inStory.cz

Description:

inStory.cz – inStory.cz - Politika, business, finance, média. Vidíme věci jinak!

URL:

http://instory.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

6 items/month

Češi si v říjnu dopřávali a utráceli o sto šest

7.December
V říjnu byl patrný útlum poptávky spotřebitelů v rámci motoristického segmentu. Tržby v oblasti potravin se reálně pohybovaly na srovnatelné úrovni jako v říjnu loňského roku.

Na čem si Češi nejvíce pochutnávali v loňském roce?

6.December
Rok 2017 se promítl do spotřeby potravin především snížením spotřeby ovoce mírného pásma o 2,1 kg (−4,2 %), důvodem bylo přetrvávající sucho a jarní mrazy, které trápily celou Evropu. To způsobilo podprůměrné sklizně jablek, hrušek i švestek.

Průměrná mzda dále rapidně roste a dosáhla dalšího rekordu

5.December
Vzhledem k tomu, že v prvním pololetí rostla reálná mzda průměrně tempem 6,4 procenta, jedná se přesto o mírné zvolnění tempa růstu. Nominální mzda ovšem rostla tempem 8,5 procenta, což je stále velice slušný, ale střednědobě neudržitelný, výsledek.

Vyhlídky českého průmyslu se dále zatemňují

4.December
Průmyslníci čelili prvnímu poklesu objemu nových zakázek za poslední více než dva roky. Tíží je zejména zpomalení německé průmyslové výroby.

Extrémní ledovka. Lidé v těchto krajích by neměli raději vycházet

3.December
Lidé by neměli vycházet ani vyjíždět autem. Ledovka se může tvořit i jiných částech ČR, stupeň nebezpečí je tam ale nižší.

Česká ekonomika doplatila na silnou provázanost s německou ekonomikou

2.December
Příznivé je, že jak investice, tak spotřeba oproti druhému čtvrtletí zrychlily. Meziroční růst spotřeby zrychlil ze 3,3 na 3,8 procenta, zatímco investice zrychlily ze 2,4 na 3,3.

Kdo jsou největší spořílci v Evropě?

1.December
Vyplývá to z průzkumu společnosti Intrum, jehož se zúčastnilo více než 20 tisíc spotřebitelů za 24 evropských zemí. V průměru nějakou částku měsíčně uspoří 59 procent Evropanů, kteří se šetření zúčastnili.

Podle průzkumu během vládní krize nejlépe obstál Miloš Zeman. Naopak propadla ČSSD

29.November
Z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas vyplývá, že eskalace kauzy Čapí hnízdo v posledních dvou týdnech nemá jednoznačné vítěze, spíše poražené. U nikoho ze zkoumaných aktérů nepřevažuje u dotazované veřejnosti názor, že by se v kauze chovali a přistupovali k ní správně.

Rozhýbali jsme výstavbu silnic, říká ministr Ťok. Ve výstavbě bude přes 200 kilometrů vozovek

27.November
Nejvíce rozestavěnými dálničními stavbami jsou a v příštím roce budou brněnská D1, jihočeská D3, karlovarská D6, chomutovská D7, hradecká D11, ale také obchvat Frýdku-Místku na D46 a D56, pokračování dálnice D48 nebo obchvat Otrokovic na D55 „Rozhýbali jsme výstavbu silnic, všechny kapacity stavebních firem jsou takřka vyčerpané. V úterý 4.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes