info.cz

Description:

Nejnovější a nejzajímavější trendy v životním stylu, cestování a ve stravování.

URL:

http://www.info.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

2.5 items/day

Výpadek internetu: Jaký má dopad na vaše podnikání a jak mu předejít?

20.May
Internet je dnes alfou a omegou každého podnikání. Každá minuta výpadku je rizikem. Co, když se ale výpadek počítá v řádech hodin či dokonce dní? Náklady budou záviset na povaze obchodních operací, velikosti firmy a na tom, na jaké IT systémy se spoléháte. Pro malou a střední firmu nebo start-up se však ztráty za 1 den výpadku pohybují v částce od několika desítek tisíc po statisíce korun.

Tesco v Česku dosáhlo “působivého” snížení potravinového odpadu, uvádí zpráva pro OSN

20.May
Zaznamenali jsme pokrok směrem k dosažení cíle snížit do roku 2030 potravinový odpad na polovinu, ale ne podle potřebného tempa, uvádí výroční zpráva skupiny Champions 12.3 při OSN složená z celosvětových lídrů potravinářského průmyslu.

Zapojte se do kampaně na podporu žen s rakovinou prsu „Měsíc v růžové“

20.May
Upozornit na onemocnění rakoviny prsu a přispět k většímu povědomí a prevenci, o to se každoročně snaží kampaň Měsíc v růžové a projekt Go pink. Pomoci přitom může každý, a to např. nákupem čerstvých hub, balených květin nebo speciálního Mamma BEER. Kampaň probíhá celý říjen na všech hypermarketech Tesco.

Zemřel Karel Gott. Ikoně české pop music bylo osmdesát let

20.May
Ve věku 80 let v kruhu své rodiny zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Jedna z nejvýraznějších tváří české i československé pop music prohrála boj s akutní leukémií. Gott slavil úspěch nejen v 60. a 70. letech, které přály malým hudebním divadlům, ale také v porevoluční době, kdy byl schopen vyprodat velké sportovní haly.

Výkonné SUV se vzhledem moderního vozu? To je Jaguar E-PACE

20.May
Už jste viděli nejmladší přírůstek do jaguáří rodiny? Je to SUV, které spojuje sportovní design typický pro značku Jaguar, s nejmodernějšími konektivitami a praktickými vlastnostmi, které ocení zejména rodiny s dětmi. Nový Jaguar E-PACE je stylové SUV, které si své příznivce jistě najde.

Projekt Tesco e-learning vyhrál prestižní mezinárodní cenu

20.May
Výukový e-learningový modul od Tesco CE na výuku o darování potravinových přebytků vyhrál nejprestižnější německou soutěž v oblasti vzdělávání a inovací a získal ocenění COMENIUS EduMedia Award. Ocenění, které uděluje mezinárodní porota, je jedním z nejvýznamnějších v oblasti multimediálních vzdělávacích produktů, které získají ti, kteří vytvářejí příkladné materiály pro vzdělávací účely.

Česko je jediným místem ve střední Evropě, kde lze operativně odstranit erektilní dysfunkci

20.May
Před dvěma lety představili lékaři z klinického centra ISCARE novinku v řešení boje s erektilní dysfunkcí – tzv. penilní implantát. Od té doby zde proběhlo již na čtyřicet zákroků, které lze v rámci střední Evropy podstoupit pouze u nás. Operace pomohla řadě pacientů, kteří nebyli schopni dosáhnout erekce v důsledku cukrovky, boje s rakovinou prostaty, či jiného závažného onemocnění.

Zhruba 240 zaměstnanců společnosti Tesco nepřišlo do práce. Důvod vás překvapí

20.May
Celkem 240 kolegů ze společnosti Tesco dnes doprovázelo své děti na jejich první školní den. Tesco chce udržovat firemní kulturu, kde kolegové nepřijdou o důležité okamžiky ve svém rodinném životě. Poskytlo proto den volna každému rodiči, jehož děti mířily dnes poprvé do školy a zároveň poskytlo slevový kupon 220 korun každému zaměstnanci, jehož dítě chodí na základní nebo střední školu.

Kolonám před koncem prázdnin mají zabránit policejní hlídky spolu s odtahovými vozidly

20.May
Česká kancelář pojistitelů, provozující Linku pomoci řidičům 1224, připravila ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem dopravy ČR preventivní akci pro všechny řidiče, v rámci které budou na sedmi vybraných dálničních rizikových úsecích a u uzavírek umístěna odtahová vozidla společně se služebním vozidlem Policie ČR.

Tinderella syndrom a seznamka podle DNA. Unikátní studie ukazuje, jak digitalizace dopadá na vztahy

20.May
Nástup digitálních technologií v posledních dvaceti letech proměnil naprostou většinu aspektů lidských oborů a činností, oblast romantických vztahů nevyjímaje. Unikátní průzkum agentury Havas, kterého se zúčastnilo 13 tisíc respondentů ve 37 zemích, ukazuje, co všechno digitalizace ohledně hledání a výběru partnera změnila.

Nemohli už ani plakat. Vězni v Treblince museli znovu vykopat mrtvé příbuzné a spálit je

20.May
Měli na výběr. Buď budou dál trpět v nelidských podmínkách, při kterých denně vykopávali a přenášeli mrtvé, nebo se pokusí odporovat a možná přežijí. Vězni vyhlazovacího tábora Treblinka se 2. srpna 1943 rozhodli pro druhou možnost. Přestože byli vyhladovělí a zubožení, dokázali přemoci stráže a utéct do okolních lesů. Konce války se dožilo asi šedesát z nich. Díky tomu mohli podat důležité svě...

Celá Praha byla pracovištěm StB. Občany sledovali z kostela i kuchyně, tvrdí Tomek

20.May
V Praze v období komunistické totality existovaly stovky konspiračních bytů, ve kterých se scházeli důstojníci Státní bezpečnosti (StB) se svými agenty. Estébáci také využívali řadu možností, aby mohli své „nepřátele režimu“ sledovat doslova za všech okolností. Kromě informací z odposlechů měli k dispozici i fotografie a záznamy pořízené z tajných pozorovacích bodů. Ty se nacházely například na...

Vyhrajte díky platbě kartou exotický zájezd

20.May
Plánujete dovolenou nebo jen prodloužený víkend? Díky běžnému nákupu, který bez výjimky dělá pravidelně každý z nás, teď můžete vyhrát dovolenou snů! Vaše účtenka může být letenkou do ráje, tak zkuste štěstí!

Čechy čeká další hvězdná podívaná. Kromě zatmění Měsíce uvidí i Saturn a Jupiter

20.May
Češi budou moci pozorovat další zatmění Měsíce, které se uskuteční v noci z 16. na 17. července 2019. Ačkoli tentokrát bude na rozdíl od roku 2018 Měsíc zakrytý pouze částečně, jev bude možné pozorovat pouhým okem a v poměrně příznivý čas na celém území republiky.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes