Ekonom iHNed.cz

Popis:

Web týdeníku EKONOM. Ekonom je prestižní nezávislý týdeník, který poskytuje objektivní a nezkreslené informace pro rozhodování podnikatelů, manažerů, investorů a veřejné správy.

URL:

http://Ekonom.iHNed.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3,8 položek/den

Nemovitosti nad zlato. Realitní fondy nabízejí několikanásobně vyšší zhodnocení něž ostatní investice

17.ledna
Investice do realit mohou přinést roční výnosy v řádu desítek procent. I konzervativní fondy vykazují vyšší zhodnocení než další investiční nástroje. Realitní trh táhne zájem investorů, kteří kvůli nedostatku volných nemovitostí hledají příležitosti v dalších zemích východní Evropy. Vůči případnému hospodářskému ochlazení budou podle expertů nejodolnější logistické areály a sklady.

Architekt Pavel Nasadil se na svých výpravách dostal mezi vězně i válečníky

17.ledna
Je spolumajitelem pražského ateliéru FAM Architekti a partnerem v britské architektonické kanceláři Feilden+Mawson. Profesně se mu líbí Írán, kde ho zaujala lidová pouštní architektura. Na Ukrajině fotil frontovou linii, v Sieře Leone zase věznice pro mladistvé, za což dostal první cenu v soutěži Czech Press Photo 2018 v kategorii Problémy dnešní doby.

Nizozemský fond Arcona cílí na drobné české investory

17.ledna
Arcona Property Fund dosáhl díky akvizicím v Polsku ročního zhodnocení přes 15 procent. Fond vlastní i nemovitosti v Česku a na Slovensku, v budoucnu chce nakupovat také v Rumunsku a dalších východoevropských zemích. Fond loni vstoupil na pražskou burzu a chce své produkty nabízet drobným českým investorům.

Apple ale není sám, koho trápí Čína. Dalším je provozovatel sítě kaváren Starbucks, jehož akcie patří do portfolia týdeníku Eko

17.ledna
Když jedna pětina lidstva přestane nakupovat a začne šetřit, někde se výpadek poptávky musí projevit. Řeč je o Číně, kde jedna firma po druhé hlásí snížení poptávky. Své o tom ví Apple, jehož akcie na pokles prodejů na čínském trhu reagovaly poklesem o více než pět procent.

Lékárničku mám vždy u sebe, říká Radomír Špinka, ředitel mezinárodní humanitární organizace Adra pro ČR

17.ledna
Ředitel české divize humanitární organizace Adra si potrpí na kvalitní vybavení do terénu. "Dobrá čelovka je vždy potřeba, i když láká hmyz," říká Radomír špinka. Jednotvárnou stravu si zpestřuje oříšky a sušeným ovocem.

V restauraci Mlýnec u Karlova mostu ukazují, jak by měla vypadat moderní česká kuchyně. Lehká, barevná, zábavná a chutná

17.ledna
Speciální valentýnské menu je možné ochutnat během celého února. Šéfkuchař Marek Šáda pracuje s českými sezonními surovinami: na jaře bude v kurzu medvědí česnek, houby kačenky či mělnický chřest. Od jara do podzimu je k dispozici terasa s fantastickým výhledem.

Realitní fond Arete Invest zamířil do mezery na trhu

17.ledna
Český fond Arete Invest zkusil investování do bytů a vložené prostředky dvojnásobně zhodnotil. Nyní sází na průmyslová a logistická centra v Česku a na Slovensku. Jako fond kvalifikovaných investorů přijímá vklady v minimální výši 200 tisíc eur.

Máme štěstí, že jsme od Číny daleko, tvrdí expert na tuto zemi Vilém Semerák. A dodává, že čínské vedení dělí země na velké a m

17.ledna
V důsledku velikosti, rostoucí ekonomické síly, ambicí a chybějící demokratické kontroly je Čína velkým špionážním rizikem. Čínský státní kapitalismus má řadu možností, jak ekonomické problémy spojené se zadlužením a nízkou efektivitou části podniků "rolovat" před sebou a odkládat jejich řešení. Pokud USA a Čína budou očekávat vzájemný konflikt, může k němu skutečně dojít.

Češi se více bojí státu. Začínají přiznávat zatajené daně

17.ledna
Počet opravných a dodatečných daňových přiznání se za pět let zdvojnásobil. Přispívá k tomu nová metodika finančních úřadů i strach z odhalení a vysokých pokut.

Čeští výrobci se vracejí ke starým letadlům

17.ledna
Albatrosy, Blaníky a letouny L-410 se vracejí na oblohu v nové generaci. Dalším krokem by mohl být větší dopravní stroj navazující na L-610 z konce 80. let.

Babiš jako reklama na svěřenské fondy. Zájem o ně v Česku rychle roste

17.ledna
Na začátku letošního roku bylo v Česku evidováno 1375 svěřenských fondů. Zřejmě nejznámějším zakladatelem trustů je premiér Andrej Babiš. Převedl do nich Agrofert a SynBiol. Po loňském "restartu" systému a zavedení povinnosti fondy evidovat zájem dál roste. Letos by mohlo přibýt až 5000 nových trustů.

Dluhopisy Republiky jdou na dračku, i když nejsou příliš výhodné

17.ledna
Blíží se konec upisovacího období Dluhopisů Republiky, podle informací Ekonomu je o ně velký zájem. Po Kalouskových dluhopisech tak nastupují dluhopisy ministryně Schillerové. Češi je chtějí, i když nenesou zajímavý úrok a nejsou příliš likvidní.

Georg Schaeffler: Jízda na zablokovaných pneumatikách

17.ledna
Kdysi nejbohatší Němec loni přišel o polovinu majetku. Jím ovládanému Continentalu se přestává dařit. Letos ho čeká tvrdá reorganizace.

Poručíme větru, dešti, hlavně ať se přestane oteplovat

17.ledna
Ještě před nedávnem exhalace oxidu siřičitého ničily lesy, nyní vědci přemýšlejí, jak s jeho pomocí zastavit oteplování planety. Existují ale i další nápady: vypouštění železa do oceánů, změny barvy mraků nebo zemského povrchu či odstínění Země z vesmíru.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes