15
new stories - click to show

investigace.cz

Description:

Jsme investigativní novináři. Přinášíme investigativní kauzy o přeshraničním organizovaném zločinu, mafii, korupci a jejich dopadech na Česko a Slovensko.

URL:

https://www.investigace.cz

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

4.9 items/week

Testování hranic AI: Nevěřte tomu, co vidíte

12:41
Představte si, že na vás ráno při pročítání zpráv vyskočí senzační titulek: „Tomu neuvěříte! Václav Klaus jako ekologický aktivista. V emotivním projevu, který zveřejnil na internetu, vyzval k boji s globálním oteplováním“. Součástí zprávy by pak bylo video, na kterém... The post Testování hranic AI: Nevěřte tomu, co vidíte appeared first on investigace.cz .

#zesvěta: Kyrgyzské úřady varují: Investigativní žurnalistika ničí mentální zdraví

1.March
Tento týden začal ve znamení špatných zpráv pro organizovaný zločin. V Nizozemsku byl za několik vražd na doživotí odsouzen vůdce jednoho z největších tamních drogových kartelů Ridoun Taghi, jehož kariéře jsme se věnovali v řadě textů. Taghi tak zřejmě bude... The post #zesvěta: Kyrgyzské úřady varují: Investigativní žurnalistika ničí mentální zdraví appeared first on investigace.cz .

Biskup, který přispěl k pádu maďarské prezidentky

29.February
Maďarská prezidentka podala demisi poté, co udělila milost muži, který kryl sexuální zneužívání dětí. V osvobození odsouzeného Endreho K. hrála klíčovou roli hlava maďarské reformované církve, biskup Zoltán Balog. Tento biskup byl zároveň dlouholetým mentorem a důvěrníkem prezidentky Katalin Novák.... The post Biskup, který přispěl k pádu maďarské prezidentky appeared first on investigace.cz .

Podcast Odposlech: Názor, že whistlebloweři jsou práskači, nedokážu pochopit, říká reportérka investigace.cz

28.February
V Česku už půl roku platí zákon o ochraně whistleblowerů. Jeho smyslem je chránit oznamovatele protiprávního jednání na pracovišti. Zákon byl schválen v červnu a platit začal v srpnu loňského roku, po zhruba desetileté snaze podobný zákon prosadit. Co všechno se v Česku... The post Podcast Odposlech: Názor, že whistlebloweři jsou práskači, nedokážu pochopit, říká reportérka investigace.cz appeare…

Konec obcházení sankcí? Kypr zřídí nový specializovaný útvar

27.February
Kypr má již delší dobu pověst pochybného obchodního centra, a to kvůli špatně vymahatelným zákonům, volně nastaveným regulacím, systému skrytého vlastnictví firem a kvetoucímu byznysu zprostředkovatelských společností. To vše umožňuje obcházet sankce vůči ruským oligarchům. Nedávno však kyperští představitelé zveřejnili... The post Konec obcházení sankcí? Kypr zřídí nový specializovaný útvar appe…

S novým zákonem přibylo whistleblowerů

26.February
Zákon o ochraně oznamovatelů podle Ministerstva spravedlnosti podnítil whistleblowery k větší aktivitě. Oznámení posílají častěji než dosud. Celkem dvacet tři z nich ministerstvo předalo k řešení dalším institucím, z toho čtyři policii. Nejčastěji lidé oznamovali porušení pracovněprávních předpisů. „Nenaplnily se... The post S novým zákonem přibylo whistleblowerů appeared first on investigace.cz .

#zesvěta: Peníze proprané, darované, ukradené

23.February
„Peníze jsou krásná věc, ale odsaď pocaď,“ prohlásil v roce 1995 František Mrázek, jedna z významných postav českého podsvětí, jehož život sloužil jako předloha filmu Příběh kmotra. Kde začíná odsaď a končí pocaď je ovšem individuální, takže se v dnešním... The post #zesvěta: Peníze proprané, darované, ukradené appeared first on investigace.cz .

Němečtí politici jsou obviněni z přijímání úplatků od Ázerbájdžánu

22.February
Němečtí prokurátoři vznesli obvinění z úplatkářství a korupce proti čtyřem osobám, mezi nimiž jsou i dva bývalí zákonodárci Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE). Ti jsou podezřelí z přijímání úplatků od ázerbájdžánského režimu autokrata Ilhama Alijeva. Výměnou za úplatky měli v... The post Němečtí politici jsou obviněni z přijímání úplatků od Ázerbájdžánu appeared first on investigace.cz .

Podcast Odposlech: Rozhovor s Laurou Kellö Kalinskou

21.February
Autorka knihy Vražda Jána a Martiny: Vyšetrovanie nastoupila do redakce Aktualit.sk bezprostředně po tragické události a od té doby nepřestala sledovat vyšetřování, soudní procesy i další souvislosti případu. Redaktorka Zuzana Šotová se ji mimo jiné ptala, k jakým novým informacím... The post Podcast Odposlech: Rozhovor s Laurou Kellö Kalinskou appeared first on investigace.cz .

Šest let od vraždy Jána Kuciaka: Kdo bude ve skutečnosti řídit stát, nevíme

21.February
Dnes uplynulo šest let od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Na Slovensku je premiérem stejně jako tenkrát Robert Fico, do vlády a vysokých politických funkcí se dostaly trestně stíhané osoby. Fico jako jeden z prvních... The post Šest let od vraždy Jána Kuciaka: Kdo bude ve skutečnosti řídit stát, nevíme appeared first on investigace.cz .
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes