Informuji.cz

Description:

Novinky ze světa výtvarného umění. Recenze aktuálních výstav a tipy na zajímavé výstavy a workshopy

URL:

https://www.informuji.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

4.2 items/week

Nové výstavy v Praze: Banksy, snímky z World Press Photo i retrospektiva Antonína Kratochvíla

17:40
V polovině května se po nucené dvouměsíční pauze postupně začaly otevírat galerie a muzea. Dosavadní výstavy prodlužují, nabízejí ale i přehlídky nové. Nepřehlédněte pohlcující expozici fenomenálního graffiti umělce Banksyho, snímky ze soutěže World Press Photo nebo velkou retrospektivu fotografa Antonína Kratochvíla.

Muzeum Salvadora Dalího v Praze se znovuotevřelo veřejnosti

27.May
V pražské Opletalově ulici se po nucené dvouměsíční pauze v souvislosti s pandemií koronaviru znovuotevřela výstava Enigma, která představuje největší soukromou sbírku Dalího soch.

Splývání papuánských kmenů se západní civilizací přibližuje projekt Ultrasupernatural v DOXu

27.May
Recenze: Centrum současného umění DOX otevírá své brány ve středu 27. května po nucené několikatýdenní pauze i s novou výstavou s poněkud tajuplným názvem Ultrasupernatural. Dvojice umělců a životních partnerů, sochař Lukáš Rittstein s malířkou a fotografkou Barborou Šlapetovou zavádějí návštěvníky do proměnlivého světa na Papui Nové Guineji.

Pro odvážné máme na výstavě Cosmos Discovery výcvik na gyroskopu, říká Květa Havelková

25.May
Až do 30. srpna zůstává přístupná rodinná expozice Cosmos Discovery v areálu holešovického Výstaviště v Praze. Po znovuotevření nabízí také interaktivní mobilní aplikaci a speciální večerní prohlídky. O zajímavých exponátech i novinkách na výstavě promluvila za organizátory Květa Havelková.

Kulturní léto na západě Čech: hudební festivaly, světelné instalace i neprobádaná příroda

25.May
Léto se kvapem blíží a o prázdninách to bude žít také v západních Čechách, kde se koronaviru navzdory uskuteční některé festivaly a další kulturní události. Podívejte se na naše tipy.

Kulturní léto na severu Čech: malé i větší festivaly, hradní slavnosti i nezapomenutelné výlety

22.May
S létem přichází doba koupání, venkovních festivalů a nejrůznějších hradozámeckých slavností, o které nebudeme ochuzeni ani letos. V severních Čechách si můžete vybrat z tradičních i neotřelých akcí, mezi nimiž nechybí koncerty, šermířská a divadelní vystoupení, historické scénky či akce pro děti. Navíc pro vás máme i tipy na zajímavá místa a výlety, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Kulturní léto ve středních Čechách: festivaly, novodobá historie i rozkvetlé zahrady

21.May
Koronavirus sice hatí plány v pořádání kulturních akcí, organizátoři se ale nevzdávají. Během prázdnin se ve středních Čechách můžete těšit na festivaly, vydat se třeba do nepříliš známých historických památek nebo se ochladit v galerii.

Kulturní léto v jižních Čechách: umění pod širým nebem, festivaly i objevování nových míst

20.May
Léto se příjemně blíží a s ním i řada tradičních i nových akcí. Těšit se můžete na festivaly, open air výstavy, akce pro děti či koncerty. A protože léto bez výletů by ani nebylo léto, máme pro vás i tipy na návštěvu hradů, zámků a dalších zajímavých míst.

Pražské galerie a muzea nabídnou o víkendu a v pondělí vstup zdarma

15.May
U příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií, který připadá na 18. květen, se v neděli a pondělí otevřou vybrané pražské galerie a muzea pro návštěvníky zdarma.

DOX nabízí online festival Uroboros. Chce jím zvýšit povědomí o kritickém designu

12.May
Pražské Centrum současného umění DOX pořádá od 13. do 16. května online festival Uroboros, který se věnuje v Česku nepříliš rozšířenému kritickému designu. Cílem akce je oslovit mladé výtvarníky k zapojení kritické reflexe ve vlastní tvorbě, ale i obeznámit širokou veřejnost s nezaujatým pohledem na současné období společenské, ekologické a morální krize.

Dílo radikálního konceptualisty z Československa představuje Museum Kampa

12.May
Výstava s podtitulem Celek jsoucna, jsoucí v celku je rozhodně tou pravou, pokud mezi znovuotevřenými galeriemi v metropoli hledáte něco skutečně působivého. V Museu Kampa se můžete seznámit s dílem Jana Wojnara, který obdržel přízvisko „nejradikálnější konceptualista v Československu".

Takhle jste Český Krumlov ještě neviděli. Užijte si jedinečnou atmosféru města bez turistů

9.May
Historické centrum Českého Krumlova je jedním z nejkrásnějších míst naší republiky a právě nyní máte jedinečnou příležitost užít si ho bez davů zahraničních turistů. Podívejte se na aktuální fotografie a inspirujte se k vlastní návštěvě. Přinášíme tipy, co si určitě nenechat ujít i informace, jak to vypadá s tradičními i novými kulturními akcemi.

Plošné testy a prvotřídní kultura online. Český Krumlov pomůže ve čtvrtek 14. května na všech frontách

8.May
Prevenci s kulturou spojí organizátoři unikátní akce ve čtvrtek 14. května v Českém Krumlově. Zájemci budou mít k dispozici testy, které zjišťují protilátky proti koronaviru. Preventivní akci doprovodí koncerty známých osobností přenášené online.

Pražská muzea a galerie se chystají otevřít po 11. květnu

8.May
S uvolňováním vládních opatření se od 11. května mohou za přísných hygienických podmínek otevřít muzea a galerie. Do kterých pražských expozic a výstav budete moci od pondělí znovu nahlédnout? Podívejte se na náš přehled.

Divoké historky, The Tap Tap a debata Národního divadla. Nabízíme kulturní tipy na čtvrtek 7. května

7.May
Ve čtvrtek sledujte ty, kteří ztratili pud sebezáchovy v Divokých historkách, představení Nefňuka od The Tap Tap, debatu Národního divadla #kulturajenarod, anebo další díl ze série Amerikánky. Podívejte se na naše každodenní tipy na kulturní aktivity z pohodlí vašeho obýváku od Informuji.cz.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes