Ekonom iHNed.cz

Popis:

Web týdeníku EKONOM. Ekonom je prestižní nezávislý týdeník, který poskytuje objektivní a nezkreslené informace pro rozhodování podnikatelů, manažerů, investorů a veřejné správy.

URL:

http://Ekonom.iHNed.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

11,2 položek/týden

Pětice největší developerů ovládá 40 procent trhu v Praze. Na čele je Central Group

17.května
V Praze se v prvním čtvrtletí prodalo jen 1200 bytů. Jde o nejhorší výsledek za poslední roky. Nedostatek se projevuje růstem cen. Průměrná cena prodaného bytu překročila 88 tisíc za metr. Největším pražský developerem je Central Group. Pět největších stavařů ovládá dvě pětiny trhu.

Tucet top pražských developerů

17.května
Jasnou jedničkou v Praze je Central Group. Ročně prodá v průměru tisícovku bytů. Druhé místo je sporné: podle vlastních statistik je obsadil Ekospol. Konkurence ale jeho počty zpochybňuje. Třetí pozici obsadil Finep díky velkým projektům jako Britská čtvrť nebo Prosek Park.

Nejlepší podnik v Karlíně. Nejen Bistro posouvá laťku bistronomie hodně vysoko

17.května
Restaurace boduje lehce industriálním interiérem i nakažlivě přívětivou atmosférou. Na jarním menu sází šéfkuchař na osobitou chuť medvědího česneku. Velkou devízou karlínského podniku je nabídka skvělých vín.

Luxusní bydlení v Praze: Mrakodrap i bývalé továrny

17.května
Mezi nejzajímavější developerské projekty posledních let patří V Tower v Praze na Pankráci. Developeři stále častěji míří na brownfieldy. Přeměňují je na nové čtvrti s byty i kancelářemi. Nová "sídliště" se stanou z nákladových nádraží na Žižkově i Smíchově.

Amazon nově učí města, jak dobře propagovat vlastní výhody. Globální e-shop, filmový producent a pronájemce serverů dál rozpíná

17.května
Amazon je víc než globální e-shop, producent filmů, pronájemce serverů a vládce země, vzduchu a moří s vlastní flotilou nákladních aut, letadel a lodí. Amazon nově školí města v marketingu a propagaci vlastních výhod a krás. Firma, jejíž akcie sledujeme, dál rozpíná křídla.

Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku

17.května
Ministerstvo pro místní rozvoj znovu předložilo zákon regulující realitní trh. Reaguje tak na negativní zkušenosti zákazníků s realitními zprostředkovateli. Podle tří čtvrtin Čechů jsou makléři nepoctiví a lžou, ukázal průzkum. Stát proto chce lépe kontrolovat, kdo prodej domů a bytů zprostředkovává. Makléři budou muset mít diplom a registraci.

Baristu Jana Škeříka přivedla na "krásné cesty" jeho profese

17.května
První velkou cestu absolvoval český mistr v přípravě kávy v osmi letech, kdy jej otec vzal kamionem do Německa. U moskevských taxikářů narazil s dolary, zachránil ho až kamarád a Uber. Pro nejlepší kávová zrna na šampionát baristů v Soulu si Jan Škeřík dojel do Kolumbie.

Porsche Panamera Turbo Sport Turismo je raketové kombi pro rodinu i na závodní okruh

17.května
Prostorná kabina, luxusní výbava, ale hlavně úžasné jízdní vlastnosti. To nabízí nové Porsche Panamera s karoserií "kombi". Model Sport Turismo ve verzi Turbo má jízdní vlastnosti, které se blíží supersportu.

Trh s byty jí cenově utekl, ale střední třídu chceme zpátky, říká Dušan Kunovský, šéf jedničky bytového developmentu, firmy Cen

17.května
Prodej nových bytů v Praze letos klesne pod pět tisíc z loňských 5,5 tisíce, protože výstavbu paralyzuje pomalá byrokracie a úřadování. Růst cen přitom může přestat jedině za situace, kdy se na trh dostane několik větších projektů, říká majitel firmy Central Group Dušan Kunovský. Jeden takový chce český miliardář postavit vedle současného nákladového nádraží na Žižkově.

Babišova dvojí tvář

17.května
Pokud Andrej Babiš opravdu získá důvěru pro svůj menšinový kabinet, začne domácí uspořádání do jisté míry připomínat situaci v Portugalsku. Tam vládnou socialisté za pomoci dvou krajně levicových stran. Hnutí ANO 2011 sice žádnou socialistickou stranou není, ale doleva se posunulo docela výrazně....

Notebook Miloše Čermáka: Vítejte v Trpaslíkově! Navždy

17.května
Když se někdo zeptá, kde se dá dnes nejlíp najíst na Lipně a okolí, odpovídám: ”V Rakousku, kde jinde.” Je to žert jen částečně. Ano, zejména za posledních pár let se to i na české straně hranic neskutečně zlepšilo. Najdete tu skvělé podniky s dobrým jídlem, přijatelnými cenami a slušnou obsluhou....

Tři stateční z rozpočtové rady si musí vydobýt renomé už při hádce o rozpočet na příští rok

17.května
Na přípravě rozpočtu na příští rok se pozná, co vlastně znamená nová Národní rozpočtová rada. Zda to bude silný partner pro vládu? Nebo jen poslušný přikyvovač?

Retrovlna roztočila byznys se socialistickými auty

17.května
Ceny zachovalých aut vyrobených ve východním bloku strmě rostou. Zajímají se o ně jak bazarníci, tak firmy zaměřené na renovace vozů či specializovaná muzea. V Tanvaldu dokonce vznikla retroautopůjčovna.

Program vznikající vlády je jako dort od pejska a kočičky

17.května
Hlavním prorůstovým opatřením nové vlády má být dostavba zanedbané dálniční sítě. Podnikatelské svazy přes program tlačí na nízké daně, budování infrastruktury včetně jaderné energetiky a další digitalizaci a snižování byrokracie. Babišův kabinet podporovaný komunisty ještě může zkrachovat, podobně jako se to stalo Jiřímu Paroubkovi v roce 2006.

Miliardáři na cestě za dokonalým zdravím

17.května
Ve zdravotnictví se protočí desetina světového HDP. Na tyto peníze se začínají zaměřovat technologické giganty, jako jsou Amazon, Google či Apple.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes