15
new stories - click to show

Investujeme.cz

Description:

Investujeme.cz - Investujeme s profesionály. Zpravodajství a analýzy ze světa investic a osobních financí.

URL:

http://www.investujeme.cz/clanky/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.5 items/day

Online výplatu dividend začíná díky aplikaci České spořitelny nabízet další firma – Philip Morris

15:51
Online výplata dividend na českém trhu nabývá na popularitě. Od poloviny června nabízí tuto možnost svým akcionářům další z významných firem, s jejímiž akciemi se obchoduje na Burze cenných papírů Praha – Philip Morris ČR. Využije k tomu unikátní aplikaci, kterou nabízí Česká spořitelna. Banka již toto online řešení v nedávné […] Článek Online výplatu dividend začíná díky aplikaci České spořitelny nabízet další firma – Philip Morris se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společn…

Komerční banka ukončila výplaty věřitelům zkrachovalé Sberbank CZ

15:18
Komerční banka úspěšně dokončila výplaty věřitelům zkrachovalé Sberbank CZ. Po dvakrát prodlouženém termínu byla výplata ukončena v pátek 14. června 2024. Celkem bylo vyplaceno 12 145 věřitelů v celkové výši 25,9 miliardy korun. Komerční banka bude vracet 283 milionů korun. Věřitelé, kteří si i přes opakované výzvy své […] Článek Komerční banka ukončila výplaty věřitelům zkrachovalé Sberbank CZ se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Swiss Life Select a.s. .

Paříž už nemá největší evropskou burzu

14:45
Francie se před blížícími se parlamentními volbami otřásá jak politicky, tak ekonomicky. Volby předčasně vypsal prezident Emmanuel Macron v reakci na eurovolební fiasko své vlastní partaje. První kolo voleb proběhne už 30. června. Přitom v nich Macronovu partaj může přeskočit jak strana Marine Le Penové, tak aliance levicových stran. […] Článek Paříž už nemá největší evropskou burzu se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Swiss Life Select a.s. .

Proč Euro 2024 německé ekonomice nepomůže?

13:40
Německá ekonomika dostává v posledních měsících často nálepku “nemocného muže” Evropy. I když toto přirovnání není vždy férové a nebere v potaz vyšší cykličnost německého hospodářství a zejména o poznání utaženější rozpočtovou politiku. Podle odhadů MMF v roce 2023 hospodařilo Německo s deficitem 2,3 % HDP, zatímco […] Článek Proč Euro 2024 německé ekonomice nepomůže? se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Swiss Life Select a.s. .

Banky odvedou Garančnímu systému méně peněz než loni

13:40
Pro rok 2024 byly stanoveny povinné příspěvky do Fondu pojištění vkladů ve výši 1,5 miliard korun. To je o 400 milionů korun méně než v loňském roce. „Do Fondu musí ze zákona přispívat všechny instituce, u kterých jsou vedeny pojištěné vklady. Pokles je způsoben tím, že objem prostředků […] Článek Banky odvedou Garančnímu systému méně peněz než loni se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Swiss Life Select a.s. .

Výrobní inflace momentálně neexistuje

13:08
Ceny tuzemských průmyslových výrobců v průběhu května meziměsíčně klesly o výrazných 1,2 %, což odpovídá meziroční inflaci na úrovni 1,0 %. Výsledek tak poměrně výrazně zaostal za očekáváním trhu, který vyhlížel 2,0 %. Zlevnění hlásí i zemědělští výrobci, a to o 1,5 % meziměsíčně a 10,1 % […] Článek Výrobní inflace momentálně neexistuje se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Swiss Life Select a.s. .

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

9:50
Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách […] Článek Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Swiss Life Select a.s. .

Zákon o daních z příjmu se bude měnit. Na co se připravit, když novela projde?

0:46
V souvislosti s návrhem nového zákona o účetnictví Ministerstvo financí ČR koncem května předložilo návrh na změnu zákona o daních z příjmů. Zákon by měl být účinný od 1. ledna 2025. Rozsah navrhovaných změn zákona o daních z příjmů je značný a některé pasáže zákona jsou zcela koncepčně přepracovány. Do zákona […] Článek Zákon o daních z příjmu se bude měnit. Na co se připravit, když novela projd…

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun, přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

14.June
Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se […] Článek Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun, přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Swi…

Objem nových hypoték byl v květnu nejvyšší od března 2022

14.June
Objem poskytnutých hypoték se v květnu dostal na nejvyšší úroveň od března roku 2022. Meziročně vzrostl o 92 % na 23,7 miliardy Kč. Po zohlednění tradiční sezónnosti meziměsíčně podstatě stagnoval. Květnový objem zůstává příznivý a oživování hypoteční aktivity v letošním roce pokračuje. Údaje vyplývají z aktuálních statistik ČBA […] Článek Objem nových hypoték byl v květnu nejvyšší od března 2022 se nejdříve objevil na Investujeme.cz - odborný server společnosti Swiss Life Select a.s. .
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes