iMaterialy

Popis:

Stavitel.iHNed.cz

URL:

http://imaterialy.dumabyt.cz/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

4,5 položek/den

Zúčastněte se ankety odborného časopisu Materiály pro stavbu a získejte dárek

20:18
Vážení čtenáři, redakce časopisu Materiály pro stavbu pro vás připravila anketu, pomocí níž chceme zjistit vaši spokojenost s časopisem. Naším cílem je, aby časopis byl svým obsahem a zpracováním co nejpřínosnější pro vás čtenáře, a zpětná vazba je pro nás v tomto směru velmi cenná. Navazujeme na obdobný průzkum z roku 2013. Pokud máte zájem o ukázkové číslo časopisu, napište si o něj na mas@bmone.cz. Informace prostřednictvím ankety budeme sbírat do 20. prosince 2018.

SŽDC dá příští rok na opravy nádražních budov 1,2 miliardy korun

17:39
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chce v příštím roce dát na investice a opravy nádražních budov 1,2 miliardy korun, začne například oprava Fantovy budovy hlavního nádraží v Praze.

Dokumentaci pro stavbu Dvoreckého mostu zpracují vítězové architektonické soutěže

17:38
Projektovou dokumentaci plánovaného Dvoreckého mostu mezi Prahou 4 a Prahou 5 zpracují vítězové architektonické soutěže, kterou město na podobu stavby vypsalo. Těmi jsou ateliéry Tubes a Atelier 6, hodnota zakázky je 110 miliónů korun.

Allianz Stadion ve Vídni s materiály PREFA Alu

16:18
Futuristicky vyhlížející tunel z lesklého stříbrného hliníku vede do zeleného pekla: nový Allianz Stadion týmu SK Rapid ve Vídni vyvolává od prvního okamžiku emoce. Nejenom neobvyklý vzhled objektu, ale i sofistikovaná infrastruktura tu dělají z fotbalu opravdový zážitek. Stavba stadionu je hrou emocí. Začíná již prvním návrhem a je definitivně vyhraná teprve tehdy, když poslední fanoušek spoko...

Konverze skladové haly na prodejní a kulturní centrum

8:36
Společnost PETROF dlouhodobě reprezentuje naši kulturu v zahraničí. Díky projektu PETROF Gallery má příležitost plnit další svůj cíl – podpořit kulturní rozvoj celého regionu a otevřít firmu široké veřejnosti. Moderní showroom poskytuje podmínky pro představení klavírů a pianin zákazníkům. Víceúčelová PETROF Hall nabízí svým návštěvníkům kulturní zážitky a hudební kavárna PETROF Café příjemnou ...

Pozvánka na konference DELTA FÓRUM 2019

13.prosince
Společnost Dörken zve na tradiční sérii odborných střechařských konferencí DELTA FÓRUM. Je před námi 22. ročník ryze technických informací, podávaných mnohdy nevybíravou formou v reakci na chaotické prostředí, ve kterém střechy vznikají. Ano, i v tomto oboru jsou nastavena pravidla. V nich se však i ostřílený stavař mnohdy lehce ztratí. Jak a podle čeho máme střechy navrhovat, jaké postupy při realizaci volit? Jaká jsou rizika? Kdo a za co nese v konečném součtu odpovědnost? Kdo střechám nejv...

Dlouhodobě funkční řešení utěsnění nejen koupelen

13.prosince
V současné době se často setkáváme s tím, že se při budování nebo rekonstrukci koupelny hledí na design nebo ekonomickou stránku věci a zapomíná se na to, že i zde platí fyzikální zákony a používání zdravého rozumu. Různá úskalí se podceňují během celého procesu a výsledkem často bývají závady spojené s vniknutím vlhkosti až do podkladové stavební konstrukce.

Technická pravidla ČBS 06 Transportní kotvy

12.prosince
Česká betonářská společnost vydala český překlad německé směrnice VDI/BV-BS 6205. Publikace je pro úplnost vydána dvojjazyčně, tj. včetně německého originálu.

Konference ExFoS (Expert Forensic Science)

12.prosince
Ve dnech 24. a 25. 1. 2019 se v prostorách ústavu soudního inženýrství VUT v Brně (Purkyňova 464/118) uskuteční konference ExFoS (Expert Forensic Science).

V Praze začala rekonstrukce plavební komory; umožní přepravu větších nákladů

12.prosince
V Praze u ostrova Štvanice začala modernizace plavební komory, která by měla zlepšit vplouvání lodí do komory a umožnit větší převozy nákladu lodí. Stavbu za celkem 132 miliónů korun zajišťují společnosti Metrostav a Eurovia a Společnost pro PK Štvanice. Hotová by měla být do března 2020. Druhou nejvytíženější plavební komorou v Praze proplouvá ročně přes 10 000 lodí.

Požadavek na standard „budovy s téměř nulovou spotřebou“ se od Nového roku týká i menších staveb

12.prosince
Od 1. 1. 2019 se požadavek na dosažení standardu „budovy s téměř nulovou spotřebou“ týká staveb nad 350 m². Doposud byl platný pro stavby nad 1500 m². Aliance Šance pro budovy připravila přehled požadavků a srovnávací grafiku různých standardů.

Poradna: Ptejte se specialistů na inženýrské sítě a zdravotně-technické instalace 8

12.prosince
Chystáte stavbu anebo rekonstrukci rodinného domu či jiného objektu? Řešíte, jaké materiály využít? Nechte si poradit. V tomto seriálu uveřejňujeme otázky týkající se inženýrských sítí a ZTI. Na vaše dotazy odpovídají odborníci ze společnosti Wavin Ekoplastik.

Odborné kurzy Betonconsultu – zima, jaro 2019

12.prosince
Společnost Betonconsult připravila zimní blok odborných kurzů pro stavebnictví. První vzdělávací akcí, která proběhne v novém roce v termínu 28.–31. 1. 2019, bude čtyřdenní odborný kurz Provádění a kontrola sanací betonových konstrukcí. Účastníci se seznámí se základy technologie a zkoušení betonu, s konkrétními příklady řešení různých případů sanací a dalšími tématy souvisejícími s realizací sanací železobetonových konstrukcí. Odborníci z praxe budou hovořit o nejčastějších problémech a možn...

Pražský magistrát vypíše tendr na stavbu provizorní nové Trojské lávky

11.prosince
Praha vypíše tendr na stavbu provizorní nové lávky mezi Císařským ostrovem a Trojou. Cena bude záviset na výsledku výběrového řízení. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Nová lávka bude provizorní a nahradí původní, která se zřítila loni 2. prosince. Jakmile bude provizorní stavba dokončena, město vypíše architektonickou soutěž na finální podobu přemostění.

O cenu Miese van der Roheho se uchází 383 staveb,12 jich je z Česka

11.prosince
O prestižní evropskou architektonickou cenu Miese van der Roheho se příští rok bude ucházet 383 evropských staveb, 12 z nich je z Česka. Informovala o tom pořadatelská nadace se sídlem v Barceloně. Z téměř čtyř stovek nominovaných projektů vybere porota v půlce ledna 40 finalistů, celkový vítěz bude oznámen v dubnu 2019.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes