15
new stories - click to show

iFotoVideo.cz

Description:

RSS export článků z portálu iFotoVideo.cz

URL:

http://www.ifotovideo.cz/

Catalog:

Kultura → Foto

Publishes:

3.3 items/day

Barevné tiskárny štítků doplňují řadu zařízení společnosti Epson pro tisk štítků podle potřeby

6:27
Epson představil dvě nové barevné tiskárny štítků ColorWorks C4000e, které doplňují řadu barevných tiskáren štítků Epson a nabízejí flexibilní, rychlé a cenově efektivní řešení pro interní vytváření štítků ve firmách všech typů a velikostí.

Nominujte OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE – jen do 31.1.2022

19:38
Asociace profesionálních fotografů České republiky /APFČR/ vyhlašuje od roku 2003 ceny Osobnost české fotografie. Jejím smyslem je podnítit zájem o dění v oblasti fotografie, zvednout prestiž fotografie ve společnosti a upozornit na mimořádné výkony a události v oblasti tvůrčí fotografie.

Československá astrofotografie

19:38
Fascinace noční oblohou je pravděpodobně starší než lidstvo samo. Za určitých předpokladů by dokonce bylo možné tvrdit, že fotografie noční oblohy jsou starší než fotografie (Louis Daguerre prý pořídil snímky noční oblohy ještě před oficiálním vyhlášením vynálezu). Romantickou představu o pohledu na noční nebe nepříjemně narušují satelity, kterých v posledních letech výrazně přibylo, a upozorňu...

Dynabook rozšiřuje řadu notebooků Satellite Pro C50 o modely s procesory AMD RYZEN™

7:04
Dynabook Europe GmbH rozšiřuje svou řadu Satellite Pro C50 o procesory AMD Ryzen™ 5. a 7. řady s grafikou Radeon™. Nové modely firemních notebooků jsou vhodné pro podniky hledající profesionální řešení za příznivou cenu

Technologická předpověď pro rok 2022: co lze očekávat v hybridním pracovním světě

7:04
Předpovídat budoucí trendy není snadné. Svět technologií, výzvy společností i nepředvídatelnost spotřebitelských trendů se vyvíjí velmi rychle. Na základě aktuálního pozorování chování podniků a spotřebitelů, se pokusil Nick Offin, ředitel prodeje, marketingu a provozu společnosti Dynabook předpovědět, kam se firemní technologie v letošním roce vydají.

Ondřej Brůha – Krajina tichá

21.January
Krajina kolem nás skýtá nespočet námětů, které si přímo říkají o fotografii. Své o tom ví horský průvodce a fotograf Ondřej Brůha, kterému učarovala krajinářská fotografie v panoramatickém provedení. Na výstavě, kterou můžete zhlédnout v minigalerii Centra FotoŠkoda od 24. 1. do 12. 2. 2022, tak můžete najít řadu míst z českých luhů a hájů, které možná znáte, ale z jiného pohledu.

Galerie Josefa Sudka – PETR BALÍČEK – FOTOGRAFIE

20.January
Petr Balíček (1942–2020) byl sice vědeckým pracovníkem v oboru genetiky, ale ve své fotografické tvorbě se věnoval řadě témat. Vedle dokumentu to byla zejména aranžovaná fotografie (např. cyklus Tváře), kterou v 70.–80. letech vytvářel v rámci skupiny Setkání. V dalších cyklech se soustředil na lidové léčitelství a zvyky, ale i na tabuizovaná témata homosexuality a dětí s genetickým postižením.

Canon představil první plnoformátovou kameru Cinema EOS s 8K

20.January
Společnost Canon uvedla výkonnou hybridní filmovou kameru EOS R5 C, která spojuje profesionální kinematografické schopnosti přístrojů řady Cinema EOS s fotografickými funkcemi systému EOS R.

Šest technologických trendů, které ovlivní bezpečnostní sektor v roce 2022

20.January
Napříč všemi trendy se bude i v letošním roce prolínat téma „důvěra“. V průběhu let jsme již mluvili o důvěře ve využívání získaných dat nebo o důvěře v bezpečnost systémů. Vidíme, jak je důležité sladit aktuální tempo technologických inovací s budováním důvěry ve využívání nových technologií.

Největší a nejdetailnější digitální fotografie vznikla v rámci „Operace Noční hlídka“

19.January
„Operation Night Watch“ nebo holandsky „Operatie Nachtwacht“ je název akce, která právě probíhá v Rijksmuseum Amsterdam. Cílem projektu je co možno nejlépe prozkoumat, zrestaurovat a zakonzervovat jedno z nejslavnějších děl světového malířství – Rembrandtovu Noční hlídku – a zachovat ji v optimální kondici pro příští generace. Na plátně o velikosti 3,6 x 4,4m Rembrandt v roce 1642 mistrovsky za...

FUJIFILM představil hybridní fotoaparát instax mini EVO, který nabízí 100 různých fotoefektů

19.January
Hybridní fotoaparát instax mini EVO je v retro designu, který odkazuje na klasické analogové fotoaparáty. Novinka je top modelem v nabídce fotoaparátů instax a navazuje na model instax mini LiPlay, oproti němu ale přináší další vylepšené funkce a vyšší kvalitu tisku. Mini EVO umožňuje focení a okamžitý tisk klasických instantních fotek, které dokáže kombinovat s digitálními úpravami. Navíc nabí...

NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S – superteleobjektiv formátu FX s vestavěným telekonvertorem

19.January
Nový teleobjektiv s vysokou světelností f/2,8 a fenomenální výkonností automatického zaostřování je působivým objektivem pro fotografování sportů, divokých zvířat a přírody.

Výstava Canon Junior Award obsadila korzo na nových Butovicích

19.January
Ve spolupráci se společností Canon, která má pod patronátem cenu pro mladé talenty Canon Junior Awards, připravilo Czech Photo venkovní výstavu posledních šesti držitelů.

Marie Anna Baráková – Portfolio

18.January
Moje jméno je Marie Anna Baráková. Fotografii studuji již od svých patnácti let, kdy jsem nastoupila na střední školu v Jihlavě, obor fotografie a multimédia. Po úspěšném zakončení jsem se vydala studovat na univerzitu do Anglie. Dělám nyní poslední rok a ráda bych se potom věnovala už jen focení.

Soňa Šerá – Portfolio

18.January
Jsem absolventkou umělecké konzervatoře v oboru výtvarná fotografie. Fotografování je nedílnou součástí mého života, způsob relaxace. Není to jen mé hobby, ale je to můj životní styl a stále se v tomto oboru vzdělávám.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes