15
new stories - click to show

Investujeme.cz

Description:

Investujeme.cz - Investujeme s profesionály. Zpravodajství a analýzy ze světa investic a osobních financí.

URL:

http://www.investujeme.cz/clanky/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.9 items/day

Ekonomika Spojeného království a britská libra?

12:30
Podle nejnovějších statistik HM Land Registry[1] (HMLR) o cenách domů za březen 2022 se průměrné ceny domů ve Spojeném království za rok do března 2022 zvýšily o 9,8 %, což představuje pokles z 11,3 % za rok do února 2022. Kvůli epidemii […] Článek Ekonomika Spojeného království a britská libra? se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Fincentrum .

Inflace v Rusku dosáhla 20letého maxima

11:17
Rychlý růst inflace je v současné době jedním z hlavních celosvětových problémů. Největší pozornost se v současnosti nepochybně soustřeďuje na Rusko, kde inflace v důsledku sankcí uvalených západními zeměmi roste raketovým tempem. Podle místního statistického úřadu se v dubnu vyšplhala na 17,83 […] Článek Inflace v Rusku dosáhla 20letého maxima se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Fincentrum .

V ČR rapidně ubývá firem s ruskými majiteli

11:17
Rusové byli mezi lety 2014 až 2019 nejčastějšími zahraničními vlastníky českých firem. V roce 2020 je o pomyslné prvenství připravili Slováci. A zatímco naši východní sousedé podnikání v ČR posilují, počet ruských firem a fyzických osob, které ovládají české firmy kontinuálně klesá již od […] Článek V ČR rapidně ubývá firem s ruskými majiteli se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Fincentrum .

Co může přinést obměna bankovní rady koruně a sazbám?

11:17
Obměna v bankovní radě ČNB bude zásadním momentem, který určí podobu měnové politiky v Česku pro následujících šest let. Zásadní rozhodnutí ohledně třech jmen učiní prezident Miloš Zeman v nejbližších týdnech. Pracujeme v tuto chvíli se dvěma základními scénáři – “holubičí revoluce” […] Článek Co může přinést obměna bankovní rady koruně a sazbám? se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Fincentrum .

Čemu se vyhnout, když chcete získat hypotéku

8:25
Píšeme na Hypoindex.cz: Přemýšlíte nad hypotékou a už plánujete první kroky k jejímu dosažení? Při zařizování, ale můžete také šlápnout vedle. Jakých nejčastějších chyb se vyvarovat, když chcete být v dosažení hypotečního úvěru úspěšní? Více se dočtete v článku „Čemu se vyhnout, když […] Článek Čemu se vyhnout, když chcete získat hypotéku se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Fincentrum .

Inflace ohrožuje i pojištění

0:24
Dvojciferná inflace zbavuje lidi úspor na bankovních účtech. Ovšem zároveň zvyšuje cenu majetku. A ten by měl být dostatečně chráněn pojištěním. Jenže velká část Čechů majetek dostatečně chráněn nemá. Proč je potřeba pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat? A na co nezapomenout při uzavírání pojistky? Inflace […] Článek Inflace ohrožuje i pojištění se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný …

Bude nejhodnotnější startup na světě patřit Muskovi?

20.May
Komerčním letům do vesmíru se v posledních dnech věnuje velká pozornost. Konkrétně mluvíme o společnosti SpaceX, jejíž zakladatelem je Elon Musk, pro některé vzor, pro jiné kontroverzní lídr. Jedno je však jisté, a to, že by se společnost mohla stát nejhodnotnějším start-upem […] Článek Bude nejhodnotnější startup na světě patřit Muskovi? se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Fincentrum .

Úvahy o dělení ČEZ dělají z jeho akcií vysoce žádané zboží, cena letí nahoru

20.May
Akcie společnosti ČEZ představují v měsíci květnu naprostého suveréna pražské burzy. Od začátku měsíce zhodnotily o zhruba 12,7 procenta. Dramaticky více než kterýkoli jiný titul, který se v Praze obchoduje. Akciím ČEZ se tolik daří z podstatné míry proto, že Fialova vláda vážně uvažuje o […] Článek Úvahy o dělení ČEZ dělají z jeho akcií vysoce žádané zboží, cena letí nahoru se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Fincentrum .

Bude Airbnb stále více regulováno?

20.May
Píšeme na Hypoindex.cz: Airbnb, sdílená platforma pro pronájem bytů v rámci cestovního ruchu, zažilo menší zemětřesení před dvěma lety začátkem koronavirové pandemie. Turisté skokově ubyli, poptávka po krátkodobém ubytování se limitně blížila k nule a majitelé bytů z Airbnb raději nabídli své […] Článek Bude Airbnb stále více regulováno? se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Fincentrum .

Jak moc je bitcoin napojen na současné úrokové sazby Fedu?

20.May
Bitcoin vznikl jako kryptoměna, která by měla být plně nezávislá na monetárních a reálných veličinách světové ekonomiky. Alespoň tak si to řada investorů představuje. Bitcoin slouží jako ochrana proti inflaci i proti negativním ekonomickým šokům v současné ekonomice. Opravdu to tak ale […] Článek Jak moc je bitcoin napojen na současné úrokové sazby Fedu? se nejdříve objevil na Investujeme.cz - od…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes