15
new stories - click to show

Moderní obec

Description:

ModerniObec.iHNed.cz

URL:

http://moderniobec.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

6.3 items/week

Městská mobilita: Elektrokola si razí cestu do měst, jejich obliba vzrůstá

14:05
Už celý jeden rok slouží lidem na Berounsku flotila elektrokol Nextbike. Unikátní systém pro aktivní mobilitu, který propojují města Beroun, Králův Dvůr, Hýskov, Tetín a nově též Zdice, si během svého prvního roku fungování rychle získal oblibu. Pro své cesty po městě a v regionu ho každý den používají stovky lidí všech věkových kategorií.

Klimatizace: co byste měli vědět, než ji zapnete

14:05
Domácnosti, kanceláře, hotelové pokoje, automobily – tam všude se během parných letních dní lidé vystavují působení klimatizace. Kromě příjemného ochlazení s sebou ale nese řadu zdravotních rizik, která jsou často důsledkem jejího nesprávného použití.

První převod bytů na družstevníky v Liberci je schválen, jednání byla složitá

12:18
Zastupitelé Liberce v pátek na mimořádném jednání schválili převod spoluvlastnického podílu města do majetku Bytovému družstvu (BD) ZÚ Alfa ve Vratislavicích nad Nisou. Jedná se o první z celkového počtu deseti bytových družstev, u kterých je město spolumajitelem části bytových domů. Se smlouvou, která má umožnit převod za symbolickou jednu korunu, souhlasilo 32 z 34 přítomných zastupitelů.

Město Havířov a ČEZ ESCO založily společný podnik, který městu pomůže zbavit se uhlí

30.July
Statutární město Havířov a společnost ČEZ ESCO založily společný podnik, který městu pomůže s modernizací energetiky. Prvním krokem bude transformace teplárenství v Havířově směrem od uhlí k ekologičtějším zdrojům. Smlouvu o prodeji akcií dnes podepsali primátor Havířova Josef Bělica a generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

I v menších obcích mohou být kavárničky. Dokazuje to skupina COOP

30.July
Skupina COOP provozuje většinu ze svých obchodů v menších obcích. Novým trendem poslední doby je rozšiřování prodejen o kavárny. Jedním z průkopníků tohoto konceptu je v rámci sítě COOP družstvo Konzum v Ústí nad Orlicí. Aktuálně provozuje už sedm kaváren a poslední otevřelo letos na jaře v obci Písečná u Žamberku.

Efektivnější logistika by mohla zlevnit potraviny

28.July
Řada výrobců potravin sice deklaruje aktivní přístup k ekologii, velká část z nich ale selhává v tom nejzákladnějším – rozvozu zboží. Dokládá to i zkušenost Družstva CBA CZ – sdružení velkoobchodů a maloobchodních jednotek, které aktuálně čítá více než 1000 prodejen a vykazuje obrat více než 4 miliardy Kč.

Dosev jetelem a štírovníkem zlepšil trávníky na sídlištích MČ Praha 12

28.July
V minulém roce Městská část Praha 12 dosela trávníky suchomilnou směsí Papilio s jetelem plazivým a štírovníkem růžkatým. Pozitivní výsledky tohoto kroku se již dostavily.

Západočeský lázeňský trojúhelník je zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO

24.July
Města Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně vstoupila do nové epochy. Na svém dnešním ob-line jednání totiž Výbor UNESCO pro světové dědictví potvrdil přijetí unikátní kandidatury sériové nadnárodní nominace s názvem Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe na zápis Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Tato tři lázeňská města Karlovarského kraje byla do tohoto ...

Starostové z obcí postižených tornádem mohou podávat oznámení o majetku později

23.July
Komunální politici z obcí, které letos v červnu zasáhlo ničivé tornádo, dostanou delší lhůtu pro podání povinného oznámení o svých majetkových poměrech. Na této úlevě pro dotčené starosty a místostarosty se dohodlo Ministerstvo spravedlnosti se Sdružením místních samospráv ČR.

Brnu se daří snižovat náklady na veřejné osvětlení. Má vlastní řešení

23.July
Spotřeba energie veřejným osvětlením v Brně se za posledních osm let snížila o 12,5 procenta. Je to díky vlastnímu řešení stabilizace napětí u rozvaděčů, které v dané lokalitě ušetří až čtvrtinu nákladů, a také zvyšujícímu se tempu výměny starých svítidel za moderní typy využívající technologii LED. Vyplývá to ze statistik městské společnosti Technické sítě Brno, která o veřejné osvětlení metro...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes