Kultura.iHNed.cz

URL:

http://art.ihned.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

4,9 položek/týden

Film o Breivikově vraždení je vtahující. Utoya, 22. července končí jako otevřená rána

21.července
Anders Behring Breivik spáchal v Norsku teroristický čin před sedmi lety. Film není až tak krvavý, spíš je mrazivý a děsivý. Odehrává se na ostrově Utoya, kde měla zrovna letní tábor mládežnická organizace Norské strany práce.

Tomáš Ruller tvořil s nasazením kůže

20.července
Performer Tomáš Ruller se v 80. letech obaloval bahnem, sádrou či křídou. Za své umění stál před socialistickým soudem. Obsáhlou výstavu jeho prací nyní připravila Galerie hlavního města Prahy.

Zlo v lidském nitru

20.července
Filmový horor prožívá renesanci. Komerční i uměleckou. Snímky jako Uteč, Tiché místo či aktuální Děsivé dědictví utržily násobky svých rozpočtů, přitom jde o ambiciózní a nápadité tituly. Pokud se horor jako žánr vzmáhá, když ve společnosti existují nějaká silná pnutí, pak nejspíš žijeme v pěkně neklidných časech.

Furt se tu štěká a hází se špína, mnozí mí kritici jsou ale jen zkrachovalí zpěváci, říká Pecková, která zažila syndrom vyhořen

15.července
Mezzosopranistka Dagmar Pecková před lety zažila syndrom vyhoření. "Málokdo vystoupí ze své ulity tak, jako jsem to udělala já, řekla jsem lidem, že jsem prostě v hajzlu, že už nemůžu," řekla Pecková v rozhovoru. "To, co jsem na konzervatoři zažila já, to bych nikomu nepřála. Mě za těch pět let dokázali regulérně téměř zničit," dodává.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes