15
new stories - click to show

Informuji.cz

Description:

Novinky ze světa výtvarného umění. Recenze aktuálních výstav a tipy na zajímavé výstavy a workshopy

URL:

https://www.informuji.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

4.2 items/week

Vysokoškolské umělecké akce pro veřejnost 2024: Kam za studentským uměním?

22:09
České vysoké umělecké školy si každoročně připravují veřejné akce, díky kterým můžeme nahlédnout pod pokličku studentské tvorby. Letos nás čeká hned několik jedinečných akcí, které jsou pořádány studenty uměleckých škol nejen v Praze! Neváhejte a přijďte podpořit vysokoškolské umělce!

Unikátní instalace před Národním divadlem. Salon dřevostaveb odstartuje již v dubnu

22:09
Jaké nejzajímavější dřevostavby v poslední době vyrostly v Česku a na Slovensku? Jak se tento obor posunul, a proč si dřevo coby stavební materiál zaslouží mnohem více pozornosti? Odpověď na otázky nabídnou přednášky i výstavy konající se v rámci Salonu dřevostaveb, který letos proběhne už po devatenácté a opět za účasti mezinárodních kapacit.

Ještě chvilku, Kontrabasový recitál a Měsíc Ukrajiny. Týdenní tipy od 19. do 25. února

19.February
Tento týden s sebou přináší kulturní tipy v podobě výstav, divadla, filmu nebo například akcí na podporu Ukrajině. Stačí si vybrat dle vašich preferencí a užít si třetí únorový týden naplno.

Premiéra Zapomenutou cestou Praha–Lvov a Měsíc Ukrajiny v Městských divadlech pražských

17.February
Městská divadla pražská představí od 24. února do 24. března průřez všemi společnými projekty s ukrajinskými umělci, kteří našli útočiště v České republice, i s těmi, které Městská divadla pražská podporují přímo na Ukrajině. V rámci tohoto již druhého Měsíce Ukrajiny uvedou premiéru textu Simony Petrů Zapomenutou cestou Praha–Lvov, která se uskuteční 10. března v 3KINO ART PASÁŽ.

Divadlo Kámen překvapí intermezzy ve hře Můj bratr mesiáš

17.February
Od února do dubna 2024 má Divadlo Kámen v repertoáru především hru Můj bratr mesiáš. Kromě činoherního základu precizně nazkoušeného třemi herci je ke každému provedení přizván jiný host konkrétního večera, který přibližně sedmkrát za představení vstoupí do hry.

Protheus a Komunál vyráží na společné turné

17.February
Rockové kapely Protheus a Komunál pojí dlouholeté přátelství během něhož vzniklo i několik společných písní. Proto se rozhodli uspořádat společné jarní turné.

Jan Švankmajer slaví 90 let výstavou v GASK. Součástí expozice bude i tvorba Evy Švankmajerové

10.February
Výstava DISEGNO INTERNO, která se koná v roce 90. narozenin Jana Švankmajera, představí všechny tvůrčí oblasti, do kterých tento český surrealista zasáhl – jsou to koláže, grafika, objekty, knižní ilustrace, medijní kresby, taktilní experimenty, sběratelství a v neposlední řadě film. Důležitou součástí expozice bude také prezentace malířského díla autorovy manželky Evy Švankmajerové. Výstavu dopr…

The Amity Duet, Čtyři malí dospělí a Zkyslá smetánka.Týdenní tipy od 5. do 11. února

6.February
Tento týden odstartují výstavy v pražském Centru architektury a městského plánování či v ostravské Galerii výtvarného umění. Nebude chybět ani hudební složka v podobě velkých či menších koncertů. Zajít můžete také do kina na film Čtyři malí dospělí, do divadla na premiérovou inscenaci Zkyslá smetánka či se projít na čerstvém vzduchu v rámci poznávacího workshopu.

Český lev odtajnil nominace. Zabodovaly filmy Bratři a Úsvit

28.January
Česká filmová a televizní akademie představila nominace pro 31. ročník výročních cen Český lev. Nejvyšším počtem nominací se pyšní filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha. Slavnostní předávání cen Český lev se uskuteční 9. března od 20.10 v přímém přenosu České televize z pražského Rudolfina na ČT1. Moderátorem večera bude Marek Ebe…

Sdílená blízkost: oživující a křehký projekt studentů a studentek

24.January
Galerie arto.to v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou zahájí v pátek 26. ledna první výstavu letošního cyklu zabývajícího se tématem Vztahy. Výstava představí multimediální práce nejmladší generace českých umělkyň a umělců. Všichni vystavující aktuálně studují na pražské Akademii výtvarných umění.

Tání, Sdílená blízkost, Future Gate. Týdenní tipy od 22. do 28. ledna

22.January
Konec prvního měsíce nového roku se blíží. My ovšem s přínosem kulturních tipů napříč Českem nekončíme! Vyberte si i tento týden z pestré nabídky filmových, divadelních, hudebních a galerijních tipů.

Desátý ročník severského filmu Scandi. Festival vás zavede do severské přírody, polyamorních vztahů nebo do stockholmské komuny

15.January
Filmová přehlídka Scandi slaví své první desetiletí a jak už je zvykem, přinese výrazné tituly ze současné kinematografie severských zemí. Přehlídka se odehraje mezi 17. a 24. lednem, představí symbolicky 10 premiér a 3 speciální uvedení ve více než 30 českých kinech.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na koncert The Amity Duet

13.January
Kontrabasista Avishai Cohen a pianista Matoko Ozone společným jazzovým jazykem uvedou své vystopení 7. února v Divadle Hybernia. Zasoutěžte si s námi o vstupenky!

To se mi snad zdá, Glenn Miller Orchestra a Grand Sun. Týdenní tipy od 8. do 14. ledna

8.January
Druhý lednový týden v novém roce před námi! Přinášíme do něj pár kulturních tipů. Vychutnat si můžete plno hudebních zážitků jako například vystoupení slavného Glenn Miller Orchestra, vynikajícího tenoristy Andrea Bocelliho nebo koncert lisabonské skupiny Grand Sun. Do kulturního dění tento týden přispějí taktéž divadelní premiéra Nadechnout se života a filmová premiéra To se mi snad zdá. Nouze n…

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na inspirativní konferenci Cesty na vrchol

5.January
Při sobotním odpoledni 20. ledna v ostravském Gongu uslyšíte šest autentických příběhů s neskromně formulovaným cílem: nasměrovat váš potenciál, uvažování a entuziasmus tím nejlepším směrem.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes