Publikuje:

6 položek/měsíc

Golfová Evropa porazila Ameriku. Ryder Cup byl od začátku do konce v režii McGinleyho týmu

29.září
Prestižní Ryder Cup skončil vítězstvím Evropy. V celkové bilanci však vedou Američané s 25 tituly, Evropané jich mají na kontě 13. 41. ročník turnaje v roce 2016 bude na americkém hřišti Hazeltine National v Chasce.

Elitní souboj Evropy s Amerikou. Týmy Ryder Cupu povedou McIlroy a McGinley

24.září
Elitní golfový turnaj, který proti sobě staví nejlepší evropské a americké hráče slaví letos jubileum, krizí středního věku ale zjevně netrpí. Papírově jsou oba týmy velmi vyrovnaní, byť za větší favority jsou pokládáni Evropané.

Šebrle dostal od disciplinární komise napomenutí za neetické chování

19.září
Nelibost části amatérských golfových hráčů, kterým vadí sobecké chování někdejší atletické celebrity Romana Šebrleho, ukončila disciplinární komise. Podle ní sice Šebrle pravidla golfu neporušil, nezachoval se však eticky.

Tyčkařka Svobodová je halovou vicemistryní světa. Češi v Polsku získali všechny medaile

14.dubna
Bronzový výkon Jana Kudličky ze soboty dokázala o den později ještě vylepšit jeho ženská kolegyně z tyčky Jiřina Svobodová. Ta se výkonem 470 centimetrů stala halovou vicemistryní světa. Čeští sportovci tak už mají všechny tři zlaté kovy, v sobotu získal zlatou medaili čtvrtkař Pavel Maslák.

Maslák je halovým mistrem světa na 400 metrů. Kudlička má bronzovou medaili

14.dubna
Předsevzetí získat zlatou medaili z halového mistrovství světa Pavel Maslák naplnil. Český běžec ukázal záda všem soupeřům na trati 400 metrů a v polských Sopotech tuto disciplínu vyhrál v novém českém rekordu. Bronzovou medaili má tyčkař Kudlička, mílař Holuša skončil šestý.

Maslák chce z halového MS zlato. Vysoko míří i tyčkaři Kudlička a Svobodová

14.dubna
"Když nebudu v cíli první, tak aspoň druhý nebo třetí," vyhlašuje čtvrtkař Pavel Maslák před halovým mistrovstvím světa, které se koná o víkendu v Polsku. Právě na loňského mistra Evropy bude česká výprava nejvíce spoléhat. Výbornou formu mají i tyčkaři Kudlička a Svobodová.

Kreuziger rozjel sezonu skvěle. V závodě Tirreno-Adriatico vybojoval třetí místo

14.dubna
Třetím místem v celkové klasifikaci tradičního závodu Tirreno-Adriatico zahájil Roman Kreuziger letošní cyklistickou sezonu. V závěrečné časovce si český jezdec pohlídal náskok z předchozích etap a v součtu se radoval z pódiového umístění. Závod vyhrál jeho týmový kolega Contador.

Kreuziger drží před závěrečnou časovkou Tirrena-Adriatika třetí příčku

14.dubna
Třetí místo před závěrečnou etapou tradičního závodu Tirreno-Adriatico drží český cyklista Roman Kreuziger. V pondělní etapě se radovali sprinteři, nejrychlejší v cíli byl Mark Cavendish ze stáje OPQS, celkově ale dál vede Kreuzigerův parťák Contador. O konečném pořadí rozhodne úterní časovka.

Štybar dojel třetí v nejdelší etapě Paříž-Nice. V celkovém pořadí je už čtvrtý

14.dubna
Třetí v cíli etapy, čtvrtý celkově. Zdeněk Štybar se blýskl v nejdelší etapě závodu Paříž-Nice, kterou dokončil před dosavadním lídrem Thomasem, jen tři sekundy za vítězem. "Kluci z týmu se o mě celý den perfektně starali," poděkoval úspěšný jezdec parťákům.

Berdych v Davis Cupu chybí, v Japonsku budou tenisté spoléhat na Štěpánka

14.dubna
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova poháru v Japonsku. Při neúčasti Tomáše Berdycha spoléhá kapitán Navrátil právě na něj. "Klíčem k výhře bude čtyřhra," uvedl při oznámení nominace, kam zařadil i Rosola, Veselého a Hájka.

Kvitová hlásí útok na Fed Cup, proti Italkám věří tenistky na kouzlo domácího publika

14.dubna
"Máme šanci bojovat o finále, a navíc vrátit Italkám loňskou porážku," říká Petra Kvitová před semifinále Fed Cupu. České tenistky nastoupí proti loňským vítězkám v Ostravě, na zápas už odstartoval předprodej vstupenek. Tým věří, že mu domácí publikum pomůže do finále.

Šafářová odvrátila osm mečbolů, Rusce Šarapovové přesto v Miami podlehla

14.dubna
Až na devátý mečbol byla krátká česká tenistka Lucie Šafářová, která v Miami nakonec po tříhodinové bitvě podlehla favorizované Marii Šarapovové 4:6, 7:6 a 2:6. V osmifinále čeká ruskou hráčku Kirsten Flipkensová z Belgie.

31.března
Mimořádný záchranářský čin nabídl nedělní zápas ukrajinské fotbalové ligy. Kapitánu kyjevského Dynama Husevovi zachránil život hráč soupeře, když mu po težké srážce včas uvolnil zapadlý jazyk. "Počínal si jako kvalifikovaný záchranář," ocenil rychlý zásah lékař.

Brnu máme co vracet, varuje před semifinále sparťanský brankář Pöpperle

31.března
Postoupit do finále a oplatit Brnu potupné vyřazení z play-off 2012 chtějí hokejisté pražské Sparty. "Pamatuji si to a motivace tam je," vrací se zpátky sparťanský gólman Tomáš Pöpperle. Vítězi základní části hraje do karet letošní pozitivní bilance, naposledy Pražané rozdrtili Kometu 7:0.

Dočká se Sáblíková haly v Novém Městě? Vláda zvažuje plán olympijských center

31.března
Medaile Martiny Sáblíkové z olympijských her bere Česko jako samozřejmost. Řada nadějných žáčků by skvělou mistryni ráda napodobila, není ale kde. Letitý problém chybějící rychlobruslařské haly chce vyřešit vláda, premiér Sobotka tvrdí, že hala by mohla stát v Novém Městě na Moravě.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes