15
new stories - click to show

investicniweb.cz

Description:

Zpravodajský portál pro investory. Vše o burze, ekonomice, akciích, fondech, komoditách, FX a nemovitostech. Videa, grafy, rozhovory, indexy.

URL:

http://www.investicniweb.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/week

Co musíte ráno vědět (22. června)

0:47
Jak zahájily týden akcie v Evropě a za oceánem, jak výrazný pokles loni zaznamenal globální příliv přímých zahraničních investic a jak dlouho trval Jižní Austrálii přechod od uhlí k zelené energii? To vše musíte ráno vědět.

Co musíte ráno vědět (15. června)

0:47
Jak týden zahájily akcie v Evropě a ve Spojených státech, jak dlouho ještě podle expertů mohou trvat problémy v kontejnerové dopravě a čím k sobě lákají zaměstnavatelé v USA méně kvalifikované pracovníky? To vše musíte ráno vědět.

Tato komoditní akcie přidala bezmála 100 %, teď jí ale dochází dech. Je to signál ochlazení ekonomické horečky?

0:47
Fed čeká vyšší inflaci a nově předpokládá začátek zvyšování sazeb v roce 2023. Americké akcie po tomto vzkazu z centrální banky ve středu zakolísaly a uzavřely slabší. Růst spotřebitelských i výrobních cen v době otevírání ekonomiky souvisí úzce mimo jiné s cenami komodit. Společnost Freeport-McMoRan je v této oblasti významným hráčem, patří k největším producentům molybdenu, zlata a dalších ko...

Co musíte ráno vědět (16. června)

0:47
Jak se v úterý obchodovalo s akciemi ve Spojených státech a v Evropě, jak pravděpodobné je předprázdninové zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou a co by mohl český národ postavit sám sobě? I to musíte ráno vědět.

Kdo hledá, najde: UBS doporučuje tyto levné hodnotové akcie firem se spolehlivými zisky

0:47
Po letech ve znamení růstových titulů se investoři ve světle makroekonomického vývoje začali více soustředit na hodnotové společnosti. Jejich cenné papíry tak z krátkodobého hlediska výrazně zpevnily a zdražili. Analytici z UBS ale doporučují sledovat dlouhodobější horizont a ukázali na hodnotové firmy, které při aktuálně nízkém ocenění nabízejí stabilní ziskovost, a tedy potenciálně spolehlivý...

Co koronavirová krize říká o budoucích medvědích trzích?

18:16
Koronavirový burzovní propad, který odstartoval loni na konci února, trval 23 obchodních dnů. Během nich denní propad benchmarku S&P 500 sedmkrát překonal 4 %, avšak zároveň pětkrát index vykázal více než 4% nárůst. Ale uplynulo oněch 23 seancí a bylo po všem. Trh se odrazil ode dna a zamířil vstříc novým rekordům. Po nejrychlejším medvědím trendu v historii následovalo historicky nejrychlejší ...

Co musíte ráno vědět (21. června)

12:50
Jak zakončily uplynulý týden akcie v Evropě a ve Spojených státech, jaký důvod k oslavě má Boeing a kdo zvítězil v 13. ročníku tuzemské byznysové soutěže Firma roku: Rovné příležitosti? To vše musíte ráno vědět.

Tento úspěšný manažer dále sází na růstové akcie. Inovativní byznys se nemusí třást před vyšší inflací, říká

12:50
Gerry Frigon je muž, kterého celkem pravděpodobně neznáte. Je investičním ředitelem a portfoliomanažerem několika menších fondů, které se zaměřují na akcie amerických růstových firem a společností s malou tržní kapitalizací, a to ve vlastní firmě Taylor Frigon Capital Management. Jak skládá portfolia manažer, který v posledním roce nechal většinu konkurence za sebou, a jaké konkrétní akcie se m...

10 zajímavostí o zlatě: Boháče z vás neudělají, ale můžete s nimi zaperlit ve společnosti

8:28
Těžko hledat blyštivější, trvanlivější a tradičnější symbol bohatství, než je zlato. Tento zářivý kov fascinuje lidstvo již po tisíciletí. S ryzostí roste i horečka se zlatem spojená. Žlutý kov je tradiční součástí investičních portfolií a těší se pověsti uchovatele hodnoty. Dá se o něm také hezky povídat, a tak přijměte pár tipů na odrazové můstky pro zlatý small talk.

5 důvodů pro vyšší inflaci a co to (ne)znamená pro vaše investice

8:28
Proč je inflace důležitá? Zvýší se míra růstu cen ještě více? Jaké ukazatele inflace je potřeba sledovat a které instrumenty mohou být přirozeným zajištěním proti ní?

ČNB a (přechodná) inflace? Rusnok a spol. do toho mohou promluvit

8:28
Podle nejnovějších dat Českého statistického úřadu o vývoji cen výrobců (tedy cen, které si mezi sebou v rámci české ekonomiky účtují firmy) to vypadá na poměrně razantní zdražování. To by se mohlo následně začít promítat i do cen spotřebitelských, což by mohla být voda na mlýn úvah bankovní rady ČNB ve směru brzkého zvyšování úrokových sazeb.

Goldman Sachs: Těchto 15 firem má jasné a unikátní důvody pro to, aby jejich akcie v době po pandemii nechaly trh daleko za seb

8:28
Analytici z Goldman Sachs, a nejen oni, se snaží odhadnout, jak dlouho ještě může trvat býčí trend na americkém akciovém trhu. Vlna nové likvidity pomohla plošně většině sektorů, napříště ale bude mnohem složitější tipovat burzovní vítěze. Americká investiční banka proto našla firmy s unikátními fundamenty, jejichž akciím prorokuje lepší budoucnost než celému trhu v USA.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes