Investujeme.cz

Description:

Investujeme.cz - Investujeme s profesionály. Zpravodajství a analýzy ze světa investic a osobních financí.

URL:

http://www.investujeme.cz/clanky/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.7 items/day

Rozdělená Evropa: Bitva mezi úvěry a dotacemi

18:09
Včerejším předložením návrhu rozpočtu EU na období 2021-27 zahájila Evropská komise období náročného vyjednávání. Očekává se, že ke konečné dohodě nedojde dřív než na červnové schůzce Evropské rady. Šetrná čtyřka o víkendu publikovala nepříliš promyšlené aide-mémoire, které v zásadě navrhuje jednorázové dvouleté krizové úvěry. V podstatě jediné, na čem se toto aide-mémoire Šetrné čtyřky shodne s francouzsko-německou […] The post Rozdělená Evropa: Bitva mezi úvěry a dotacemi appeared first on ...

Rekordní zájem o státní dluhopisy

13:10
Jak je vidět na výsledcích posledních aukcí státních dluhopisů a dokonce i těch dlouhodobých, zájem o tyto papíry zůstává navzdory chmurným rozpočtovým vyhlídkám velmi silný. O tom svědčí nejenom realizované prodeje na primárním trhu, ale i enormní převis poptávky v jednotlivých aukcích. Jen v dubnu se MF podařilo na trhu prodat dluhopisy za 252 mld. korun a […] The post Rekordní zájem o státní dluhopisy appeared first on Investujeme.cz .

Budú sa záporné ceny ropy v budúcnosti opakovať?

12:36
Píšeme na Investujeme.sk: Pred pár týždňami ropu nikto nechcel. Obchodníci boli nútení kontakty na odber fyzickej ropy v apríli predávať za menej ako nulu, čo znamenalo trhovú anomáliu. Ropa prvý raz v histórii stratila všetku svoju hodnotu. Více se dočtete v článku „Budú sa záporné ceny ropy v budúcnosti opakovať?“ na serveru Investujeme.sk. The post Budú sa záporné ceny ropy v budúcnosti opakovať? appeared first on Investujeme.cz .

BIG EXPERT: Dopad současné koronavirové krize na dopravní stavby v České republice

9:51
Lze pozorovat, že na přechodnou dobu dopravní stavby ztratily své předchozí tempo, v některých případech došlo až k úplnému zastavení. Vzhledem k celkovému zpomalení ekonomiky se to nemusí jevit jako až tak výjimečná situace. Přesto je ale nadále prostor k pozitivnímu vývoji tohoto segmentu. Na rozdíl od činností, které bylo třeba vykonávat v interiéru a bylo zde […] The post BIG EXPERT: Dopad současné koronavirové krize na dopravní stavby v České republice appeared first on Investujeme.cz .

Po bankrotu se cena akcií Hertz zdvojnásobila

9:18
„Na burze jsme svědky divoké jízdy některých akciových titulů. Zkrachovalé půjčovně automobilů Hertz se zdvojnásobila cena akcií. Pomohl jí krach další půjčovny automobilů Advantage Rent a Car,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. Půjčovna automobilů Hertz byla založena již v roce 1918. Vzhledem k dlouhé a slavné historii bylo pro mnohé investory nepředstavitelné, že zbankrotuje. Po pouhých […] The post Po bankrotu se cena akcií Hertz zdvojnásobila appeared first on Investujeme.cz .

Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí zamířilo do Parlamentu

8:45
Píšeme na Hypoindex.cz: Zrušení daně z nabytí bylo na pořadu jednání vlády už pár měsíců. Vlastně už od začátku koroepidemie se Alena Schillerová zmiňuje o zrušení této daně, což by mělo podpořit prodeje na realitním trhu. Návrh ale teprve v květnu vláda schválila, připravila příslušný zákon a ten nyní poslanci schválili pro postoupení do prvního […] The post Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí zamířilo do Parlamentu appeared first on Investujeme.cz .

Doba pokoronavirová a investice. Co všechno bude jinak?

0:07
Chování investorů bude v novém „normálu“ jiné. Co se všechno se změní v době „pokoronavirové“? Zeptali jsme se odborníků. Koronavirus přináší především velkou nejistotu do rozhodování investorů, ať už jde o finanční investice nebo přímo o investování firem. „Jeho historický otisk na uvažování investorů bude přímo úměrný době, s jakou bude ovlivňovat chod ekonomiky a chování […] The post Doba po...

Symbolické zlepšení důvěry v ekonomice návrat do normálu nezaručí

28.May
Ekonomika se už pozvolna zase rozbíhá, ale na to, aby se dostala do původní kondice, ji čeká ještě hodně dlouhá cesta. A nenaznačují to jen zpožděná tvrdá data, ale především aktuální průzkumy důvěry a nálady v jednotlivých odvětvích. Už máme za sebou konjunkturální průzkum statistického úřadu, který ukázal, že největší šok představoval pro ekonomiku duben, nicméně […] The post Symbolické zlepšení důvěry v ekonomice návrat do normálu nezaručí appeared first on Investujeme.cz .

Druhá fáze krize: omezit plošnost, zachovat kurzarbeit, oživit investiční pobídky

28.May
V posledních týdnech jsme si zvykli pozorně sledovat mezinárodní srovnávání výše a rychlosti vládní pomoci. Ve srovnávacích tabulkách zatím Česko hraje “první ligu” ve slibech, ale “okresní přebor” v reálném plnění. Situace se ale s přijetím masivního programu COVID III snad bude obracet k lepšímu, a pozornost by se proto měla časem přesunout jinam. Posouváme […] The post Druhá fáze krize: omezit plošnost, zachovat kurzarbeit, oživit investiční pobídky appeared first on Investujeme.cz .

Dosáhly americké akcie vůči evropským svého maxima?

28.May
V této zprávě z akciových trhů se zaměříme na fakt, že americké akcie mohou již brzy dosáhnout svého maxima vůči akciím evropským. A to zejména kvůli relativním celkovým výnosům, rozdílu ve zhodnocování i kvůli tomu, že evropské akcie mohou na rozdíl od těch amerických těžit z evropského náskoku v oblasti zdravotnictví a zelených technologií. Kromě toho je třeba zmínit […] The post Dosáhly americké akcie vůči evropským svého maxima? appeared first on Investujeme.cz .
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes