iHNed.cz

Popis:

Dialog.IHNED.cz

URL:

http://dialog.ihned.cz/

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

4,4 položek/den

Ekonomika eurozóny se začíná ochlazovat

0:54
Evropská centrální banka v čerstvé prognóze snížila výhled letošního růstu HDP eurozóny na 2,1 procenta. Stále by šlo o solidní výsledek, zpomalování má ovšem pokračovat i v příštích letech.

Střed Evropy Martina Ehla: Na jižní frontě je Severní Makedonie

0:54
Řecká a makedonská vláda se dohodly na řešení sporu o názvu postjugoslávské republiky. Obě vlády narazily doma na silný odpor nacionalistů, i když dohoda otevírá Makedonii cestu do EU a NATO. Sporu se snaží využít Rusko, které brání tomu, aby balkánské státy rozšiřovaly své vztahy se Západem.

Prenatální krize Babišovy vlády

0:54
Argumenty proti Miroslavu Pochemu jsou směšné ve srovnání s tím, o co jde při personálním obsazení ministerstev, které má mít v gesci ANO. Přesto Andrej Babiš jména budoucích ministrů tají. Stále tak nevíme, kdo na průmyslu rozhodne o dostavbě jaderných bloků, kdo vybere radary na obraně a kdo na justici dohlédne na kauzu Čapí hnízdo.

Okamura má v Zemanovi mocného zastánce. Tak kdo že je tady extremista?!

0:54
Tomio Okamura stál vedle Miloše Zemana při oslavě volebního vítězství, takže Hrad nemůže připustit, aby byl oficiálně označen za extremistu. Podle Hradu je projevem extremismu naopak obava ze šíření dezinformací a boj proti nim.

Komentář Julie Hrstkové: Ani rozdělený, ani nerozdělený. Transformace ČEZ pomocí úkroku stranou

0:54
Šéf ČEZ Daniel Beneš vyhověl přání prezidenta Miloše Zemana, svého ochránce, a navrhl variantu, jak současně ČEZ rozdělit a nerozdělit. Vyčlenění čisté energie do dceřiné společnost z hlediska legislativy dává smysl. Stát by si mohl zachovat rozhodující vliv na starou i novou energii.

Spojení CDU s CSU zatím drží, ale Merkelová získala jen krátký odklad

0:54
Německou vládní koalici ohrožuje spor mezi tradičními spojenci CDU a CSU. V Bavorsku je před volbami a CSU podmiňuje další společné vládnutí s Angelou Merkelovou tvrdším postupem proti uprchlíkům. Po ostré přestřelce získala Merkelová odklad do konce června.

Analýza Petra Honzejka: Zeman by v kauze nejmenování Pocheho u Ústavního soudu nejspíš neuspěl. Přesto může politickou hru vyhr

16:58
Prezident Miloš Zeman odmítá kandidáta ČSSD na post ministra zahraničí Miroslava Pocheho. Většina ústavních právníků se shoduje, že na to nemá právo. Komentátor HN Petr Honzejk odpovídá na pět klíčových otázek týkajících se možnosti prezidenta ovlivňovat složení vlády.

Komentář Moniky Junicke: Proč se centrální banky nemusí připravovat na recesi zvyšováním sazeb

13:29
Podle části expertů by měly centrální banky zvyšovat sazby, aby se měly odkud odrazit v případě ekonomického zpomalení. Podle jiných názorů však delší období uvolněné měnové politiky nemusí být na škodu.

Všechno špatně

18.června
Realitní trh je rozžhavený doběla. ČNB zpřísní podmínky pro poskytování hypoték, aby snížila riziko, že si je vezmou lidé, kteří se mohou dostat do problémů se splácením. Odpovědí je, že ČNB snížila dostupnost bydlení. Jasně, v centrální bance nic jiného nedělají, než že celé dny vymýšlí, jak nám co nejvíc zkomplikovat cestu k většímu bytu nebo rodinné vilce.

Malá anatomie jednoho Babišova podrazu

18.června
Celou dobu jednání o vládě se mluví o tom, že si strany nebudou navzájem kádrovat své ministry, najednou Babiš říká, že nebude navrhovat jako ministra zahraničí sociálního demokrata Miroslava Pocheho, protože "by ho prezident nejmenoval a vadí komunistům". Sociální demokraté si nemohou stěžovat, že nebyli varováni. Celá zkušenost s vládnutím s Andrejem Babišem je přesvědčovala, že jeho slovo ni...

Bitcoin, měna za všechny peníze

18.června
Loni se zdálo, že bitcoin je investice, kterou nemůže nic porazit. Podle zprávy profesora Texaské univerzity Johna Griffina publikované v listu The New York Times za rychlý růst ceny může soustředěná cenová manipulace, nikoliv volný trh, jenž určuje poptávku a nabídku investorů. Jestliže jde soustředěnou manipulací udělat velký cenový skok s jakoukoliv měnou, kterou s plným nasazením hlídají ce...

Novináři sedají Zemanovi na lep. Zapomněli jsme, co jsou zprávy?

18.června
Na Pražském hradě umí přijít s nápadem, jak ještě trumfnout už tak bizarní dění v naší zemi. Spálením rudých trenek vytvořil Hrad typickou pseudoudálost. Veliké červené prádlo dovedně zakryje skutečné události, které mají zásadní dopad na fungování této země.

Macron potřebuje reformy doma, aby vyhrál ve světě

18.června
Emmanuel Macron dokázal v Národním shromáždění prosadit zákon o reformě státní společnosti SNCF. Reforma SNCF je pro Emmanuela Macrona součástí reformního elánu, který mu získal voliče. Macron potřebuje prosadit domácí reformy, protože jen ty zajistí Francii obnovení jejího postavení ve světě.

Komentář Jana Štětky: ČSSD si vybrala vládu s Babišem. Bude mít žebráckou hůl outsidera

15.června
Výsledek referenda ČSSD - 58,53 procenta pro koalici s ANO - není překvapením. Od vstupu do vlády si straníci slibují záchranu partaje. Představa, že se ČSSD obětuje pro vznik slušné, proevropské vlády, je lichá. Už teď Babiš z těchto hodnot slevuje a ČSSD to štěpí. Platí parafráze Churchilla: ČSSD měla na výběr mezi vstupem do vlády trestně stíhaného premiéra a žebráckou holí politického outsi...

IT specialisté dostávají desítky pracovních nabídek týdně. Kvůli headhunterům musí mazat účty na sociálních sítích

15.června
Zkušení ajťáci dostávají i desítky pracovních nabídek každý týden. Neférové triky některých headhunterů je dovedly k tomu, že odcházejí ze sociálních sítí. Řada kvalitních lidí není v on-line světě dohledatelná, a stává se tak pro lovce lidí neviditelná.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes