Investujeme.cz

Popis:

Investujeme.cz - Investujeme s profesionály. Zpravodajství a analýzy ze světa investic a osobních financí.

URL:

http://www.investujeme.cz/clanky/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4,4 položek/den

Fond-show: C-Quadrat Arts Total Return Balanced

0:23
Technicky řízený smíšený fond C-Quadrat Arts Total Return Balanced velmi dobře ustál rok 2008. Strategie dobrá. Z výnosů fondu ale užírají příliš vysoké poplatky. C-Quadrat Arts Total Return Balanced je smíšený fond fondů, který se snaží zachytávat různé střednědobé růstové trendy a zároveň aktivním řízením podílu dynamické a konzervativní složky minimalizovat střednědobou volatilitu a vyhýbat ...

Finanční tituly rostou díky hospodářským výsledkům

18:07
Čtvrtprocentní zisky z dopoledne se evropskému indexu Stoxx 600 udržet nepodařilo. Ten v závěrečných desítkách minut dnešního obchodování klesá o 0,2 %. Nejztrátovějším sektorem jsou energetické tituly, které padají o 1,8 % v reakci na 3% propad cen ropy. Naopak nejlépe se vede finančním domům se ziskem okolo jedné třetiny procenta. Americký index S&P 500 po otevření trhů […] The post Finanční tituly rostou díky hospodářským výsledkům appeared first on Investujeme.cz .

USA Evropské unii nevyhoví. Výjimka ze sankcí vůči Iránu nebude

16:55
Evropská unie žádala Spojené státy, aby evropským společnostem udělily výjimku ze sankcí vůči Íránu. Jenže žádná výjimka nebude. Mike Pompeo, americký ministr zahraničí, v dopise EU uvedl, že USA apel odmítly, protože chtějí vyvíjet na Írán maximální tlak. Výjimky by prý byly uděleny jen tehdy, kdyby z nich měla prospěch národní bezpečnost USA. Jenže Evropská […] The post USA Evropské unii nevyhoví. Výjimka ze sankcí vůči Iránu nebude appeared first on Investujeme.cz .

Mayová: Brexit být nakonec nemusí

15:11
Britská premiérka Theresa Mayová se nechala slyšet, že vzhledem k pokusům poslanců zmařit její plán na odchod Británie z Evropské unie „nakonec nemusí vůbec žádný brexit být“. „Moje poselství pro naši zemi o tomto víkendu je jednoduché: musíme se soustředit na dosažení pozitivního výsledku,“ napsala Mayová v článku v dnešním vydání nedělníku The Mail on […] The post Mayová: Brexit být nakonec nemusí appeared first on Investujeme.cz .

Francouzi jsou mistry světa. Pomůže to jejich ekonomice?

14:01
Fotbaloví fanoušci si včera v podvečer přišli na své. Ve finálovém zápase mistrovství světa v Rusku předvedli jak fotbalisté Francie, tak Chorvatska parádní podívanou, která přinesla šest golů, nejvíce od roku 1966. Šťastnějším se nakonec stal výběr země galského kohouta. Může se zpomalující francouzská ekonomika za odměnu těšit na dodatečný růstový impuls? Historie dává tušit, […] The post Francouzi jsou mistry světa. Pomůže to jejich ekonomice? appeared first on Investujeme.cz .

Ako zhodnotiť peniaze? Banky nie sú jedinou alternatívou

12:14
Píšeme na Investujem.sk: Slováci patria ku konzervatívnym investorom. Aj preto často v otázke zhodnotenia úspor navštevujú banky. Tie síce ponúkajú široké spektrum investičných možností, no zďaleka nie všetky. Více se dočtete v článku „Ako zhodnotiť peniaze? Banky nie sú jedinou alternatívou“ na serveru Investujeme.sk. The post Ako zhodnotiť peniaze? Banky nie sú jedinou alternatívou appeared first on Investujeme.cz .

Čeští investoři věří zlatu a ostatním drahým kovům

10:30
Pro Čechy je nejstabilnější alternativní investicí zlato nebo jiné drahé kovy. Takovou investici pro uložení peněz upřednostňuje 48 procent lidí. Po dlouhé odmlce je na druhém místě umění, starožitnosti a kryptoměny. Údaje vyplývají z aktuálního průzkumu agentury NMS Market Research pro společnost Golden Gate mezi tisíci respondenty. Spořit ano, investice ne Podle průzkumu polovina Čechů spoří, […] The post Čeští investoři věří zlatu a ostatním drahým kovům appeared first on Investujeme.cz .

Růst cen bytů zpomaluje. I tak jde v některých lokalitách o nedosažitelný luxus

9:19
Píšeme na Hypoindex.cz: Podle evropského statistického úřadu Eurostat meziroční růst cen bytů a domů v České republice během prvního čtvrtletí zmírnil. I přes to jsou ceny nemovitostí desáté nejvyšší v Evropské unii, kde se ceny v průměru zvýšily o 4,7 procenta. Více se dočtete v článku „Růst cen bytů zpomaluje. I tak jde v některých lokalitách o nedosažitelný luxus“ […] The post Růst cen bytů zpomaluje. I tak jde v některých lokalitách o nedosažitelný luxus appeared first on Investujeme.cz .

Role a dovednosti náhody

0:41
Na nočním stolku mi už dlouho leží kniha slavných Feynmanových přednášek z fyziky. Je to krásné čtení, i když musím přiznat, že řada věcí v nich je na mne moc těžkých. Jedna z těch lehčích přednášek nese název Pravděpodobnost a Feynman v ní mluví o tom, jak i zcela náhodné jevy mohou působit na lidi […] The post Role a dovednosti náhody appeared first on Investujeme.cz .

ANO v pondělí rozhodne, zda se Petr Stuchlík stane lídrem pražské kandidátky

13.července
Zakladatel a generální ředitel společnosti Fincentrum Petr Stuchlík bude pravděpodobně jedničkou pražské kandidátky pro podzimní komunální volby za hnutí ANO. Nahradit by měl pražského zastupitele Patrika Nachera. Vedení ANO bude o výměně lídra rozhodovat v pondělí. Výměnu lídra nepřímo potvrdil i premiér a předseda ANO Andrej Babiš. „Přemýšlíme o doplnění volebního týmu o manažera, nezávislého člověka, […] The post ANO v pondělí rozhodne, zda se Petr Stuchlík stane lídrem pražské kandidátky ...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes