15
new stories - click to show

Informuji.cz

Description:

Novinky ze světa výtvarného umění. Recenze aktuálních výstav a tipy na zajímavé výstavy a workshopy

URL:

https://www.informuji.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

2.1 items/week

Vzpomínka na londýnský byt, Král Šumavy či andělský průvod.Týdenní tipy od 5. do 11. prosince

0:25
První prosincový týden si můžete zpříjemnit akcemi jako je Vánoční tržíček a Den duševního zdraví pod záštitou Divadla Bez zábradlí. Zaposlouchejte se také do koncertů FILMharmonie a nevidomého Tria Makabara. Filmové a seriálové nadšence potěší novinka na Voyo Král Šumavy či filmová premiéra Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo. V našem týdenním výběru nechybí ani tip na knihu a výstavu.

Tipy na adventní koncerty po celé České republice

30.November
Adventní koncerty nás často dokáží naladit na nefalšovanou vánoční notu. Podpořte tak podle svého výběru hudebního umělce a užijte si klidný, pohodový a ničím nerušený předvánoční čas.

Divadlo Lucie Bílé chystá komedii Třináct u stolu. V hlavních rolích se objeví Simona Stašová a Miroslav Etzler

29.November
Divadlo Lucie Bílé chystá již třetí premiéru letošního roku. Po úspěšných muzikálech Láska je láska a Maminy uvede svoji první činohru, komedii Třináct u stolu. V hlavních rolích se představí Simona Stašová a Miroslav Etzler.

Pianista John Fresk a výstava Trnka, Miler, Born v Chodovské tvrzi

25.November
Prosincový program v Chodovské tvrzi bude opravdu nabitý. Návštěvníky čeká vyjímečný jazzový koncert, vánoční program s volným vstupem, výstava znamenitých českých ilustrátorů a mnoho dalšího.

Premiéra 2024: Julie a Winston v Divadle Kámen

24.November
V pátek 25. listopadu uvede Divadlo Kámen premiéru inscenace 2024: Julie a Winston inspirovanou Orwellovou známou dystopií 1984.

Divadlo ABC uvede inscenaci Pupek Paříže

22.November
Osobitý dramatik a režisér David Drábek se nechal inspirovat francouzskou situační komedií. Výsledná inscenace se dočká premiéry 25. listopadu v divadle ABC.

Richard Genzer o Partičce na vzduchu: Jednou jsme vyprávěli o Bohu a mezi diváky seděla jeptiška

18.November
Oblíbení baviči z televizního pořadu Partička vyrazí 21. listopadu mezi diváky s konceptem Partička na vzduchu. Během třiatřiceti zastávek napříč Českou republikou je bude doprovázet moderátor Luděk Staněk, hudebník Marián Čurko a jejich hosté. Člen Partičky Richard Genzer prozradil, k čemu by přirovnal svůj smysl pro humor, jaká je jeho oblíbená hra, a kdy mu do smíchu při improvizaci příliš neb…

Partička na vzduchu pobaví diváky napříč Českou republikou

17.November
Improvizační show započne koncem listopadu své turné s dvaatřiceti zastávkami po celé České republice. Nebude chybět legendární dvojice Richard Genzer a Michal Suchánek, dále Michal Novotný, Jakub Kohák a jejich hosté.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na ikonický příběh Ledové království v doprovodu živého orchestru

14.November
V předvánočním čase si s rodinou připomeňte pevné přátelství Anny, Elsy, Olafa, Kristoffa a shlédněte film v českém znění na monumentální obrazovce s hudbou živého symfonického orchestru.

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby provede předvánočním časem

11.November
Od neděle 11. prosince do pátku 6. ledna 2023 proběhne Mezinárodní hudební festival České doteky hudby. Letos vás kromě české klasické hudby a vánočních koled ve zvukomalebném provedení čeká také porce klasiky z Maďarska, Slovenska, Polska nebo Španělska. Vybrali jsme pro vás to nejzajmavější z celého festivalu.

Oslavte část silvestru v jednom z Městských divadel pražských

11.November
Jak si zpříjemnit konec roku? Městská divadla pražská si na svých scénách připravila pestrý program. Můžete se tak přijít rozloučit se starým rokem a naladit se na vstup do toho nového s kvalitní dávkou divadla.

Korzo Národní letos nabídne ulici plnou živého umění. Národní třída si připomene skrze 17. listopad i výzvy současnosti

4.November
Korzo Národní zve na oslavy revoluce rozmanitým programem na Národní třídě. Letos se vrací především živé umění, na které byli návštěvníci zvyklí během necovidových ročníků. Organizátoři ze spolku Díky, že můžem slibují pestrý kulturní zážitek v podobě autorských instalací, divadelních představení nebo koncertů. Kromě připomínky sametové revoluce se akce zaměří na aktuální témata a společenské vý…

Šéfkurátor GASK Richard Drury: Vzájemné odlišnosti sester Válových fungovaly na způsob jin-jang

4.November
Již tuto neděli se obdivovatelům výtvarného umění otevře pomyslná brána Galerie středočeského kraje, která umožní přístup k očekávané výstavě sester Válových ke stému výročí narození. O expozici Cesta předurčena osudem, o samotných sestrách Květě a Jitce, o jejich podnětech a přístupu k tvorbě promluvil kurátor výstavy, výtvarný kritik a historik umění, Richard Drury.

Nová divadelní sezóna na Kampě

2.November
Divadlo Kampa zahájí již dvanáctou sezonu. Jeho nabídka je navíc poměrně široká a pestrá. Lze navštívit večerní představení pro dospělé, víkendové pohádky pro děti a dopolední představení pro školky a školy.

Mezipatra, Placebo, Ewa Farna nebo Halloween na zámku. Týdenní tipy od 31. října do 6. listopadu

31.October
Nový kulturní týden nebude jen o Halloweenu, i když o strašidla nouze rozhodně nebude. Čekají nás rockoví Placebo, turné Ewy Farné, filmový queer festival Mezipatra, poučný Týden vědy, nový film v kinech Hranice lásky i divadelní novinky v divadlech Palace a Studio Hrdinů. Takový bude kulturní týden od 31. října do 6. listopadu.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes