info.cz

Popis:

Vše co potřebujete vědět o české i světové ekonomice.

URL:

http://www.info.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

2,7 položek/den

Nezaměstnanost v Česku klesne ke dvěma procentům, bude brzdit ekonomický růst, tvrdí OECD

0:34
Míra nezaměstnanosti v Česku by letos měla klesnout o půl procentního bodu na 2.4 procenta, v příštím roce se sníží o další desetinu procentního bodu. Vyplývá to z výhledu, který dnes v Praze představil generální tajemník OECD Ángel Gurría. Nízká míra nezaměstnanosti ale není jen pozitivní. Kvůli nedostatku zaměstnanců totiž bude jedním z důvodů poklesu tempa růstu české ekonomiky v dalších let...

Další čínská „zpátečka“. CEFC vycouvala z cestovní kanceláře Canaria Travel

22:20
Čínská skupina CEFC se zbavila svého 49,99procentního podílu v cestovní kanceláři Canaria Travel, který loni v říjnu koupila od společností Unimex Group a EH Group. Vyplývá to z údajů zveřejněných v obchodním rejstříku, kde již čínská firma jako společník nefiguruje. Těmi jsou nyní TO-Servis a nově Unimex Group. Napsal to dnes server E15 Premium.

Zakladatel Amazonu Bezos je nejbohatším člověkem v moderní historii. Gatese přeskočil i kvůli charitě

22:20
Zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos se stal nejbohatším člověkem v moderní historii, hodnota jeho majetku dnes překonala 150 miliard USD (3,3 bilionu Kč). Uvedla to agentura Bloomberg. Majetek čtyřiapadesátiletého Bezose je zhruba o 55 miliard USD vyšší než majetek zakladatele Microsoftu Billa Gatese, kterému patří druhé místo.

U Prahy vznikne další velký sklad pro čínské e-shopy

20:02
V Pavlově u Prahy vyroste již druhý velký sklad pro internetové obchody z Číny. Čínská společnost Huajie si na západním okraji metropole pronajala 25 000 metrů čtverečních skladů, které postavila developerská skupina Panattoni, uvedl dnes server E15.

TV Nova loni zvýšila zisk o polovinu na 451 milionů. Na tržbách se nejvíce podílel prodej televizní reklamy

17:43
Televize Nova loni zvýšila čistý zisk o polovinu na 451 milionů korun. Tržby stouply o čtyři procenta na 4,836 miliardy Kč. Celý zisk firma převedla na účet nerozděleného zisku z minulých let. Vyplývá to z výroční zprávy a zápisu z valné hromady firmy.

Sázky na fotbalové MS dosáhly v ČR rekordní 2,5 miliardy korun

16:32
Sázky na fotbalové MS dosáhly v Česku zhruba 2,5 miliardy korun, dosud rekordní Euro 2016 tak překonaly o 600 milionů korun. V porovnání s květnovým šampionátem v hokeji byly téměř dvojnásobné. Úspěšnější byli bookmakeři, přesto si čtyři sázkaři připsali více než milion korun čistého. Sázkaři byli úspěšnější při nedělním finále, ve kterém Francie porazila Chorvatsko 4:2. Vyplývá to z vyjádření ...

Ekonomika ČR letos podle OECD stoupne o 3,8 procenta. Za růstem je především silná poptávka a export

15:23
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) odhaduje letošní růst české ekonomiky na 3,8 procenta. Příští rok by měl růst zpomalit na 3,2 procenta. Za růstem ekonomiky je především silná poptávka podpořená růstem mezd a export. Vyplývá to ze zprávy OECD, kterou dnes představil generální tajemník OECD Ángel Gurría. Loni česká ekonomika rostla o 4,6 procenta.

Růst čínské ekonomiky podle očekávání zpomalil. Peking ale ukázal, že je odolný v soumraku obchodní války

16.července
Růst čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí meziročně podle očekávání zpomalil na 6,7 procenta z 6,8 procenta v prvním kvartálu. Za prvních šest měsíců roku činil růst ve srovnání se stejným obdobím loni 6,8 procenta, a byl tak nad vládním cílem stanoveným pro letošní rok na 6,5 procenta. Informoval o tom čínský statistický úřad. Podle analytiků prokázala druhá největší světová ekonomika odolnost...

Strnadův Czechoslovak Group loni zvýšil zisk o polovinu na 2,8 miliardy

13.července
Provozní zisk holdingu Czechoslovak Group (CSG) loni meziročně vzrostl o 52 procent na 2,78 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 56,4 procenta na 24,1 miliardy korun. Firma, kterou vlastní a řídí podnikatel Michal Strnad, o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě.

Obchodní válka by mohla ničivě poškodit i Česko, varuje ekonom Kysilka

13.července
Hrozící obchodní válka mezi USA a Evropskou unií by mohla ničivě dopadnout i na Česko, které je velmi závislé na vývozu i dovozu zboží. Pokud by spor vypukl naplno a na některé oblasti by byla uvalena vysoká cla, mohla by v České republice přijít o práci spousta lidí, výrazně by zdražilo zboží a životní úroveň by rychle poklesla. Ve studiu Blesku to řekl ekonom Pavel Kysilka. „Česko je dokonce ...

ČNB zahájila se záložnou WPB Capital nové správní řízení

13.července
Centrální banka zahájila se záložnou WPB Capital nové správní řízení. Představenstvo kampeličky tvrdí, že tím ČNB obchází soudní rozhodnutí, jež odebrání licence záložně zrušilo.

Pokus-omyl. Víc než polovina start-upů po primární nabídce nových kryptoměn přežije sotva pár měsíců

13.července
Asi 56 procent kryptoměnových start-upů zanikne do čtyř měsíců od primární nabídky mincí (ICO). Vyplývá to ze studie Boston College, která intenzitu jejich činnosti hodnotila z aktivit firem na sociální síti twitter.

Boj o televizi Sky se stupňuje, společnost Comcast nabídla 26 miliard liber

12.července
Americká společnost Comcast vystupňovala boj o převzetíbritské placené televize Sky, když v noci na dnešek zvýšila svoji nabídku na firmu na 26 miliard liber (762,3 miliardy Kč). Překonala tak konkurenční nabídku 24,5 miliardy GBP firmy 21st Century Fox podnikatele Ruperta Murdocha, kterou Fox zvýšil jen několik hodin předtím.

OECD: Růst cel nejvíce poškodí velké rozvíjející se ekonomiky, utrpí Čína a Indie

12.července
Pokud se celní poplatky vrátí na úroveň z roku 1990, poškodí to mnohem více velké rozvíjející se ekonomiky, jako je Čína a Indie, než rozvinuté země. V aktualizaci svého dlouhodobého ekonomického výhledu to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Čeští hoteliéři čekají rekordní sezónu. Tuzemsko nebylo nikdy navštěvováno tak, jako nyní

12.července
Čeští hoteliéři čekají žně. Domácí i zahraniční turisté se k nim jen valí a někteří mají na celé prázdniny plno. Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka jsou hotely nyní stejně obsazené, jako během loňské rekordní sezóny, cena za pokoj však roste. „Tuzemsko asi nebylo v novodobé historii tak navštěvováno jako doposud,“ doplňuje Marie Havlíčková, ředitelka společnosti Sle...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes