iKondice

Description:

Časopis pro Vaše zdraví a krásu

URL:

http://www.kondice.cz/

Catalog:

Publishes:

3 items/month

Protažení krční páteře

1.July
Protáhněte si krk! Zkušený fyzioterapeut David Heneberg si pro vás připravil kratičkou sestavu na uvolnění krční páteře a protažení krku a šíje. Cvičení není náročné a je vhodné i pro ty, co dlouho necvičili. Jen 15 minut a budete se cítit lépe!

Jáhly s lesním ovocem

29.June
O zdraví prospěšných výhodách jáhlů věděli už naši předkové. Tradiční staročeský jídelníček se bez jáhel neobešel. Lze je připravit jak na slano, tak i na sladko. Lidskému organismu doplní dostatek vitamínů B1 a B2, železa, hořčíku či draslíku. Vyzkoušejte sladký recept s pudinkem a lesním ovocem.

Salát s tuňákem a bílými fazolemi

29.June
Oblíbený tuňákový salát může mít různé podoby a obměny. Zkuste jiné druhy fazolí či červenou čočku (ta je uvařená do15 minut). Přidejte nakrájená rajčata a avokádo. Místo červené cibule dejte jarní cibulku. Do zálivky přidejte provensálské bylinky, ať už čerstvé, nebo sušené.

Co nám radí jóga a ájurvéda dělat pro své zdraví v létě?

28.June
Dnes si budeme povídat se Zuzkou Klingerovou o tom, co nám radí jóga a ájurvéda dělat pro své zdraví v létě.

Bílá slast: skoncujte s útoky na ledničku!

26.June
Netrápí vás hlad, ale stejně musíte jíst, nejvíc sladké a tučné. Ženou vás k tomu emoce: stres, strach či nuda. Ukájíte se pomocí jídla a tomu se říká bílá slast. Když se poperete se svými démony, kila půjdou dolů.

Letní jóga: Harmonizace dóši pitty

25.June
Lektorka jógy Zuzana Klingrová představuje sestavu, která spolehlivě snižuje vnitřní horkost. Ta je typická zejména pro letní období, kdy je zvýšená dóša pitta. Budeme praktikovat zejména cviky na otevírání hrudníku harmonizují srdce ale i tenké střevo.

Jóga pro ájurvédskou dóšu pittu

25.June
Sestava pro ty z vás, které mají dominantní ájurvédskou dóšu pittu. Tedy jste perfekcionalistky a máte tendenci občas vybouchnout. Cviky jsou navrženy tak, aby uhasily váš vnitřní oheň. Pro všechny je sestava vhodná také v letním období, kdy slunce a teplo přináší zvýšenou pittu.

Jóga pro pevné a štíhlé tělo

25.June
Cílem této lekce hatha jógy je zapojit každý sval v těle, zklidnit mysl a vše dokonale prodýchat. Posílíte i protáhnete svaly celého těla.

Záklonové ásany pro zlepšení nálady a posílení sebevědomí

25.June
S jógou je možné kromě procvičení těla také zlepšit náladu a posílit sebevědomí. K tomu slouží především záklonové ásany, které zároveň pomůžou procvičit svaly v oblasti hrudníku a protáhnout páteř. Lekce je vhodná spíše pro zkušené jogíny.

Naučte se záklony I

25.June
První ze série videí, ve kterých se dozvíte, jak dělat správně záklony. Vypadají nejen efektně na fotografiích, ale posílíte díky nim také zádové svaly. A jako vedlejší efekt se naučíte vnímat pozitivní emoce. Tak směle do toho!

Naučte se záklony II

25.June
Dělejte záklony správně. Díky následujícímu cvičení se naučíte otvírat ramena a budete trénovat svou trpělivost.

Zchlaďte svůj organismus, jóga do horka

25.June
To nejlepší cvičení v horkých letních dnech. Zuzka Klingrová vám ukáže, jak stimulovat lymfatický systém a otevřít svůj hrudník. Budete tak přirozeně harmonizovat horko ve vašem těle.

Jóga do horkých dnů

25.June
V dnešní lekci jógy se Zuzka Klingrová zaměří na otevírání hrudníku. Tyto cviky vám pomůžou ochladit organismus v letních dnech. Díky utvoření většího prostoru pro plíce se budete v horku cítit lépe.

Jak cvičit jógu u vody

25.June
Nezahálejte se cvičením ani v létě u vody a zkuste lekci hatha jógy podle Valentiny Lebové. Protáhnete tělo a zároveň posílíte svaly.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes