InternetWEEK.cz

Popis:

Věda na InternetWEEK.cz

URL:

http://internetweek.cz

Katalog:

Tech → Věda a výzkum

Publikuje:

3 položek/měsíc

Prohlédněte si ISS ve Street View

27.července
O Mezinárodní vesmírné stanici se toho u nás dozvíte hodně. Nyní Vás můžeme pozvat dovnitř na virtuální prohlídku!

Netradiční pohled na zatmění Slunce

27.července
Úplné zatmění Slunce je nejúchvatnějším nebeským úkazem. NASA nyní zveřejnila velmi netradiční pohled na tuto podívanou.

Vědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FI

27.července
Technologie je navíc velmi jednoduchá a levná. Záchranáři, archeologové a jistě i vojáci mohou jásat.

Měsíc ovlivňuje spánek, žaluzie nepomohou

14.července
Vliv Měsíce na člověka je vášnivým tématem odpradávna. Kdysi kolovaly zvěsti o vlkodlacích, dnes se vědci přou o vliv našeho vesmírného souseda na lidský spánek.

V Rusku existuje jezero, které vás zabije

10.července
Ve světě najdeme řadu nebezpečných míst, do kterých se neodváží snad ani Chuck Norris. V případě ruského jezera Karačaj vás zabije už pouhý pobyt v jeho blízkosti.

Oběžná dráha je plná smetí. Podívejte se na simulaci v reálném čase

1.července
Na oběžné dráze okolo Země se pohybují nejen družice ale také velké množství kosmického smetí. Podívejte se na pozici větších objektů v reálném čase.

Pekelné planety, kde rok trvá pár hodin

24.června
Astronomové nacházejí planety, které lze bez nadsázky označit jako pekelné světy. Teplota se na jejich povrchu pohybuje okolo 2 až 3 tisíc stupňů Celsia. Jak to tam vypadá a proč jsou tyto planety považovány za záhadné?

Jsme zase o krok blíže obnovitelné energii z řas

20.června
Celá desetiletí vědci pracují na ekologické alternativě fosilních paliv z řas. Ty umí zpracovat oxid uhličitý podobně, jako naše tělo cukr. Nyní se podařili zdvojnásobit produkci tuků řasami na 40% přijatého CO2.

Vesmír nás může kdykoliv všechny zabít – díl první (planetky)

17.června
Mayský konec světa jsme přežili. Přestože nás v roce 2012 jen těsně minula sluneční bouře století. Armageddon ovšem může přijít prakticky kdykoliv. Jsme na cestě k nezvratnému osudu...

Chůze po vodě: Záhada nebo zábava? Spíše zábavná fyzika.

12.června
Chůze po vodě je podle pana Newtona nemožná. Tak jak na to? Vytvoříme z vody kapalinu, kterou Newton neviděl! Těmto kapalinám se říká nenewtonovské a běžné představě o chování kapalin se zcela vymykají. Takže je po záhadě a hurá na zábavu!

Podívejte se, jak se dělá falešné UFO video

4.června
Režisér Aristomenis Tsirbas si tak trochu udělal legraci z uživatelů Youtube. Využil technologii CGI (Computer generated imagery) a vytvořil na počítači i falešnou krajinu!

Úchvatné video: Celá historie vesmíru v 90ti sekundách

2.června
Podívejte se na vynikající video, které zachycuje celou historii vesmíru od Velkého třesku po dnešek. Miliardy let během okamžiku!

8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců

1.června
Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes