iHNED.cz

Popis:

Zpravy.IHNED.cz

URL:

http://zpravy.ihned.cz/

Katalog:

Publikuje:

4,2 položek/týden

Soud za rasově motivované a vulgární výhrůžky zpěváku Bangovi na sociálních sítích udělil podmíněný trest

9.ledna
Soud v úterý potrestal za čtyři trestné činy Aleše Rozsívala. Udělil mu podmíněný trest na 18 měsíců se zkušební dobou 30 měsíců. Odsouzený reagoval na událost z předloňského roku, kdy Banga odešel z divadelního sálu během předávání ceny Zlatý slavík skupině Ortel. Rozsíval zpěvákovi vyhrožoval smrtí, "plynovou sprchou" či uranovými doly.

Kolem kauz Andreje Babiše vzniká hysterie, o vydání se teprve rozhodnu, zatím stojím za ním, říká poslanec Juchelka

9.ledna
Poslanec za ANO Aleš Juchelka odešel ze strany TOP 09 do hnutí ANO. V kauze Čapí hnízdo se podle něj nelze orientovat. Zbytečná hysterie vzniká i kolem dalších kauz současného premiéra, tvrdí Juchelka. O vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka se Juchelka ještě rozhodne. Rozhodujícím pro něj bude stanovisko Heleny Válkové.

Piráti, STAN a ODS se chystají přerušit hlasování o důvěře vládě. Nejdřív musíme vědět, jestli bude Babiš stíhaný kvůli Čapímu

9.ledna
Opoziční strany chtějí zdržet hlasování o důvěře vládě. "Nejprve by se mělo vyřešit, jestli premiér bude, nebo nebude stíhán," říká pirát Jakub Michálek. Piráti, STAN a ODS budou pro svůj plán během následujících hodin získávat kolegy z opozice.

Prezident Zeman se cítí dobře fyzicky i psychicky, říkají jeho lékaři. Vyvrátili spekulace o rakovině

9.ledna
Sledujete tiskový brífink lékařského konzilia prezidenta republiky Miloše Zemana pod vedením Martina Holcáta.

Zemanova kampaň stála 17 milionů, reklamu za něj platila SPO i Přátelé Miloše Zemana. Drahoš dostal 34 milionů

9.ledna
Miloš Zeman na svém webu uvedl, že za svou volební kampaň utratil 17 milionů. Většinu reklamy za Zemana zaplatila Strana práv občanů, spolek Přátelé Miloše Zemana nebo společnost Euro - Agency. Další kandidát na prezidenta Jiří Drahoš finanční i nepeněžní příjmy vyčíslil na necelých 37 milionů.

Kdo jsou vyšetřovatelé kauzy Čapí hnízdo z OLAF: Slovenky a Litevec, který má s vyšetřováním podvodů v Česku zkušenosti

9.ledna
Českou dotační kauzu vyšetřovali v bruselském úřadě dvě Slovenky a Litevec. Údajů o nich je málo, OLAF má přísnou politiku ochrany osobních dat. Litevec, který už vyšetřoval podvody s eurofondy v Ústeckém kraji, je synem bývalého šéfa Litevského olympijského výboru a přeborníkem v soutěži ve znalosti litevštiny.

Odtajněno. HN získaly kompletní zprávu OLAF ke kauze Čapí hnízdo

9.ledna
Zpráva evropského úřadu OLAF, kterou exkluzivně získaly Hospodářské noviny a Aktuálně.cz, dochází ke srovnatelným závěrům o dotaci pro Farmu Čapí hnízdo jako česká policie. Podle evropských vyšetřovatelů zástupci farmy dodali nepravdivé informace, jiné zatajili. OLAF přímo zmiňuje porušení zákonů a upozorňuje českou justici na možné spáchání trestných činů.

Babiš je první premiér členské země EU, který figuruje v případu vyšetřovaném OLAFem. Čapí hnízdo nejspíš zaplatíme všichni

9.ledna
Česko po zprávě OLAF o Čapím hnízdu přijde o evropské peníze, které měly tento projekt původně financovat. Čapí hnízdo tak zaplatí daňoví poplatníci, stát může peníze případně vymáhat po příjemci dotace. Podle odborníka na evropské fondy Petra Zahradníka jde o českou kuriozitu - OLAF ještě nevyšetřoval podvod, do kterého by byl zapojen premiér nějaké členské země EU.

Na rychlé sítě si venkov ještě počká

9.ledna
Česko do roku 2020 nestihne vyčerpat 14 miliard z evropských fondů na stavbu rychlých sítí na venkově. Potvrzuje to ministr průmyslu Hüner. O dotace dosud požádali jen tři poskytovatelé internetu. Ani ti ale nemají jistotu, že peníze dostanou. Program tak už čtvrtým rokem provázejí potíže.

Čeští vědci mají nová zjištění o ozonové díře

9.ledna
Vědci z Brna mají nová zjištění o vzniku ozonové díry. Jako první na světě vyvrátili hypotézu, že ozonovou vrstvu ničí ledové květy, tedy slané krystaly z mořské soli. Výsledky zveřejnil uznávaný vědecký časopis Atmospheric Chemistry and Physics.

Ve velkých městech hrozí hrozí problémy v MHD. Řidičů je málo a ti stávající požadují výrazné navýšení platů

9.ledna
Dopravní podniky v Praze a Brně jsou pod tlakem. Odbory žádají vyšší mzdy pro řidiče autobusů. Pražští odboráři chtějí předčasně vyvolat kolektivní jednání. Nevylučují ani demonstraci. Dopravce přitom trápí nedostatek řidičů. Jen Praha by jich potřebovala 360.

ČSSD se před volbami dělí na voliče Zemana a Drahoše

9.ledna
Sociální demokraté se rozcházejí v tom, zda volit v prezidentských volbách Miloše Zemana, nebo Jiřího Drahoše. Statutární místopředseda Milan Chovanec se přidal k exhejtmanům Michalu Haškovi a Jiřímu Zimolovi, kteří volí Zemana. U mladších členů a příznivců strany převažuje podpora pro bývalého předsedu Akademie věd Drahoše.

Pavel Fischer: "Těžká konzerva", kterou inspiruje Macron

9.ledna
Předvolební průzkumy nedávají Pavlu Fischerovi moc šancí na úspěch. Je málo známý a největší slabinou jeho kampaně je nedostatek peněz. Přesto se mu podařilo "urvat" řadu slavných podporovatelů a jde o vážená či populární jména z různých oborů. Zdá se také, že prezidentská kampaň je jen prvním dějstvím Fischerova přerodu z úředníka v politika.

Mirek Topolánek: Prozápadní lídr kritický k Bruselu

9.ledna
Mirek Topolánek rozšířil řady prezidentských kandidátů až na poslední chvíli. Kurzy sázkových kanceláří ho zařadily k favoritům volby. Ovšem jen do doby, než jeho naděje zchladily předvolební průzkumy. Přesto působí uvolněně a opravdově. Ví, že pokud někdo může v prvním kole překvapit, bude to nejspíš právě on.

Babiš si odporoval, když vysvětloval vlastnictví Čapího hnízda, všímá si OLAF. Nejdřív tvrdil, že neví, komu patří, ve sněmovně

8.ledna
Andrej Babiš si ve svých prohlášeních odporoval, všímá si OLAF. OLAF píše, že Babiš původně v roce 2013 pro týdeník Respekt řekl, že neví, kdo farmu Čapí hnízdo vlastní. Ve sněmovně v roce 2016 mluvil již jinak. Kvůli údajnému podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie už minulý rok česká policie obvinila celkem 11 lidí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes