iMaterialy

Popis:

Stavitel.iHNed.cz

URL:

http://imaterialy.dumabyt.cz/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

2 položek/den

Zateplovací fasádní systémy Sto vytvářejí, zachovávají a zvyšují hodnotu i estetiku staveb

12:07
Koncern Sto dokončil k 1. srpnu 2018 fúzi, která započala v roce 2011 kapitálovým propojením společností Sto a STOMIX. Od srpna 2018 jsou obchodní aktivity značky STOMIX nedílnou součástí aktivit firmy Sto, s. r. o., a obě značky působí v ČR i na Slovensku pod hlavičkou Sto, s. r. o.

Středoškolská Soutěž o nejlepší projekt společnosti Wienerberger – výsledky

12:07
Dne 30. 7. 2018 vybrala odborná porota vítěze již 9. ročníku Soutěže o nejlepší projekt pro studenty středních průmyslových škol stavebních, kterou pořádá společnost Wienerberger. Do soutěže se přihlásilo celkem 167 studentů z 20 středních průmyslových škol stavebních z celé ČR, čímž byl stanoven nový rekord v celé historii soutěže.

Nasaďte střeše protisněhové háky QUICK-STOPP od HPI-CZ

15:23
Nasadit, pootočit a hotovo! Tak jednoduché je upevnění novinky – univerzálního protisněhového háku QUICK-STOPP z nabídky HPI-CZ. Háky QUICK-STOPP jsou optimální volbou při realizaci nové střechy, ale i při dodatečné montáži protisněhové ochrany, kdy, stejně jako běžné protisněhové háky, brání sklouzávání masy sněhu ze střechy, zajišťují rovnoměrné rozložení zatížení sněhem na střešních plochách...

CADfórum 2018

14:12
Ve dnech 12.–13. září 2018 se v hotelu Hotel Avanti (Střední 61, Brno) uskuteční 15. ročník konference CADfórum. Přinese možnost výměny praktických zkušeností mezi uživateli řešení pro počítačové navrhování ve strojírenství a výrobním průmyslu, ve stavebnictví a využívání BIM technologií.

Dům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocí

13:01
Cesta za novým domem začala fotkou z dovolené v Řecku – manželé si vyfotili dům, který se jim líbil a přinesli obrázek projektantovi. Představou o designu však jejich požadavky zdaleka nekončily – budoucí stavebníci chtěli stavět sami, v nízkoenergetickém standardu, bez zateplení a pokud možno bez dřeva. Podařilo se to díky stavebnímu systému Ytong.

Stavebnictví v červnu a ve 2. čtvrtletí 2018

13:01
Stavební produkce v červnu 2018 po vyloučení sezónních vlivů (včetně vlivu počtu pracovních dnů) byla reálně meziměsíčně vyšší o 0,2 %. Meziročně po očištění o vliv počtu pracovních dnů vzrostla o 8,9 %, bez očištění se zvýšila o 7,5 %.

Nový katalog HPI-CZ představuje inovace v oblasti stavebního příslušenství

10.srpna
Společnost HPI-CZ vydala nový katalog s ceníkem. Představuje mnoho novinek z oblasti stavebního příslušenství, například inovace pro oblast fasádních profilů a profilů pro vnitřní omítky. Nabídku v oblasti příslušenství pro střešní konstrukce rozšiřuje nová univerzální těsnicí manžeta, protisněhové háky QUICK-STOPP nebo větrací pás ROLL-FIX® premium. Při montáži teras lze nově využít modulární ...

Fasáda a střecha Prefa na Domě obuvi Schüttfort v Hamburku

10.srpna
Dům obuvi Schüttfort v okrajové části Hamburku nabízí nové obchodní a kancelářské prostory. Jedná se o zcela nové pojetí klasického cihlového domu, se zlatými šablonami na fasádě a elegantní šedou stojatou drážkou na střeše.

Obkladům Rako je 135 let

9.srpna
Jen jediná česká značka se může pochlubit tradicí sahající až do roku 1883, která je lemovaná velkými díly, jež lze bez nadsázky nazvat architektonickými poklady či „národním stříbrem“. Během 135 let existence značky Rako vznikly interiéry, které jsou součástí našeho kulturního dědictví, například Obecní dům v Praze, Hotel Imperial, Vila Tugendhat, tunel Holland v New Yorku nebo lázně Amalienba...

Smysluplnost investic do pasivních domů

9.srpna
Jako architekt a poradce pro úspornou a ekologickou výstavbu se zabývám tématem pasivních domů přes 10 let. Za tu dobu jsme s kolegy realizovali desítky pasivních domů, většinou dřevostaveb, a mohli tak reálně zjistit, jaké výhody pasivní dům přináší, jaký nabízí vnitřní komfort, jaké jsou reálné potřeby energií pro zajištění tohoto komfortu a jaké otopné systémy a zdroje tepla se ukazují pro p...

Mezinárodní konference Požární ochrana 2018

8.srpna
Ve dnech 5.–6. září 2018 proběhne XXVII. ročník mezinárodní konference Požární ochrana. Jejími pořadateli jsou Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Fakulta bezpečnostního inženýrství a Sdružení požárního a bezpečnostního inženýrství, z. s. Konference se uskuteční v aule VŠB-TU Ostrava (17. listopadu 15, Ostrava-Poruba). Hlavním tématem konference bude Bezpečnost a průmysl 4.0.

Územní plán Brna zpracuje Kancelář architekta města Brna

8.srpna
Návrh územního plánu Brna zpracuje Kancelář architekta města Brna (KAMB). Rozhodli o tom dnes radní. Podle náměstka primátora Martina Andera (SZ) jde o vhodné řešení vzhledem k tomu, že město před čtyřmi lety zakládalo tuto příspěvkovou organizaci i kvůli tomu, aby se na vypracování plánu podílelo.

Pata zdiva – správné založení a ochrana zdiva před vlhkostí

8.srpna
V tomto článku se budeme věnovat založení první řady zdiva z broušených cihel a přiblížíme, co to znamená pata zdiva. Ukážeme, jaké se dělají nejčastější chyby při zakládání zdiva a jak chránit patu zdiva před nepříznivými vlivy (vlhkostí).

Vodohospodáři obnoví meandry Dyje

8.srpna
Řeka Dyje mezi Českem a Rakouskem bude do roka celkově o více než kilometr delší. Vodohospodáři k jejímu toku napojí ramena, která odstavili zhruba před 40 lety. Hranice mezi oběma státy vede středem řeky Dyje, měnit se ale nebude, uvedl na webu Povodí Moravy mluvčí státního podniku Petr Chmelař. Napojování odstavených ramen je jedno z opatření v boji proti dopadům sucha, stát to bude asi 23 miliónů korun.

Konference Bezpečná komunikace v KNX systémové instalaci – KNX Secure

8.srpna
KNX národní skupina České republiky, z. s., v rámci celosvětové iniciativy Mezinárodní asociace KNX pořádá konferenci Bezpečná komunikace v KNX systémové instalaci – KNX Secure. Konference se koná 18. 9. 2018 od 9.30 h v přednáškovém sále č. 2 na výstavišti v Praze-Letňanech jako doprovodný program veletrhu FOR ARCH 2018.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes