iMaterialy

Popis:

Stavitel.iHNed.cz

URL:

http://imaterialy.dumabyt.cz/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

3,5 položek/den

Tipy pro jednoduchý návrh a realizaci staveb z cihel Porotherm

9:25
Rčení „v jednoduchosti je krása“ platí i pro stavbu rodinných domů z cihel Porotherm. Já bych doplnil, že jednoduchostí můžeme rozumět i snadnost provádění, což znamená především ušetření peněz. Kdo by nechtěl mít stavbu jednoduchou, kvalitní a levnou. V tomto článku jsem pro vás vybral několik řešení a detailů, které by tato kritéria mohly splnit. Jednoduchá řešení v konečném důsledku usnadní ...

Materiály pro stavbu 8/2018

13:01
Dne 12. 10. 2018 vyšlo osmé číslo XXIV. ročníku časopisu Materiály pro stavbu. Pokud nejste předplatiteli, získáte časopis prostřednictví společnosti Digital – ICT, P.O. Box 72, 225 72 Praha 025, tel.: 840 306 090, 234 092 851, e-mail: materialyprostavbu@predplatne.cz. Ve Slovenské republice zajišťuje předplatné Mediaprint – Kapa Pressegrosso, a. s., P. O. Box 183, 830 00 Bratislava 3, tel.: +4...

Rychlé a bezpečné systémy Doka pro bednění vodorovných i svislých konstrukcí

16.října
Zaklínadlem na dnešních stavbách často je rychlost realizace. Některé technologické procesy urychlit nejdou, ale rychlost ostatních lze často výrazně ovlivnit použitím profesionální techniky a správných postupů. Třeba při realizaci monolitických konstrukcí je jedním z rozhodujících faktorů volba bednicí techniky. Není proto divu, že se na trhu objevují vskutku revoluční systémy, které jsou neje...

Společnost Xella CZ loni zvýšila tržby i zisk

15.října
Společnost Xella CZ z Hrušovan u Brna, která vyrábí tvárnice Ytong, v loňském roce zvýšila své tržby i zisk. Celkové tržby se zvýšily o 185 miliónů na 1,48 miliardy, zisk po zdanění stoupl o 55 miliónů na 392 miliónů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Prodejní akce Lepte (se) a spárujte (se) s Weber

15.října
Weber, výrobce a dodavatel špičkových stavebních materiálů, zahajuje prodejní akci na lepidla na obklady a dlažby a pro spárování bez fleků. Za nákup jedné celé palety vybraných akčních lepidel zákazník získá jako bonus dvakrát 5 kg spárovací malty webercolor premium zdarma. Akce trvá od 15. 10. do 15. 11. 2018 nebo do vyprodání zásob. Zákazník má tak možnost vyzkoušet a porovnat lepidla s nízkoprašnou úpravou a unikátní vlastnosti spárovací hmoty webercolor premium.

Seminář Stavební zákon – velká novela

15.října
Studio Axis pořádá dne 8. 11. 2018 v Praze školení, jehož tématem je velká novela stavebního zákona účinná od 1. 1. 2018 na základě zákona č. 225/2017 Sb. a další nové související předpisy včetně novely zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury.

Betonářské dny 2018

15.října
Betonářské dny se po mnoha letech, kdy se konaly ve východních Čechách, stěhují do Prahy. Jubilejní, 25. ročník se uskuteční ve dnech 21. a 22 listopadu 2018 v Hotelu Olympik Artemis (U Sluncové 71/14, Praha 8). Tradiční společenský večer se uskuteční ve středu 21. listopadu 2018.

Způsoby prosvětlení ploché střechy

15.října
Ploché střechy poskytují nejen větší použitelný prostor v budovách, ale samy jsou prostorem pro další využití. Tyto plochy obohacené o zeleň nebo terasu se mohou stát skvělým místem pro odpočinek, fyzickou aktivitu nebo společenská setkání.V nabídce firmy FAKRO najdeme mimo jiné okna do plochých střech typu F s inovativním zasklením, která se kromě vynikajících termoizolačních a akustických par...

Kabiny zimního stadionu ve Vyškově s barevnými obklady Rako

15.října
Nový zimní stadion ve Vyškově je zajímavý nejen svou obloukovou střešní konstrukcí, ale i uvnitř, třeba nápaditým řešením šaten. Každá má svou barevnost a příběh připomínající úspěchy českých sportovců ve světě: červené je Nagano, zelený je londýnský Wimbledon, zatímco šedo-béžovou má krasobruslařská kabina Oslo. Originální řešení podpořily keramické obklady značky Rako Object.

Seminář Vícepráce a změny při realizaci staveb

15.října
Společnost Betonconsult pořádá dne 12. 11. 2018 seminář Vícepráce a změny při realizaci staveb. Půldenní seminář je zaměřen na vznik tzv. víceprací při zhotovení stavebního díla, a to zejména na to, kdy vzniká zhotoviteli nárok na zaplacení jejich ceny. Téma kurzu je zaměřeno na praktické potřeby všech, kdo se mohou s vícepracemi setkat, ať už jako investoři či jako dodavatelé staveb.

Fórum expertů: Možnosti vytápění pasivních domů

12.října
Centrum pasivního domu pořádá další seminář z cyklu Fórum expertů, tentokrát zaměřený na možnosti vytápění pasivních domů. Seminář se koná v pátek 19. 10. 2018 od 14 do 18 hod. v prostorách Enviros (Dykova 53/10, Praha 10). Sledovat ho můžete i on-line.

Xella nejlepším výrobcem stavebnin roku 2017

12.října
Ve středu 3. října převzal generální ředitel společnosti Xella CZ Ing. Peter Markovič jménem firmy významné ocenění pro Nejlepšího výrobce stavebnin roku 2017. Odborná porota společnost Xella CZ zvolila z pěti nominovaných výrobců stavebnin v kategorii do tří set zaměstnanců.

Konference Regenerace bytového fondu a veřejných budov

12.října
XIV. ročník konference Regenerace bytového se koná v KC Aldis v Hradci Králové ve dnech 27.–28. listopadu 2018. Jejím cílem seznámit technickou veřejnost s novinkami v legislativě i s pokrokem v technických řešeních, která mají zajistit správné technické realizace i budov s téměř nulovou spotřebou energie, při nákladově optimální úrovni.

Kotelna Park Radlice

12.října
Rekonstrukce energetického centra továrny Motorlet v pražských Radlicích byla vizionářským a riskantním projektem, vyznačujícím se netradičními přístupy k řešení klíčových problémů i nestandardními technologickými postupy. Jak však čas ukázal, vše nakonec směřovalo ke zdárném a úspěšnému konci.

Studentská architektonická soutěž Xella – Dream Tower v Praze

12.října
Společnost Xella vyhlásila 24. ročník studentské architektonické soutěže pro studenty nejen českých a slovenských vysokých škol, ale i dalších zemí střední Evropy. Letos se téma soutěže po několika letech opět věnuje Praze. Soutěžící mají navrhnout Dream Tower, věžový dům v Nových Butovicích. Návrhy mohou zájemci posílat od začátku října do 25. února 2019. Poprvé je vypsána i doprovodná fotogra...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes