iHNed.cz

Popis:

Dialog.IHNED.cz

URL:

http://dialog.ihned.cz/

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

6,1 položek/den

Komentář Vladimíra Staňury: ČNB by to neměla s pravidly pro poskytování hypoték přehánět. Příliš mnoho regulací, zajícova smrt

10:48
Kroky centrální banky přišly příliš brzy a ČNB mohla s jejich zavedením počkat, popřípadě zvážit, jestli je vůbec zavádět, míní hlavní poradce výkonného ředitele České bankovní asociace. Nové opatření ztíží přístup k hypotékám zejména mladým rodinám. Banky samy odhadují, že takto může být postiženo cca. 20 % žadatelů.

Sloupek Martina Malého: Na co Miloš Zeman zapomíná? Co je dovoleno šaškům, neměl by dělat král

7:20
Zeman pálením trenýrek nic zakrývat nechtěl. Není důvod cokoli zakrývat. V české politice už se nemusí zakrývat nic. Komunista v televizi lže a na dotaz proč odpovídá, že neví, proč by nemohl. Věrným Miloše Zemana už je úplně jedno, co udělá, jak skandální to bude. Klidně si může v televizi rozepnout poklopec. Nic se nestane.

Slibem sice Babiš nezarmoutí, státní rozpočet ale vysaje

0:38
Rozpočet na příští rok počítá s růstem ekonomiky a se schodkem 50 miliard. Ministryně financí to považuje za zodpovědné. Problémem rozpočtu je, že musí reagovat na všechny sliby premiéra Andreje Babiše.

"A proč bych to neříkal, ač vím, že to není pravda?"

0:38
Problém není v tom, že předseda komunistů Filip lže. Ale v tom, že neviděl a nevidí na vlastní lži nic nepatřičného a značná část společnosti mu v tom přitakává. Lež se zcela odpojila od studu a vydává se za přednost. Lže se hrdě. To je zásadní posun, charakterizující dnešní Česko. Heslo "Pravda vítězí" na prezidentské standartě je v tak dokonalém rozporu s dnešní realitou, že by snad bylo opra...

Francouzsko-německý motor odráží slabost EU

0:38
Eurozóna, evropská obrana, společná zahraniční politika a ochrana hranic potřebují zásadní změny. Jejich dosavadní motor, německo-francouzský tandem, ale přestal fungovat. Merkelová s Macronem řeší své domácí potíže a nenacházejí společnou řeč.

ČSSD se drolí v testu loajality

0:38
Ve sporu o Pocheho už zní z ČSSD tři různé recepty, co s tím. Zatímco Zimola zcela podkuřuje Zemanovi, Foldyna stojí za Hamáčkem a Hradu radí kompromis. Jestli ČSSD odejde z koalice s ANO a padne Hamáček, může dojít na duel Foldyna-Zimola. Pak se vděk liberálního křídla může hodit.

Rusko očima Ondřeje Soukupa: Fotbaloví fandové vítejte! A prosím, nejezděte pryč

0:38
Do Ruska dorazily statisíce zahraničních fanoušků, místní s nimi radostně prožívají fotbalový svátek. Rusové se na sociálních sítích nejvíce podivují, že se policisté naučili usmívat. Srovnání budou mít počátkem července, opoziční politik Alexej Navalnyj ohlásil demonstrace proti zvýšení věku odchodu do důchodu.

Obchodní války poškozují trhy

0:38
Na mnoho otázek mají ekonomové rozdílné názory a pohledy. Existuje však silná shoda ohledně prospěšnosti mezinárodního obchodu. Obchodní válka, do které zjevně vstupují USA a Čína, ohrožuje a poškozuje hospodářství mnoha dalších zemí.

ČEZ zkazila doba nezasloužené hojnosti, stát jako vlastník selhává, říká člen dozorčí rady Robert Šťasný

0:38
Má se ČEZ kvůli stavbě jaderných bloků dělit? Jak to, že se Daniel Beneš drží v čele firmy navzdory tomu, že ho Andrej Babiš dlouhodobě kritizuje? A co může nebo by měla změnit páteční valná hromada?

ThinkTank HN: Stane se sociální demokrat Miroslav Poche ministrem zahraničí?

16:46
Andrej Babiš se už s ČSSD dohodl na nové vládě s podporou komunistů. Prakticky jedinou překážkou pro její vznik nyní zůstává, že ani KSČM, ani prezident Miloš Zeman nechtějí, aby na ministerstvu zahraničí usedl již dříve sociálními demokraty oznámený Miroslav Poche. Designovaný premiér ČSSD...

Komentář Štěpána Chalupy: Obnovitelné zdroje - nový plán A pro českou energetiku

14:28
Ministři evropské osmadvacítky tento týden v Bruselu dotahují detaily dohod o klíčových směrnicích v energetice. Ty určí, jakým způsobem se bude energetika v zemích EU během příštích dekád transformovat z uhelné a plýtvající na čistou a úspornou. Česko nesmí zůstat pozadu, říká předseda Komory obnovitelných zdrojů energie.

Sloupek Ivana O. Straky: Co bychom si počali bez šiřitelů moudrých poučení

19.června
Ze všech stran se na nás valí nejrůznější poučení, jak dělat věci zaručeně správně. Občas se ovšem mění podle právě dosaženého "vědeckotechnického pokroku". Jednou se vytáčí klíště doleva a špagety prolévají studenou vodou, jindy zase ne.

Ekonomika eurozóny se začíná ochlazovat

19.června
Evropská centrální banka v čerstvé prognóze snížila výhled letošního růstu HDP eurozóny na 2,1 procenta. Stále by šlo o solidní výsledek, zpomalování má ovšem pokračovat i v příštích letech.

Střed Evropy Martina Ehla: Na jižní frontě je Severní Makedonie

19.června
Řecká a makedonská vláda se dohodly na řešení sporu o názvu postjugoslávské republiky. Obě vlády narazily doma na silný odpor nacionalistů, i když dohoda otevírá Makedonii cestu do EU a NATO. Sporu se snaží využít Rusko, které brání tomu, aby balkánské státy rozšiřovaly své vztahy se Západem.

Prenatální krize Babišovy vlády

19.června
Argumenty proti Miroslavu Pochemu jsou směšné ve srovnání s tím, o co jde při personálním obsazení ministerstev, které má mít v gesci ANO. Přesto Andrej Babiš jména budoucích ministrů tají. Stále tak nevíme, kdo na průmyslu rozhodne o dostavbě jaderných bloků, kdo vybere radary na obraně a kdo na justici dohlédne na kauzu Čapí hnízdo.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes