iHNed.cz

Popis:

Zpravy.IHNED.cz

URL:

http://zahranicni.ihned.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

8,8 položek/den

Jihoafrická republika vypustila drony nad staveniště. Mají zabránit předražování budov a dohlédnout na bezpečnost

10:48
Nad několika městy v Jihoafrické republice budou drony dohlížet na to, zda na stavbách nedochází ke krádežím a zbytečným průtahům. Bezpilotní stroje mají zajistit lepší využívání veřejných peněz. Korupce Jihoafrickou republiku sužovala zejména při výstavbě stadionů při mistrovství světa ve fotbale, které se v zemi konalo v roce 2010.

Irsko hlasovalo pro zrušení zákazu interrupcí. Největšími podporovateli změn jsou ženy, mladí a obyvatelé Dublinu

8:00
Irsko míří ke zrušení letitého zákazu interrupcí. Podle prvních odhadů hlasovalo pro změnu 68 procent účastníků hlasování. Největší podíl podporovatelů liberalizace je podle průzkumů v Dublinu, mezi ženami a nejmladšími voliči od 18 do 24 let.

Hollywoodský magnát Weinstein se vydal policii. Očekává se, že bude obviněn ze sexuálního útoku, hrozilo by mu až 25 let vězení

14:40
Americký filmový producent Harvey Weinstein se v pátek vydal newyorské policii. Znění obvinění ještě není známo, ale očekává se, že bude obviněn ze sexuálního útoku se sazbou do 25 let. Konkrétní obvinění, které by mělo zaznít, se údajně týká případu, o němž podala svědectví herečka Lucia Evansová. Ta vyšetřovatelům řekla, že ji Weinstein v roce 2004 přinutil k orálnímu sexu.

Nizozemsko a Austrálie podniknou kvůli sestřelenému letu MH17 kroky vůči Rusku. Vše ukazuje na přímé zapojení Moskvy, říká nizo

12:23
Nizozemsko chce společně s Austrálií podniknout právní kroky proti Rusku, které má podle vyšetřovatelů podíl na sestřelení civilního letadla nad východní Ukrajinou v roce 2014. Obě země už vyzvaly Rusko, aby "zahájilo dialog vedoucí k řešení, které by učinilo zadost enormnímu utrpení". Moskva svůj podíl na tragédii odmítá.

Bahamy, Svatý Kryštof a Nevis už nejsou na černé listině daňových rájů. Zůstalo na ní sedm států

12:23
Evropská unie vyškrtla ze své černé listiny daňových rájů Bahamy a karibský stát Kryštof a Nevis. Rozhodli o tom na pátečním jednání ministři financí evropského bloku. Ze 17 zemí, které byly loni v prosinci na seznamu daňových rájů napsány tak nyní zůstává jen sedm.

Kancléřka Merkelová je v Číně. Už pojedenácté

25.května
Když ve čtvrtek do Pekingu přiletěla německá kancléřka Angela Merkelová, spolu s ní z vládního letadla vystoupila i početná skupina topmanažerů stojících v čele významných německých koncernů. Merkelová přijela do Číny, která se v roce 2016 stala největším obchodním partnerem Německa namísto USA, už...

Trump zrušil summit s vůdcem KLDR Kim Čong-unem

25.května
Po dvou týdnech, kdy severokorejská diplomacie vypouštěla zprávy, že není přípustné, aby se na připravovaném summitu s Američany jednalo o jaderném odzbrojení Severní Koreje, bouchl Donald Trump do stolu. Schůzku, plánovanou na 12. června do Singapuru, zrušil. ”Oceňujeme vaši trpělivost, čas a...

Irové hlasují o zrušení zákazu potratů. Interupci nyní nemohou ženy podstoupit ani po znásilnění

25.května
Irské ženy dnes mohou jít na potrat jen tehdy, když je ohrožen jejich život. Potrat je zakázaný i v případech znásilnění, incestu nebo vážného poškození plodu. V průzkumech vedou zastánci zrušení zákazu, jejich náskok se ale zmenšuje.

Bublina, která asi nepraskne

25.května
Prudký růst, rychlé tempo modernizace a až "explozivní" vývoj na trhu nemovitostí mají také stinné stránky. Hodně projektů se v Číně financovalo a financuje z úvěrů, přičemž v portfoliu čínských bank přibývají ty, jež dlužníci nesplácejí.

Riziko jaderného konfliktu

25.května
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se měl 12. června v Singapuru setkat s Donaldem Trumpem. Ale americký prezident schůzku zrušil, čímž nejistota kolem problému se severokorejskými jadernými zbraněmi opět vzrostla.

Válka s Izraelem už není fikce

25.května
Ještě nikdy se Izrael a Írán tak nepřiblížily vzájemné válce. Izrael bombarduje íránské základny a sklady zbraní v Sýrii, íránské rakety už v květnu dopadly na území židovského státu.

Svět pod vodou

25.května
Vody je, jak zjistili minulý týden vědci z NASA, na Zemi zoufale málo. Do roku 2050 může nedostatkem pitné vody trpět 40 procent lidské populace.

Až se Afričané vydají za lepším...

25.května
V Africe se v příštích 30 letech nejspíš narodí více než miliarda lidí. Pro Evropu to může znamenat, že bude čelit obrovské migrační vlně Afričanů, kteří se do ní vydají hledat lepší život.

Populisté se nevzdávají

25.května
V zemích Evropské unie mají v posledních letech úspěch strany, které můžeme označit jako protestní či populistické. Nesplnily se sice předpovědi, že ovládnou celou Evropu, ale populisty bychom podceňovat neměli.

Příběh ztracených nadějí

25.května
Koncem února 2014 ukrajinský prezident Viktor Janukovyč uprchl ze země a v Kyjevě vypukla euforie. Demonstranti, kteří na kyjevském Majdanu mrzli od konce listopadu, doufali, že se podaří sblížit Ukrajinu s Evropskou unií, vymýtit korupci a konečně začít budovat funkční stát. Bohužel ukrajinský příběh zatím nesměřuje k happy endu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes