iFAUNA

Popis:

iFAUNA: Největší chovatelský web v ČR

URL:

http://www.ifauna.cz/clanky/

Katalog:

Lifestyle → Zvířátka

Publikuje:

4,2 položek/týden

Krmné doplňky, díl 13 – Pro podporu imunity

13:42
Podzim je období, kdy mnozí majitelé koní sáhnou po dalším druhu krmných doplňků: těch, které mají za úkol podpořit imunitu a pomoct tak zvířatům čelit nepříznivým povětrnostním podmínkám či teplotním výkyvům a bojovat proti všudypřítomným patogenům.

Poklady z přírody 57 – Libeček lékařský

19.srpna
Libeček lékařský (Levisticum officinale) je mohutná rostlina z řádu miříkotvaré (Apiales), z čeledi miříkovité (Apiaceae), která se pěstuje především jako koření. Využívá se ale také jako léčivá rostlina, byly ověřovány i možnosti použití v chovech drůbeže. Anglický název lovage i německý Liebstöckel zdánlivě spojují libeček s láskou. Anglické lovage vzniklo ze starého francouzského levesche, latinské levisticum zase ze slova ligusticum, tedy Ligurie, a to proto, že libeček byl a je zvláště r...

Čas výstav kanárů

18.srpna
Výstavy jsou přehlídkou výsledků chovatelské činnosti a úsilí v daném roce. Pro mnohé z nás je úspěšnost našich odchovů daná výsledkem a umístěním na bodovaných výstavách a zájmem chovatelů o naše odchovy. Je to také doba, kdy jezdíme po výstavách a nakupujeme novou a kvalitní krev do našich chovů, aby budoucí sezona byla lepší než ta letošní. Pořád v nás dřímá nespokojenost a touha, aby příští sezona byla lepší.

Zahradní odpad a zdraví zvířat

14.srpna
Téměř padesát roků mé chovatelské zájmové činnosti patřilo chovu čistokrevných zvířat. Byla to drůbež, holubi, papoušci, nutrie, a hlavně králíci. Téměř dvacet pět roků jsem se také aktivně jako posuzovatel i vystavovatel zúčastňoval výstav na všech úrovních. Asi před deseti roky jsem z pracovních i osobních důvodů na organizované chovatelství zanevřel, králíky zrušil a posuzování pověsil na hřebík.

Zemský hřebčinec Moritzburg

12.srpna
Nedaleko Drážďan v Sasku se rozkládá městečko Moritzburg, kde se nachází známý německý hřebčinec, ve kterém v současné době chovají těžké teplokrevníky, sportovní teplokrevné koně a také haflingy. O prvních třech víkendech v září se v hřebčinci koná přehlídka plemenných hřebců, která je nádhernou podívanou. Velmi populární je také místní stejnojmenný vodní lovecký zámek, kde se v 80. letech natáčela kultovní pohádka Tři oříšky pro Popelku.

České a československé prvoodchovy III – Papoušci Jižní a Střední Ameriky

11.srpna
Jihoameričtí papoušci žijí nejen v tropických pralesích, ale i v nezalesněné krajině. Dříve obýval papoušek karolínský (Conuropsis carolinensis) i Spojené státy americké, ale v současné době je již vyhynulý. Byl zařazen do monotypického rodu Conuropsis, který byl příbuzný s rodem Aratinga. Vyhuben byl kolem roku 1918. Pro latinskoamerický kontinent jsou zvláště typické a velice známé dva druhy – arové a amazoňané.

Astrildovití – pohled na současnost 3

5.srpna
Postupujeme-li čeledí astrildovitých podle systému použitého v publikaci Soustava a české názvosloví ptáků světa, dostáváme se k rodu Cryptospiza, který můžeme česky nazvat rodem astrildů horských. Tento rod zahrnuje jen čtyři druhy drobných astrildovitých pěvců, kteří se vskutku vyskytují v Africe jen v horských ekosystémech. U tohoto rodu se chci trochu více zdržet, než tomu bylo v předchozích částech pohledů na současnost, a to ze dvou důvodů. Důvodem prvním je, že česká chovatelská litera...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes