifauna.cz/clanky/

Katalog:

Lifestyle → Zvířátka

Publikuje:

3 položek/měsíc

Tajemství psího mozku

17.září
„Trpělivost by měla být ve styku se psem vždy naší hlavní ctností – pes má s námi také nesmírnou trpělivost!“ Eberhard Trumler

Poklady z přírody 58 – Monarda

16.září
Monarda nebo také závinutka, zavinutka či zavrnutka je velmi zajímavá, ale u nás nepříliš známá trvalka, která dokáže potěšit hned natřikrát: aromatickou vůní, dlouhou dobou kvetení a léčivými účinky. Na zahradě by neměla chybět.

Želva stepní, 1. část – Testudo horsfieldii Gray, 1844 (syn. Agrionemys horsfieldii)

15.září
Želva stepní (čtyřprstá) je v současnosti díky benevolentní ochraně nejvíce importovanou suchozemskou želvou do ČR. Stala se snadno dostupným a relativně levným „mazlíčkem“ (či ještě hůře „hračkou pro děti“), a tak se bohužel ne vždy dostane do rukou zodpovědného a poučeného chovatele. Chtěl bych tímto svým článkem, shrnujícím více než deset let zkušeností s touto nesmírně zajímavou želvou, napomoci k větší znalosti základních principů chovu a možná i odradit některé chovatele od impulzivního...

Naši ptáci na krmítku

13.září
Bydlím na okraji Prahy v rodinném domě s menší zahradou. Minulou zimu jsem byl nemocný, a tak jsem byl přes den doma a mohl sledovat ptáky na krmítku. Byl jsem velmi překvapený, kolik druhů ptáků se k nám chodilo nakrmit a napít k našemu jezírku, kde díky vzduchování rybám zůstává celou zimu nezamrznutá menší vodní plocha.

Červení kanáři v lipochromu

11.září
Neustále jsem dotazován, jak provádím sestavování chovných párů u červených kanárů, proto jsem se rozhodl pro napsání článku, ve kterém se podělím o své chovatelské zkušenosti z této oblasti. Jak jsem již psal ve svých dřívějších článcích, je potřeba u červených kanárů rozlišovat pět barevných odstínů. Chovatelé červených kanárů mají možnost ve svých chovech pozorovat, že při odchovu většího množství mladých jsou odstíny po vybarvení různé.

České a československé prvoodchovy IV – papoušci Jižní a Střední Ameriky

9.září
Aratingové – je rod papoušků příbuzný rodu Ara, žijí s nimi na stejném území. Jsou to papoušci malé až střední velikosti, vyznačují se silným zobákem se zřetelným vrubem na horní čelisti. Mají klínovitý delší ocas, jejich opeření je převážně zelené.

I domácí mazlíčci se od nás mohou nakazit nemocemi. Které je ohrožují?

7.září
Není nic lepšího než přijít domů a být přivítán svým zvířecím miláčkem. Pořádně se přitulit, nechat si olízat ruce i obličej a zaházet si plyšákem. Co když jste ale nemocní? Nehrozí, že by se pes či kočka nakazili? Hrozí. Ne samozřejmě vším. Valná většina chorob se týká výhradně lidského pokolení. Existuje však určité procento bacilů, které se dokážou dostat do těla zvířat a způsobit stejnou paseku nebo třeba i větší. Na jaké nemoci je potřeba si dávat pozor?
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes